Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda 1000RR ile Grimsel Pass

Motovento
    REKLAM ALANI
    SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Merhaba,Alpler turumdan bir video daha yükledim youtube'a, İsviçre sınırları içerisinde yeralan Grimsel Geçidi (2165 m). İyi seyirler...

SametSenel, hocaseko, Maslak ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KTM Duke 390
    Umarım eleştiriye açıksındır.. Videolarını bir güzel çekmişsin. Yani binlik makinayla Avrupaya kadar gitmişsin ama daha nerede sollama yapacağına bile dikkat etmiyorsun. Virajlara girişin çıkışın bir acayip. hele 6:38de nasıl da tehlikeye girmişsin farkında mısın? Bu tespitlerim umarım tepkiye yol açmaz hocam sende. Güvenli ve doğru sürüş herzaman önceliğimiz olmalı diye düşünüyorum. Kazasız belasız sürüşler.
    FurkanZ, krd ve Ahmet Abi bunu beğendiler.

krd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şans eseri yaşıyorsun bence.

Ne apex çizgisi kesme var, ne viraj içinde doğru gaz kontrolü, ne şeridin güvenli alanında seyretme, kesik olmayan şerit çizgisinde sollamalar....
    Ahmet Abi bunu beğendi.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok güzel keyifliydi.. Hayatında racing motora binmemiş adamlardan öğüt dinlemeye hoş geldin
    Maslak bunu beğendi.

Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı ArdaAras adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Umarım eleştiriye açıksındır.. Videolarını bir güzel çekmişsin. Yani binlik makinayla Avrupaya kadar gitmişsin ama daha nerede sollama yapacağına bile dikkat etmiyorsun. Virajlara girişin çıkışın bir acayip. hele 6:38de nasıl da tehlikeye girmişsin farkında mısın? Bu tespitlerim umarım tepkiye yol açmaz hocam sende. Güvenli ve doğru sürüş herzaman önceliğimiz olmalı diye düşünüyorum. Kazasız belasız sürüşler.
    Eleştiriye tabii ki açığım, her zaman da dinler hatalarım varsa eleştirilerden dersler çıkarmaya bakarım. Ama sana şöyle cevap vereyim;

1- GoPro'yu motorun kafa grenajına sabitlediğim için senin video da gördüğün görüş açısından çok daha fazlasını görüyorum bu yüzden sollamalarımı rahat rahat yaptım. Bunun dışında motorumun gücü bu sollamaları yapmak için oldukça yeterli yani sıkıntıya düşmedim hiç.
    2- Virajları her zaman maksimum görüş açısıyla almaya çalışırım. Yani sola hızlı dönen bir virajda sağ tarafa, sağa dönen bir virajda ise sol tarafa yakınlaşarak görüş alanımı genişletirim. Bunun dışında hairpin diye tabir edilen 180 derece sert dönüşlerde, dönüşü kesmek için döndüğüm tarafın dışına açılarak dönerim, böylece karşı şeride geçmeden dönüşü tamamlarım. 2 senedir Alp lerde bu şekilde dönüyorum sıkıntı yaşamadım, eğer bu konuda daha fazla bilgiye sahipsen aydınlat lütfen beni ;)
    3- 6:38 de tehlikeli bir durum yok, yine görüş açım iyi ve karşı şeritten vasıta gelmediğini görüyorum buna rağmen önümde ki motosiklet ve araçları sollamadım. Hairpin dönüşünün bitmesini bekledikten sonra gaz açtım ;)
    Alıntı krd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şans eseri yaşıyorsun bence.

Ne apex çizgisi kesme var, ne viraj içinde doğru gaz kontrolü, ne şeridin güvenli alanında seyretme, kesik olmayan şerit çizgisinde sollamalar....
    Kardeş bir gün Avrupa'da motorun ile tura çıktığında sen daha dikkatli kullanırsın, video çekersen buraya koyarsın biz de izleriz ;)

Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel keyifliydi.. Hayatında racing motora binmemiş adamlardan öğüt dinlemeye hoş geldin
    Sıkıntı yok, eleştiri saygı çerçevesinde yapıldığı sürece ;)

Motosikleti
    KTM Duke 390
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabii varsayımlarla yorum yapıldığını düşünen bir algının tepkisi bu kadar olur..

Alıntı SilentScream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eleştiriye tabii ki açığım, her zaman da dinler hatalarım varsa eleştirilerden dersler çıkarmaya bakarım. Ama sana şöyle cevap vereyim;

1- GoPro'yu motorun kafa grenajına sabitlediğim için senin video da gördüğün görüş açısından çok daha fazlasını görüyorum bu yüzden sollamalarımı rahat rahat yaptım. Bunun dışında motorumun gücü bu sollamaları yapmak için oldukça yeterli yani sıkıntıya düşmedim hiç.
    2- Virajları her zaman maksimum görüş açısıyla almaya çalışırım. Yani sola hızlı dönen bir virajda sağ tarafa, sağa dönen bir virajda ise sol tarafa yakınlaşarak görüş alanımı genişletirim. Bunun dışında hairpin diye tabir edilen 180 derece sert dönüşlerde, dönüşü kesmek için döndüğüm tarafın dışına açılarak dönerim, böylece karşı şeride geçmeden dönüşü tamamlarım. 2 senedir Alp lerde bu şekilde dönüyorum sıkıntı yaşamadım, eğer bu konuda daha fazla bilgiye sahipsen aydınlat lütfen beni ;)
    3- 6:38 de tehlikeli bir durum yok, yine görüş açım iyi ve karşı şeritten vasıta gelmediğini görüyorum buna rağmen önümde ki motosiklet ve araçları sollamadım. Hairpin dönüşünün bitmesini bekledikten sonra gaz açtım ;)

Kardeş bir gün Avrupa'da motorun ile tura çıktığında sen daha dikkatli kullanırsın, video çekersen buraya koyarsın biz de izleriz ;)

Sıkıntı yok, eleştiri saygı çerçevesinde yapıldığı sürece ;)
    Bilgilendirmeniz ve sabırla anlatımınız için teşekkür ederim.

Motosiklet güvenli sürüş ve "acemiliğim" benim çok fazla mesayimi harcadığı ve bu konuda şu anda çok kafa yorduğum için kendi izlediğim görseller yüzünden bu yorumları yaptım. Sürüşünüzün tecrübeyle doğru orantılı oluşu benim söylediklerimi zaten saf dışı bırakıyor.
    Bütün motor tutkunlarının sağlıklı ve sürüş becerilerini geliştirerek bizlere, motor sürmeye gönül vermiş herkese ve diğer araç sürücülerine bir farkındalık yaratması ruhumu besliyor.
    Tecrübeli, tecrübesiz bu sevdaya gönül vermiş herkese ilham olmak ve oldurmak zaten başlınaşına bir tatmin...
    Tekrar teşekkürler ilgiyle yaptığınız açıklama için.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Gezip gördüğün senin olsun yemeklerden bahset biraz

Bende eleştirmeyim biraz: öncelikle kamerayı çok köyü bir yere takmışsınız dar bir alandan izlemek zorunda kaldık. Keşke kask üzeri filan olsa idi de izlerken daha keyifli olsa idi.

1000 lik motor hiç kullanmadım alplere gitmedim hatta daha motorumu almadım o yüzden Sürüş hakkında bir şey diyemem ama eğer bir araba kullanmış olsaydın gereksiz sollama yapmışın derdim. Tabi motorda işler farklı.

Daha fazla gezmen dileği ile....

Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gezip gördüğün senin olsun yemeklerden bahset biraz

Bende eleştirmeyim biraz: öncelikle kamerayı çok köyü bir yere takmışsınız dar bir alandan izlemek zorunda kaldık. Keşke kask üzeri filan olsa idi de izlerken daha keyifli olsa idi.

