Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

KAZA (VİDEOLU) Her Motorcunun Görmesi Gerek

Motovento
    REKLAM ALANI

Geçmiş olsun , o işçinin korkusunu anladım adam sen mi oradan geçiyordun oda karşıdan geliyordum dediğinde için acıdı birazda onda o an çok fazla suçluluk duygusu yüklüydü :(

Allah kazadan beladan korusun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Dublebas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS150
    Peki arkadaşlar orda "ses" çıkaran egzoslu bir motor olsa işçi çıkmayabilirdi sanki? Ya da korna calınıyor olsa?

mertky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly 500 Cruiser
    Alıntı Dublebas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki arkadaşlar orda "ses" çıkaran egzoslu bir motor olsa işçi çıkmayabilirdi sanki? Ya da korna calınıyor olsa?
    Kendinizi onun yerine koyun hareket halindeki araçların arasından koşarak karşıdan karşıya geçmeye çalışın, o an beyin sadece arabalara ve koşmaya odaklanır çünkü çoğu insan beklemez oradan motosiklet çıkacağını oyuzden egzoz korna fayda etmez,şuursuzca koşar bir anda karşı karşıya kalırsınız. Benzer olaylar bir çok kez başıma geldi.Eminim sizinde başınıza gelmiştir.bir keresinde kozyatağı atatürk cd. Starbucks ışıklarının orada.Araçlar için kırmızı ışık yanmış ışıkta bekleyen de 3 şerit 4-5 sıra araç var bende aralardan öne gitmeye çalışı. Bu sırada ışıklardan geçmek yerine arabaların arasından karşıya geçmeye çalışan küçük bir kız ve elinden tutan babasını gördüm şans eseri bekleyen araçların hepsi alçak görüşüm açık fakat baba beni fark etmedi onlar aralardan arabaların önünden arkasından geçmeye çalışıyor bende farkettim hızımı geçecekleri noktada duracaklarmış gibi ayarladım ve tam onlar adımını attı beni fark etti hemen geri adım atıyoduki ben durdum baba eliyle özürdiledi bende yol verdim devam ettiler. Eğer benim bakışım ileriye doğşru değilde yere doğru olsaydı onlarlada çarpışacaktım. Fakat eminimki adam bundan sonra arabaların arasından geçmeyecektir

Dublebas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS150
    Alıntı mertky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendinizi onun yerine koyun hareket halindeki araçların arasından koşarak karşıdan karşıya geçmeye çalışın, o an beyin sadece arabalara ve koşmaya odaklanır çünkü çoğu insan beklemez oradan motosiklet çıkacağını oyuzden egzoz korna fayda etmez,şuursuzca koşar bir anda karşı karşıya kalırsınız. Benzer olaylar bir çok kez başıma geldi.Eminim sizinde başınıza gelmiştir.
    Gelmez mi, buna benzer araba da yaşadım ben sağa dönüşe girerken adam yola atladı dolmuşun önünden.
    Motorda da yola atlayan bir amca niye üstüme sürüyorsun demişti, ki panik frenle anca durabilmişken ben

Yine de egzos sesinin biraz etkisi olduğunu dusunuyorum bilemiyorum tecrübe edemediğimden sadece videolardan gördüğüm

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Çok geçmiş olsun.

Peki bu durumda masrflar nasıl karşılanacak? HAsarını adam mı ödeyecek, sen mi adama tedavi gideri ödeyecen? Kim suçlu?

Belediyeci abinin de önüne aniden motor çıktığı için refleks olarak elleri kaldırmış.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Önüne adam değil, şaşkın bir tavuk çıkmış ancak yine de yolun sağından gitmemelisin.

İstanbul'da yaşayan arkadaşlar için 50. kez yazıyorum; en sol şeritle onun yanındaki şerit arasındaki koca koridor dururken ısrarla yolun en sağından gitme saçmalığını bırakınız. Orada karşılaşacağınız her türlü durumda suçlu sizsiniz bunu unutmayın. Orada yapacağınız kazalar kaza değil, bile bile lades demektir.

(Ve söylenenler bir kulaktan girip diğerinden çıkıp gider. Bir sonraki emniyet şeridi kazasında görüşmek üzere...)

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Memleketin yaya gecidi ve üst gecidi kullanılmazsa böle şeylerin olması muhtemel hele ki istanbul gibi yerde...

Gelmiş, geçmiş olsun...

mertky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly 500 Cruiser
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun.

Peki bu durumda masrflar nasıl karşılanacak? HAsarını adam mı ödeyecek, sen mi adama tedavi gideri ödeyecen? Kim suçlu?

Belediyeci abinin de önüne aniden motor çıktığı için refleks olarak elleri kaldırmış.
    emniyet şeridinden gittiğim için yasal olarak ben de suçlu sayılıyorum fakat olay yaşandıktan sonra işçi yürüdü gitti masraflarda bana kaldı zaten adamın bir şeyi yoktu olan bana oldu :(

Grakul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adam armut gibi koşmuş önüne yapacak birşey yok çok geçmiş olsun kardeş

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)