Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

R25 ten sonra alınabilecek motorlar

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar ilk önce arkadaşlar ben foruma yeni katılan bir kardeşinizim 2018 e girmemizle kafam çok karışık r25ten sonra alınacak a2 ehliyet uyumlu r25 kadar tatmin edecek motor arıyorum ama maalesef her makinede bu kusur buluyorum kafamda SS yada naked almak var kafamdaki modeller
    Eski kasaDuke 390 ( görüntüden kaybediyor)
    Cf moto 400nk( pazarda yeri yok tamamen risk)
    Bajaj dominar 400 ( kusur bulamama rağmen beni çok cezbetmedi )
    Bajaj 200rs ( r25 ten sonra tat verirmi bilemedim )
    Ninja 300/Z300 ( r25 le arasında çok fark varmı emin deilim )
    Kafamdaki modeller bunlar bütçem 18000 TL çok son hız meraklısı değilim ama serilik ariyorum bide görüntüye önem veriyorum tavsiyeler ve yanlış düşündüğümü düşündüğünüz şeyler yazmanızı rica ediyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu listede r25 e kıyasla atik motor sanırım duke 390.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    b hiç biri.2 silindirli çoştukça coşan az titreşimli yakışlı olan başka bir motor yok o listede.tabi r25 kullandığın için söylüyorum r25ide o listeye koysan bir birinden farklı bambaşka motorlardan seçim yapman gerekirdi.a1 a2 vs yeni kanundan anlamıyorum o yüzden cbr500 mt07 ern6 gibi 1 2 tık üst seviyede motorlar alabiliyorsan durma devam et ama bütçen yetmiyor sanırım.illede seçiceksek ninja 300 yada z300 derdim r25 ten sonra 1 nefes fark eder ama kendi bildiğin motoru satıp huyunu suyunu sahibini bilmediğin motoru almak biraz gereksiz risk
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Atiklik arıyorsan torka ihtiyacın var demektir. 400 cc modeller işini görecektir. 400 NK olsun, Dominar olsun, ikisinin de R25'ten çok daha iyi hızlanacağından emin olabilirsin. Dominar'da titreşim rahatsız edebilir. Duke 390 ondan da fazla titrer ve rahatsızdır (2016 kasa için söylüyorum)

Motosikleti
    Cbf150
    600 - 650 cc'lere bak

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı atkntaşş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar ilk önce arkadaşlar ben foruma yeni katılan bir kardeşinizim 2018 e girmemizle kafam çok karışık r25ten sonra alınacak a2 ehliyet uyumlu r25 kadar tatmin edecek motor arıyorum ama maalesef her makinede bu kusur buluyorum kafamda SS yada naked almak var kafamdaki modeller
    Kafamdaki modeller bunlar bütçem 18000 TL çok son hız meraklısı değilim ama serilik ariyorum bide görüntüye önem veriyorum tavsiyeler ve yanlış düşündüğümü düşündüğünüz şeyler yazmanızı rica ediyorum
    -CBR500R veya CB500F
    -Duke 390
    -Benelli Leoncino
    -Suzuki SV650 ( Gladius eski kasa )
    -ER 6N
    -MT 07
    -XJ6N

75 hp yi geçmemek lazım maks oraya kadar yazdım. Bütçe düşünülünce sana en uygun Eski kasa Duke 390 iyi gidiyor gerçekten 250 lik gibi değil.

Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -CBR500R veya CB500F
    -Duke 390
    -Benelli Leoncino
    -Suzuki SV650 ( Gladius eski kasa )
    -ER 6N
    -MT 07
    -XJ6N

75 hp yi geçmemek lazım maks oraya kadar yazdım. Bütçe düşünülünce sana en uygun Eski kasa Duke 390 iyi gidiyor gerçekten 250 lik gibi değil.
    A ehliyetini olsa mt07 istiyorum ama daha 1 sene var almama cb500r yoktu aklımda biraz araştırıyım teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:33 ----------

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Atiklik arıyorsan torka ihtiyacın var demektir. 400 cc modeller işini görecektir. 400 NK olsun, Dominar olsun, ikisinin de R25'ten çok daha iyi hızlanacağından emin olabilirsin. Dominar'da titreşim rahatsız edebilir. Duke 390 ondan da fazla titrer ve rahatsızdır (2016 kasa için söylüyorum)
    Dominar kullandım çok rahatsız etmedi Duke ondan fazla ise rahatsız edebilir teşekkürler tavsiyeniz icin

KTM250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 300 EXC 2017
    Alıntı atkntaşş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ktm 300 exc öneririm. Asfalt motosikletlerine göre ölüm riskiniz çok düşük. Bu motosiklet ile araziye girdiğinizde genelde asfatta çok kullanmazsınız.Yada kullancak olsanız bile arazi sürüşünden dolayı refleksleriniz artmıs olacağından dolayı asfattta ölüm riskiniz yine düşecektir.
    Bu motosikletlere bindikten sonra diğer tüm motosikletler size saçma gelmeye başlayacaktır..Trafikte sorun yaşamazsınız kaldırım falan hiç sorun değil.,
    görüntüsü süper zaten...Serilik olayına hiç girmiyorum üstünde duramazsınız.
    SADECE ENDURO @YOUTUBE

Alıntı KTM250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ktm 300 exc öneririm. Asfalt motosikletlerine göre ölüm riskiniz çok düşük. Bu motosiklet ile araziye girdiğinizde genelde asfatta çok kullanmazsınız.Yada kullancak olsanız bile arazi sürüşünden dolayı refleksleriniz artmıs olacağından dolayı asfattta ölüm riskiniz yine düşecektir.
    Bu motosikletlere bindikten sonra diğer tüm motosikletler size saçma gelmeye başlayacaktır..Trafikte sorun yaşamazsınız kaldırım falan hiç sorun değil.,
    görüntüsü süper zaten...Serilik olayına hiç girmiyorum üstünde duramazsınız.
    Zaten enduro eğitimim var ve hali hazırda hsquvarna te250 modeli var elimde ama yol için SS veya naked istiyorum

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Bunların arasında secenegin dominar o zaman

Motosikleti
    4. motor Honda
    1 sene daha bekle birikim yap ve mt07 veya xj6n derin yada cb650f

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)