1000 lik motor hiç kullanmadım alplere gitmedim hatta daha motorumu almadım o yüzden Sürüş hakkında bir şey diyemem ama eğer bir araba kullanmış olsaydın gereksiz sollama yapmışın derdim. Tabi motorda işler farklı.

Daha fazla gezmen dileği ile....
    Gereksiz sollama olarak görme, önünü gördüğün zaman, yolda sürekli çizgi olsa dahi sollama yapmakta sıkıntı yok. Zaten Avrupalı araç sürücüleri motosikletelere yeterli boşlukları her zaman bırakıyorlar. Kamerayı bir çok yere taktım gezi boyunca, bu geçitte öne takmış bulundum ;)

Phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S1000RR
    Hocam eline sağlık bende keyifle izledim Türkiye şartlarında ne böyle sağı solu yeşillik bi yol var ne de böyle güzel asfalt bi nebze çevre yolları güzel denilebilir ondada risk yok zaten 4 şeritli yol ne istersen yap Allah kaza bela vermesin virajlara girişler çok sert olmadığı için giriş çıkış açın vs. Çok önemli değil keyif sürüşü olmuş zaten olumsuz yorum yapan arkadaşlar da biraz klavye başından sallamış çok dikkate Alman'a gerek yok bence

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR 600RR '15
    @SilentScream
    Çok keyifli bir video olmuş izlemekten keyif aldım.

@Bu adama olumsuz yorum yapan, eleştiride bulunan arkadaşlar
    İyi motosiklet kullanmanın en önemli anahtarlarından biri olan "trafik okuma becerisi" bu arkadaşımızda fazlasıyla var. Bu kadar olumsuz yorum yaptığınıza göre çok açık şekilde görülüyorki bu beceriden yoksun olan sizler asıl allaha emanet motosiklet kullanıyorsunuz.

Silent o kadar akıcı o kadar keyifli sürüyorki motoru, risk namına en ufak bir kare göremedim bu videoda. Ve şunu da eklemek istiyorum, eğer gerçekten iyi motosiklet kullanabiliyor olsaydınız videoyu paylaşan arkadaşımızın bu motosikleti kendi limitlerinin çok daha altında kullandığını da fark edebilirdiniz.

harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Cok keyif aldim izlerken ama birşey sormak istiyorum SS motorla uzun yol yapmak yorucu olmuyor mu ?

Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı porsuk80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @SilentScream
    Çok keyifli bir video olmuş izlemekten keyif aldım.

@Bu adama olumsuz yorum yapan, eleştiride bulunan arkadaşlar
    İyi motosiklet kullanmanın en önemli anahtarlarından biri olan "trafik okuma becerisi" bu arkadaşımızda fazlasıyla var. Bu kadar olumsuz yorum yaptığınıza göre çok açık şekilde görülüyorki bu beceriden yoksun olan sizler asıl allaha emanet motosiklet kullanıyorsunuz.

Silent o kadar akıcı o kadar keyifli sürüyorki motoru, risk namına en ufak bir kare göremedim bu videoda. Ve şunu da eklemek istiyorum, eğer gerçekten iyi motosiklet kullanabiliyor olsaydınız videoyu paylaşan arkadaşımızın bu motosikleti kendi limitlerinin çok daha altında kullandığını da fark edebilirdiniz.
    Teşekkür ederim güzel yorumların için ;)

Alıntı harung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok keyif aldim izlerken ama birşey sormak istiyorum SS motorla uzun yol yapmak yorucu olmuyor mu ?
    Yorucu oluyor tabii ki, ama verdiği keyif de çok başka. İyi ki yapmışım bu geziyi diyorum her izlediğimde ;)

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Motorun arızalanması durumunda nasıl bir planınız vardı?

Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı bilginozi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun arızalanması durumunda nasıl bir planınız vardı?
    Her yer motorcu zaten, bir çekicinin telefonunu alıp servise çektirmek çok zor değil.

grottobora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600RR/CB125E
    Bir racing kullanıcı olarak bakınca çok keyifli bir yol gayet güzel spor bir kullanım.Tehlike içeren bir yer bende göremedim.Motorsikletin verdiği güven zaten yapılan hareketlere uygun.Fakat muhtemelen kamera acısından dolayı çok yüksek süratler hissediliyor.Çünkü gördüğüm kadarı ile GS1200 ve gene benzer birkaç enduro ile yakın süratlerde ilerliyorsunuz.Tabi yollarında kalitesini bilmeden yorum yapmak çok uygun değil.Ben sanki gazlamaya oraya gitmişiniz gibi hissettim veya araçlar çok yavaş yollar çok güzel tüm motorcular gazlıyor gerçi bizim tarz motorlarlada 120 ile gidince o yol işkence oluyor o da ayrı bir olay ama.

Tebrik ederim hocam bence çok güzel bir video olmuş. 1000rr kullanmayan insanlar makinenin gücünün ve kabiliyetinin nasıl olduğunu bilmedikleri için kafadan yorum yapması normal, gercekten keyif sürüşü yapmışsın tehlike limitlerine yaklaşmamışsın bile , böyle geze bilen arkadaşlara imreniyorum doğrusu, rabim herkesi kazadan beladan korusun..

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    diğer videoların kadar olmasa da buda güzelbir çalışma =)

devamını beklıyorum =)

Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı grottobora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir racing kullanıcı olarak bakınca çok keyifli bir yol gayet güzel spor bir kullanım.Tehlike içeren bir yer bende göremedim.Motorsikletin verdiği güven zaten yapılan hareketlere uygun.Fakat muhtemelen kamera acısından dolayı çok yüksek süratler hissediliyor.Çünkü gördüğüm kadarı ile GS1200 ve gene benzer birkaç enduro ile yakın süratlerde ilerliyorsunuz.Tabi yollarında kalitesini bilmeden yorum yapmak çok uygun değil.Ben sanki gazlamaya oraya gitmişiniz gibi hissettim veya araçlar çok yavaş yollar çok güzel tüm motorcular gazlıyor gerçi bizim tarz motorlarlada 120 ile gidince o yol işkence oluyor o da ayrı bir olay ama.
    Sadece gazlamaya tabii ki gitmedim, sonuçta 5600 km'lik bir geziydi bu ve asıl amaç spor bir motosiklet ile keyifli bir gezi yapmaktı. 1200GS ile herkes gider ama 1000RR ile herkes gidemez böyle bir geziye ;) Bu sürüş esnasında motorun arkasında çanta da yoktu, İsviçre-Interlaken'de otel de bırakmıştım çantayı, dolayısı ile rahat bir sürüşdü benim için. Limitleri tabii ki zorlamadım çünkü böyle yolları ezbere bilmek gerekiyor daha hızlı gitmek için, bir anda sert viraj çıkabiliyor karşınıza...

Alıntı Maslak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tebrik ederim hocam bence çok güzel bir video olmuş. 1000rr kullanmayan insanlar makinenin gücünün ve kabiliyetinin nasıl olduğunu bilmedikleri için kafadan yorum yapması normal, gercekten keyif sürüşü yapmışsın tehlike limitlerine yaklaşmamışsın bile , böyle geze bilen arkadaşlara imreniyorum doğrusu, rabim herkesi kazadan beladan korusun..
    Teşekkür ederim. Haklısın 1000 lik SS kullanmak farklı bir tecrübe, kullanmayan insanlar bilmeden yorum yapabiliyorlar bazen...
    Alıntı deep_far adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    diğer videoların kadar olmasa da buda güzelbir çalışma =)

devamını beklıyorum =)
    Teşekkürler, devamı gelecek...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)