Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sizce hangisi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar bu aralar bir motorsiklet almayı düşünüyorum tabii ki sizin tecrübeleriniz ve kullanıcı deneyimlerinizden yararlanmak ve fikirlerinizi almak istiyorum.Bütçemiz maksimum 16000 civarları.Kafamda bazı modeller var fakat hangisi daha evladır bilemiyorum.Tek silindirli olacağı için vibrasyonu baştan kabul ederek bazi motorlari degerlendirmeye aldım.Kafamdaki öncelik ve sebebiyle yazayım.

- Benelli bn251 : gücü Torku euro4 ve ön arka ABS olması ve fiyatı makul ama servis ve yedek parça kafamı karıştırdı.Özellikle tnt25 de sorun yaşayanları görünce biraz gözüm korktu.

- Pulsar 200ns : piyasada çok tutuluyor olması ve euro4 lerin bildiğim kadarıyla kronik arızası olmaması iyi fakat sıfırına bütçemiz yetersiz kalıyor.
    -hero 200r : tek silindirli ve az yada çok bir şekilde titreşimi olan makinelere okadar para vermektense sıfırı 12000 TL ye alınabilir. Kullanıcılar hunk ve t-sports modellerinden çok memnun. Uzun ömürlü motorlar yapan hero bu motorda da aynı olacaktır diye düşünüyorum.İşletim bakım maliyetleri az.Henüz 200r bayilerde gelmedi fakat 18hp gücü yağ soğutmalı olması ön arka disk fren ve önde ABS olması ile makul fiyata tercih edilebilir.Tabii hero servisinin evime 100mt mesafede olması da bı artı.Tabii hunk da listede var. Yakıt ve bakım masraflarının ucuzluğu ön arka disk freni ve 9000tl fiyatıyla değerlendirmeye aldım.

Sizce bu motorlardan hangisi? Özellikle kullanan arkadaşların düşünceleri nedir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    16 bin tl ye cok rahat honda cbr 250r veya yamaha mt-25 alınabilir. Heyecana hiç gerek yok bence tavsiyem

Çok doğru ama ben özellikle sıfır veya en azından 2018 bı motor istiyorum o yüzden bu motorlara bakıyorum.

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    16 bine o motosikletlerin hiç biri alınmaz.

Eski bir TNT25 kullanıcısı olarak bn251 değmez.
    Pulsar ve Hero'ya 16 bin vermek delilik.

MT25 alın geçin. İlla ki sıfır istemek neden?

Arabadan anlarım ama motordan okadar iyi anlamıyorum o yüzden de o paralara 30.000 km civarı bı motor yerine olabildiğince yeni bı motor istiyorum.Tabii ki şu anda herşey gibi motorlarda ülkemizde edeceğinin 2 katı rakamlara satılıyor ama elimizden gelecek bişey yok maalesef.5000km altında 200ns alınabilir ama ona bile 14.000 istiyorlar

Pulsarı ele derim o bütçeye gidip de pulsar alma. ABS olmassa olmaz eyvallah da bu motora gerçekten değmez. MT-25 2017 model bayiden 0 modelleri indirimle satıyorlar yanlış bilmiyorsam onlara bi bakabilirsiniz fakat abs yok. Onun dışında ben olsam ikinci el mt-25 felan bakardım.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Pulsarda mı problem yok. Motor başlı başına kronik sorunlu. Bu fiyata inazuma öneririm

Arkadaşlar mt25 de R25 deki motorun aynısı var diye biliyorum.Eğer öyle ise yakıtlar da aynı mı? R25 lerin sert kullanımda 6litreyi geçtiğini söylüyorlar. Eğer okadar yapıyorsa bana uymaz. Benzin olmuş 7 lira :D

Motosikleti
    Artık Yok...
    benelli hakkında bilgim yok ama hero hindistandada çok satan bajaj dan bile çok fazla satan bir motor.. oranın hondası gibi bir şey.. zaten hondaylada o şekil bu şekil yıllarcana ortak iş yapmışlar belkide hala ortak bir çalışmaları vardır.. carizma lardaki motor neticede honda motoru..

o yüzden hero ya bak derim ben ..

dip not : tercihlerin içinde konuşdum , ben insanların terichleri dışında motor önermeyi pek sevmem hayat tecrübem şunu gösterdiki istediğimizi diyelim insanlar gene çoğunlukla o tercihleri içindeki ürünlerden birini alıyorlar bu ne olursa olsun...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)