Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

sinyalsiz aynasız dönünce verdiğim istemsiz tepki!

Motovento
    REKLAM ALANI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Kameran neydi ? Birde kameranı hafif yukarı kaldırman gerekli, biraz fazla yere doğru bakıyor.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Sen düz gitmek istediğin bir yolda en sağa geçip (emniyet şeridi mi orası pek anlamadım) sonra gazlarsan böyle bir şeyle karşılaşman gayet normal. Öncellikle bir sormak istiyorum, madem düz gideceksin neden sağa geçiyorsun ? Artık trafikte o kadar çok yanlış yapıyoruz ki hepsi bize normal gelmeye başladı. Sağa dönen adam sinyal vermemiş olabilir ama bir motorcunun, bir kamyon sürücüsünden bu hareketi her zaman beklemesi gerekir.
    feti_can bunu beğendi.

EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    Sinyalsiz dönen arkadaşı savunmak gibi olmasın ama orda sövecek bidurum yok. Sağa yanaşmış kamyonetten zaten bişeyler olabileceğini tahmin edip dibine girmemen gerekiyo yanlış mı düşünüyorum
    feti_can bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Öncelikle, haklısın. Önünde giden angut suçlu. Seni tehlikeye düşürdü.

Beyler, arkadaşlar.

Bakın yanlış konumlanıyorsunuz. Ya orada olmaman lazım, ya da o adamın ani dönüş yapacağını hesaba katman lazım. Sen kendi hayatından sorumlusun. Bu şekilde bir tehlike içine girmeye kendin sebep olmuşsun. Gaz verip motoru kesiciye sokman, motoruna zarar verir, yakıt tüketimin artar, etraftakilerin sana ve genel olarak motorculara antipati duyması sağlanır ve sinir olur tansiyonunu yükseltirsin. İstanbul'da motora binmemin en büyük amacı trafik stresi yaşamamak. Sen yine trafik stresi yaşıyorsun. Bari arabaya bin de milletin seni görmemesine sıkıştırmasına mahal verme.
    anafartas, SweentLy, Tommy ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

starvays - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750x
    Siz sol şeritten orta şeride ve ardından sağ şeride geçerken sinyal verdiniz mi ?
    Dublebas ve feti_can bunu beğendiler.

Mukaddime, Machair, gurkanerkan ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Video da bi an kendimi gördum bende böyle sinirlenince küfür ediyorum.Bu arada antalyadasin sanirsam?

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Kamyonet sadece sinyal vermemiş. Senin şerit değiştirmen, hızın, en son şeridin, takip mesafen hepsi hatalı. Sağa dönüş var ise o araç sağa dönebilir. Ki bunu hissettirmiş. Senin orada olmaman lazım. O sadece sinyalizasyon hatası yapar sen ise güme gidersin. Yaptığın paylaşımın tek faydası motosiklet sürücülerinin nerede durmaması (sürmemesi) gerektiğini göstermek olmuş. Yoksa gösterişten öte değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:30 ----------

Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Durumla ilgili bir video var, genellikle kazalar hep aynı hatalı konumlamadan ama videoyu bulamadım diyecektim ki siz paylaşmışsınız. Teşekkürler.
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Yolu babanız mı yaptırmıştı acaba?
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    @seko: motorcunun açısından bakıyorsun sadece, çıkar o at gözlüğünü. karşı kaldırımda yayalar arabanın sinyaline bakıyor karşıya geçip geçmemek için ve bisikletlerde öyle. kaykaylar diğer arabalarda öyle. sinyal yüzünden yolumdan saptığım olmuştu daha önce, hayvan herifler sinyal verse bende ona göre hareket edeceğim.

kaza olmasa bile dikkatimi dağıtıyor yavaşlamak zorunda kalıyorum, zamanımı ve fren balatalarım boşa gidiyor, debriyaj balatamda fazladan yıpranıyor.

esetabu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 honda cbr 650f
    belki de artik sinyal beklemek salakliktir.

zaten saga donus oldugu icin defansa kacmak lazim.

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @seko: motorcunun açısından bakıyorsun sadece, çıkar o at gözlüğünü. karşı kaldırımda yayalar arabanın sinyaline bakıyor karşıya geçip geçmemek için ve bisikletlerde öyle. kaykaylar diğer arabalarda öyle. sinyal yüzünden yolumdan saptığım olmuştu daha önce, hayvan herifler sinyal verse bende ona göre hareket edeceğim.

kaza olmasa bile dikkatimi dağıtıyor yavaşlamak zorunda kalıyorum, zamanımı ve fren balatalarım boşa gidiyor, debriyaj balatamda fazladan yıpranıyor.
    Şaka gibi lan.debriyaj balatasi yipraniyormus. Dostum mumkunse sen motora binme. Hatta sen yaşama,oksijen boşa gidiyor.

Konuya gelecek olursak;1.si düz gideceksen solda veya orta serite gideceksin.2. si araçların sagindan geçilmez.
    zabuzaretta ve EnesBeyter bunu beğendiler.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    bilader senin sağda ne işin var? Ordan geçmek istemen bile hata. Bide küfür etmişsin adama. Bi kendini yargıla gözünü seveyim.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Dostum bence videoyu kaldır. İlerde bir gün (Allah muhafaza) başına kaza-bela gelirse zaten haketmiş şeklinde konuşanlar çok olur.

Adamın durup döneceği belli, senin dibine yanaşman müthiş hata. Her arabanın sinyali çalışacak diye birşey yok. Belki de ampülü patlak. Bir patlak ampül uğruna niyazi olur giderdin.

efemontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Mondial Extreme Maxx 200
    Kağıt üzerinde kamyonet sürücüsü suçlu, bunu herkes kabul ediyor ama biz kağıt üzerindeki kurallara göre sürersek ölürüz. Sen kendi yolunda ve saatte 100 km/s hız ile giderken, sinyal vermeden dönen bir araca çarparsan araç sürücüsü suçludur ama sende bunu söyleyecek hal kalır mı bilinmez. Bu yüzden trafikte görünmez olduğumuzu kabul edip ona göre sürmek lazım.
    EnesBeyter bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    Ben videoyu izlerken ilk senin sağa dönmek için yanaştığını sandım , sol o kadar boşken neden orda en sağa girip kendini sıkıştırdın anlamadım. Adamda boşuna anasına küfür yedi . Otomobil sağa döneceği için sağa yanaşmış sinyal vermemiş zaten en sağdaki aracın sağından gidilmesi yanlış , motorcu düz gidecek en soldan en sağa girip dönen adama küfür edip tekrar düz gidiyor. Trafik egitimi şart, hoşgörü ve nezaket şart
    Malesef ki trafik kuralları olarak dünyanın en saygısız en pis milleti biziz . .

Abone olmayi unutmayin tesekkurler, su videonunda ismini degistiriym

Alıntı mallaricin adlı üyeden alıntı
    Ordaki en sagdaki emniyet seridine girdim cunki ilerdeki saga donusler hep ordan yapiliyor, ve arabaya yaklastim cunki sagindan gecip gidicektim, sag seritte mi bekliyim bu trafikte who is enayi?? sag seritten kimse saga donmuyor, donmeye calisanda donemez zaten o emniyet seridine bile duz gitmek isteyip girip boyle kufur yiyen cok

Alıntı Amonra47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Video da bi an kendimi gördum bende böyle sinirlenince küfür ediyorum.Bu arada antalyadasin sanirsam?
    Evet aynen sende mi?

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ikinizde suçlusunuz kamyonet sinyal vermediği için sizde sağdan sollama yapmaya çalışıyorsunuz üstelik geçiş hakkınız yok zaten kamyonet sağdan gidiyor orta şeritten gitse neyse

Dublebas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS150
    Bu arada sen de en sol şeritten en sağ şeride (Hatta emniyet şeridine) geçtin hiç sinyal kullanmadın

Hatta araba kullanıyormusun bilmiyorum ama adamın sol aynasından sağ aynasına geçmen 1 sn falan sürdü o kadar sürede sence adam 2 aynayada balıp seni görebilir miydi?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)