Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bmw F850gs mi? Forza750 veya X-ADV750 mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda forza250
    Herkese merhaba, foruma yeni üye oldum ve bu ilk mesajım.
    Yeni bir motosiklet alıcam ve yardımınıza ihtiyacım var. Öncelikle müsadenizle önceki motosikletlerimi anlatmak istiyorum. İlk motosikletimi 2006 yılında 150cc mondial scooter aldım. 1 Yıl kadar kullandım. Biraz ara verdim ve 2016 yılında bir Pcx125 aldım. 3 yıl kadar da onu kullandım. son olarak 2019 yılından beri Forza 250 kullanıcısıyım. Yani anlayacağınız hep scooter kullandım.
    Kullanım tarzım; İzmirin Selçuk İlçesini bilenler bilir burası küçük bir yer motosikleti genelde ilçe içinde kullanıyorum ve çok nadiren ilçe dışına çıkıyorum. Motosiklet kullanmak çok hoşuma gidiyor.
    Sorum şu; bu şartlarda çoğunlukla ilçe içerisinde kullanmak üzere Bmw gs 750 veya 850 ile Honda Forza 750 veya X-adv 750 arasında kararsız kaldım. Daha önce vitesli motosiklet kullanmadım. Bir yandan Honda'ya uygulanan geçici gümrük vergisi de beni düşündürüyor. Sizce vitesli motosiklete adım atıp Bmw mi yoksa hondayı mı tercih etmeliyim? Konuyu okuyan veya cevaplayan herkese şimdiden çok teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Uzun yol yapmayacaksanız bu büyük motorlara gerek yok, 250cc bir scooter candır.
    arifos bunu beğendi.

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun yol yapmayacaksanız bu büyük motorlara gerek yok, 250cc bir scooter candır.
    Daha önce yüksek cc scooter kullandınız mı acaba ?

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eger butce sorun degilse x-advyi siddetle oneririm. Forza 750 ile ayni blok yani sakin ve 250den gecisinizde sizi gaz tepkimesiyle korkutmayacak harika bir motor.

F850 GS hem 250lik scooter deneyiminden sonra yuksek, hem hizlanma olarak daha agresif hem de daha agir kalabilir.
    arifos bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    250 CC DEN sonra x adv çok heyecan verir ki 650 cc den sonra bile dct şanmzuman ile gerçekten heyecan veriyor
    param olsa işe gidip gelmek için alırdım
    arifos bunu beğendi.

Motosikleti
    honda forza250
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eger butce sorun degilse x-advyi siddetle oneririm. Forza 750 ile ayni blok yani sakin ve 250den gecisinizde sizi gaz tepkimesiyle korkutmayacak harika bir motor.

F850 GS hem 250lik scooter deneyiminden sonra yuksek, hem hizlanma olarak daha agresif hem de daha agir kalabilir.
    Aslında haklısınız ben de X-adv ve Forza düşünüyordum bir sonraki motosikletim için. Ama F850 GS i görünce biraz heyecanlandırdı beni. Boyum 1.86 yükseklik konusunda sorun yaşamam ama ağırlığına bir şey diyemem. Kullanım olarak da zorlanırmıyım emin demin değilim ama herhalde en fazla 1 ay sürer alışırım.
    Peki sizce extradan %10 gümrük vergisi 2021'de düşer mi? düşmez ise f750 ile X-adv neredeyse aynı fiyat oldu. fiyatına göre Bmw daha alınası değil mi?

MR.BERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUCATI MULTISTRADA 950S
    Umarım benim hayalim olan X adv yi tercih edersin.
    arifos bunu beğendi.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı arifos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında haklısınız ben de X-adv ve Forza düşünüyordum bir sonraki motosikletim için. Ama F850 GS i görünce biraz heyecanlandırdı beni. Boyum 1.86 yükseklik konusunda sorun yaşamam ama ağırlığına bir şey diyemem. Kullanım olarak da zorlanırmıyım emin demin değilim ama herhalde en fazla 1 ay sürer alışırım.
    Peki sizce extradan %10 gümrük vergisi 2021'de düşer mi? düşmez ise f750 ile X-adv neredeyse aynı fiyat oldu. fiyatına göre Bmw daha alınası değil mi?
    Honda'nin X-Advsini diger Hondalardan ayri tutmak gerektigini dusunuyorum cunku zaten fiyati diger modellerinden nasil daha premium oldugunu acikliyor. O yuzden kiyaslayabilirim BMW ile. Ayni GS gibi o da ADV sayilabilecek bir motor, ama cok daha kullanisli.

Ek gumruk vergisininse coook uzun bir sure kalkacagini sanmiyorum malesef. Ama X-Adv zaten bugun aldiniz yarin satarken zarar edeceginiz bir motor degil, isletme maliyeti de nispeten daha ucuz olabilir GSe gore.
    MR.BERK ve arifos bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler