Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Artçı ile yapılacak uzun yol motor

Motovento
    REKLAM ALANI
    ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Az yaksin az gitsin derseniz nc750x dier secenekte cbf1000 derim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2017-Cbr 250 R Hrc
    Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az yaksin az gitsin derseniz nc750x dier secenekte cbf1000 derim.
    Diğer seçenek derken ? Az yakması şunu bunu geçtim tecrübem cbf1000 sürmek için yeterli değil

Motosikleti
    Artık Yok...
    yaş takıntın yoksa abs li piaggio x9 lar ikinci elde çok ucuz rakamlara bulunuyor 12-13 bin lira gibi. çok rahat motordur konforludur yakın bir dostumda var epeyde artçı olarak bindiğim bir motordur artçı tecrübemde var.. arkadaşa espri yaparım arasıra otur tavla oyna arkada diye..

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı Sandozix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısınız şehir içi trafiğinde bisiklet veya araba kullanıyorum. Şehir içi trafiğine girmediğim ve Konya'da yaşamam itibariyle tecrübesizliğimin fazla sıkıntı çıkarmayacağını düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:19 ----------

Teşekkürler, motor ile ilk izlenimim motor tecrübesizliğim ve motorun yüksek olmasından dolayı bir endişe duydum.Bana tehlikeli mi olur acaba ?
    Bence tecrübe ile cc konusu belli bi yaş grubunda ve motosiklet tarzında geçerli. 1000 cc varadero ile başlayan arkadaşım var mesela. Kendini bilen aklı başında adam. Zaten o motorda kağnı gibi yavaş yavaş hızlanıyor. Transalpde öyle bence. Kendini bilip düzgünce binersen tecrübe sorunu yaşamazsın. Artçı ilede yüklü haldede rahat gidilir. Bence o amaçta kullanılacak motor en az 600 cc olmalı. Yüklü halde rampada sollamada vs bayılmamalı.

PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demek iş bu noktaya geldi haa , görüyorum ve arttırıyorum NT700v Deauville .. çantaları falan her bir şeyi hazır uzun yola.. tam hanımı alıp yola çıkmalık makine.. zaten bir büyüğü pan european onada gerek yok avrupa turu falan atılmıycaksa..

https://pictures.topspeed.com/IMG/jp...-nt700v-11.jpg
    Tam nasıl olurda kimse böyle bir makinayı tavsiye etmez diyordum ve baktım ki logaritma abim konuya el atmış. ☺

Bu makina çok özeldir. Bir kere rahatına alışan kolay kolay vazgeçemez. Accent , linea , corsa gibi orta sınıf bir araba rahatlığın da. Yakıtı da makul, üstelik abs , kombine fren, yükseklik ayarlanabilir ön cam, elcik ısıtma koltuk ısıtma gibi özelliklerde mevcut.
    logaritma bunu beğendi.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Fanteziye gerek yok, uzun yol yapılacaksa uzun yol motoru kullanılır. Ya sport touring ya da cruiser bu iş için üretilmiş motosiklet türleridir. Bu elbette diğer türlerle de yapılamaz demek değildir. 750 cc üstü, torku 50-60 Nm 'den daha az olmayan bir cruiser veya sport touring motor idealdir. Çok fazla tartışmaya açık bir konu da değildir. Ha belki Burgman 650 gibi gibi iri kıyım maxi-scooter'lar da otomatik şanzımanın getirdiği rahatlıktan dolayı tercih edilebilir ancak devir aralığını kendiniz yönetebileceğiniz yani manual bir araç viraj, sollama, ani yavaşlama, ani hızlanma gibi olası uzun yol senaryolarında hayat kurtarıcı bir faktör olacaktır.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    Adam 2000 km 250 cc tecrübem var demiş.Artçılı yüklü bir şekilde transalp,vstrom, deavıllue nasıl kullaacak.Xmax 400 fazlasıyla işini görür dostum.
    Yamaha YBR-125 2008/Honda DYLAN 2008/Honda CBF-150 2011/Kawasaki ER-5 2005/Yamaha fazer8 2011/YAMAHA YZF R1 2010/YAMAHA YZF R1 2014/HONDA CBR 1000RR 2014+YAMAHA YBR-125 2012

Alıntı Sandozix adlı üyeden alıntı Mesajı göster

-Bütçem ekipmanları göz önünde bulundurduğum takdirde max 22-23bin TL,
    Konu ile ilgi değilde , bura yazılmış yorumlar içinde söylemiyorum toplumun %90 dan fazlası böyle ..Üzülüyorum ne yapayım.

Gerçekten bizim millet okur yazar ve ya karşıda kini dinlemeyi bilmeyi , bilmiyor
    Kafasında ne var ise onu söylüyor ..

İkinci bir ahlakıda bizim milettin bilgisi yok ama beyefendilerin hanım efendilerin Fikri çok ..

Çogu önerilmiş motor bütçesinin üzerinde her halde uzun yola iki kişi gidecek ise çanta setli dolu motor bakıyorlardır. Ekipmanı vs.

***Çogu öneri kısıtları okunmadan yazılmış öneride bulunulmuş ,şartlar okumadan dinlemden konuşuyorsanız kötü bir şey ,
    ***Yok kısıtları okudunuz önerdiğin motor bütçeyi %50-60 aşıyor bilmeden yazıyororsun o zaman bilgin yok ama fikrin var o daha kötü bir şey ..
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

Motosikleti
    Dominar 400 - V15
    dostum çok uzunca yazmak istemiyorum Motoloji isminde bir youtube kanalımız var. Burada Dominar 400 ile 4000kmlik bir yolculuk yaptık ve videolarını yayınlıyoruz. Forum'da da var bu içerikler moto kamp bölümünde.

Çok ciddi yük ile eşimle birlikte sürüyorum. Yalnızca o tur değil ege'ye de 2017 'de gitmiştik. Sevgiler.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Alıntı demirkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scooter evet oturuşu ve artçı için rahat, ancak uzun yol için yetersiz olabilir. hem yakıt hem parça anlamında honda nc 750 derim...
    Öyle deme. Geçtiğimiz yaz kız arkadaşımla 10bin km üzerinde yolculuk yaptım. Bana mısın demedi. Ne ben ne de kız arkadaşım rahatsızlık çekti. Hem az yakması hem de geniş bagaj hacmi sayesinde eşyaları özellikle kamp malzemelerini nereye yerleştireceğiz gibi endişemiz de olmadı. En azından bir yere gittiğiniz de ekipmanları elinizde taşımak zorunda kalmıyorsunuz bu bile başlı başına büyük avantaj.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    deavıllue ağırlık merkezi ortada olan dengeli kullanıcı dostu bir motordur çok rahat sürer öyle çok ustalık profluk isteyen bir alet değil..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    O fiyatlara X Max 300 bulunuyorsa olur. Ben X City 250 ile bagajlı yolculu uzun yol yapmıştım. (Ki ben de hanım da iri kıyım...) Temiz NC700X/750X bulunuyorsa da olur. Dikkatli olmak koşuluyla kolay adapte olursunuz. Her iki seçenekte de özellikle yolcu için toto ağrıma durumları olabilir. (Eşim X City'de yolcu koltuğu fazla geniş ve mevsim de yaz olduğu için rahatsız olmuştu mesela...)

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)