Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Hızlısındır sadece jetlag olsan duramassın - Yamaha R25 ile kursa yetişmek

Motovento
    REKLAM ALANI
    splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Alıntı Kaiser3461 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boşver takma kimseyi, senin ekipmanın kaskın olduğu sürece bas kimse senin videona karışamaz. Geç kaldım video çekmiyim diye birşey mi var olmaz olmaz o gün kaza olur ve haklısındır kameran kayıtta olmaz. Yani anlamıyorum burda riayetten bahseden insanlar hiç mi 80km hızı geçmiyor veya eds olmayan ve boş bir yolda aman ne olacak diyip kırmızıda geçmiyorlar. Veya yaya yolunda hız kesmeden geçmiyorlar. Pardon bunların hepsini yapan adam bunlar buyüzden ahkâm kesebilirler.
    Boşver abicim tekerine taş, sabun değmesin. Allaha emanetsin...
    Herkesin fikri var, bize de saygı duymak onları dinlemek düşer. En azından bu işi yapıyorsam keyfi de olsa sonuçta yaptığım şeyi insanlarla paylaşıyorum ve neticesinde olumlu olumsuz çok şey duymak olası bunlardan doğru bir şekilde anlam çıkarmak gerek benimde bu işi amatör olarak yapann birisi olarak yapabileceğim bundan ibaret...
    Saygılar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    İyi de güzel kardeşim bu forum senin paylaştığın her videoyu ana sayfada görmek zorunda mı?
    Çok isteyen youtube de abone olur zaten.

Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi de güzel kardeşim bu forum senin paylaştığın her videoyu ana sayfada görmek zorunda mı?
    Çok isteyen youtube de abone olur zaten.
    Elbette değil. Zaten forum içerisinde binlerce farklı konu var. Bunlara ulaşabilmek için iletişime geçmeniz lazım. Basit bir mouse hareketi ile dilediğiniz içeriği inceleyebilirsiniz. Görmek istemedikleriniz için de etkileşimde bulunmazsanız hem kendinizi hem de forumda paylaşım yapan diğer insanları bilgisizce ve fütursuzca taciz etmemiş olursunuz.

Saygılar.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oncelikle, kimse kimsenin nasil surdugune karisamaz, yapilan hatalar varsa da surucuyu ilgilendirir.

Ama sen kalkip burada gercekten kotu suruyorsan ve bunu inatla paylasip insanlardan geri donus bekliyorsan geri donusler biraz boyle burnunu eksitir tabii.

Ya surmeyi ogren, ya da video paylasmayi birak babam.

Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oncelikle, kimse kimsenin nasil surdugune karisamaz, yapilan hatalar varsa da surucuyu ilgilendirir.

Ama sen kalkip burada gercekten kotu suruyorsan ve bunu inatla paylasip insanlardan geri donus bekliyorsan geri donusler biraz boyle burnunu eksitir tabii.

Ya surmeyi ogren, ya da video paylasmayi birak babam.
    Videoyu izlediniz mi?

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı splender adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videoyu izlediniz mi?
    Evet, emniyet seridinde 160i gordugum kisimdan sonrasini kapadim.

Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, emniyet seridinde 160i gordugum kisimdan sonrasini kapadim.
    Gerçekten kötü sürüyorsun dan kastın kural ihlalleri anladığım kadarıyla... Kural ihlal etmek kötü sürmek demek değildir. Sinyal vermeyi unutunca kötü sürmüş mü oluyorsun mesela, ya da acelen var hızlı gitmek zorundasın, altında spor mir makina var ve burası da bir motosiklet forumu burada hız ve özgürlük bizim için tutkuydu hani...

Herkes %100lük bir kural uygulayıcı, herkes rossi olmuş canım memleketimde benim haberim yok. O kadar video paylaşmışım belki agresif sürüş içeren taş çatlasın 1-2 videom vardır. Sonrasında içerik olarak kamp yapan veya yapmak isteyen motorcu arkadaşlara hazırladığım özel videolar var, karşılaştırma inceleme yaptığım videolarım var. Nasihat verdiğim, motor kullanmayı anlattığım videolarım var... Beni şaşırtan Allah razı olsun diyen yokta konu kötülemeye geldiğinde herkesin söyelyecek çoook ama çoook şeyi var. Herkes kuralcı hereks 4/4'lük pilot-şoför vs... Bu bana samimiyetsiz geliyor.
    Kendimi savunmam da bu yüzden.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Jet lag olunca neden durulamıyor veya duramıyorsun.. Jat lag'ın başka anlamı mı var.
    Bende başlığa taktım. Anlayan anlatsın.

Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jet lag olunca neden durulamıyor veya duramıyorsun.. Jat lag'ın başka anlamı mı var.
    Bende başlığa taktım. Anlayan anlatsın.

Açıklıyorum.

