Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ne tür ve model motosiklet almalıyım?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha tricity 155
    Merhaba arkadaşlar
    Siteye yeni üye oldum. Ismim kıvanç şerefhanoğlu, uzman hekimim. 7-8 yıldır motosiklet kullanıyorum, yamaha majesty 400 kullandıktan sonra şimdi hero thriller 150 cc kullanıyorum, 30000 km tecrübem oldu. Motorumu değiştireceğim ama hangi tür veya modele karar veremedim. Yardımcı olursanız çok sevinirim. 178 cm boyundayım' Işim ve evim arası günlük 45 km yol yapıyorum (kemerburgaz Gaziosmanpaşa arası, asfalt yolda). Yılda belki 3-4 defa aile ziyareti için istanbul izmir yaparım, bunun dışında motor gezisi gibi bir amacım yok, yani çoğunlukla şehir içi kullanacağım. Sıfır motosiklet alacağım, 50.000 tl ye kadar bütçem var. 1. Sizce naked mi almalıyım (bmw f 800 r, triumph tiger 800 r yi beğeniyorum). Yok sa 2. Enduro mu daha uygun (bmw f800 gs, kawasaki versy 1000. Thriumph tiger 800 xr beğeniyorum) Bir de honda crossrunner vfr 800 var beğendiğim. öyle apaçilik yapan biri değilim, rahat konforlu, pratik ve seri bir motosiklet istiyorum. Ne tavsiye edersiniz? , teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Merhaba hosgeldiniz,

Naked ve enduro cok farkli makineler..

Ben kesinlikle Turkiye kosullarinda enduro derim..Bozuk yol kosullarina uyumu amortisor tepkileri , dik ve ragat surusu vs vs..

Bu sartlarda onerim..

1) honda nc750x ( servis agi ,isletme maliyeti,yakir ekonomisi )

2) Yamaha mt7 veya 9 tracer ( performas ve surus zewki )

3) versya 650 ( distributir problemli )

4 bmw 700 gs ( harika motosiklet pahali isletim maliyeti )

Benim tercih siralamam bu olurdu..Ha BMW pahali isletim maliyeti olmasaydi ilk tercihim olurdu.

Honda nc750 x tam kivaminda motordur..
    Kivancse bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha tricity 155
    Merhaba
    Aydınlatıcı bilgileriniz için çok teşekkür ediyorum. Altın elbiseli adam honda 750 yi öyle kötülediki soğudum valla. Bir kez alayım uzun süre sorunsuz kullanayım istiyorum. Enduro olarak kawasaki versy 1000 ile bmw 700 veya 800 gs arasında tercihiniz ne olurdu.?

Alıntı Kivancse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba
    Aydınlatıcı bilgileriniz için çok teşekkür ediyorum. Altın elbiseli adam honda 750 yi öyle kötülediki soğudum valla. Bir kez alayım uzun süre sorunsuz kullanayım istiyorum. Enduro olarak kawasaki versy 1000 ile bmw 700 veya 800 gs arasında tercihiniz ne olurdu.?
    Kawasakiyi sahsen elerdim 1000 cc ve 4 silindirin uretecegi isi enduro icin bence fazla olurdu..Performansinin harika olacagi kesin ancak sicak hawalarda 4 silindir ve 1000 cc dusunduruyor beni.

F800 yuksek seleye sahip..Sert bir kimligi var..

Tercihim F 700 olurdu..Performans konusunda iyilestiriomis bir motoru var..Uzecegini sanmiyorum.Beklentinizi bmw kalitesi ve performansiyla karsilayacaktir.

Ayrica nispeten daha dusuk selesi size trafik kosullarindada rahat bir surus saglayacaktir.
    Kivancse bunu beğendi.

dundanbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS 200
    Enduro güzel ve rahat bir seçim, bütçe de varsa süper.

Merak ettiğim, Newmoto76 neden Triumph yok seçeneklerinin arasında ? 800xr veya xrx mesela ?
    Aşklar biter yollar bitmez dedim, ne aşk bitti ne de yollar..

Alıntı dundanbiri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enduro güzel ve rahat bir seçim, bütçe de varsa süper.

Merak ettiğim, Newmoto76 neden Triumph yok seçeneklerinin arasında ? 800xr veya xrx mesela ?
    Triumph lar cok guzel gercekten ozellikle gorsel olarak cok cok begeniyorum..Ancak Triumph hakkinda bazi sorunlar cikabildigini vw enduro sozkonusu ose maximum sorunsuzluktan yola cikarak BMW yi tercih ederdim.

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    bu cc grubunda sanki enduro terch etmek 50 kilometre yolculuk için daha konforlu olacaktır diye düşünüyorum. ama enduro motosikletler şehir içi sıkışık trafik koşullarında manevra olarak naked olanlardan daha hantal olacaktır gibi geliyor bana. Karar verirken bunu da göz önünde bulundurmak faydalı olacaktır.

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Merhaba arkadaşlar
    Siteye yeni üye oldum. Ismim kıvanç şerefhanoğlu, uzman hekimim. 7-8 yıldır motosiklet kullanıyorum, yamaha majesty 400 kullandıktan sonra şimdi hero thriller 150 cc kullanıyorum, 30000 km tecrübem oldu. Motorumu değiştireceğim ama hangi tür veya modele karar veremedim. Yardımcı olursanız çok sevinirim. 178 cm boyundayım' Işim ve evim arası günlük 45 km yol yapıyorum (kemerburgaz Gaziosmanpaşa arası, asfalt yolda). Yılda belki 3-4 defa aile ziyareti için istanbul izmir yaparım, bunun dışında motor gezisi gibi bir amacım yok, yani çoğunlukla şehir içi kullanacağım. Sıfır motosiklet alacağım, 50.000 tl ye kadar bütçem var. 1. Sizce naked mi almalıyım (bmw f 800 r, triumph tiger 800 r yi beğeniyorum). Yok sa 2. Enduro mu daha uygun (bmw f800 gs, kawasaki versy 1000. Thriumph tiger 800 xr beğeniyorum) Bir de honda crossrunner vfr 800 var beğendiğim. öyle apaçilik yapan biri değilim, rahat konforlu, pratik ve seri bir motosiklet istiyorum. Ne tavsiye edersiniz? , teşekkürler.
    O güzergahta kullanmak için yazdığınız motorlar uygun değil diye değerlendiriyorum. Bu benim fikrim kızmayın. Sonuçta trafik olan bir güzergah.
    Ben olsam uzun yol için tank gibi bir cruiser. İşe gitmek için ise 15+ jant çapına sahip çok geniş olmayan atak ve güvenli bir scooter tercih ederdim. Ya da uzun yola giderken istediğin motosikleti kiralamak daha mantıklı. Söylediğiniz gibi yılda 3 defa izmire gitmek için bir serveti garajda yatırmak çok zengin işi. Ama keyif keyiftir.
    İyi akşamlar.

Motosikleti
    Yamaha tricity 155
    Teşekkür ediyorum, tavsiyemizden sonra tekrar bakınca f 800 kıyasla 700 daha uygun olduğunu gördüm, daha şehir dostu gibi görünüyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:48 ----------

Teşekkür ediyorum, zaten ben de bundan ötürü karar vermekte zorlanıyorum, naked pratik, enduro konforlu, hem naked hem de konforlu bi motosiklet olsa ideal olurdu galiba

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:57 ----------

Teşekkür ediyorum, zaten ben de bu nedenlerle karar veremiyorum, konforlu bir naked var mı bana uygun olabilecek?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:01 ----------

Teşekkür ediyorum, neden kızayım. scooter sevmiyorum, tercih edebileceğim bir tür değil
    SAZMAN bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha tricity 155
    Merhaba sayın newmoto76
    Şu an bmw gs 700 ön plana çıktı, kafam biraz daha netleşti. Ancak serilik, performans ve konfor açısından bmw f 800 r ye ne dersiniz? sonuçta sadece asfaltta süreceğim, tam anlamıyla endurocu değilim, bu konuda ne dersiniz?

Merhaba sayın newmoto76
    Şu an bmw gs 700 ön plana çıktı, kafam biraz daha netleşti. Ancak serilik, performans ve konfor açısından bmw f 800 r ye ne dersiniz? sonuçta sadece asfaltta süreceğim, tam anlamıyla endurocu değilim, bu konuda ne dersiniz?
    Merhaba ,

f 800 R benimde ilgilendiğim motosikletlerden biriydi.. Ancak BMW orta siklet nakedleri nedense pek tutulmadı. Bunun nedeninin Fiyat/Performans olduğunu düşünüyorum. Yani bir Yamaha fz8 daha sempatik geliyor benim gözüme.. Güçse güç, sorunsuzluksa sorunsuzluk.Tam kıvamında fz8..
    f800 r daki alçak gidon uzun süreli kullanımlarda benim hiç sevmedigim avuç içi ağrıları ve belle ilgili sıkıntılara neden olacaktır.

F700 ü ben tipik bir enduro olarak görmüyorum. Bu motosiklet bence touring naked/enduro karışımı çok kıvamında bir alet. Şekir içi pratik, şehir dışı keyifli olacak bir motosiklet.75 Beygir 200 kg.. bence harika.. Tercihin kesinlikle F 700 olurdu..

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bilmiyorum güzergahınızda nasıl bir trafik durumu var, eğer biraz yoğun ise saydığınız motorlar kalabalık trafik için pek te uygun değil, versys eyvallah ama onun da mümkünse 1000 cc değil, 650 si daha uygun bence.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    para yoksa yamaha, varsa bmw

Motosikleti
    Yamaha tricity 155
    Çok teşekkür ediyorum, bmw f700 de karar kıldım. Tüm arkadaşlara teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler