Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Evet, forumun değişmeyen konusu.

Motovento
    REKLAM ALANI

Bütün forumdaşlarımı selamlayıp konuya balıklama dalıyorum. Tahmin ettiğinin üzere konu 250cc motor önerisi. Milyonlarca kez aynı konu açıldı ama lütfen sövmeyin. Çoğu konu başlığını okudum ama kendime göre uyarlayamadım veya net bişey oluşmadı kafamda.
    Boyum 1.90 kilom 80. 18 yaşındayım 2 senedir falan skuter kullanıcısıyım. Herhangi bir motor almadan önce muhakkak eğitim alacağım. Şimdi şöyleki hız seven biri değilim. Motorum 190 basmış 100 basmış çok umrumda değil. Naked istiyordum bu zamana kadar ama çok rüzgar yersin uzun yolculuklarda yorulursun dediler. Daha çok şehir içi kullanıcam ayda bir veya 2ayda bir uzun yola çıkacağım. (Eğer öyle bir motor varsa) selesinin rahat görünümünün de güzel olması temennimdir. İtinayla vereceğiniz önerileri dinlerim teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    benc ybr al
    bekotr2 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benc ybr al
    Tur camlı , 3 çantalı miss

http://www.motosiklet.net/forum/marka-ve-model-kiyaslamalari/27930-en-iyi-250lik-ciplak-naked-motosiklet-hangisi-3.html

http://www.motosiklet.net/forum/naked-motosikletler/113929-naked-model-tavsiyesi.html

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/33277-en-yakisikli-naked-250-cc-hangisi.html

Kazasız belasız
    Kadim odur ki evvelini bilir kimse olmaya

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    bütçe medir?

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bütçe medir?
    14 lira ama duke 250 için 16yı zorlarım olmadı biraz daha biriktirip öyle alırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:05 ----------

Bu başlıkları okumuştum :D Hatta birisinde İHTİYAR nickli arkadaşın dedikleri tam bana hitap ediyordu. Sağolasın bu arada

bekotr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme Max 150, Snappy 100
    sym wolf 250 , kawasaki z250 dicemde kawa küçük kalır ama symye bakmalısın.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    cbr 250...

Alıntı linkinpark20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr 250...
    Hocam cbr 250 oturuş şekli ve rahatlığı açısından nasıl değerlendirirsin?
    Şehir içi çok güzel makine tamam ama nadiren de olsa uzun yolda rahat mıdır?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:32 ----------

Alıntı bekotr2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sym wolf 250 , kawasaki z250 dicemde kawa küçük kalır ama symye bakmalısın.
    Neye dayanarak sym wolf dediniz? Yani ben ismini sadece forumda gördüm bu aletin kalitesini rahatlığını falan bilmiyorum. Sonra başımı ağrıtır mı?

halo1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX636R
    benim boyum 198. cbr 250 ye rahat sığıyorum. duke 200 ve duke 250 kullandım 190 boy ile rahat etmen imkansız gibi bir şey duke kullanırsan. illa naked istiyorsan inazuma diyorum. ama 190 boy ile ktm duke 200 veya duke 250 zor gibi

Alıntı halo1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim boyum 198. cbr 250 ye rahat sığıyorum. duke 200 ve duke 250 kullandım 190 boy ile rahat etmen imkansız gibi bir şey duke kullanırsan. illa naked istiyorsan inazuma diyorum. ama 190 boy ile ktm duke 200 veya duke 250 zor gibi
    Boy sıkıntı haklısın. Cbr az yakması ile yedek parça fiyatları ile 2. El piyasası ile duruşu ile gönüllerin efendisi :D tek sıkıntım ss oturuş şekli. Oramı buramı ağrıtmasından korkuyorum..

Motosikleti
    KUSURA BAKMAYIN AMA BEN 14 LİRAYI 2550CC BİR MAKİNEYE VERMEZDİM.
    tecrübenizi bilmiyorum lakin nc 700, hornet 600, fazer 600 gibi makinalar varken ( rastgele soyledim )
    örneğin 15,000 tl param olsa ilk düşüneceğim şey bmw f650GS alırdım, geriye doğru aprilla pegaso 2004, ve hastası olduğum suzuki freewind 8000TL civarı...

görünüşe önem veriyorsanız bir şey diyemem..

honda crf 250 de bir başka seçenek ;)

KUSURA BAKMAYIN AMA BEN 14 LİRAYI 2550CC BİR MAKİNEYE VERMEZDİM.
    tecrübenizi bilmiyorum lakin nc 700, hornet 600, fazer 600 gibi makinalar varken ( rastgele soyledim )
    örneğin 15,000 tl param olsa ilk düşüneceğim şey bmw f650GS alırdım, geriye doğru aprilla pegaso 2004, ve hastası olduğum suzuki freewind 8000TL civarı...

görünüşe önem veriyorsanız bir şey diyemem..

honda crf 250 de bir başka seçenek ;)
    Dediğinde sonuna kadar haklısın ancak bu skuterden sonraki ilk motorum dolayısıyla gidip de duvarda patlamak istemiyorum. Görünüşe önem vermiyorum hatta versem bile bana göre bmwnin gs leri ss makinelere göre daha güzel gözüküyor. Geçen zx10r gördüm yolda dön

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:17 ----------

Zx10r a dönüp bakmadım. Otoparkta v-strom(yanlış yazmış olabilirim) gördüm nutkum tutuldu. Tecrübe olmayınca mecburen 250cc düşünüyorum.
    yürekçe bunu beğendi.

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Crf 250 ya da tam zittindaki inazuma

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Duke 200 abs alırsın.En karizmasından kaskını botunu montunu alırsın.Madem hız vs istemiyorsun ,hadi hayırlı olsun güle güle kullan.

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Tnt 250 güzel bir motor.

https://www.youtube.com/watch?v=pG9akEP7em4

Motosikleti
    250cc naked ile 650cc enduro arasında kilo ve devir farkını hesap ettiniz mi?

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    2000 daha koy ikinci el cb 500f al derim. Kullandım. Az yakiyor, kullanması çok kolay, iyi gidiyor sollamada seni üzmez, muhteşem frenler, güzel amortisör. Yag yakmiyor. Yıllarca sorunsuz binersin. Ayrıca çok rahat.

mccxcix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı Serçeparmak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütün forumdaşlarımı selamlayıp konuya balıklama dalıyorum. Tahmin ettiğinin üzere konu 250cc motor önerisi. Milyonlarca kez aynı konu açıldı ama lütfen sövmeyin. Çoğu konu başlığını okudum ama kendime göre uyarlayamadım veya net bişey oluşmadı kafamda.
    Boyum 1.90 kilom 80. 18 yaşındayım 2 senedir falan skuter kullanıcısıyım. Herhangi bir motor almadan önce muhakkak eğitim alacağım. Şimdi şöyleki hız seven biri değilim. Motorum 190 basmış 100 basmış çok umrumda değil. Naked istiyordum bu zamana kadar ama çok rüzgar yersin uzun yolculuklarda yorulursun dediler. Daha çok şehir içi kullanıcam ayda bir veya 2ayda bir uzun yola çıkacağım. (Eğer öyle bir motor varsa) selesinin rahat görünümünün de güzel olması temennimdir. İtinayla vereceğiniz önerileri dinlerim teşekkürler.
    Sevgili Serçeparmak... Öncelikle ne alırsan al Allah kazasız belasız mutlu mesut günlerde kullanmayı nasip etsin inşallah... Şimdi demişsinki forumda konu var kendime uyarlayamadım falan vs. ancak cidden çok konu var ve 180 cm üzeri boyu olupta aynı konuyu açan bir çok arkadaş var ve hepsinden kendine uyarlayabilirdin emin ol, sanırım okumak zor gelmiş neyse. Bir kaç hafta önce KTM Duke 250 aldım, boyum 183 cm üzerinde büyük mü kalıyorum? Evet kalıyorum fazla değil ama büyük kalıyorum... Bana bir sıkıntı oluşturuyor mu? Şuan için oluşturmuyor ve ben gerçekten çok zevk alıyorum, kullanması keyifli, güvenli yönlerini saymıyorum bile ki tercih sebebim bu yüzdendi. Şimdi sana gelecek olursak; bence senin motorun özellikle 250 cc istiyorsan tabikide İnazuma, gerek büyüklüğü gerekse selesi ve kalitesi zaten tartışılmaz... Bu yüzden yok 14 bine bu alınmaz yok 15 bine şu alınır falan çok yanlış muhabbetler, herkesin tercihidir, şuan piyasada doğru düzgün 250 cc motosikletler 14 bin TL altına yok, 2. el motor sevmeyenler (benim gibi) ve parasını bulanlar gider istediğini alır, bence sağı solu kurcalama mercedes-benz rahatlığındaki inazuma'yı yapıştır geç, kafan rahat olsun...
    "Olmadı Diye Sızlandığın Duaya,Gün Gelir Olmadı Diye Şükredersin."Şems-i Tebrîzî

250cc naked ile 650cc enduro arasında kilo ve devir farkını hesap ettiniz mi?
    Pardon ama ne demek istediğinizi tam anlayamadım? Hesap etmedim ama zaten 650 cc enduro gibi motorları yaşım biraz daha ilerleyince tecrübe kazandıkça almayı planlıyorum zaten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:11 ----------

Alıntı mccxcix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Serçeparmak... Öncelikle ne alırsan al Allah kazasız belasız mutlu mesut günlerde kullanmayı nasip etsin inşallah... Şimdi demişsinki forumda konu var kendime uyarlayamadım falan vs. ancak cidden çok konu var ve 180 cm üzeri boyu olupta aynı konuyu açan bir çok arkadaş var ve hepsinden kendine uyarlayabilirdin emin ol, sanırım okumak zor gelmiş neyse. Bir kaç hafta önce KTM Duke 250 aldım, boyum 183 cm üzerinde büyük mü kalıyorum? Evet kalıyorum fazla değil ama büyük kalıyorum... Bana bir sıkıntı oluşturuyor mu? Şuan için oluşturmuyor ve ben gerçekten çok zevk alıyorum, kullanması keyifli, güvenli yönlerini saymıyorum bile ki tercih sebebim bu yüzdendi. Şimdi sana gelecek olursak; bence senin motorun özellikle 250 cc istiyorsan tabikide İnazuma, gerek büyüklüğü gerekse selesi ve kalitesi zaten tartışılmaz... Bu yüzden yok 14 bine bu alınmaz yok 15 bine şu alınır falan çok yanlış muhabbetler, herkesin tercihidir, şuan piyasada doğru düzgün 250 cc motosikletler 14 bin TL altına yok, 2. el motor sevmeyenler (benim gibi) ve parasını bulanlar gider istediğini alır, bence sağı solu kurcalama mercedes-benz rahatlığındaki inazuma'yı yapıştır geç, kafan rahat olsun...
    Hocam öyle düşünüyorsun fakat boyla ilgili öneri isteyen bir dolu başlık var ve cidden ben çoğunu okumuşumdur. Hatta çok okumaktan çok kafam karıştı. Dedim naked alıyım şöyle duke250 gibisinden sonra okuduklarımdan çıkardığım inazumanın rahatlığı oldu. İnazuma düşünürken naked motorların uzun yolda yorucu olduğunu gördüm(yazılanlardan anladığım) naked olmayacaksa oturuş tarzından dolayı pek sevmediğim ss tarzına kaydım. Başka başlıklarda da bu başlıkta da cbr250 rahat gibi söylemler duyunca cbr gibi düşünmüştüm. Yani cidden çok fazla okudum :D önerilerinden dolayı çok teşekkür ederim bu arada

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:16 ----------

Alıntı CrazyBullet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2000 daha koy ikinci el cb 500f al derim. Kullandım. Az yakiyor, kullanması çok kolay, iyi gidiyor sollamada seni üzmez, muhteşem frenler, güzel amortisör. Yag yakmiyor. Yıllarca sorunsuz binersin. Ayrıca çok rahat.
    Zaten 500lük düşünmüyorum ve ikinci el konusuna girersem kazık yerim büyük ihtimal. Genç olduğumdan tecrübe yok motor bilgisi çok yok. Ondan hiç bulaşmamak en iyisi.

halo1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX636R
    Alıntı Serçeparmak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boy sıkıntı haklısın. Cbr az yakması ile yedek parça fiyatları ile 2. El piyasası ile duruşu ile gönüllerin efendisi :D tek sıkıntım ss oturuş şekli. Oramı buramı ağrıtmasından korkuyorum..
    oturuşu sport touring gibi. gayet dik

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)