Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaç çeşit fren sistemi var ? . Motobaba ile fren sistemlerini konuştuk...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Serinin ikinci videosunda Motobaba ile fren sistemlerini konuştuk.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:42 ----------

Güncel.....
    mucoist, Erdost, emc2 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Çok güzel bir video daha teşekkürler..

Motosikleti
    Alıntı Erdost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir video daha teşekkürler..
    Serinin ikinci videosu bu. Üçüncüsüde gelecek...
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Çok güzel bilgiler veriyorsunuz gerçekten. 3. videoyu merakla bekliyorum.

Motosikleti
    Alıntı Mirable adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bilgiler veriyorsunuz gerçekten. 3. videoyu merakla bekliyorum.
    Önümüzdeki Cuma yayınlanacak. İlginiz için teşekkürler...

sonalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha tracer
    Okan Hocam, ilk video altına yazmıştım ama sanırım gözden kaçtı, aynı mesajı buraya taşımak istedim;

İçeriği değiştirmek gibi olucak ama sanırım yeri burası, kontrollü frenleme konusunda iyi olduğumu ama çok çok iyi olduğumu söyleyemem, lakin acil frenleme konusunda konunu oteritesi - eğitimini almış - olarak debriyajı çekmeli mi yoksa son ana kadar -durmaya ramak kala- debriyaja dokunmamlı mı? Ben debriyaj, gaz , arka fren üçlüsü ile - 20 yıllık bisikletten tecrübesininde faydası ile - şu anki motorumu yürüme hızından daha düşük hızlarda - km sayaçı sıfır gösteriyor - düz bir çizgide, gidon sıfır dönüşlerde rahatlıkla kontrol edebiliyorum; lakin bir yıllık - 10K km - tecrübeme rağmen düşük - 60/ 90 derece açılardaki virajlarda özellikle orta hızlarda - 10/20 kmh - debriyajı çekme gereği duyuyorum, bu bana daha akıçı - smooth - bir dönüş sağlıyor algısındayım (tamamen psikolojik de olabilir) Bu alışkanlığımı terk mi etmeliyim yoksa bu olması gereken midir? İlginize ve sabrınıza teşekkür çok ederim.

Motosikleti
    Alıntı sonalp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okan Hocam, ilk video altına yazmıştım ama sanırım gözden kaçtı, aynı mesajı buraya taşımak istedim;

İçeriği değiştirmek gibi olucak ama sanırım yeri burası, kontrollü frenleme konusunda iyi olduğumu ama çok çok iyi olduğumu söyleyemem, lakin acil frenleme konusunda konunu oteritesi - eğitimini almış - olarak debriyajı çekmeli mi yoksa son ana kadar -durmaya ramak kala- debriyaja dokunmamlı mı? Ben debriyaj, gaz , arka fren üçlüsü ile - 20 yıllık bisikletten tecrübesininde faydası ile - şu anki motorumu yürüme hızından daha düşük hızlarda - km sayaçı sıfır gösteriyor - düz bir çizgide, gidon sıfır dönüşlerde rahatlıkla kontrol edebiliyorum; lakin bir yıllık - 10K km - tecrübeme rağmen düşük - 60/ 90 derece açılardaki virajlarda özellikle orta hızlarda - 10/20 kmh - debriyajı çekme gereği duyuyorum, bu bana daha akıçı - smooth - bir dönüş sağlıyor algısındayım (tamamen psikolojik de olabilir) Bu alışkanlığımı terk mi etmeliyim yoksa bu olması gereken midir? İlginize ve sabrınıza teşekkür çok ederim.
    Yürüme hızında motoru üçlü kombinasyon ile kolayca yönetirken orta hızlardaki debriyaj çekme isteğinizin srbepleri burada anlatarak çözülebilecek birşey değil. Bir eğitmene bsşvurarak kapalı alanda bir kez daha eğitim almanızı öneririm. Acil frende debriyaj çekilmelimidir çekilmemelimidir sorusunun cevabı birkaç hafta içimde yayınlayacağımız acil frenleme video serisinde olacaktır.

Sevgilerimle

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)