Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

dünyanın en hızlı motoru mtt hiç tartışmaya bile gerek yok(video)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    arkadaşlar dünyanın en hızlı motoru mtt başak rakibi bile yok hayabusa veya 1400 kawasakiye bu motor bol bol toz yutturur. bu motorda helikopter motoru var ve dizel olmasına ragmen yinede bütün motorlardan üstün bu motor a.b.d. yapımıdır isteyenler için video linkini veriyim ordan izlersiniz nasıl birşey

1. link
    http://video.google.com/videoplay?do...47135242&q=mtt

2 link
    http://www.youtube.com/watch?v=tmDiHYHJ56k&search=Y2K

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ammsav - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Racer 200 cc
    242 km hızlamı en hızlı motor

Motosikleti
    F 650 GS
    242 miiiii o gördügüm motor 450 km yapıyor

yaa 2. linkdeki görüntüde 222 km ve 300 km yazıları var o motorun yaptıgı toplam hızı söylemiyor o torkonundan dolayı bu hızlara nekadar sürede ulaştıgını söylüyor içinizde discovery kanalını izleyen varsa bu motoru onlar zaten iyi bilir orda canlı olarak 450 km yaptıgını göstermişti hatta bir jetle yarışmıştı

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    242 mil/saat = 389.4612 km/saat
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

Motosikleti
    F 650 GS
    arkadaşım bu videoda mil demiyorki km /h diyor aam bu 242 olayı torkla ilgili bir açıklam yapıyor onun için o rakamı kullanıyor yoksa motorun maxımum hızı 242 degil tv göstermişlerdi bir ara 400-450 km arası bir hız ama tam hatırlamıyorum..

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    çok mükemmel yawww... tork olayı da süper dizayn da mükemmel ama bizim tarzımız olması için azıcık etikete ve boyaya ihtiyacı var galiba...
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

Motosikleti
    F 650 GS
    evett yaaa motor aslında okadar pahalı degil ya 150 bin dolarcık buda abd üretildigi halde gümrük fela yok sen birde bunun türkiyeye geldigini düşün %18 kdv ve %36 lık ötv den sonra bu motor herhalde 250 bin dolar olur

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı
    arkadaşım bu videoda mil demiyorki km /h diyor aam bu 242 olayı torkla ilgili bir açıklam yapıyor onun için o rakamı kullanıyor yoksa motorun maxımum hızı 242 degil tv göstermişlerdi bir ara 400-450 km arası bir hız ama tam hatırlamıyorum..
    Buyur.

[COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

Motosikleti
    F 650 GS
    arkadaşım ben videonun bir yerinde 222 km/h yazıyor orayı gördünüz sandım oki pardon evet 242 mph var oda 390 km gibi bir hız yapıyor. yein dünyaın en hızlı motoru sanırım bu 242 mph maxımum hızı

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    MTT senelerdir speed boat icin tribunlu motor ve tekne ureten ureten bir firma.Daha evelde bir kac arabaya uygulama yapmislardi. O gormus oldugunu motor askerden de tanidigimiz Bell UH motorunun yeni modelinin aynisi. Sadece iki vitesli olan bu alet super bir sese sahip ve tribun yani oksojen ve hava akimi ile pistonsuz calisan deli bir alet.Adamin orda soyledigi su idi "bu motorun aynisi helikopterde var ve onun hizi saate 220 km/h hiza ulasiyor ve biz bunu motora takinca 320 km/h bir hiza ulasmak hic te kacinilmaz" ve testlerde 380km/h ulasarak iyi bir hiza ulastigini gosteriyor. Ama gel gorki plakali satislarda dunyanin en hizli motoru bu motor malesef degil. Dodge TomyHawk Resmi kayitlara gecmis en hizli binek motor su anda. V10 Viper aliminyium motoru ile 480 km/h rahatlikla ulasabiliyor ve bundan fazlasinida yapabilir ama sorun ustunde durmak imkansizlasiyor. O yuzden TomyHawk in sitesine girerseniz son hizin yaninda "+" isaretini goreceksiniz yani daha fazla yapabilir ama olculmemis suana kadar.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR

ben yanlış mı duyum yoksa adam 20.000 newton/metre torku mu var dedi.....

rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı
    MTT senelerdir speed boat icin tribunlu motor ve tekne ureten ureten bir firma.Daha evelde bir kac arabaya uygulama yapmislardi. O gormus oldugunu motor askerden de tanidigimiz Bell UH motorunun yeni modelinin aynisi. Sadece iki vitesli olan bu alet super bir sese sahip ve tribun yani oksojen ve hava akimi ile pistonsuz calisan deli bir alet.Adamin orda soyledigi su idi "bu motorun aynisi helikopterde var ve onun hizi saate 220 km/h hiza ulasiyor ve biz bunu motora takinca 320 km/h bir hiza ulasmak hic te kacinilmaz" ve testlerde 380km/h ulasarak iyi bir hiza ulastigini gosteriyor. Ama gel gorki plakali satislarda dunyanin en hizli motoru bu motor malesef degil. Dodge TomyHawk Resmi kayitlara gecmis en hizli binek motor su anda. V10 Viper aliminyium motoru ile 480 km/h rahatlikla ulasabiliyor ve bundan fazlasinida yapabilir ama sorun ustunde durmak imkansizlasiyor. O yuzden TomyHawk in sitesine girerseniz son hizin yaninda "+" isaretini goreceksiniz yani daha fazla yapabilir ama olculmemis suana kadar.
    Comfirmation Bias

Topuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    zeda3000; teknik bilgilerin için teşekkürler. iyi bir araştırma olmuş. son nokta gibi duruyor.
    [COLOR="Red"][B]Dikkat. 6D Kuralı. Konu motosiklet olunca 4x4-10 yönlü bir sürüş dikkati gerekir.[/B][/COLOR]
    [COLOR="Red"]D1: Öne dikkat, D2: Arkaya dikkat, D3: Sağa dikkat, D4: Sola dikkat, D5: Aşağı dikkat, D6: Yukarı dikkat.[/COLOR]

hakann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki BURGMAN 650 Kawasaki KLR 250
    çok hızlı olabilir ama tip yok motorda

halilertan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono Factory
    pamela anderson olabilir mi???
    let it be

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Yanliz bu motoru kumcesemeyin dostlar 54,000 rpm lik gibi deli otesi bir tork var yani beni tutmayin aleti , gel gor ki Tomyhawk hizlanana kadar ati alan uskudari geciyor yani tomyhawk in hizlanma ivmesi cok yuksek.

Bu motorda olan bir teknik ozellik varki tum racing cilerin hayali.O da arka fara yerlestirilmis kamera.Hizli giderken aynaya bakmaniza hic gerek yok , onunuzdeki ekrandan arkanizi net ve renkli olarak gorebiliyorsunuz.

Daha genis bilgi icin http://www.marineturbine.com/motorsports.asp
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    kamberhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000 RR FIREBLADE REPSOL
    beyler ben helikopter teknisyeniyim iyi tanırım motorunun sesini ve hiç bi aksaklık yok sesde.acayip monte ve süper ses..ayrıca tork o kadar yüksek ki sesden belli.bu motorun çok yüksek sürate ulaşacağından eminim...(skorsky helikopter teknisyeniyim...)

Motosikleti
    F 650 GS
    arkadaşlar videonun sonuda yazıyor 242 mgh diye yani 242 mph = 399 km bu motorun maxımum hızı 400 km gibi işte üstelik buna eklanen de öyle uyduruk bir helikopter motoru degil ilk ekledigim videoda bakarsanız söylüyor zaten turbolu felan diye ....orda hangi helikopterin motorunu koydugunuda gösteriyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı MrCool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki LS 650 Savage / Kawasaki ZX-9R / Yamaha 600 Fazer
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı
    O yuzden TomyHawk in sitesine girerseniz son hizin yaninda "+" isaretini goreceksiniz yani daha fazla yapabilir ama olculmemis suana kadar.
    "TomyHawk" yazıp arama yaptırıyorum, başına motorcycle, arkasına speed, vb. her türlü versiyonunu yazıyorum ve Google'da arama yaptırınca motosiklet dışında herşey geliyor. Sen de sitenin adresi var mı?

BURT_MUNRO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan 125 cc
    http://www.tomahawkmoto-cycle.com/

"tomy" yazarsan bulamazsın

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler