Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

R25 İLE KAZA - NASIL KAZA YAPILIR - NEREDE HATA YAPTIM - HATALIYIM

Motovento
    REKLAM ALANI
    splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Merhaba arkadaşlar,

Uzun bir süre yatınca motor da bende hantalladık sanırım
    Ufak çaplı hesaplama ve teknik eksikliği sebebi ile bir kazaya karıştım.

Sonrasında kendimi de analiz ederek hatalı olduğumu belirttim. Kazaya sebep olan faktörleri ele aldım.

Umarım faydalı bir video olur ve motor kullanmak için sadece öz güvenin yeterli olmadığını bir kere daha öne çıkarmış oluruz.

Ekipman önemlidir ve eğitim şarttır.

Saygılar, iyi seyirler...

https://www.youtube.com/watch?v=Yco4AplaNIE&t=597s

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Kamyonete takılıp kalmışsın. Kaçınılmaz olarak da temas gerçekleşmiş. Daha sakin ve defansif sürmeni tavsiye ederim.

(kaza 09:00dan sonra)
    splender bunu beğendi.

https://youtu.be/0v_8YiPa1dg

Cok diyecek birsey yok bence kendin zaten hantallamismisim demissin oylede gozukuyor
    Kamyon hafif bir sol yapmis ama sen zaten onu hesaplamaliydin neyseki pek bisi yok
    splender bunu beğendi.

Lengeli Fötr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 - Suzuki V-Strom DL-650
    Geçmiş olsun, çok saçma bir kaza olmuş. Hepimizin başına gelebiliyor. Yine de ucuz yırttın, Allah hepimizi beterinden korusun.
    splender bunu beğendi.

restherock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700 GS
    Geçmiş olsun bir anlık dalgınlık işte. Sonucu daha vahim olabilirdi Allah korumuş. Uzun süre motosikletten uzak kaldıktan sonra sürüşe adapte olma konusunda ben de bazen sıkıntı çekiyorum. Ama kendimce bazı tekniklerle bu durumu kontrol edilebilir konuma getiriyorum.
    splender bunu beğendi.
    Bas Gitar tınılayan bir felsefedir dedi Yaşlı Kurt, Motosiklet ise homurdayan bir felsefedir dedi Yavru Kurt...

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Valla hem adama arkadan çarpıp hemde küfretmen garip olmuş sanki...

Bununla geçmiş olsun deyim dikkat hocam...
    fz6_fazer ve splender bunu beğendiler.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Adamın götüne niye giriyorsun ki, neden yani. Dua et düşmemişsin Allah korumuş evladım. Eğitim şart evet görmüş olduk
    splender bunu beğendi.

Motosikleti
    Tracer700
    Ben bu videoda asiri øzguvenli birini gøruyorum,insallah bu sana ders olur ve daha dikkatli kullanirsin.
    splender bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Alıntı EmirŞengezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kamyonete takılıp kalmışsın. Kaçınılmaz olarak da temas gerçekleşmiş. Daha sakin ve defansif sürmeni tavsiye ederim.

(kaza 09:00dan sonra)
    EmirŞengezer hocam doğrudur, kurtarma payım vardı. Aslında sadece kendimi doğrudan sola atarak kurtulabilirdim, arka solda ki yanımdan sonradan geçen füme renkli araç ben sollamaya kalktığımda beni tereddütte bıraktı sadece, normal şartlarda çok basit bir kaza...

Tavsiyen için teşekkür ederim.
    EmirŞengezer bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Medeni cesaretten ötürü tebrik ederim.
    splender bunu beğendi.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Sollamak için sol şeriti kullanmanı öneririm.

Hangi kaza vidyosunu izlesem genelde sağ şerit hastalığına kapılmış kişiler.

Kamyoncunun hiç bir suçu yok. Adama gıyabında sövmüşsün bide.
    splender bunu beğendi.

Motosikleti
    Hornet 650
    geçmiş olsun, iyi yırtmışsın
    splender bunu beğendi.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    kamyona kafa atmışsın resmen
    splender bunu beğendi.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Geçmiş olsun,kusura bakma ama sağ şeritten giden kamyona neden arkadan çarptın
    splender bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Alıntı gaddarnahra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://youtu.be/0v_8YiPa1dg

Cok diyecek birsey yok bence kendin zaten hantallamismisim demissin oylede gozukuyor
    Kamyon hafif bir sol yapmis ama sen zaten onu hesaplamaliydin neyseki pek bisi yok
    Malesef hantallık vardı evet... AYrıca soldan gelen aracı olduğundan daha hızlı ivmelendiğini sanıp tereddüt etmemle öndeki kamyonun yavaşlaması bir oldu. Buda kazaya sebebiyet verdi zaten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:36 ----------

Alıntı Lengeli Fötr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, çok saçma bir kaza olmuş. Hepimizin başına gelebiliyor. Yine de ucuz yırttın, Allah hepimizi beterinden korusun.
    Amin, Teşekkür ederim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:37 ----------

Alıntı restherock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun bir anlık dalgınlık işte. Sonucu daha vahim olabilirdi Allah korumuş. Uzun süre motosikletten uzak kaldıktan sonra sürüşe adapte olma konusunda ben de bazen sıkıntı çekiyorum. Ama kendimce bazı tekniklerle bu durumu kontrol edilebilir konuma getiriyorum.
    Merhaba resterock, dediğin doğru pilot rodajı dedikleri şey bu olsa gerek her zaman hazır olmalıyız aksi taktirde bunların yaşanması için hiç bir engel yok malesef :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:21 ----------

Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla hem adama arkadan çarpıp hemde küfretmen garip olmuş sanki...

Bununla geçmiş olsun deyim dikkat hocam...
    ya şimdi arkadan çarpma meselesi değil aslında olay, olayın gidişatı itibari ile yanda ki araca küfrediyorum aslında ama olayın akışında öndekine küfrediyorum gibi olmuş yanlış anlaşılma olabilir. Yanda ki araç benim sollama yapabileceğimi hesaba katmadan ivmelenmeye başladı önümde ki yavaşlayan araca rağmen, bana kaçış noktası bırakmadı yani olay bu...

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlk zamanlarımda sağa sola, göstergeye carta curta bakarken önüme çıkan arabayı görmemişliğim olmuştu.
    Motosiklet kullanırken yola, tehlikelere odaklanmak lazım. Bence bu kafadaki kameralar işi orada bozuyor. Konuşman gerek, saçma konuşmaman gerek, havalı şeyler yapman gerek ki izlensin...Akıl hep orda aslında.
    Bu işi altyazıyla yapıp,ara ara bilgilendirme yaparak sürüşünü anlatan gavurlar var ki bence en ideali odur.

Ha bir de emniyet şeridine girmemeye özen göster, hatta bunu bi alışkanlık haline getir. En beklenmedik şeyler orada olur, can gider. Aman dikkat
    numan ve splender bunu beğendiler.

Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamın götüne niye giriyorsun ki, neden yani. Dua et düşmemişsin Allah korumuş evladım. Eğitim şart evet görmüş olduk
    Eğitim kesinlikle şart, bunu inkar edemem. Öngörüde de eksiklik var bunu da kabul ederim. Adamın çok dibinde değilim aslında, uygun mesafede sollamaya kalkıyorum neticede viraj dönüşü adamın yavaşladığını ve trafiğin akış yönüne göre iç bükey açılı bir virajda açının giderek azalması ve kamyona yakınlaşmamın teknik olarak bir olumsuz yanı yok. Yandan gelen araç ile ilgili sıkıntım var benim. Sadece kaza anını izleyip yorum yapılıyor, devamında aynada gözükmeyen füme renkli araçla ilgili tereddütte kaldığımı harici olarak belirtiyorum zaten...

Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    Öncelikle çok geçmiş olsun çarptıktan sonra düşmemenizde şans eseri iyi olmuş umarım tekrar aynı hataları yapmazsınız.
    Bu arada videoyu yanınızda biri varken kulaksızlık izlemeyin bi an erotik video izliyorum sandım
    splender bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Alıntı Sabırsız adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle çok geçmiş olsun çarptıktan sonra düşmemenizde şans eseri iyi olmuş umarım tekrar aynı hataları yapmazsınız.
    Bu arada videoyu yanınızda biri varken kulaksızlık izlemeyin bi an erotik video izliyorum sandım
    Tavsiye için teşekkürler ve iyi dilekler için...

Çıkardığım sesleri siz de benim gibi tahmin edebilrisiniz uzun süre motora hasret kalmış birini motora bindikten sonra ki hislerinin içsel dışa vurumudur başka bir şey algılanmasın lütfen

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Acemilikten gebermişsin, yok hantallaşmış falan hikaye, aleni olarak motosiklet kullanmayi bilmiyorsun. Dua et bu kaza ilr atlattigina, iyiki gebermemissin.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler