Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Hızlısındır sadece jetlag olsan duramassın - Yamaha R25 ile kursa yetişmek

Motovento
    REKLAM ALANI
    splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Merhaba,

Yeni bir video daha

Kursa yetişmek için bileği biraz zorladık ve haliyle motoru da...

Kazasız belasız güzel bir sürüş oldu.

İyi seyirler dilerim.

https://www.youtube.com/watch?v=mWqY2f_pv-M

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    2.35 de başlayan müziği istiyorum Acil
    splender bunu beğendi.

Motosikleti
    nc70x dct/dio/pcx
    Jet lag ayri yazilir.Yaptigin hizla alakasi yoktur..4 saat ustu ucuslarda gecerlidir...

Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    müzik efsane gerçekten benimde çok hoşuma gitti

https://www.youtube.com/watch?v=knUmgtNh9lM

buyrunuz efenim

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:07 ----------

Alıntı 54RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.35 de başlayan müziği istiyorum Acil

buyrunuz efenim
    hyanax100 bunu beğendi.

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Alıntı splender adlı üyeden alıntı Mesajı göster

buyrunuz efenim

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:07 ----------

buyrunuz efenim
    Teşekkür
    Müzik efsane, videodakiler efsane
    splender bunu beğendi.
    İnsanlar sevilmek için yaratıldılar. Eşyalar kullanılmak için. Dünyadaki kaosun nedeni; eşyaların çok sevilip insanların ise kullanılmasıdır.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Jet lag öyle bir şey değil yalnız.

Motosikleti
    XRUNNER
    Keşke kursa geç kalsaydın da riske girmeseydin.
    splender ve jackonbir bunu beğendiler.

Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Alıntı 54RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür
    Müzik efsane, videodakiler efsane
    Müzik güzel gerçekten Çok sık dinleme aga çabuk sıkılırsın

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:18 ----------

Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jet lag öyle bir şey değil yalnız.
    Orada esprili bir yaklaşımda bulunmak istedim, reel bir ifade değil yani jet lag başka bir şey elbette konuyla da hiç alakası yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:19 ----------

Alıntı Tommy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşke kursa geç kalsaydın da riske girmeseydin.
    Risk bu sevdanın bir parçası dostum. Ne kadar süredir motor sürdüğüne de bakmaz gaz kolunu açarsın ve yaşarsın o anı...

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Risk bu sevdanın bir parçası dostum. Ne kadar süredir motor sürdüğüne de bakmaz gaz kolunu açarsın ve yaşarsın o anı...
    Boşa edebiyat parçalamaya çalışma. Motor sevdalısı olan adam aklı başında adamdır ve aklı başında sürer.
    Kursa geç kalıyorum deyip kameraya çekmez mesela. Geç kalıyorsa, kamerayı ayarlamakla uğraşmaz.
    mavellen, RamonRojo, Sj's ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    Motosikletli Kaplumbağa...

Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boşa edebiyat parçalamaya çalışma. Motor sevdalısı olan adam aklı başında adamdır ve aklı başında sürer.
    Kursa geç kalıyorum deyip kameraya çekmez mesela. Geç kalıyorsa, kamerayı ayarlamakla uğraşmaz.
    o zaman moto gp de ki heriflerin aklı başında değil.Gayette aklı başında kurallara riayet edilerek bir sürüş gerçekleştirdiğimi düşünüyorum? Size bunun aksini düşündüren nedir? Hız maks 183km. 250 cc için biraz fazla ama otobanda seyreden araçların hız ortalamasına baktığınızda normal ve takıldığınız nokta sadece bu mu?
    Geç kalıyorum evet bu bir gerçeklik ama kameraya çekip çekmeyeceğimi de ancak kendim bilirim, geç kalıyrum diye kayıt almamam gerektiğini düşünmüyorum ya da bunu neden düşünmeliyim?
    Kamerayı ayaralamak uğraşmıyorumda? Gideceğim yere vardıktan sonra normal bir şekilde enreye gideceğimi anlatıyorum ve daha rahat bir sürüş moduna geçiyorum bunun neresi hatalı?

bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan insanlara örnek teşkil ettiğiniz için teşekkürler.Bunu söylememin sebebi de söylediklerinizi eleştiri olarak bile alamıyorum. Tutarsız ve mantıksız cümle öbekleri görüyorum sadece.

Motosikleti
    CBF 1000 FA
    o zaman moto gp de ki heriflerin aklı başında değil.Gayette aklı başında kurallara riayet edilerek bir sürüş gerçekleştirdiğimi düşünüyorum? Size bunun aksini düşündüren nedir? Hız maks 183km. 250 cc için biraz fazla ama otobanda seyreden araçların hız ortalamasına baktığınızda normal ve takıldığınız nokta sadece bu mu?
    Geç kalıyorum evet bu bir gerçeklik ama kameraya çekip çekmeyeceğimi de ancak kendim bilirim, geç kalıyrum diye kayıt almamam gerektiğini düşünmüyorum ya da bunu neden düşünmeliyim?
    Kamerayı ayaralamak uğraşmıyorumda? Gideceğim yere vardıktan sonra normal bir şekilde enreye gideceğimi anlatıyorum ve daha rahat bir sürüş moduna geçiyorum bunun neresi hatalı?

bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan insanlara örnek teşkil ettiğiniz için teşekkürler.Bunu söylememin sebebi de söylediklerinizi eleştiri olarak bile alamıyorum. Tutarsız ve mantıksız cümle öbekleri görüyorum sadece.
    Motogp zaten otobanda yapıldığı için haklısın tabi.
    Ayrıca ülkemiz otobanlarında hız sınırı olmadığı için 183km/s hıza çıktığında da kurallara riayet etmiş.
    Aynı zamanda dönüşün yasak olduğu yerde u dönüşü yapmak da kurallara aykırı bir durum olmuyor.
    Son olarak kameraya alıp almayacağın kimseyi bağlamaz elbette, ama gerçekten acelesi olan insan "arkadaşlaaar bugün kursa geç kalıyorum" diye video çekmez.
    ilkeronat ve splender bunu beğendiler.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Jet lag olayı biraz daha farklı gibi ama olsun önemli olan niyet . Nasıl kullandigin apache olup olmaman da beni ilgilendirmez .

Ben şeyi merak ettim aynada ki siyah kurdelemsi şey ne ? Bir de asansör de ayna karşısında ne poncik hareketler yapıyorsun öyle sen 😂

Dikkatli sür ki uzun yıllar surebilesin
    splender bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Motogp zaten otobanda yapıldığı için haklısın tabi.
    Ayrıca ülkemiz otobanlarında hız sınırı olmadığı için 183km/s hıza çıktığında da kurallara riayet etmiş.
    Aynı zamanda dönüşün yasak olduğu yerde u dönüşü yapmak da kurallara aykırı bir durum olmuyor.
    Son olarak kameraya alıp almayacağın kimseyi bağlamaz elbette, ama gerçekten acelesi olan insan "arkadaşlaaar bugün kursa geç kalıyorum" diye video çekmez.
    Spor makinaya biniyoruz değil mi abi? kimse beni motor kullanıpta şehir içi şehirler arası hız sınırlarında gezdiğini dolaştığına inandıramaz, en azından yaygın bir şekilde altımızda ki makinanın gücünü her şekilde kullanıyoruz. Hani sanki bir sahtekarlık yapmışçasına geciken adam kayıt almaz falan demen gerçekten yanlış bir algıya sahip olduğuna inandırdı beni... kırıcı olduysam k.bakma...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:17 ----------

Alıntı gogozh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jet lag olayı biraz daha farklı gibi ama olsun önemli olan niyet . Nasıl kullandigin apache olup olmaman da beni ilgilendirmez .

Ben şeyi merak ettim aynada ki siyah kurdelemsi şey ne ? Bir de asansör de ayna karşısında ne poncik hareketler yapıyorsun öyle sen ��

Dikkatli sür ki uzun yıllar surebilesin
    şahsen meslek olarak havacı olupta kendi mesleğimle ilgili bir terimde ilk defa bu kadar düzeltmeye maruz kalmış olmam şaşkınlık derecesini baya bir aştı bende

orada esprili bir üslupla bir kelime oyunu yapmaktı niyetim...
    aynada ki kurdele Barkın abinin olayından kalma... kötü bir anı olmakla birlikte bana kendimle ilgili otokontrol yapmamı sağlıyor.

asansör olayı da gelişigüzel bir hareket sadece

Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Spor makinaya biniyoruz değil mi abi? kimse beni motor kullanıpta şehir içi şehirler arası hız sınırlarında gezdiğini dolaştığına inandıramaz, en azından yaygın bir şekilde altımızda ki makinanın gücünü her şekilde kullanıyoruz. Hani sanki bir sahtekarlık yapmışçasına geciken adam kayıt almaz falan demen gerçekten yanlış bir algıya sahip olduğuna inandırdı beni... kırıcı olduysam k.bakma...
    Videonun sadece ilk iki dakikasını ve 5. dakika civarı U dönüşü yaptığın kısmı izledim.
    Sadece bu izlediğim kısımlarda; site içinde ters yöne giriyorsun, yine site içinde lastik ısıtmaya çalışıyorsun (o hızda lastik ısınmaz), otobana bağlanan tek şeritli virajda sollamaya giriyorsun (en büyük yanlış), hızına bir şey demiyorum ve ters dönüş yapıyorsun. Ayrıca aynandaki siyah kurdele sanırım Barkın'ın cenazesinden kalma. Ancak farkında olmadan sol aynanı kör ediyorsun bu şekilde.
    Yani diyorum ki, hız sınırlarını aşmakla, risk almak farklı şeyler.
    Shadow kullanırken de hız sınırını aştığım durumlar oluyordu, GV-250 kullanırken de, CBF-1000 kullanırken de.
    Ayrıca ben de çok mallık yapmışımdır zamanında. Hatta belki bugün bile yapmışımdır. Önemli olan ders çıkarmak. Seni yermek için söylemiyorum.
    İyi sürüşler.
    splender bunu beğendi.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Sevgili Kardeşim,

Bu videodaki sürüşünde bir sıkıntı görmüyor ve her şeyin olağan olduğunu iddia ediyorsun.

Apartman içerisinden motoru çalıştırıp ara gazı vererek kapıdan çıkman ile başlayan hatalar zinciri (yaptığın bu hareket o binada yaşayanların sadece senden değil bütün motosiklet sürücülerinden nefret etmesine neden olmakta) ardı arkası kesilmeden devam ediyor. Seni uyaran insanlara verdiğin cevaplar da üzerine tüy dikiyor. Lütfen motosiklet seni bir yerlerde bırakmadan önce sen motosikleti bırak. Henüz çok gençsin , bu yıl yeterince kardeşimizi gömdük...

Sevgilerimle
    splender bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Alıntı Okan Sinan Ocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Kardeşim,

Bu videodaki sürüşünde bir sıkıntı görmüyor ve her şeyin olağan olduğunu iddia ediyorsun.

Apartman içerisinden motoru çalıştırıp ara gazı vererek kapıdan çıkman ile başlayan hatalar zinciri (yaptığın bu hareket o binada yaşayanların sadece senden değil bütün motosiklet sürücülerinden nefret etmesine neden olmakta) ardı arkası kesilmeden devam ediyor. Seni uyaran insanlara verdiğin cevaplar da üzerine tüy dikiyor. Lütfen motosiklet seni bir yerlerde bırakmadan önce sen motosikleti bırak. Henüz çok gençsin , bu yıl yeterince kardeşimizi gömdük...

Sevgilerimle
    Hocam öncelikle konunun biraz abartıldığını düşünüyorum, ara gaz apartmandan çıkarken? Ben o mantaliteye sahip bir insan değilim, gerek kullanıcı olarak gerekse bu kültüre yaklaşımım sebebi ile kesinlikle ve kesinlikle rahatsızlık verecek birini incitecek bir adam değilim.

Biz eleştiri yapmayı bazen karşı tarafı küçümsemek ile çok karıştırıyoruz. Benim verdiğim cevaplar bu algıyı kırmak yönünde... Benim çok takipçim yok, olmasında ben keyif aldığım için bu video olayını yapıyorum. Herkesin ilah olarak baktığı isimler tek tekerle, ara gazla gürültü kriliiği ile neredeyse binleri peşlerinden sürüklüyorlar benim böyle bezlerde tarağımda yok. Altımda ki makina da köy motorunun biraz daha hallicesi. Hani sanki ortalığı yıkıp geçirmişim, ara gazla performans egsozunı yırtarak çıkmışım... Bu kadar abartanların çoğuda gerçekten işi biliyor olsalar yorumlarda daha yapıcı eleştiriler yaparlar, ben bundan haz duyarım. Lakin adam asmaca oynarmış gibi ve izleyici olarak her şeyi söylemeye hakkı varmış gibi konuşan ve bilgi-tecrübesinden şüphe duyduğum insanlara tüy dikmekte ne yazık ki karakterim gereği boynumun borcudur...

