Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

sıfır kymco downtown mı yoksa 2. el FORZA abs mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    overrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda wave 110i
    Merhaba arkadaşlar,

Bu iki motordan hangisini almak daha mantıklıdır? Sebeplerini detaylı belirterek yardımcı olursanız çok sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    abs li bence ağır basar çünkü ikiside 100 km ile gider ama abs benersiz bir özellik, 2. el maxsym 400 abs 12-13 kağıt
    overrider bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda wave 110i
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abs li bence ağır basar çünkü ikiside 100 km ile gider ama abs benersiz bir özellik, 2. el maxsym 400 abs 12-13 kağıt
    Sym 2. el yok kardeşim. 1 tane bulabildim. https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...12443758/detay

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    sezon geldi ya alan aldı geziyor sanırım yaz başında 5 tane vardı neredeyse fiyatları daha cüzi idi,

300-400 cc seni korkutmasın tork yüksek olduğu için çok az yakar bende hd2 vardı 5 bin km kadar kullandım tekerlekler büyük devir az ama sürücüyü yoruyordu... şu an gts evo kullanıyorum uzun yol sürdüğüm zaman 10 kuruş yakıyor ama çok rahatım hd2 de çok yoruluyordum gögsüme rüzgar yiyrdum.... çanakkale gittim geldi 10 kuruş yaktı ortalama
    şimdi gts evo da şehiir içi 20 tl ye 100 km yapıyor uzun yolda 150 civarı ve rahat yolu daha iyi izleyebiliyorum...
    honda forza neden pahalı bilmiyorum ama abs gibi benzersiz bir fark varsa ben forza derim değilse alternatif maxsym 400 torklu güçlü mercek farklı selesine oturmadan asla karar verme bunun dışında xmax abs olmayan ise fark yok sym 3. motorum dayanıklı fiyatları çok uygun

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı overrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sym 2. el yok kardeşim. 1 tane bulabildim. https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...12443758/detay
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sezon geldi ya alan aldı geziyor sanırım yaz başında 5 tane vardı neredeyse fiyatları daha cüzi idi,

300-400 cc seni korkutmasın tork yüksek olduğu için çok az yakar bende hd2 vardı 5 bin km kadar kullandım tekerlekler büyük devir az ama sürücüyü yoruyordu... şu an gts evo kullanıyorum uzun yol sürdüğüm zaman 10 kuruş yakıyor ama çok rahatım hd2 de çok yoruluyordum gögsüme rüzgar yiyrdum.... çanakkale gittim geldi 10 kuruş yaktı ortalama
    şimdi gts evo da şehiir içi 20 tl ye 100 km yapıyor uzun yolda 150 civarı ve rahat yolu daha iyi izleyebiliyorum...
    honda forza neden pahalı bilmiyorum ama abs gibi benzersiz bir fark varsa ben forza derim değilse alternatif maxsym 400 torklu güçlü mercek farklı selesine oturmadan asla karar verme bunun dışında xmax abs olmayan ise fark yok sym 3. motorum dayanıklı fiyatları çok uygun
    Sym 400'ün ne yazık ki Türkiye'de abslisi yok, absli olanlarda aşağıdaki resimdeki gibi bir abs ibaresi oluyor, disklerdeki abs plakasına bakmayın abs sizlerde de var o

overrider bunu beğendi.

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    bu 300cc diye geçen motorlar aslında 270cc mi yoksa 300cc ye biraz daha yakın mı bilmiyorum, ama kullandığınız motor Honda wave 110 ise, vergi yakıt ve sigorta pişman etmesin.

Motosikleti
    Honda wave 110i
    Alıntı bazen25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu 300cc diye geçen motorlar aslında 270cc mi yoksa 300cc ye biraz daha yakın mı bilmiyorum, ama kullandığınız motor Honda wave 110 ise, vergi yakıt ve sigorta pişman etmesin.
    Sigorta çok fahiş zaten. wave'in yakıtından da çok memnun değilim. Sürekli zorluyorum bana yetmiyor bu motor. 150km'yi rahat bulan 120 civarında az yakan, konforlu oturuşu olan, kasislerde beni üzmeyecek, bagajı geniş, bastı mı iyi fırlayan, kıvrak bir motor istiyorum.

Forzanın genişliği 75cm, downtown 81cm olarak verilmiş. Bu değerler doğru ise Forza ile aralardan geçmek daha rahat olur diye düşünüyorum. İstanbul içinde bu önemli bir etken. Forza 270cc 26 hp downtown 300cc 30hp.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)