Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Artçı ile yapılacak uzun yol motor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2017-Cbr 250 R Hrc
    Merhabalar,uzun süreden sonra tekrar motor alma durumum olduğu için foruma geri döndüm diyebilirim.Fazla uzatmadan konuya geçeyim lakin bu tür konulardan sıkılan forum üyesi epey fazla ancak etrafımda fikir verebilecek tecrübeli kişiler olmaması ve eşimle beraber motor ile uzun turlar yapma hevesimden dolayı aşağıda belirteceğim şartlara uygun motor önerilerinizi bekliyorum.

-Yaklaşık 1000-2000 KM CBR 250 R tecrübem bulunmakta,

-Bütçem ekipmanları göz önünde bulundurduğum takdirde max 22-23bin TL,

-Artçı ile bu yolları yapacağımdan dolayı konfor(Oturuş pozisyonu, sele konforu, rüzgar aerodinamsi) olayı ciddi manada önemli,

-Malzeme kalitesi,yedek parça fiyatları, servis ücretleride önemli,

-ABS'li bir model olması lazım.

-Yakıt tüketimide

-Önemizdeki bir kaç sene motorumu yükseltmek için bütçe ayıramayacağımı göz önünde bulundurarak yeterli gelebilecek bir motor olması lazım.

Kriterlerim bu şekilde bunları dikkate aldığımda birkaç model bulabildim ancak, uzun yol için maxi scooter tarzımı iyi olur, yoksa Commuter, sport touring mi karar veremedim.

-Yamaha x max 300

-Bajaj dominar 400

-Suzuki V-Strom DL650 (tecrübeme göre fazla gelir düşüncesindeyim.)

-Honda NC 750

Aklıma gelen şimdilik bunlar diğer model ve önerilerine açığım, ilginize teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Vstrom yerine cbf600 ü tavsiye ederim.yakıt çok önemli dersinizde nc750 serisi tüm isteklerinizi fazlasıyla karşılar
    brnkrc ve Sandozix bunu beğendiler.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beklentilerinize bakınca, yazdığınız modeller arasından nc 750 öne çıkıyor
    Sandozix bunu beğendi.

stubborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 250
    Eğer eşinizin rahatıda sizce önemliyse maxi scooter derim.
    Tecrübeyle sabit.
    Sandozix bunu beğendi.

melez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS WİNNER 200
    Alıntı stubborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tecrübeyle sabit.
    scooter kullanana kız veriyorlar mı ki
    stubborn ve blueway2 bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Temizine denk gelsen Yamaha Tdm 900

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı stubborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tecrübeyle sabit.
    Skutırlar için arka amortisörleri rahat ettirmez denirdi. Bozuk yollarda vs sorun olmuyor mu?
    Az silindir, çok iş

Motosikleti
    Artık Yok...
    Eğer artçın eşinse hanımınsa güzel bir maxi scooter al ikinizde çok çok rahat edersiniz.. istisna bir kaç model kışında çoğu manuel motorların artçı performansı scootera özellikle highway denilen uzun yol scooterlarının eline su dökemez... xmas de önermem scooter derken artçı ile uzunyol ise eğer xmas güzel alet ama şehir içi daha çok ideal bence uzun yolda artçı performansı orta ayar..

illa manuel dersen Nc750 al geç derim..
    ÇELİKKAYA bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    ben xmax tercih ederdim açıkcası.1. öncelik artçı rahatlığı ve huzuru o yüzden scooter gayet iyi bir seçim olur.sisy barda takarsanız arkaya eşiniz çok rahat yolculuk eder.rüzgar korumasıda gayet yeterlidir ön cam ve bacak içinde yağmur çamur rüzgar her türlü yeter.ama en büyük sıkıntı tecrübe eksikliği 2000km artçılı olarak geçtim kendiniz için bile yeterli değil.
    Tengri ve Sandozix bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    güzel sırt dayamalı bir topcase de iyi iş görür tam arkası koltuğa döner..

Tengri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto CLX700 Heritage
    Motor tercihi konusunda bişey diyemem, ancak 1000-2000 km tecrübeniz olduğundan bahsetmişsiniz. Artçılı kullanım için yetersiz değil mi? Artçı almak mesuliyetli bir iş; benim de en büyük hayallerimden biri eşimle uzun yok yapmak - ancak toplamda daha 6500 km tecrübem var, cesaret edemiyorum. Belki de benim cesaretsizliğimdendir, ama yine de biraz daha tecrübe edinmeyi düşünün derim.
    Sandozix, espresso ve serdar23_Bilgem bunu beğendiler.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Transalp derim.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Transalp derim.
    Demek iş bu noktaya geldi haa , görüyorum ve arttırıyorum NT700v Deauville .. çantaları falan her bir şeyi hazır uzun yola.. tam hanımı alıp yola çıkmalık makine.. zaten bir büyüğü pan european onada gerek yok avrupa turu falan atılmıycaksa..

Sandozix bunu beğendi.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Çevremde transalp kullanan veya geçmişte kullanmış kişiler çok. Kötü bişey diyeni duymadım. Uzun yol diyince aklıma o geliyor.

Tabi aslında en iyisi KTM ama artçı işi karıştırıyor. 😁

Motosikleti
    honda cb500f
    Nc 750x selesini asagi aldirsan da boyun 1.80 altindaysa artciyla zorlanabilecegini dusunuyorum .yatirabilirsin motoru.

Bi abim de xmax almisti esiyle trafikte zorlaniyorum diyordu.

Selesi alcak olarak honda forza 300 un abslisi ini tercih edilebilir. Kolay gelsin.

Motosikleti
    Artık Yok...
    uzunyol scooterı ayrıdır misal burgman,goldwing,silverwing,x10,tmax eskiden aprillanın atlantic 500 leri vardı gemi gibiydi onlarda..

bu makinelerle her tür uzunyola çık artçınla banamısın demessin .. ne yorgunluk ne popo ağrısı ne sırt omuz ağırısı..

Motosikleti
    2017-Cbr 250 R Hrc
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vstrom yerine cbf600 ü tavsiye ederim.yakıt çok önemli dersinizde nc750 serisi tüm isteklerinizi fazlasıyla karşılar
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beklentilerinize bakınca, yazdığınız modeller arasından nc 750 öne çıkıyor
    NC750 gayet hoşuma giden bir motor ancak bütçemin üst limitlerinde bu limitlerde temizini zor bulurum gibi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:46 ----------

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer artçın eşinse hanımınsa güzel bir maxi scooter al ikinizde çok çok rahat edersiniz.. istisna bir kaç model kışında çoğu manuel motorların artçı performansı scootera özellikle highway denilen uzun yol scooterlarının eline su dökemez... xmas de önermem scooter derken artçı ile uzunyol ise eğer xmas güzel alet ama şehir içi daha çok ideal bence uzun yolda artçı performansı orta ayar..

illa manuel dersen Nc750 al geç derim..
    Manuel veya otomatik olsun diye bir tercihim yok ancak rahatlık ve uzun yolda 120-130km hızlarda yormadan gidecek yeri geldiği zaman hızlanması canlı olacak bir motor arıyorum.Scooterlarda bahsetmiş olduğunuz modellere baktım.Ancak bütçeme uyan kafama yatan bir model bulamadım. Cevap veren arkadaşlar arasında çoğunlukla nc750'yi önermişler.Biraz daha ibreyi o tarafa çevirip araştırma yapayım

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    artçı ile xmax güçsüz kalabilir. şehiriçinde rahattır falan ama artçı yokken bile otobana çıkınca arabalardan kaçmak zor oluyor. Uzun yol için tmax ideal olur onu almak için de biz fakirlere loto falan çıkması lazım.

Bir de 2000km tecrübe demişsiniz. Ben de henüz 3000km ile sizin gibi yeni sayılırım. Henüz artçı falan denemedim bile çünkü bir de artçının sorumluluğunu almak istemedim. Hatta motoruma sisy bar bile taktırmadım nasıl olsa bu ilk motorumda kesinlikle artçı almayacağım diyerek.

Bence artçı ile uzun yoldan önce artçı ile de sürebilmek için ayrıca eğitim almayı da düşünün.

Motosikleti
    2017-Cbr 250 R Hrc
    Alıntı Tengri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor tercihi konusunda bişey diyemem, ancak 1000-2000 km tecrübeniz olduğundan bahsetmişsiniz. Artçılı kullanım için yetersiz değil mi? Artçı almak mesuliyetli bir iş; benim de en büyük hayallerimden biri eşimle uzun yok yapmak - ancak toplamda daha 6500 km tecrübem var, cesaret edemiyorum. Belki de benim cesaretsizliğimdendir, ama yine de biraz daha tecrübe edinmeyi düşünün derim.
    Haklısınız şehir içi trafiğinde bisiklet veya araba kullanıyorum. Şehir içi trafiğine girmediğim ve Konya'da yaşamam itibariyle tecrübesizliğimin fazla sıkıntı çıkarmayacağını düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:19 ----------

Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Transalp derim.

Teşekkürler, motor ile ilk izlenimim motor tecrübesizliğim ve motorun yüksek olmasından dolayı bir endişe duydum.Bana tehlikeli mi olur acaba ?

demirkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250i
    scooter evet oturuşu ve artçı için rahat, ancak uzun yol için yetersiz olabilir. hem yakıt hem parça anlamında honda nc 750 derim...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)