Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Neden bizi görmüyorlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Ben daha geride iken çıksa anlarım da tam ben yanındayken çıkıyor. Arabanın duruş acısı yüzünden biraz kör noktada kalıyorum ama ablacim bı taraflarını kaldırıp bide kafanla bak araban yola paralel değil ki.

https://youtu.be/K_ZfvAA3dFM

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Selam,

Sen aslında yoksun. ARaba mısın sen neden şeritten gidiyosun derler bu memleketin adamı adama hey gidim hey. Bunlar daha ne ki?

Görselerde işine geliyor, sen motosikletsin yavaşla öncelik benim der gibi çıkarlar yola. Yapacak birşey yok hafif sola kayıp geçeceksin zaten seni görmemiş olsaydı kaza yapardınız.

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Görmediklerine bende katılmıyorum. Bu sabah işe gelirken 2 servisçi amca ve aile eşrafı ile ilgili bir çok anma gerçekleştirdim. Kırmızı ışığa bir kaç metre kala beni görüp göz göz geldiğimiz halde üzerime gelmeye devam ediyor ve beni tabiri caiz ise şeritten kovalıyor :D Özellikle yanına duruyorum ve bekliyorum ama kafasını çevirip bakmıyor bile. Hamleleri de görece yavaş çünkü benim orada olduğumu biliyor fakat etrafımdaki dört tekerlekli araçlar kadar alan işgal etmediğim için ona göre boşa alan kaplıyorum herhalde

Yani görmemek değilde görüyorum ama işime gelmiyor demekteler bence..

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Anayolda gidiyorum, önümde araç var. Tali yoldan anayola çıkmak için bekleyen dangalak önümdeki araç geçince dalıyor yola. Yahu gerizekalı onu bekledin beni de bekle, hem ben onun gibi 4 tekerli değilim ki ha dedim mi durabileyim. Ama yok ya bizi bisiklet gibi görüyorlar yada hiç araçtan saymıyorlar... Lan sizin çıktığınız ...

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Çünkü normal koşullarda karşıdan ya da aynadan bakıldığında bir arabanın dörtte biri kadar gözüküyoruz.

E arabalar gibi yavaş ve hantal hareket etmediğimiz, bir sağa bir sola hızlıca geçtiğimiz ve aniden hızlanabildiğimiz için iyice görünmez oluyoruz.

Mesela videodaki kırmızı araba senin önündeki beyaz arabayı ve senin arkandaki aracı görüp beyni ona göre hesap etti.

Bu gibi durumları bizim önceden sezip önlem almamız lazım, sakın ha "beni görür yol verir, yola çıkmaz" diye düşünmeyin.
    onurordek ve aokuyumcu bunu beğendiler.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Kadın sinyalini vermiş, yola çıkmayı bekliyor. Motorcunun önündeki araba geçmiş, motorcu yavaşlamış, boş alan açılmış. Çıkmayıp napacaktı?
    Kadın şeride girmiş, dibine girip korna çalıyorsunuz bir de.

Ya "ben de buradayım" kornasıyla önceden uyaracaksınız ya da yavaşlamadan geçeceksiniz. Bu ikisini de yapamıyorsanız "ama bizi görmiyler :(" diye ağlamayacaksınız.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Bakmıyor ki görsün. Zaman zaman böyle sürücülerle karşılaşıyoruz malesef. Bulunduğunuz konumu görebilmesi için boynunu çevirerek kontrol etmesi gerekiyor ama öyle bir şey yapmamış. Aşarpı da zaten görüş açısının %20sini kapattı gitti.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Motosikleti
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kadın sinyalini vermiş, yola çıkmayı bekliyor. Motorcunun önündeki araba geçmiş, motorcu yavaşlamış, boş alan açılmış. Çıkmayıp napacaktı?
    Kadın şeride girmiş, dibine girip korna çalıyorsunuz bir de.

Ya "ben de buradayım" kornasıyla önceden uyaracaksınız ya da yavaşlamadan geçeceksiniz. Bu ikisini de yapamıyorsanız "ama bizi görmiyler :(" diye ağlamayacaksınız.
    videoyu eksik izledin galiba. ben yavaşlayıp yol vermiyorum ben aracın yanındayken yola çıkıyor. videoyu tekrar doğru şekilde izlemeni tavsiye ederim.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    dün bende e5 te şeritten ilerliyorum önümdeki arabayla aramda yaklaşık 5m filan var sağ şeritten kapalı kasa bir araç şeridime girdi ağırdan el kol hareketi yaptı iplemedim mecbur şeridi terketmek zorunda kaldım

Dün ışıklarda yaya vaziyette bekliyorum. Araçlara sarı yandı 1 tanesi gaza basıp geçti. Ona söverken bana yeşil yandı adımımı yola attığımda 2 araba daha art arda önümden dip gaz geçti. Beni gördüklerinden eminim çünkü o esnada el kol yapıp suratlarına doğru küfür ediyordum. Bu iki araç sürücüsü 60 saniye kırmızıda bekleyemediler. Neden biliyor musun çünkü bunlar babadan oğula nesil. bu...

Toplumdaki saygısızlık, bencillik, sağduyusuzluk, kural tanımazlık, canilik ve zeka geriliğinin en açık görüleceği yer trafik. O yüzden görülmüyormuş gibi devam.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Millet koca arabayı görmezden gelip yola atlıyor, siz niye motosikletleri görmüyorlar diyorsunuz. Olay aracın ebatı değil, toplumun diğer fertlerine saygı ile ilgili.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    buradaki durumun ana sebeplerinden ilki kadın ikincisi ise fark edilememek, farlar açık olmalı, daha hareketi gördüğün anda kornaya basmalısın, önceden uzunları yakıp geziyordum şimdi çakar taktırdım, motosikletler fark edilmesi zor araçlar bu sebepten gerekli önlemleri almak sadece bize düşüyor.

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Biraz da algıda seçicilik ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Ben de motosiklet kullanmaya başlayana kadar etrafta bu kadar motosiklet olduğunu bilmiyordum.

Motosikleti
    uzun zamandır kamera takmıyorum. aslında her gün böyle şeylerle karşılaşıyorum. benim başıma gelmesede illaki kadrajıma giriyor başkası başkasına ters hareketler yaparken. genelde benim başıma gelenleri atıyorum yutuba. kasıt ve ileri derece dikkatsizlikten olan olayları atıyorum. görmeyip özür dileyenleri de atsam her gün 1 yada 2 tane video çıkıyor aslında.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    kızın tek düşündüğü aptal motorcu benim altımda araba var motoru ile aradan geçsin gitsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:55 ----------

Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün bende e5 te şeritten ilerliyorum önümdeki arabayla aramda yaklaşık 5m filan var sağ şeritten kapalı kasa bir araç şeridime girdi ağırdan el kol hareketi yaptı iplemedim mecbur şeridi terketmek zorunda kaldım
    ona bir ağır hareket gösteririm 3 gün ayakta seyehat eder şehirler arası otobüste ayakta gider de milletle uğraşmak istemiyorum, eşe dosta anlatır onlarda banada göster der reklam olmayalım

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Millet tırları görmüyor. Bizi mi görecekler

aokuyumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF280 mod
    şöför kadın ise, yaşlı ise, tuğralı doblo tarzı ise, en sol şeride yapışmış acemi ise, farklı plakalı ise ,3 kez daha fazla dikkat etmek gerek.
    haklı haksız bakmak yerine emniyetini almak en mantıklısı, motor sürücüsü için en sıhhatlisi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)