Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Rizeli kuryenin isyanı!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://webtv.hurriyet.com.tr/eglence...salladi_126110

Rize’de lokantada çalışan motosikletli yemek kuryesinin kar yağışı altında, servise çıktığı müşterilerine uyguladığı fiyat farkı sebebiyle yaşadığı olayları anlatması güldürdü. Sosyal medyada, Karadeniz şivesiyle arkadaşına sitemlerini anlatıp kameraya kaydettiren Rizeli kurye "Canımı ortaya koyuyorum. 7 liraya ayağına yemek getiriyorum daha ne istiyorsun 2 metre kar var. İki liradan sebep 'vidi vidi'ediyorsun. Sinir krizi geçiriyorum. Hizmet falan olmaz" diye veryansın etti.
    fero., adm12, zulu ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yns_cbn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250R, Lifan PONY
    Adam haklı. Aracını tamirciye götürüp tamirini gercekleştirdiğin zaman hizmet ücreti 50 liraysa yolda kalınca servis ayağına geldiği takdirde 100 lira oluyor hatta yetmiyor 2 liranın muhabbetini yapmayın adama.

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Adam haklı emekçinin yanındayız. Ekstra vereceğimiz 1-2 lira bizi zengin etmez ama eminim garibimin çok işini görecektir.
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Kar - Kış kıyamet olduğunda, daha doğrusu kendim motosiklete binemeyeceğim koşullarda Motosiklet ile gelen Yemek Siparişi vermiyorum.
    berkcigdem, polemos ve El7is bunu beğendiler.

osmanico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kar - Kış kıyamet olduğunda, daha doğrusu kendim motosiklete binemeyeceğim koşullarda Motosiklet ile gelen Yemek Siparişi vermiyorum.
    Hocam vallahi adamsın. Bende kuryelik yapıyorum, karda Adama pizzasını götürüyorum, düşe kalka ıkına ıkına gidiyorum. Yarım saati geçti kardeş deyip kapıyı çat diye suratımıza kapatıyorlar.

Tabi zile geri basıp kapıyı açtırıyorum. Pizzayı geri alıp siparişi iptal ediyorum. Öyle insana hizmet edilmez

Motosikleti
    şimdilik yok :(
    Nedense bizim insanlarımızın bazıları dışardan yemek söyleyince farklı bir havaya bürünüyorlar. siparişi gelince kapıda yemeğini getirene, sanki kendi kralmış gibi davranıyorlar. Biraz empati kardeşim biraz EMPATİ...

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Satıcı - müşteri - kurye mevzusu, sigorta - karşı tarafın hasarı - kendi motorumun ederi mevzusu gibi.
    Adeta bir zeka turnusolu.

O zaman istifayı verecek ya da en başta anlaşacak.O adam 5 lira olduğu için sipariş ediyor zaten onu.%20 oranda bahşiş istiyorsun sen aslında,farkında değilsin.

Hayatta en nefret ettiğim durumdur.Bir restoran ücretsiz servis var demiş mi?Evet.Bunun üzerine sen telefon açıp sipariş veriyor musun?Evet.Geliyor sipariş.Eğer bir süre verilmiş ise,o kadar sürede geldiğinde adam yüzüne aval aval bakıyor.Neymiş,karda kışta zor durumdaymış...Maaş+tip olayını hiç anlamıyorum.O zaman o işi yapmayacaksın bu kadar basit.Canını ortaya koyuyormuş da bir şeymiş de...

O restoran o zaman 7 TL ye satacak o yemeği bu kadar basit.
    polemos ve SametSenel bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Abimiz köylü kurnazlığı yaparak burada acıtasyon yapmış gayet. Eğer eve siparişte fark alıyorsan onu siparişte belirteceksin,belki adamın cebinde 5 lirası var bu ne malum ? Kendini şöyle akıllı sanan insanlara prim vermeyin,önüne gelen mağdur edebiyatı,acıtasyon..
    polemos bunu beğendi.

Bende motokuryelik yapıyorum müşterinin fazla para verme gibi bir durumu yok ister verir ister vermez. Madem bu durumdan şikayetçi başka iş bulsun o zaman. İnsanlar zaten kötü havalarda bahşiş veriyor çoğu
    polemos bunu beğendi.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Ben geçen mc donalds a gittim ve baya kar vardı yollarda hatta bütün ara sokaklar buzdu.Bende eve sipariş vermiyim yürüyerek gideyim dedim. Ben yolda yürüyemiyordum motorlar sipariş götürüyordu. Mağaza müdürüne bu havada motorları neden yolluyorsunuz yollar çok kötü Allah korusun düşerler vs dedim adamın bana verdiği cevap abi bizde bunu çok kez söyledik ama müşteri memnuniyeti bakımından servisi açık tutuyorlarmış... Başlıyım öle müşteri memnuniyetine !!

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben geçen mc donalds a gittim ve baya kar vardı yollarda hatta bütün ara sokaklar buzdu.Bende eve sipariş vermiyim yürüyerek gideyim dedim. Ben yolda yürüyemiyordum motorlar sipariş götürüyordu. Mağaza müdürüne bu havada motorları neden yolluyorsunuz yollar çok kötü Allah korusun düşerler vs dedim adamın bana verdiği cevap abi bizde bunu çok kez söyledik ama müşteri memnuniyeti bakımından servisi açık tutuyorlarmış... Başlıyım öle müşteri memnuniyetine !!
    Biz buna kapitalizm diyoruz...
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

LavaLamp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Treme MAXX - 200
    Bende paketçilik yaptım.
    Doğrudur insanlar kapıda siparişi teslim alırken kral oluyor. Ancak siparişi veren cebindeki paraya göre veriyor siparişini. Fiyatı değiştirmek kuryenin işi değil. İşletme eve siparişte fark alıyorsa bunu belirtir alacak adam ona göre alır. İşletme aradaki farkı kuryeye öder.
    Bahşiş verecek olan verir. Vermeyenden zorla istemek yüzsüzlüktür.

Acitasyon tamamen. Kimse kolundan tutup bu havada paket götür demiyor.

Motosikleti
    14' Yamaha Xcity 250
    Adamın kaskına bile kar dolmuş. Motor kardan buzdan görünmüyor. Böyle veryansın ettiğine göre hepten vurdumduymazlıklarla karşılaşmış. Bu kötü havada insanların yüzünü güldürmekten daha güzeli varmı? Kendi kafasına göre ekstra para istenmesi hoş değil ama zaten böyle havada 1-2 birşeyler bırakması lazım müşterinin de insanlık gereği.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Ayağına yemek siparişi verecek kadar lordsan üç beş bahşiş atmayı bilecek kadar erdem sahibi olacaksın. Ekstra paran yoksa heleki verecek bir iki tl bozuk paran hiç yoksa karda kışda kimseyi riske atmayacaksın ekmeği yarıp içine peyniri dolduracaksın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)