Jet lag yüksek süratle seyahat ettikten sonra insan vücudunun biyolojik olarak zamana ayak uyduramaması durumudur.
    Başlıkta ki vurgu şuna; hani derler ya kırık olsa duramazsın diye. Oradan yola çıkarak sadece hızlısındır.. jet lag olacak kadar değil...!

Ben pes, ben iptal!

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:23 ----------

Keşke şurada körü körüne eleştiri yazmak yerine faydalı konularda yorum yapılsa bilgiler paylaşılsa, herkes kendi birikimi ile eteğinde taşıdıklarını ortaya seriyor sadece. Net!

Kaiser3461 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 Esd
    Gerçekten kötü sürüyorsun dan kastın kural ihlalleri anladığım kadarıyla... Kural ihlal etmek kötü sürmek demek değildir. Sinyal vermeyi unutunca kötü sürmüş mü oluyorsun mesela, ya da acelen var hızlı gitmek zorundasın, altında spor mir makina var ve burası da bir motosiklet forumu burada hız ve özgürlük bizim için tutkuydu hani...

Herkes %100lük bir kural uygulayıcı, herkes rossi olmuş canım memleketimde benim haberim yok. O kadar video paylaşmışım belki agresif sürüş içeren taş çatlasın 1-2 videom vardır. Sonrasında içerik olarak kamp yapan veya yapmak isteyen motorcu arkadaşlara hazırladığım özel videolar var, karşılaştırma inceleme yaptığım videolarım var. Nasihat verdiğim, motor kullanmayı anlattığım videolarım var... Beni şaşırtan Allah razı olsun diyen yokta konu kötülemeye geldiğinde herkesin söyelyecek çoook ama çoook şeyi var. Herkes kuralcı hereks 4/4'lük pilot-şoför vs... Bu bana samimiyetsiz geliyor.
    Kendimi savunmam da bu yüzden.
    Aaa güzel kardeşim noldu ki şimdi birkaç saat öncesinde kafaya takma dediğimde ben takıyorum saygı duyuyorum diyodun. Aa bak şimdi sinirlendin ve benim beğenmediğin yorumumu tekrar etmişsin. Hakkaten zaman kaybı şu post. Bende seni teselli etmeye çalışıyorum. Az bile sana k.bakma.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Videonu severek izledim. Keyifli sürüş herzaman güvenli sürüş olmuyor. Sen yine de üstatlara kulağını tıkama. Motor sürerken dikkatinin dağılmaması ve konsantrasyonunun kaybolmaması dileğiyle..
    splender bunu beğendi.

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Açıklıyorum.

Jet lag yüksek süratle seyahat ettikten sonra insan vücudunun biyolojik olarak zamana ayak uyduramaması durumudur.
    Başlıkta ki vurgu şuna; hani derler ya kırık olsa duramazsın diye. Oradan yola çıkarak sadece hızlısındır.. jet lag olacak kadar değil...!

Ben pes, ben iptal!

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:23 ----------

Keşke şurada körü körüne eleştiri yazmak yerine faydalı konularda yorum yapılsa bilgiler paylaşılsa, herkes kendi birikimi ile eteğinde taşıdıklarını ortaya seriyor sadece. Net!
    Bence de pes!! Jet-lag'ı yanlış biliyorsun. İnsan kullanmadan önce bir bakar ne demek diye.
    "Jet-lag, uzun mesafeli uçuşlarda vücudun hızla değişen zaman dilimine uyum sağlayamamasına" deniyormuş. Motor hızı ile bir alakası yok yani.

Videonun nesine yorum yapıcaz ki? Çevirmişin gazı motorda gitmiş işte..

Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Alıntı Kaiser3461 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aaa güzel kardeşim noldu ki şimdi birkaç saat öncesinde kafaya takma dediğimde ben takıyorum saygı duyuyorum diyodun. Aa bak şimdi sinirlendin ve benim beğenmediğin yorumumu tekrar etmişsin. Hakkaten zaman kaybı şu post. Bende seni teselli etmeye çalışıyorum. Az bile sana k.bakma.
    abicim elbette saygı duymak zorundasın, herkes aynı fikre sahip olsa çeşitlilik olmazdı. çeşitte lazım. sende vur tam olsun vur vur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:35 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videonu severek izledim. Keyifli sürüş herzaman güvenli sürüş olmuyor. Sen yine de üstatlara kulağını tıkama. Motor sürerken dikkatinin dağılmaması ve konsantrasyonunun kaybolmaması dileğiyle..
    Teşekkür ederim, elbette ki tecrübeye saygım sonsuz her zamanda gelişime açığım kesinlikle kulak tıkamam, keyif aldıysan ne mutlu bana. umarım çıtayı daha ileriye taşımama ve faydalı içerikler paylaşmamda sizlerinde desteği olur...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:39 ----------

Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence de pes!! Jet-lag'ı yanlış biliyorsun. İnsan kullanmadan önce bir bakar ne demek diye.
    "Jet-lag, uzun mesafeli uçuşlarda vücudun hızla değişen zaman dilimine uyum sağlayamamasına" deniyormuş. Motor hızı ile bir alakası yok yani.

Videonun nesine yorum yapıcaz ki? Çevirmişin gazı motorda gitmiş işte..
    agacım ben ve yedi düvel sülalem havacı gözünü seveyim bugün kabul günümü var forumda herkes yanlış tarafa çekiyor birşeyleri
    motor hızına doğrudan kurduğun bağlantı beni benden aldı ben paradi olarak komiklik olsun diye benztme yaparak yazdım ama algılar farklı ne yazık ki:(

Kaiser3461 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 Esd
    Estağfurullah abi ne vurması. Cümleten tekeriniz düz bassın. Kazadan beladan korusun rabbim. Seviyorum hepinizi, motora motordan başka gözle bakanları.. Müzik için çok teşekkür ederim vesselam..
    splender bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Açıklıyorum.

Ben pes, ben iptal!

Hızla hiç ilgisi yok. Jet lag olmayan da anlamaz ne olduğunu, google a yaz çıkıyor işte :
    "Jet Lag, vücudun biyolojik saatiyle, seyahat edilen yerin saatinin uyuşmaması ve vücudun bocalaması anlamına geliyor. Farklı zaman dilimleri arasında seyahat ettiğinizde vücudun buna uyum sağlaması biraz zaman alıyor."

Ha ne oluyor derseniz, Japonya'ya gitmiştim Avrupa aktarmalı İstanbul-Amsterdam 4 saat + 4 saat havaalanında bekleyiş Sonra +11 saatlik Japonya yolculuğu sonucu uyku düzeni diye birşey kalmıyor. Ertesi gün uyanamıyorsunuz sersem gibi dolanıyorsunuz. Bunun adı jet-lag oldu çok da eski bir terim değil.
    Özetle hızlı gidince jetlag olmazsın aksine seyahatin +6 saat veya üzeri zaman dilimini aşacak kadar uzun sürmeli.
    emremm bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hızla hiç ilgisi yok. Jet lag olmayan da anlamaz ne olduğunu, google a yaz çıkıyor işte :
    "Jet Lag, vücudun biyolojik saatiyle, seyahat edilen yerin saatinin uyuşmaması ve vücudun bocalaması anlamına geliyor. Farklı zaman dilimleri arasında seyahat ettiğinizde vücudun buna uyum sağlaması biraz zaman alıyor."

Ha ne oluyor derseniz, Japonya'ya gitmiştim Avrupa aktarmalı İstanbul-Amsterdam 4 saat + 4 saat havaalanında bekleyiş Sonra +11 saatlik Japonya yolculuğu sonucu uyku düzeni diye birşey kalmıyor. Ertesi gün uyanamıyorsunuz sersem gibi dolanıyorsunuz. Bunun adı jet-lag oldu çok da eski bir terim değil.
    Özetle hızlı gidince jetlag olmazsın aksine seyahatin +6 saat veya üzeri zaman dilimini aşacak kadar uzun sürmeli.
    Abisi ben kabin memuruyum. Senin hayatın boyunca yaşadığın o duyguyu ben yeri geliyor ayda 7-8 sefer yaşıyorum. Hızla ilgisi yok deme güldürme beni.

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Arkadaş teşbih-benzetme yapmış. Kendi deyimi ile paradi-komiklik.
    Bizde yanlış anlamışız. Algılarımız farklı imiş.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    bu kadar yazılmış merak edip açtım baktım, bu videoyu insanlarla paylaşmanın amacı nedir? bence sadece facebook gibi ortamlarda seni tanıyan insanlara sunabileceğin bir video, yani amca oğlunun düğününde halay çekenlerin videosu gibi birşey olmuş, bizene sizin halayınızdan..

insan bir foruma veya genele sunum yapacaksa, içerikte bir estetik,ilgi çekici veya bilgilendirici detaylar olmalı..

bunların hiçbiri yoksa hakkattan bizene !
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Abisi ben kabin memuruyum. Senin hayatın boyunca yaşadığın o duyguyu ben yeri geliyor ayda 7-8 sefer yaşıyorum. Hızla ilgisi yok deme güldürme beni.
    Gerçekten kabin memuru olsaydın o dediğin sana olmazdı alışır bünye. Komik iddialarda bulunan ben değilim sen kendi kendine gülüyosun şu an.
    Teşbih-benzetme ya da ironi her neyse onu da yemedik kusura bakma.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    herşey çok güzel gidiyordu sanki aksiyon dolu bir r1 gazlaması izliyor gibiydim

tam 3.13 de sağ taraftan punto geçtikten sonra içimden gayri ihtiyari hass... diye söylendim ve videoyu kapattım

güzel olmuş :D
    zekeriyaimam bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler