Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorsiklet tarzlare neye göre belirleniyor???

Motovento
    REKLAM ALANI

Sahibinden.comda arama dikkatimi çekti. Türe göre arama yaparken oldukça farklı modellerdeki aynı kategoride ve çok benzer motorların da farklı kategorilerde olduğunu görüyorum. Bu durum markalar arası çok ciddi farkediyor.

Cross arazi ve scooter şehiriçi motorlarda çok fazla bir karışıklık yok.
    Ancak diğer sınıflar birbirlerine benziyor.

Super sport türü motorlar speed sürat motorları
    Enduro türü motorlar karışık arazi yol
    Touring türü motorlar uzun yol olarak genel bir ayrım yapılıyor.

Bunların dışında sahibinden.com da sport touring, naked/roadster, commuter moped, türü de ayırımlar var.

Sahibinden.com Sitesinde örneğin touring türünde arama yaparken farklı motor modelleri görebiliyorum. Yada süper sport türü motorlarda arama yaparken hiçte süper sporta benzemeyen modeller görüyorum.

Örneğin YAMAHA FJR 1300 Touring türü motor sınıfındayken bence ona çok benzeyen BMW K 1200 GT sport touring sınıfında olabiliyor. Zealsun 200gs commuter moped sınıfında yer alırken diğer commuter moped motorların tipleri daha farklı olabiliyor.

Satış sitesi motorları fabrika verilerine göre mi ayırıyor yoksa kendi belirlediği kıstaslara göre bir ayrım mı yapıyor? Ya da bu ayrımın doğrusu nasıl yapılmalı? Sonuçta tip mi önemli yoksa motor gücü mü yoksa başka bir ayırım mı var? Yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MkD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    92 301 98 vstar
    siteye ilan eklerken satısı yapılan urunun ozellıklerını satıcı gırıyor
    bedava ılan verıldıgı ıcınde satıcılar urununun gorunmesı ıcın cesıtlı yerlere aynı ılanı verebılıyor A markasını ararken B markası urunlede karsılasabılırsın sıte ıcerısınde aramalarında ss ararken cruiserda karsına cıkabılır yanı

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    commuter de tip farketmez genel olarak 150cc ve altı her motor commuter oluyor
    yani şehiriçi ulasım aracı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler