Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

KAZA (VİDEOLU) Her Motorcunun Görmesi Gerek

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Survive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun ucuz atlatmışssınız. Hafta içi 4 gün boyunca Cuma günleri hariç saat 6, 6.30 gibi o yolu kullanıyorum Beşiktaş'a gitmek için. Kaza yaptığınız yolu bitirene kadar her ne kadar sevmesemde sürekli korna çalarak gidiyorum. Çünkü her an ne çıkacağı belli olmuyor.

Neye göre %100 hatalısınız diyorsunuz anlayamadım.Tutumunuz çok sert ve ayrıca o yolda yaya geçidi yok.
    Yaya geçidi olup olmaması önemli değil, insanımızı tanıyamadınızmı? ne kanun ne kural tanır, otobanda bile karşıya geçer,bizler bilinçli insan olarak her zaman hatayı karşıdan beklemeliyiz, Her an herşey olabilir mantığı ile gitmeliyiz. Orada yaya geçidi yok, yol benim, otobanda karşıya geçilmez, yeşil ışık yanıyor , bunlara takılırsanız HAKLI VE ÖLÜ yada HAKLI VE KATİL olursunuz. Burası Kanada değil.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Hem sana hem yayaya bir şey olmamasına çok sevindim. Yalnız video acayip gerdi çok ucuz atlatmışsınız.

mertky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly 500 Cruiser
    Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaya geçidi olup olmaması önemli değil, insanımızı tanıyamadınızmı? ne kanun ne kural tanır, otobanda bile karşıya geçer,bizler bilinçli insan olarak her zaman hatayı karşıdan beklemeliyiz, Her an herşey olabilir mantığı ile gitmeliyiz. Orada yaya geçidi yok, yol benim, otobanda karşıya geçilmez, yeşil ışık yanıyor , bunlara takılırsanız HAKLI VE ÖLÜ yada HAKLI VE KATİL olursunuz. Burası Kanada değil.
    Haklısınızda sizin gibi düşününcede olduğunuz yerden kıpardamamız lazım. buna bir an önce bir çözüm bulunması gerekiyor ben 18 yaşındayım ve çevreme baktığımda dahi hala bilinçsiz insanlar görüyorum ve herzamanda gerekli uyarıyı ve hatırlatmayı yapıyorum okullarda hiçbir insanın aklı almayacağı yoğunluk da dersler verilmesi yerine sosyal açıdanda öğrenci yetiştirilse böyle bir sorun kalmayacak.

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun iyi olmana sevindim, iyi ki adama bir şey olmamış, yoksa mahkemelerde...

Memleket Çorum, ikametgah; Gediz /Kütahya
    Motosikleti
    YAMAHA SUPER TENERE
    Öncelikle geçmiş olsun ama kazayı davetiye göndererek çağırmışsınız. Allah bir daha yaşatmasın.

enable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS, cbf150,xmax250ABS
    Öncelikle geçmiş olsun, o yolu hergün ben de kullanıyorum, tek kelimeyle bu kazanın olacağı varmış ve olmuş. Sizde ve işçi de birşey olmaması ise size verilmiş bir uyarı gibi algılayın. Hem kendisi bir daha böyle birşey yapmayacak hem de siz kendinize bir takım dersler çıkaracaksınız. Yalnız bu Ada'm dersini aldı fakat bunlardan binlerce var. Bu tür kazalar olumsuz olsa da emin olun ki verdiği dersler hem sizi hem de bizi daha güvenli sürüşlere yönlendirecektir. Allah başka kazalardan korusun, soğukkanlı olarak yapılabilecek herşeyi yapmışsınız, tebrikler.

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz daha öngörülü kullanmak gerekiyor. Bizim ülkemizde maalesef araçların arasında yırttık dondan çıkar gibi yaya çıkıyor. Bu güne kadar hiç hayvan çıktığını görmedim ama hep insan çıkıyor. Önünü görmediğimiz araçları geçerken tamponun önünde duracakmış gibi geçelim. Varsın 5 dk geç gidelim, pert olmaktan iyidir. Geçmiş olsun
    öngörülük birşey yok karşısı 3 şerit ortası korkuluk geçtiği yolda 3 şerit orada yayanın ne işi var. Birde koşuyor. Arkadaşın yapması gereken adamın kimliğinin resmini çekip telefon numarasını almak. Ardından servis masrafını adama ileteceksin ödemezse video ve kimlik bilgileriyle dava açabilirsin.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    kıssadan hisse; büyük araçları sollarken dikkat etmek gerekiyor, sadece sağ tarafında da değil solundan geçerken de dikkatli olmak gerekiyor çünkü yine yaya ya da bir araç vs çıkabilir.
    dibini göremediğin suya dalmayacaksın, sonunu göremediğin yolda basmayacaksın, bu kadar basit.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı berkay3212 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öngörülük birşey yok karşısı 3 şerit ortası korkuluk geçtiği yolda 3 şerit orada yayanın ne işi var. Birde koşuyor. Arkadaşın yapması gereken adamın kimliğinin resmini çekip telefon numarasını almak. Ardından servis masrafını adama ileteceksin ödemezse video ve kimlik bilgileriyle dava açabilirsin.
    Al işte bir tane daha; Türkiye Cumhuriyetinde yaşadığını unutan vatandaş daha.
    Sana diyorum ki otobanda bile insan çıkıyor ,sen hala yaya geçidi diyorsun, Mahkemeler ve ceza işleyişi hakkında bir örnek vereyim yakınımdan belli ki böyle şeylerden haberin yok. Çevre yolunda firma aracıyla giden arkadaşım, yaşlı bir amcaya çarpıyor, çevre yolu girişinden 500m sonra,adam kaçtıkça eceli gelir gibi üstüme geldi diyor, hız sınırırın 120 olduğu yerde 120 ile bile gitmiyorken, adam öldü, arkadaş tutuklandı, mahkeme mahkeme üstüne, işinden atıldı, adamların ailesi peşini bırakmadı oğulları, evden taşındılar, 2 yıl boyunca şapkayla kılık değiştirerek dolaştı, en sonunda paranın para olduğu devirde 40 milyar tl tazminat verdi ozamanki para ile.

sen neden bahsediyorsun, halen hayal dünyasında ucuyorsun..

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Al işte bir tane daha; Türkiye Cumhuriyetinde yaşadığını unutan vatandaş daha.
    Sana diyorum ki otobanda bile insan çıkıyor ,sen hala yaya geçidi diyorsun, Mahkemeler ve ceza işleyişi hakkında bir örnek vereyim yakınımdan belli ki böyle şeylerden haberin yok. Çevre yolunda firma aracıyla giden arkadaşım, yaşlı bir amcaya çarpıyor, çevre yolu girişinden 500m sonra,adam kaçtıkça eceli gelir gibi üstüme geldi diyor, hız sınırırın 120 olduğu yerde 120 ile bile gitmiyorken, adam öldü, arkadaş tutuklandı, mahkeme mahkeme üstüne, işinden atıldı, adamların ailesi peşini bırakmadı oğulları, evden taşındılar, 2 yıl boyunca şapkayla kılık değiştirerek dolaştı, en sonunda paranın para olduğu devirde 40 milyar tl tazminat verdi ozamanki para ile.

sen neden bahsediyorsun, halen hayal dünyasında ucuyorsun..
    Bu arkadaş ağaca çarpıp boynu kırılsa, o dediklerinin aynısını o yayada yaşayabilir. Ülkede adalet sorunlu ve masraflı onu biliyoruz zaten. Ama bu durumda yapılabilecekler bunlar.

Motosikleti
    R25
    İşçi ittirmese belki düşmezdin gecmiş olsun

Motosikleti
    inşallah discoery 150s
    Gecmis olsun 2 yil evvel arkadasimin arabasini kullanirken saga döneceğim bir yol ayrımında gene bir otobüsün önünden atlayan çocuk önüme çıktı 30 la gittiğim için frene basıp saga kırdım ve çocuğun üzerindeki ceketin tozunu alarak durdum ve çocukça olanca hızıyla sürücü kapısındaki cama kafa atarak durdu. Birşeyi yoktu ama o vakitten beri hep büyük araçların ardından çocuk çıkar diye korkarım. Ekipmaninizin tam olması korumuş sizi. Herkese ders olsun.

Bence hic ekipman olmasa bilr bisey olmazdi

k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    Geçmiş olsun motosiklet kullanıp ordan gitmeyen çok az insan vardır.gecen yıldız yokuşundayım otobüsün ortalarımda kornaya basa basa gidiyorum önüne gelince zart çıktı biri durdum şükür.genç bir arkadaş takmış kulaklıklığını çıkmış uzaya sen istediğin kadar kornaya bas git.artık otobuslerın yanından gecerken önüne yaklaşımca birisi çıkarsa durabilecek hızda oluyorum.

okan kükner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Geçmiş olsun. Şu bir gerçek ki yayalar motosiklet kullanmıyorsa bu tarz aralardan geçerken motor çıkabileceğini düşünemezler. Yayada da suç var tabi. Bunu bilerek sürmek lazım. Gerçi geçen pazar boş yolda bir baba ve iki tane küçük çocuğu beni göre göre önüme atladı. Yayalar her durumda tehlike. Birine vurmak istemem şahsen. Mahkemesi vs bilememde o vicdan azabıyla yaşamak zor olur.

Motosikleti
    mt25
    Tabiki hep böyle kullanıyorsunuz diye bir şey yok, kazalar anlık dikkatsizlik veya dalgınlık sonucu gerçekleşiyor malesef çoğu zaman. Çok geçmiş olsun. Motorcu dayanışmasını da görmüş olduk tekrar.

Motosikleti
    Mondial Drift
    Otobus kapiyi acti yolcu indi sandim belli olmuyo burasi Türkiye gecmis olsun

TOTEMONS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 MODEL MZ 251-YAMAHA MT-125-2014CBR500R-CBF150
    Çok geçmiş olsun.Allah korumuş.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Etrafı tam göremediğiniz yerlerde en azından korna kullanın, geçmiş olsun.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Öncelikle geçmiş olsun cana gelecegine mala gelsin herşey yerine gelir ama insan sağlığı geri gelmiyor malum bende kaza geçirip kaburgalarımı kırmıstım aşağı yukarı 1 sene olacak iyileştim ama eskisi gibi olmadı kışın ufacık rüzgarda göğüs ağrım oluyor yazın bile ekipmanın içinde pişip fermuarı az biraz açım göğüs ağrısı oluyor o yüzden far kırılır gidon yamulur bunlar yerine gelir tekrardan öok geçmiş olsun
    Benim asıl takıldığım konu arkadaşa burası turkıye kimse kural tanımıyor sen hatalısın diye gereksiz yüklenme görüyorum neticede bolunmuş yol 3 şerit gerizekalının biri bir anda fırlıyor üstelik hızıda öyle abartılı değil adam korkudan refkles olarak itiyor arkadasın tek hatası korna calmaması ben bile ne olursa olsun böyle durumlarda korna calarak yavaslıyorum şehir içinde bolca karşılasıyorum çünkü 2 tarafta hatalı hakkıda olsa haksızda olsa olan sana oluyor netıcede yere dusen sen oluyorsun
    https://m.youtube.com/watch?feature=...&v=Bn2GnhFiXTU

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)