Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

halfeti gezisi dönüşü hatalı sollama yapan transit

Motovento
    REKLAM ALANI
    MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Gerekli küfrü Sercan Elmas olarak youtube a yazdım !
    Motosikletli Kaplumbağa...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimse şerit konumlanmasına değinmemiş. Eğer şeridin soluna yakın gitseydiniz bu duruma maruz kalmazdınız. Önünüzdeki 2. arkadaş doğru konumlanmış, tepe ağzına gelirken her ihtimale karşı sağa geçiyor ve büyük ihtimal sonrasında da sola geçecek. Ama sıkıştırılıyor. Bunun sebebi bence sizin önceki yanlış konumlanmanız. Dediğim gibi en başta solda olsaydınız o şerefsizin evladı mecbur şekilde frene basıp arkanızda paşa paşa duracaktı. Kimse size bilerek arkadan çarpmaz şizofren değilse. Ama trafik bilincine sahip olmayan it sürüsüne en ufak açığı verirseniz orayı kapatmaya çalışacaktır. Buradaki durum da demek istediğimi doğrulamaktadır. Geçmiş olsun diyorum ve bir daha yaşanmamasını temenni ediyorum. Kazasız ve güvenli sürüşler diliyorum..
    Size katılıyorum ancak şeridi ortalamak eylemim arkamdan hızlıca yaklaşıp(sol şerit boş olmasına rağmen)deli gibi korna basıp daha sonra önüme geçip sürekli fren yapan ve solladığım zaman arkamdan tam gaz gelip uzun farlarını gözüme sokan arabasında 75 yaşlarında iki kadın taşıyan 55 yaşlarındaki bir hayvana anlatmak zor olur.Bu adamı durdurup dövmenin bir anlamı yok.Hayvan adam öyle gelmiş öyle gider.Artı bu tip sollamaları öyle adamlar yapıyor ki oturup ağlarsınız.Şeridimin sol lastik izinden giderken dibimden geçen mülayim tipli şöförlerin haddi hesabı yok.sinirlenmiyorum bile...
    speed_dream bunu beğendi.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    hayatta kalmak için öldürmek diye bir söz var hani.. bence hayatta kalmak için dövmek olarak değiştirmeli bu sözü. bu adamı eğer o gün dövseydiniz bence birdaha böyle öküzlükler yapmazdı. 3 kişi olmanız da büyük avantajmış,ben tek başıma olduğumda bile saldırıyorum. bu işin şakası yok adam direk hayatına kast ediyor.
    Karadeniz - Giresun.

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı RamonRojo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Size katılıyorum ancak şeridi ortalamak eylemim arkamdan hızlıca yaklaşıp(sol şerit boş olmasına rağmen)deli gibi korna basıp daha sonra önüme geçip sürekli fren yapan ve solladığım zaman arkamdan tam gaz gelip uzun farlarını gözüme sokan arabasında 75 yaşlarında iki kadın taşıyan 55 yaşlarındaki bir hayvana anlatmak zor olur.Bu adamı durdurup dövmenin bir anlamı yok.Hayvan adam öyle gelmiş öyle gider.Artı bu tip sollamaları öyle adamlar yapıyor ki oturup ağlarsınız.Şeridimin sol lastik izinden giderken dibimden geçen mülayim tipli şöförlerin haddi hesabı yok.sinirlenmiyorum bile...
    Katılmamak elde değil ama maalesef yapacağımız fazla bir şey yok. Dediğiniz gibi ne yaparsak yapalım bunlar trafikteler. Ya olması gerekenden daha süratli gideceğiz ya da hiç kullanmayacağız. Ben büyük motora geçtiğimden beri bu tip sıkıntılar yaşamıyorum. Gerçi videodaki motorlar da büyük. Ama insan yavaş gitmek isteyebilir tabii ki, en doğal hakkı. Yalnız TR'de işler değişik. Allah yardımcımız olsun, bunları da ıslah etsin.

_oXXo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 KIZILL + NC 700 KIRMIZII
    ALP_TUNAY a tamamen katılıyorum. şiddete karşıyım ama böyle öküz sıpalarını korumalıkları eldiveni kaskı çıkarmadan yanaşacan bi daha yapamaz yediği sopa aklına gelir
    '' NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ''
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    plakayı ve videoyu polise ihbar etsenize...

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı aytacaksel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    plakayı ve videoyu polise ihbar etsenize...
    Aytaç, kamerayla çekilmiş videolara polis bir uygulama yapmıyor. Daha önce gönderdik, böyle bir madde bulunmuyor diye geri dönüş yaptılar. Anca bir kazayı çekersen delil diye alırlar. Ben de vermem haber ajanslarına satarım

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Usta sizde iyicce tarlanın yanıbaşından gidiyorsunuz kendi şeridinizi korusanız ona yol vermeyip bu durumlar hiç yaşanmazdı bence.
    "Önü yoktan sonu boktan bu kuru davadan,
    utanır gayret-i güfranla cehennem de geçer. "

Psychedelic Gececi

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    Alıntı mbuyuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu araçlar genelde büyükbaş hayvan taşımakta kullanıldığı için genelde de inek, öküz, dana, vs. Onlara özenmiş olmasın
    aynen öyle

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:04 ----------

Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimse şerit konumlanmasına değinmemiş. Eğer şeridin soluna yakın gitseydiniz bu duruma maruz kalmazdınız. Önünüzdeki 2. arkadaş doğru konumlanmış, tepe ağzına gelirken her ihtimale karşı sağa geçiyor ve büyük ihtimal sonrasında da sola geçecek. Ama sıkıştırılıyor. Bunun sebebi bence sizin önceki yanlış konumlanmanız. Dediğim gibi en başta solda olsaydınız o şerefsizin evladı mecbur şekilde frene basıp arkanızda paşa paşa duracaktı. Kimse size bilerek arkadan çarpmaz şizofren değilse. Ama trafik bilincine sahip olmayan it sürüsüne en ufak açığı verirseniz orayı kapatmaya çalışacaktır. Buradaki durum da demek istediğimi doğrulamaktadır. Geçmiş olsun diyorum ve bir daha yaşanmamasını temenni ediyorum. Kazasız ve güvenli sürüşler diliyorum..
    şanlıurfadaki trafik anlayışından haberin olsa bu yorumu yapmazdın arkadaşım.söylediklerin çok doğru ama burada değil ;trafik bilincinin daha hakim olduğu yerlerde geçerli.biz solda olsaydık da bizi silme geçmeye çalışırdı o araç, emin ol yine sıkıştırırdı

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:10 ----------

Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayatta kalmak için öldürmek diye bir söz var hani.. bence hayatta kalmak için dövmek olarak değiştirmeli bu sözü. bu adamı eğer o gün dövseydiniz bence birdaha böyle öküzlükler yapmazdı. 3 kişi olmanız da büyük avantajmış,ben tek başıma olduğumda bile saldırıyorum. bu işin şakası yok adam direk hayatına kast ediyor.
    çok doğru söylüyorsun ama kavga da herşeyi halletmiyor aslında gurubumuz daha da kalabalıkdı fakat Allaha şükür hepsi aklı selim arkadaşlar.dediğin gibi ben tek olsam uğraşırdım ama gurubun aklı selim olması büyük avantaj o yüzden hayvanla hayvan olmayalım dedik
    DEMİR AT'A YOLLAR DAYANMAZ

Forumdan Uzaklaştırıldı
    İyi de hangi birini döve döve adam edeceksiniz?
    ha tuttunuz dövdünüz,yanınıza kar mı kalacak?.Anlık öfkenizi kusabilirsiniz sadece.
    olayın psikolojik boyutlarına el atalım biraz
    canı yanan eşek attan hızlı koşar ve trafikteki kusuruna rağmen dayağı yiyen adam hata-ceza orantısızlığından yola çıkarak kendisine yapılmış fiziksel saldırıya karşılık verebilmek icin elinden geleni ardına koymaz.
    Bu ülkede tedavi altında olması gerekenlerin neredeyse tamamı kontrolsüz şekilde dolaşıyor,aşağı yukarı 3.000.000 tane silahın bulunduğu bir ülkede bu kadar sorunlu insanın varlığı ile durumun vehameti daha da artar
    hem adamın altındaki iki tonluk araçla peşinize takılıp ezmeyeceğinin garantisi mi var?

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    Alıntı psyche adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Usta sizde iyicce tarlanın yanıbaşından gidiyorsunuz kendi şeridinizi korusanız ona yol vermeyip bu durumlar hiç yaşanmazdı bence.
    valla burda heryer tarla ne yapalım o yolda da 200 le gidilmez ki

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Telden bi izleyeyim bakalım... Cok gecmiş olsun
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hem adamın altındaki iki tonluk araçla peşinize takılıp ezmeyeceğinin garantisi mi var?
    Zaten sorun orda başlıyor....
    Motorlar oldukça yavaş gidiyor...
    kamyonet biraz hızlı gidiyor...
    Tabi sürücüsü de artist olunca bu olayın yaşanması kaçınılmaz....
    Silahından falan bahsetmişsinde abi bu yaptığı olayın silah kullanmaktan farkı varmı?...
    Bişey olmamış arkadaşlara allahtan..
    Ya olsaydı?...

Zaten 2 şer sallasalar bırak takip etmeyi yönünü değiştirirdi labut...
    Takip etmek istese o araçla o motorları yakalayabilirmi ?...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten sorun orda başlıyor....
    Motorlar oldukça yavaş gidiyor...
    kamyonet biraz hızlı gidiyor...
    Tabi sürücüsü de artist olunca bu olayın yaşanması kaçınılmaz....
    Silahından falan bahsetmişsinde abi bu yaptığı olayın silah kullanmaktan farkı varmı?...
    Bişey olmamış arkadaşlara allahtan..
    Ya olsaydı?...

Zaten 2 şer sallasalar bırak takip etmeyi yönünü değiştirirdi labut...
    Takip etmek istese o araçla o motorları yakalayabilirmi ?...
    Ah be dostum,
    Yıllarca her hata yapanı odunlamaya kalksam bi taburdan fazlası ederdi
    eşeğe döverek öğretebilseydik, onun yanında biz cahil kalırdık

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ah be dostum,
    Yıllarca her hata yapanı odunlamaya kalksam bi taburdan fazlası ederdi
    eşeğe döverek öğretebilseydik, onun yanında biz cahil kalırdık
    Elimizden geldiğince , Allah ne versiyse uğraşıyoruz bu eşeklerle.. ..
    Anladıkları yoldan konuşmak lazım...

Durdurup '' beyfendi naaptığınızın farkındamısınız '' diye sorsalardı alacakları cevabı buraya yazsam 6 ay ban yerim..
    En iyisi direk zopa...
    Boşa dememişler cennetten çıkma diye
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Siz emniyet seridine kacarak kamyona kendi seridinizi vermiş oluyosunuz. Bu durumda sikayet etmeye hakkınız yok. Siz femuar duzeninde surus yapiyor gibi gorunuyorsunuz. Hemen onunuzde sagdaki arkadaş emniyet seridine cıkmış. Videoyu ceken kişinin yani sizin arkanızda kaç kişi vardı. Bir kişi daha varsa konumlanma yanlış. Furmuar duzeninde artcı kendi seridinin soluna konumlanır diger suruculer buna gore konum alır. Artcı siz iseniz sıkıştırma sonucunda seridinizin sagına gecerek sollamasına musade etmiş oluyorsunuz. Aslında sollama da sayılmaz. Cunku komyonet neredeyse hiş sol seride girmiyor. Sonuc olarak motosikletli gtup olarak toplu surusu bozdugunuz için bu durum oluşmuş... Komyonet surucusu de hatalı tabiki.
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz emniyet seridine kacarak kamyona kendi seridinizi vermiş oluyosunuz. Bu durumda sikayet etmeye hakkınız yok. Siz femuar duzeninde surus yapiyor gibi gorunuyorsunuz. Hemen onunuzde sagdaki arkadaş emniyet seridine cıkmış. Videoyu ceken kişinin yani sizin arkanızda kaç kişi vardı. Bir kişi daha varsa konumlanma yanlış. Furmuar duzeninde artcı kendi seridinin soluna konumlanır diger suruculer buna gore konum alır. Artcı siz iseniz sıkıştırma sonucunda seridinizin sagına gecerek sollamasına musade etmiş oluyorsunuz. Aslında sollama da sayılmaz. Cunku komyonet neredeyse hiş sol seride girmiyor. Sonuc olarak motosikletli gtup olarak toplu surusu bozdugunuz için bu durum oluşmuş... Komyonet surucusu de hatalı tabiki.
    anladığım kadarıyla sürüş düzenine çok takıldınız siz dikkat ettiysen aynaya bakıyorum arkamdan adam öyle bir geldi ki ben emniyet şeridinin dışına çıkmadım. ''çıkmak zorunda kaldım'' .emniyet şeridinin dışında seyretmiyoruz ltfn videoyu dikkatli seyredelim.sadece senin için değil gezgin_33 yanlış anlama senin gibi düşünen bütün arkadaşlar için söylüyorum bunu

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Viraj girişi ve devamlı çizgi viraj bitesiye kadar sollama yapmamalıydı ama virajdan dolayı karşıdan gelen risk yapmaması için fazla yanaşmış size
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    elinizde görüntü mevcut plakayı alıp bir trafik ekibine vermeniz yeterli.. cezayı adresine postalıyıveirirler görüntüyle.. paşa paşa öder ..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

regal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw650gs kawasaki er6 n
    gecmiş olsun ama o yolda şoför yok bakkaldan ehliyet almış davar çobanları var kardeş aman dikkat
    05428381357 mustafa minyas kahraman maraş merkez şimdiye kadar motor geçmişi +++ mobilet +mz 150cc++150cccelik coper +250cc regal rabtor+vf750c honda magna++er6 n++125cckymco++er5++şimidlik suziki bandit650s ve 150cckmt çelik sport

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)