saygılar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:56 ----------

Alıntı Okan Sinan Ocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Kardeşim,

Sevgilerimle
    İyi niyetli uyarılarınız için ayrıca teşekkür ederim hocam. VErdiğim cevapla ilgili lütfen üzerinize bir şey alınmayın genel anlamda cevap vermeye çalıştım. İyi niyetinizin farkındayım...
    Hürmetler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:58 ----------

Videonun sadece ilk iki dakikasını ve 5. dakika civarı U dönüşü yaptığın kısmı izledim.
    Sadece bu izlediğim kısımlarda; site içinde ters yöne giriyorsun, yine site içinde lastik ısıtmaya çalışıyorsun (o hızda lastik ısınmaz), otobana bağlanan tek şeritli virajda sollamaya giriyorsun (en büyük yanlış), hızına bir şey demiyorum ve ters dönüş yapıyorsun. Ayrıca aynandaki siyah kurdele sanırım Barkın'ın cenazesinden kalma. Ancak farkında olmadan sol aynanı kör ediyorsun bu şekilde.
    Yani diyorum ki, hız sınırlarını aşmakla, risk almak farklı şeyler.
    Shadow kullanırken de hız sınırını aştığım durumlar oluyordu, GV-250 kullanırken de, CBF-1000 kullanırken de.
    Ayrıca ben de çok mallık yapmışımdır zamanında. Hatta belki bugün bile yapmışımdır. Önemli olan ders çıkarmak. Seni yermek için söylemiyorum.
    İyi sürüşler.
    Hocam şunu kesin söyleyebilirim, normalde bu videouyu oturup bu kadar analiz etmezdin hani bir haklı çıkma olayına girdin bunu kabul et, keşke herkes senin gibi olsa izlenme tavan yapardı
    Tabi bu işin şakası yanlış anlama, düzeyli ve yapıcı eleştiriye her zaman açığım ama zaten önce ki videolarımı da inceleyebilirsin hani öyle apaçi bir adam değilimi gerçekten geç kaldım ve hızlı gitmem gerekti normalde arabayla gideceğim yere motorla gitmeye karar verdim. Lakin ilk çizgi dışı videoda bu kadar kesin yargılarla eleştirilmek herhalde ağır geldi...
    Anlayışın için teşekkürler.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Bir soru,
    İlk dk. içindeki slalom'u niye yaptın merak ettim.

Apartmanın içinde ki ara gaz olayı da el alışkanlığından geldiğini düşünüyorum. Hani demişsin açık egzost falan yok, kasıtlı hunharca apaçi aragazı da yok, doğru demişsin ama, hani kendine sorman gereken soru şu, bu yaptığın aragaza gerek varmıydı? Buradaki motorcuların veya çevremde ki motorcuların çoğu da, benzer apartman site gibi yerlerde, motoru stop ederek ite ite çıkardıklarını biliyorum.
    Bir de tek şeritli bağlantı yolunda viraj da adamı sollamak cesaret işi, ben korkardım, korktum da videonda. Çünkü o tip yollarda kimse etrafına veya aynalarına bakmaz müdür. Canı sıkılır az genişten alayım der, iteler seni dışarı sıkışır kalırsın.

Kazasız belasız.
    splender bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Böyle videolar izlemiyorum çok kısa baktım. Öyle aman aman bir hata falan yok, sıradan hergün yaşanan şeyler. Hız tabi iyi bir şey değil, gördüğünüz şeyler gittikçe azalmakta. Dikkatli olun ve sürat yapmayın daha uzun yaşayın. Kamerayı da çok kullanmanızı tavsiye etmem bir süre sonra farkında olmadan kameraya malzeme arayışı içine girersiniz. Youtube a video koyanların %95 i böyle çünkü. Aynada kurdelayı da çıkarın bence çok dikkat dağıtıyor.
    splender bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir soru,
    İlk dk. içindeki slalom'u niye yaptın merak ettim.

Apartmanın içinde ki ara gaz olayı da el alışkanlığından geldiğini düşünüyorum. Hani demişsin açık egzost falan yok, kasıtlı hunharca apaçi aragazı da yok, doğru demişsin ama, hani kendine sorman gereken soru şu, bu yaptığın aragaza gerek varmıydı? Buradaki motorcuların veya çevremde ki motorcuların çoğu da, benzer apartman site gibi yerlerde, motoru stop ederek ite ite çıkardıklarını biliyorum.
    Bir de tek şeritli bağlantı yolunda viraj da adamı sollamak cesaret işi, ben korkardım, korktum da videonda. Çünkü o tip yollarda kimse etrafına veya aynalarına bakmaz müdür. Canı sıkılır az genişten alayım der, iteler seni dışarı sıkışır kalırsın.

Kazasız belasız.
    Genelde keyfi sürüşlerde süzülürken fln o hareketi sıklıkla yapıyorum, motora ilk binmeye başladığımdan beri gerek kontra çalışırken gerek uzun yola çıkmadan önce ve motora ilk bindiğim anlarda yaptığım bir hareket. Özellikle şunun için yapıyroum diyeemem. O şekilde yaptığımda motora daha hakim olduğumu hissediyorum bilekleri ısıtıyorum vs... hani belirgin bir olayı yok.

Apartman girişinde ki ara gaz olayı gerçekten öyle abartıldığı kadar yüksek derecede değil. hani gerçekten neden çok tepki çekti anlamıyorum ben bile zor duyuyorum o 2 saniye lik sesi ve ara gaz bu mudur gerçekten? Genelde vites geçişlerinde gaz veririm heralde o anlık refleks olarak yaptım onu, ara gaz değil o yani orada tamamen yanlış anlaşılma var bende genelde içeri alırken stop ediyorum motoru ama manevra yapmam gerektiğinde mecbur çalıştırıyorum, birisine rahatsızlık fln verdiğimde yok yani kimse o durumdan rahatsız değil ztn. Olursa illa ki önlemimi ona göre alırım.
    Saygılar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:09 ----------

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle videolar izlemiyorum çok kısa baktım. Öyle aman aman bir hata falan yok, sıradan hergün yaşanan şeyler. Hız tabi iyi bir şey değil, gördüğünüz şeyler gittikçe azalmakta. Dikkatli olun ve sürat yapmayın daha uzun yaşayın. Kamerayı da çok kullanmanızı tavsiye etmem bir süre sonra farkında olmadan kameraya malzeme arayışı içine girersiniz. Youtube a video koyanların %95 i böyle çünkü. Aynada kurdelayı da çıkarın bence çok dikkat dağıtıyor.
    Sürat iyi bir şey değil katılıyorum, genelde de çok hızlı kullanan biri değilim. Kamera için çok özel durumlara girdiğim yok genel olarak bana çok yapmacık ve abartı gelen şeyleri yapmamak için özen gösteriyorum, elbette yeni olduğumdan dolayı bazen hataya düşüyor olabilriim ama genel anlamda dikkat etmeye özen göstereceğim.

Ayrıca sözüm size değil, genel olarak yönlendirme kabileyeti olmayan insanlar başkalarını çok daha kolay eleştiriyor, suçluyor...
    Bunun yerine bana ne tarz videolar izlemek istediğini aktarsa öneri de bulunsa dünya daha yaşanabilir bir yer olurdu kanımca

Kaiser3461 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 Esd
    Boşver takma kimseyi, senin ekipmanın kaskın olduğu sürece bas kimse senin videona karışamaz. Geç kaldım video çekmiyim diye birşey mi var olmaz olmaz o gün kaza olur ve haklısındır kameran kayıtta olmaz. Yani anlamıyorum burda riayetten bahseden insanlar hiç mi 80km hızı geçmiyor veya eds olmayan ve boş bir yolda aman ne olacak diyip kırmızıda geçmiyorlar. Veya yaya yolunda hız kesmeden geçmiyorlar. Pardon bunların hepsini yapan adam bunlar buyüzden ahkâm kesebilirler.
    Boşver abicim tekerine taş, sabun değmesin. Allaha emanetsin...
    splender bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler