Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Uzun yol motoru (100 km)

Motovento
    REKLAM ALANI

Sevgili arkadaşlar 100 kilometre en uzun gidilecek yol. İzmir - Çeşme , İzmir - Foça arası.
    Şimdi scooter tarzı motorsikletler ile 100cc'lik bu iş olurmu?
    Yoksa ne tarz bir motorsiklet almalıyım.
    Daha önce scooter kullandım ancak vitesli motorsiklet kullanmadım. Ona göre öneri yaparsanız sevinirim.
    Bütçe 5.000 maksimum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

her makineyle her yol yapılır ama izmir-çeşme yolu hız yapan orçolar için serengeti gibi olduğu için 100 cc biraz güçsüz kalır, o paraya en iyi ve biraz da güçlü makine bence mondial vulture 150 mr olur

Artçı'da olacak arkadaşlar yazmayı unutmuşum.

Motosikleti
    KTM Duke 250 (2016)
    Merhabalar öncelikle... Ben Vulture 150 kullanıcısıyım. Geçen hafta Bursa Kestel’den Balıkesir Edremit’e ilk uzun yolumu yaptım. Her 110km de bir mola verdim. Motorda ne bi boğulma ne de bir aksi durum yaşadım. Ortalama hızım 100 ila 110km/h arasındaydı. Ne ben yoruldum ne motorum. Çok rahat tavsiye edebilirim motorumu

adm12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125. SYM sympony 200i
    100 km pekte uzun yol sayılmaz. Söz konusu bütçe ile ikinci ele yönelmemiz lazım. Motosiklet olarak ikinci el ybr125, bulursan CBF 150. Scooter olarakta ikinci el Kymco agility 200i veya Sym fiddle 125 bulabilirsiniz.

Alıntı adm12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 km pekte uzun yol sayılmaz. Söz konusu bütçe ile ikinci ele yönelmemiz lazım. Motosiklet olarak ikinci el ybr125, bulursan CBF 150. Scooter olarakta ikinci el Kymco agility 200i veya Sym fiddle 125 bulabilirsiniz.
    Hocam scooter daha çok istiyorum çünkü şehir içinde genellikle kullanacağız. Dediğiniz scooterlar ile tek nefeste artçı ile 100 km yol yapılır mı.

Motosikleti
    SYM JET 14
    honda spacy al geç standrt 80 km de gider gelirsin
    Poyrito bunu beğendi.

adm12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125. SYM sympony 200i
    Alıntı Poyrito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam scooter daha çok istiyorum çünkü şehir içinde genellikle kullanacağız. Dediğiniz scooterlar ile tek nefeste artçı ile 100 km yol yapılır mı.
    Artçılı scooter ile 100 km gidebilirsiniz. Fakat Agility 200i artçı selesi epey konforsuz. Artçili kullanacaksınız Sym fiddle daha uygun olabilir.
    Poyrito bunu beğendi.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    100km yol... maksimum 2 saat sürer 100cc makine ile... uzun yol sayılmaz... bakımlı bi makine ile sorunsuz gidip gelirsiniz... ama 100cc artçılı zayıf kalacak ve yolda canınız çok sıkılacak.. özellikle yokuş çıkarken.. ama makine siz fazla sıkışıtırmazsanız sorun çıkarmaz...Jinlun 125C modeli ile canım sıkıldıkça Yalıköy üzerinden Çiligoz a kaçıyordum.. tek yön 75 km...kilom 100... makine umursamıyordu bile

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Ben her haftasonu yaklasik 200-250km yapiyorum Istanbul civarinda. Avrupa yakasinda Cilingoz, Anadolu yakasinda Kefken en uzak gittigim yerler gunubirlik olarak. 200cc bir scooter kullaniyorum, genelde hizim da 90-100, tek kisi kullaniyorum, agirligimda 75kg. Artcili bilmiyorum ama 100cc scooter ile 100km yol hic bir sey degil, sakin bir sekilde kenardan kenardan rahat rahat gidersiniz.

Keyifli ve guvenli surusler.
    Poyrito bunu beğendi.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Milletin bakkala gitmeye korkacagi motorlarla hergün 100km işe giden insanlar tanıyorum.
    O yolu artçıyı sırtlayıp bile gidersin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)