Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

paranızla rezil olmayın..motosiklete park yasağı yoktur bize her yer serbest

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    adama hem para kazandıracam hem de motorumu istediğim yere çekemeyecem üstelik de güneşe park edecem
    kimse kusura bakmasın yok öyle bi dünya sürekli uğradığımız bir yerdi ama daha da gelmem buraya

Serdarpirim, polo34 ve velizrsln bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Adam gayet güzel uyarmış. Dükkanın önünü kapatıyorsun.
    Ben olsam bende park ettirmem. Kusura bakma dostum.
    twisten, mustang256, freewill ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 sl gitti MT 25 geldi
    ikinci sinif vatandas muamelesi. ben de gecen benzinlikte lastige hava basiyorum iste eldiveni cikar motoru konumlandir falan ugrasiyorum mercedes beni bekliyo ordan pompaci kostu mercedesi daha cok bekletmemek adina guyya yardim ediyo bana.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    07 güneşte eriyormuymuş?
    Sj's ve pea bunu beğendiler.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ücretli bir otoparka bırakmamız gerektiğinde de benzer bir muamele var. “Arabalara engel olmayacak, köşe bir yere bırak.” diyorlar.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı speed_dream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adama hem para kazandıracam hem de motorumu istediğim yere çekemeyecem üstelik de güneşe park edecem
    kimse kusura bakmasın yok öyle bi dünya sürekli uğradığımız bir yerdi ama daha da gelmem buraya
    Asıl rezillik park yasağı olan bir yere motor park etmeye çalışmaktır.
    Adam o babaları oraya boşuna dikmemiş. ki bunu kafasına göre de dikemez, belediyeden izin alması gerekir (bu cümle medeni ülkeler için geçerli. türkiye'de kafasına göre de dikmiş olabilir.)

Alıntı mombohunter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikinci sinif vatandas muamelesi. ben de gecen benzinlikte lastige hava basiyorum iste eldiveni cikar motoru konumlandir falan ugrasiyorum mercedes beni bekliyo ordan pompaci kostu mercedesi daha cok bekletmemek adina guyya yardim ediyo bana.
    Kusura bakma ama seninki de tam kezbanlık
    fearlesboyy bunu beğendi.
    Motosikletli Kaplumbağa...

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    Alıntı Taner YILMAZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam gayet güzel uyarmış. Dükkanın önünü kapatıyorsun.
    Ben olsam bende park ettirmem. Kusura bakma dostum.
    sen de park ettirmezsen ben de oturmam dostum .
    adamın uyarısına birsey diyen yok zaten.dükkanın önünü kapatan kamyon mu bu motosiklet

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:13 ----------

Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    07 güneşte eriyormuymuş?
    eriyor asfasfahs

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:15 ----------

Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asıl rezillik park yasağı olan bir yere motor park etmeye çalışmaktır.
    Adam o babaları oraya boşuna dikmemiş. ki bunu kafasına göre de dikemez, belediyeden izin alması gerekir (bu cümle medeni ülkeler için geçerli. türkiye'de kafasına göre de dikmiş olabilir.)

hüloooooog park yasağı neye göre kime göre kardeş .resmi bir uyarı var mı? o zaman herkes heryere kafasına göre duba çaksın ki ülkemizde zaten dükkan sahipleri bunu hep yapıyor.sanki yol ve kaldırım babalarının malıymış gibi.sırf yorum yapmak için yapmışşın.sen git kimsenin kızmayacağı yere koy motorunu ben istediğim yere koyarım ...
    DEMİR AT'A YOLLAR DAYANMAZ

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    "Abi yanlış anlama..."
    "Laf yaparlar abi..."
    "Abi kusura bakma..."

Adam bir abi derken ağzından 2 abi daha çıkmış, keşke her esnaf böyle efendi olsa, muhteşem nazik bi şekilde rica etmiş, büyük ihtimal mekan sahibi değil çalışan sanirim.
    Adamda gram art niyet olduğunu sanmıyorum.

Şahsen başka yere otururuz demek yerine, "Birader senin hatrına bu motoru güneşte de bırakırım ben, senin canın sağolsun." der, hiç değilse bi çayını içer öyle kalkardım.
    Tercih meselesi tabi.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    adamın uyarısına birsey diyen yok zaten.dükkanın önünü kapatan kamyon mu bu motosiklet

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:13 ----------

eriyor asfasfahs

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:15 ----------

hüloooooog park yasağı neye göre kime göre kardeş .resmi bir uyarı var mı? o zaman herkes heryere kafasına göre duba çaksın ki ülkemizde zaten dükkan sahipleri bunu hep yapıyor.sanki yol ve kaldırım babalarının malıymış gibi.sırf yorum yapmak için yapmışşın.sen git kimsenin kızmayacağı yere koy motorunu ben istediğim yere koyarım ...
    Sakin ol şampiyon. Parantez içinde bişey yazdım okudun mu bilmiyorum. Eğer bir katakulli yoksa o babaları oraya belediyeden izin alarak çakmış olması lazım. İş yerlerinin yasal olarak böyle bir hakkı bulunuyor.
    Motosikletli Kaplumbağa...

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Abi yanlış anlama..."
    "Laf yaparlar abi..."
    "Abi kusura bakma..."

Adam bir abi derken ağzından 2 abi daha çıkmış, keşke her esnaf böyle efendi olsa, muhteşem nazik bi şekilde rica etmiş, büyük ihtimal mekan sahibi değil çalışan sanirim.
    Adamda gram art niyet olduğunu sanmıyorum.

Şahsen başka yere otururuz demek yerine, "Birader senin hatrına bu motoru güneşte de bırakırım ben, senin canın sağolsun." der, hiç değilse bi çayını içer öyle kalkardım.
    Tercih meselesi tabi.
    ben de biliyorum çalışan olduğunu.o yüzden hiç tartışmaya girmedim.sadece bu saçma uygulamaya tepki olsun diye oturmadım.videoyu da bunu anlatmak için yükledim
    ayrıca video açıklamasında belirttiğim gibi motorcular olarak gurup halinde sürekli çay çorba için uğradığımız bir yerdi.canı isteyen bu muameleye rağmen oturabilir...ben hem bu muameleye maruz kalıp da hem para kazandırmam kusura bakmayın

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Saçma olan uygulama değil.
    Motosiklet tek başına oradaki geçişi kapatıyor. İnsanlar motosikletin etrafından dolaşıp, yola çıkıp, ''dubalarla ayrılmış'' alana tekrar mı girsinler?
    Dursun bi kaç saat güneşte motor, bi şey olmaz.

Bir de ''motosiklete park yasağı yoktur bize her yer serbest'' yazmışsınız. Cevap verilecek bir tarafı yok
    JuxtaCrucem bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Klasik kameraya malzeme arayışı, gereksiz alınganlık, şişmiş ego...
    JuxtaCrucem, harun27, Sj's ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yayalara ayrılmış yolda yaya niye yola çıkıp geçsin anlamadım? Çoluğu çocuğu olan insanlar oluyor. Egzozlar sıcak oluyor, insanlarda puset oluyor vb. Parket daha müsait bir yere.
    Müessese kurallarına uymayan çeker gider,orda yemez , sende bunu yapmışsın ki videoda tek doğru hareket o.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Yalnız orası cafe'ye ait değil. Yaya geçişi için ayrılmış alan. Sizin yaptığınız yanlış. Cafe'ye ait ise de ilçe belediyesine işgaliye vergisi ödeyerek o alan cafe'nin kullanım alanı olarak kendi sınırlarına dahil edilir. Motosiklete park yasağı yoktur diye bir şey de yok. Motorlu taşıt bu sonuçta; keyfi uygulamalar dışındaki kurallara uymak lazım ki insanların da motosikletlere bakış açısı yapılan olumlu davranışlar neticesinde olumlu yönde olsun.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    bir yandan "bizim motosikletleri arac yerine koymuyorlar" diye agliyoruz, diger yandan ise isimize geldigi gibi takiliyoruz..

