Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk'im olacak motosikleti bana tavsiye edin lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CG 125/Honda Titan Es
    Arkadaşlar 3 aydır araştırma yapmaktayım beynim alev aldı. Normalde çok aceleci biriyim nasıl 3 aydır bekliyorum zaten anlamadım. Bu gün az daha Kuba RX9 50cc siparişi veriyordum. Bütün modellere, bütün tarzlara baktım ama bir türlü karar veremedim. Başlıkta da belirttiğim gibi ilk motorumu alacağım vitesli ile başlamak istiyorum. Bütçem 7 bin lira. (ilan fiyatı 8 bine kadar çıkabilir pazarlık yapmaya çalışırım) En son olarak Hero Karizma'ya yükseldim 0 fiyatı tam bütçeme uyuyor.

Baktığım modeller:

1)SL 200
    2)Freedom 250
    3)Bajaj Avenger 150
    4)Mondial MCT 250

5)CFMoto 150nk
    6)Bajaj Pulsar 150-200ns
    7)Hero Karizma, Hunk, T-Sport

8)CBR 125
    9)Hyosung GT 250 R
    10)Yamaha YZF R125
    11)Megelli 250 R

12)Kuba Black Cat
    13)Mondial X-Treme Max 150-200
    14)Yamaha eski modeller.

Aradığım özellikler:

-180 cm 120 kg bir insancığı taşımakta zorlanmasın (özellikle yokuş yukarı)
    -Masrafı olabildiğince az olsun (Bakım, yedek parça vs)
    -Yedek parçası uygun fiyatlı ve bulunabilir olsun.
    -Orta mesafe yolda tırları, kamyonları sollamakta zorlanmayayım.
    -Birde yolda giderken ikiye ayrılmasın yeter.
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostum ben senin ihtiyacın olan motosikletin; 20-25 beygir olması gerektiğini düşünüyorum. Bu da 200-250 cc motosikletlere denk geliyor. İlk motosikletin olacağı için geniş ve yüksek gidonu olan motosikletleri tercih etmelisin. Özellikle oturuşu ve gidonu gtr250, yzf r125 gibi motosikletler hem seni zorlayacak hem de motosikleti kavramanı zorlaştıracaktır.
    makrofaj bunu beğendi.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    maşallah piyasadaki tüm motorlarla ilgileniyorsun sl 200üm var pişman değilim alıp götürüyor yalnız uzun yolda yetersiz sürekli 100 110 gitmek beni yormaz dersen alabilirsin
    makrofaj bunu beğendi.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Bu konuya "Ybr al" yazmak bana nasip oldu.

Facebookda bi zamanlar "ilk yorum" yazma furyası vardı. Buda öyle birşey işte.
    bursalıali ve makrofaj bunu beğendiler.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Makrofaj bu ağabeyin 120 kilo . Önce rx3i evo kullanıcıları sayfasını oku . Sonra bize sorma kendi
    kararını kendin ver. Yine de evoyu bir düşün derim. Selamlarla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:49 ----------

Zongshenn bu evoyu benim gibi minnacık adamlar için üretti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:53 ----------

Yanlış anlamadıysam rampası bol bir yerde yaşıyorsun ve de 120 kilosun . Bu yüzden 200 cc altı
    aletlerin yanına hiç yaklaşma.
    makrofaj bunu beğendi.

Motosikleti
    Model örnek vermen mümkün mü? 😓

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:04 ----------

Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum ben senin ihtiyacın olan motosikletin; 20-25 beygir olması gerektiğini düşünüyorum. Bu da 200-250 cc motosikletlere denk geliyor. İlk motosikletin olacağı için geniş ve yüksek gidonu olan motosikletleri tercih etmelisin. Özellikle oturuşu ve gidonu gtr250, yzf r125 gibi motosikletler hem seni zorlayacak hem de motosikleti kavramanı zorlaştıracaktır.
    Model örnek vermen mümkün mü?

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:12 ----------

Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maşallah piyasadaki tüm motorlarla ilgileniyorsun sl 200üm var pişman değilim alıp götürüyor yalnız uzun yolda yetersiz sürekli 100 110 gitmek beni yormaz dersen alabilirsin
    Zaten ilk tercihlerim arasındaydı SL200 ve Freedom 250. Tork olarak yeterli gelir acaba bana?

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:13 ----------

Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Makrofaj bu ağabeyin 120 kilo . Önce rx3i evo kullanıcıları sayfasını oku . Sonra bize sorma kendi
    kararını kendin ver. Yine de evoyu bir düşün derim. Selamlarla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:49 ----------

Zongshenn bu evoyu benim gibi minnacık adamlar için üretti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:53 ----------

Yanlış anlamadıysam rampası bol bir yerde yaşıyorsun ve de 120 kilosun . Bu yüzden 200 cc altı
    aletlerin yanına hiç yaklaşma.
    -RX3i çok hoş cidden bayide gördüğümde baya hoşuma gitmişti ancak bütçem yetmiyor sanırım.
    -Rampası bol değil de yaylası bol diyelim. Yaz aylarında çıkmıyor değilim yaylaya en kötü 4-5 kere gidip geliyorum

Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuya "Ybr al" yazmak bana nasip oldu.

Facebookda bi zamanlar "ilk yorum" yazma furyası vardı. Buda öyle birşey işte.
    Sağolun

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bütçeyi şimdi gördüm. Sanırım 7-8 bine alınabilecek motorların sayısı az. Japonlar aldı başını gitti... bajaj baktın mı hiç, o pralara bulunuyordu
    makrofaj bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütçeyi şimdi gördüm. Sanırım 7-8 bine alınabilecek motorların sayısı az. Japonlar aldı başını gitti... bajaj baktın mı hiç, o pralara bulunuyordu
    Çok km'li Pulsar'lar ya

Hero Karizma'ya ne dersiniz? Post'da da yazdığım gibi 0km alabiliyorum

4ERC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125e
    honda cb125e al parçalanana kadar bin
    makrofaj bunu beğendi.

Motosikleti
    Makrofaj, rx3i nin TR ye ilk girişi 2015. En eskisi 2.5 yıllık makina. İnan Japon kalitesine çok
    yakın kalite var. Bursa'da ya da İst da olsan benim motorumla bir deneme sürüşü yapabilirsin. Sanıyorum
    Karadeniz'desin. Bulunduğun yerde hiç evo kullanan yokmu. Onlarla irtibat kurmayı bir dene. Evonun kullanım tarafı da iyidir. Rahat hakim olunabilir bir aletdir. Çok fazla kurcalanmamış olması kaydıyla
    Sana ikinci elide problem çıkarmaz. Bu gün ikinci elleri 8 - 9 bin liralarda rahat alabilirsin.
    En çuk seveceğin makinaya en yakın zamanda kavuşman dileğiyle.
    makrofaj bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    200 cc altını ele.
    makrofaj bunu beğendi.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Bajaj 150ns o kadar atik değil bence tvs apache rtr180 e bak birde istersen
    makrofaj bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Makrofaj, rx3i nin TR ye ilk girişi 2015. En eskisi 2.5 yıllık makina. İnan Japon kalitesine çok
    yakın kalite var. Bursa'da ya da İst da olsan benim motorumla bir deneme sürüşü yapabilirsin. Sanıyorum
    Karadeniz'desin. Bulunduğun yerde hiç evo kullanan yokmu. Onlarla irtibat kurmayı bir dene. Evonun kullanım tarafı da iyidir. Rahat hakim olunabilir bir aletdir. Çok fazla kurcalanmamış olması kaydıyla
    Sana ikinci elide problem çıkarmaz. Bu gün ikinci elleri 8 - 9 bin liralarda rahat alabilirsin.
    En çuk seveceğin makinaya en yakın zamanda kavuşman dileğiyle.
    Öncelikle teşekkürler. RX3i'yi bayide canlı gördüm çok şık bir motor cidden. Ancak bütçeme uymuyor. "sahicinden.cow" da max limiti 8bin yapıyorum 2 tane ilan çıkıyor onlarda masraf istiyor zaten ve uzaklar bana. Hero Karizma için düşünceleriniz neler yukarıda dediğim gibi bayağı bi yükseldim bu motora. Bu arada Mersin'deyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:31 ----------

Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bajaj 150ns o kadar atik değil bence tvs apache rtr180 e bak birde istersen
    Bakayım sağolun

Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200 cc altını ele.
    Sağolun Hero dan memnun musunuz? Servislerin ilgisi nasıl?

O cüsseye, söylediğin bütçede ilk sym gts 250 tarzı bir maxiscooter bakarım. Bulamazsam eğer çin cruiser larına yönelirim. Diğer seçenekler çok sırıtır.
    makrofaj bunu beğendi.

Motosikleti
    Sevgili makrofaj, yürekçe Sencer'e ulaş , veya benim telim profilde . Bana telini gönder. Sana Sencer'in telini vereyim . Sana mutlaka faydalı olacaktır. Selam.
    makrofaj bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)