Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

KAZA (VİDEOLU) Her Motorcunun Görmesi Gerek

Motovento
    REKLAM ALANI
    mertky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly 500 Cruiser
    Merhaba Maslak-Beşiktaş istikametinde sıkışık trafikte maalesef kaza yaptım videoda da görebileceğiniz gibi hareket halindeki otobüsün önünden belediye işçisi atlıyor ben adamı yaklaşık 5 metre kala farkediyorum 40km hızla fren yapıyorum fakat durmam pek mümkün değil hızım 30 km'ye düştüğünde adam ile aynı hizaya geliyorum ve belediye işçisi beni iterek deviriyor ağaca çarpmaktan son anda kurtulmuşum kaza 3 metre önde olsaydı çok daha kötü sonuçlanabilirdi. Ekipmanlarım tamdı onlar sayesinde ufak zedelenmeler ile kurtuldum motosiklet kotum (tech 90 ) görevini iyi yaptı dizimi asfalta kolumu da kaldırımın kenarına vurdum birde kazayı görenlerin dediğine göre göğsümü kaldırıma vurmuşum. Çok şükür pek hasar almadan kurtuldum eldivenlerim olmasa ellerimde yüzülmüş olacaktı büyük ihtimalle . Ekipmanın önemini tekrar vurgulamak istiyorum .Birde aralardan geçerken hiç tahmin edemeyeceğimiz yerlerden yaya fırlayabiliyor umarım bu video hepimize ders olur. Bir ömür sapasağlam motosiklet sürmeye devam edebiliriz.

mesut hoca, yüksel66, ramcixx ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    çok geçmiş olsun. bu arada sana çarpan işci iyi korkmuş
    blackfish bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı astorojna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun. bu arada sana çarpan işci iyi korkmuş
    Teşekkürler ,gerçektende öyle beni ittiğinin farkında olduğu için dondu kaldı, kendi acısını bile gizledi

Geçmiş olsun , ekipman işe yaramış her halikurda bilhassa eldiven .

Kritik yapalım , her ikinizde kabahatlisiniz.
    antilop_skul, yürekçe ve Ertugyigit bunu beğendiler.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    En korktuğum şey, İstanbul trafiğinde mal çok.İster sağdan git ister soldan heryerden birşey çıkabiliyor.İyi sinirlerinize hakim olmuşsunuz o adrenalinle.Özellikle yüksek birşeyin yanından geçiyorsam hızımı azaltmaya dikkat ediyorum.Görüş tamamen soru işareti oluyor.

Geçmiş olsun..
    oxus bunu beğendi.

coldboy35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok geçmiş olsun. Kötü düşmüşsün bende ağaca carpıcan diye bekledim. Sağ salim atlatmışsın çok şükür.

Kardeşim ben sıkışık trafikte her gün aralardan ve özellikle emniyet şeridinden ilerliyorum.
    Defalarca kaza yapan/yapmayan tüm arkadaşlara söylüyorum. Sıkışık trafikte hızlı gidilmemeli gördüğümüz gibi yaya çıkıyor, kapı açanlar var,
    üzerimize arabayı kıranlar var. Hatta arkadan sıkıştıran motorcular var. (Ben bu şahıslara genelde yol veriyorum)

İnanır mısın aynen geçen 20 km bilemedin 22 km hızla gidiyorum trafik sıkışık adam camdan sigara külü döktü bildiğin yüzüme yapıştı geçici kör oldum resmen..

Sen hesapla işte..

Bu gibi trafikte en fazla 15-20 km hız ideal. Umarım hepimize ders olur.
    likewhat ve forzaBJK bunu beğendiler.

Tige-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    GEçmiş olsun Allah korusun hızla ağaca çarpsaydınız boyun kırılma ihtimali bile vardı

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Biraz daha öngörülü kullanmak gerekiyor. Bizim ülkemizde maalesef araçların arasında yırttık dondan çıkar gibi yaya çıkıyor. Bu güne kadar hiç hayvan çıktığını görmedim ama hep insan çıkıyor. Önünü görmediğimiz araçları geçerken tamponun önünde duracakmış gibi geçelim. Varsın 5 dk geç gidelim, pert olmaktan iyidir. Geçmiş olsun
    G-Strider bunu beğendi.

Murat Ceylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Geçmiş olsun.Özellikle şehiriçinde otobüsleri sağından geçmiyorum.Her an bir yayanın önünüze çıkma ihtimali var.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    %100 hata sende, hem sağdan gidiyorsun hem gereğinden hızlısın, hemde solunda önünü göremediğin araç var, her an bir yaya yada bir çocuk çıkabilirdi. sonra motorculara laf geliyor, niye böyle gidiyorsunuz anlamıyorum? bu ne cesaret? 40 yıllık motorcuyum senin yaptığın şekilde manyakça gitmiyorum, geçmiş falan olmasın, kulağına küpe olsun, ya orada bir çocuk olsaydı? hadi adama dersin ne işi var ama , çocuğa nasıl diyeceksin?
    Biraz akıllanın otur bu yaptığını yüz kere izle kendi kendine yemin et birdaha böyle kullanmayacağına, böyle gidiş, böyle motorculukmu olur?
    ayna639, erdem999, Ertugyigit ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim.Bu kaza bana çok büyük bir ders oldu normalde büyük araçların yanından hep yavaş ve dikkatli geçerim fakat kaza olmadan 2 dakika önce 1000 rr a ekipmansız şortla binen bir arkadaş makas atarak ilerliyordu bende onu düşünüyordum canının hiçmi kıymeti yok diye bir an dalmışım önümdede giden motorlar olunca hiç yavaşlamadan devam etmişim .Çok ucuz yırttım farkındayım hepimize ders olsun. Ekipman giymeyerek benim dikkati dağıtan arkadaşa da buradan selam olsun

Not: unutmadan bana yardımcı olan abilerim forumda ise onalarada selam olsun tekrar teşekkür ederim
    Carbondioxid ve likewhat bunu beğendiler.

Schmuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Otobüslerin minibüslerin sağından gitmemeye özen gösteriniz. Geçmiş olsun

Hatalisin isci sikayetci olsa ceza alirsin

Motosikleti
    Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    %100 hata sende, hem sağdan gidiyorsun hem gereğinden hızlısın, hemde solunda önünü göremediğin araç var, her an bir yaya yada bir çocuk çıkabilirdi. sonra motorculara laf geliyor, niye böyle gidiyorsunuz anlamıyorum? bu ne cesaret? 40 yıllık motorcuyum senin yaptığın şekilde manyakça gitmiyorum, geçmiş falan olmasın, kulağına küpe olsun, ya orada bir çocuk olsaydı? hadi adama dersin ne işi var ama , çocuğa nasıl diyeceksin?
    Biraz akıllanın otur bu yaptığını yüz kere izle kendi kendine yemin et birdaha böyle kullanmayacağına, böyle gidiş, böyle motorculukmu olur?
    Biraz hızlıydım haklısınız fakat o yolun ortasında yüksek demir parmaklıklar var yayaların geçebileceği bir yer değil ve trafikde yavas da olsa akmakta otobüs durur vaziyette olsa dediğinizde haklısınız fakat manyakça kelimesi biraz abartılı geldi
    Stock Sever ve polemos bunu beğendiler.

inshroud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok ucuz atlatmışsınız. Ucuz atlattığınız için ciddiyetin farkında değiliz bence ama çok çok büyük bir kaza bu. Bir-iki saniye, bir-iki metre fark olsa, işçi biraz daha ileride olsa, ağaç biraz daha geride olsa can kaybı bile olabilecek bir durum bu. Hem yaya hem de siz gerçekten çok ucuz atlatmışsınız. Çok geçmiş olsun, "son düşmeniz bu olsun" çok iyimser olduğu için "en büyük kazanız bu olsun" diyorum.

Motosikleti
    Alıntı inshroud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok ucuz atlatmışsınız. Ucuz atlattığınız için ciddiyetin farkında değiliz bence ama çok çok büyük bir kaza bu. Bir-iki saniye, bir-iki metre fark olsa, işçi biraz daha ileride olsa, ağaç biraz daha geride olsa can kaybı bile olabilecek bir durum bu. Hem yaya hem de siz gerçekten çok ucuz atlatmışsınız. Çok geçmiş olsun, "son düşmeniz bu olsun" çok iyimser olduğu için "en büyük kazanız bu olsun" diyorum.
    iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim dediğiniz gibi kaza 2 saniye geç olsaydı her şey çok farklı olurdu bu bana iyi bir ders oldu .

Motosikleti
    gt250r
    Çok geçmiş olsun nerdeyse her gün kullandigim yol,işçilerde çiçek ekiyor galiba sürekli ordalar.Karsiya geçmek için en yakin yaya geçidi kazanin oldugu noktaya en az 300metre uzakta kalıyor,birde o işçi değil de otobüsten inen biriside olabilirdi çünkü trafikten bunalan kapiyi actirip iniyor ansizin.Burada kendine güzel bir ders cikarmalisin tekrardan geçmiş olsun.

Motosikleti
    -
    Gecmis olsun adqm panikle kollari one uzatmasa ya carpmaz yada belki ayna surterek gecisebilirdi olay ama saglam kalktiysan saglam da bir dayak atacak durummus bence

Bende sana hak veriyorum madem hızlı gidiyosun o anda paniklemeyip freni kitlemesen yan yatmazı adama dokunmamşsn birde hata sende

Çok geçmiş olsun bişeyiniz olmamasına sevindim bu güzel ders olmuş da diyebiliriz aralardan herşey cıkabiliyor malesef daha yavas olsaydiniz keske birde iten adam nereye gitti birden kayboluyor

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)