ama asil kafa salladigim olay "motosiklete park yasağı yoktur bize her yer serbest". bu nasil bir tesbittir, aciklar misin?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:15 ----------

unutmatan sunuda ekleyeyim;

TRAFİK MEVZUATI
    Karayolları Trafik Yönetmeliği
    - Altıncı Bölüm - Durma, Duraklama ve Parketme Kuralları

Madde 115 - Parketmenin Yasak Olduğu Yer ve Haller

12) Yayaların geçişine engel olmayacak şekilde ayrılmış, işaretlerle belirlenmiş ve il ve ilçe trafik komisyonunca karara bağlanmış olmak şartıyla, geniş ve uygun durumdaki yaya yollarında bulunan park yerleri dışındaki yaya yollarında

Motosikleti
    Hyosung gv250
    Bu ve bunun gibi video çeken motorcu arkadaşlara da uyuz oluyorum. Sırf kamera kayıtta, bi olay olsun da kanalımda paylaşayım diye tartışma yaratmaya çalışıyorlar. Tepede kamera ortalıkta dolanma nedir Allah aşkına? Bu arkadaşlar çoğaldıkça motosikletlilere olan sevgi saygı daha da azalıyor bence. Herşeyde ben haklıyım, aman ben motorcuyum özgürüm, istediğimi yaparım, araya girerim, oraya park ederim, kaldırımdan geçerim,oraya kaçarım, makas atarım... Park yasaksa gider başka yere park edersin. Aman park ettirmiyosan bi daha da buraya gelmem çayını içmem tripleri ... Samimiyetsiz, çok samimiyetsiz. Ha bi de forumda paylaşıp izlenilmeyi artırma çabaları. İtici, çok itici...

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,

eriyor asfasfahs

Yayaların geçişini engellemesi yeterli sebep. Kamyon olması gerekmiyor.
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Evet istediğin yere kafana göre çekemeyeceksin. Kazandırdığın üç kuruş için kimse senin ergen tavırlarına da katlanmak zorunda değil. Müessese sahibi olsam bir daha gelmemeni rica ederdim.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kusura bakmayın da motor yahu bu, tır değil ki! insanların motor kullananlara teşekkür etmesi lazım; hem çevreci araç kullandıkları için, hem de araç kalabalığı yapmadıkları için.

zaten yol sağlı sollu araçlar tarafından tecavüze uğramış durumda, küçücük bir motorun işgal ettiği 1 metrekare alan mı sorun yaratıyor?

arkadaşa katılıyorum. motorcu geçişi engellemediği sürece istediği yere park eder.

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    tecavüz etmisler, birde biz el atalim heh..

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kusura bakmayın da motor yahu bu, tır değil ki! insanların motor kullananlara teşekkür etmesi lazım; hem çevreci araç kullandıkları için, hem de araç kalabalığı yapmadıkları için.

zaten yol sağlı sollu araçlar tarafından tecavüze uğramış durumda, küçücük bir motorun işgal ettiği 1 metrekare alan mı sorun yaratıyor?

arkadaşa katılıyorum. motorcu geçişi engellemediği sürece istediği yere park eder.
    TRAFİK MEVZUATI
    Karayolları Trafik Yönetmeliği
    - Altıncı Bölüm - Durma, Duraklama ve Parketme Kuralları

Madde 115 - Parketmenin Yasak Olduğu Yer ve Haller

12) Yayaların geçişine engel olmayacak şekilde ayrılmış, işaretlerle belirlenmiş ve il ve ilçe trafik komisyonunca karara bağlanmış olmak şartıyla, geniş ve uygun durumdaki yaya yollarında bulunan park yerleri dışındaki yaya yollarında
    ● hız sınırlarına uy / trafiğin akışkanlığını takip et / hızını görüş ve duruş mesafene göre ayarla ● sürüş şekli ile kimseyi hataya zorlama, tehlike yaratma ● diğerlerin öküzlüklerini telafi edebilmek için pay bırak

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)