Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk motorum ne olmalı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    serhan000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    Selam arkadaşlar , bende kısa bir zaman sonra A2 ehliyetime kavuşup motor almak için girişimlere başladım. Ancak ilk motorum olacağından çok farklı yorumlar ve tavsiyeler var. 190 boy ve 95 kiloyum. Motoru günlük şehir içi işe gelip gitmelerde ve hafta sonu eşimle beraber gezmek için kullanacağım. bütcem maximum 3600-3700 tl civarı. İkinci el arıyorum. İlk motorum olması sebebi ilede alınca tamirci tamirci dolaşmak istemiyorum açıkcası.

Öncelikle Kymco agility city 125 lere baktım kalite anlamında güzel ama iki kişi taşırmı taşımazmı onu bilemiyorum Daha sonra da Honda Cbf 150 ve Yamaha Ybr 125 üzerinde durmaya başladım. Ve en son kafama Takılan Regal Raptor 250cc. Bunlardan hangisi daha mantıklı. Yada önereceğiniz başka bir motor , model marka varmı. Kullandıktan sonra amacım daha iyi bir motora geçmek olacak. Yorumlarınız nedir ? Malum motor aldıktan sonra kask , mont vs. masraflarda var o yüzden fiyat artırmam mümkün değil.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    hemen hemen bütün motosikletler :)
    Alıntı serhan000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar , bende kısa bir zaman sonra A2 ehliyetime kavuşup motor almak için girişimlere başladım. Ancak ilk motorum olacağından çok farklı yorumlar ve tavsiyeler var. 190 boy ve 95 kiloyum. Motoru günlük şehir içi işe gelip gitmelerde ve hafta sonu eşimle beraber gezmek için kullanacağım. bütcem maximum 3600-3700 tl civarı. İkinci el arıyorum. İlk motorum olması sebebi ilede alınca tamirci tamirci dolaşmak istemiyorum açıkcası.

Öncelikle Kymco agility city 125 lere baktım kalite anlamında güzel ama iki kişi taşırmı taşımazmı onu bilemiyorum Daha sonra da Honda Cbf 150 ve Yamaha Ybr 125 üzerinde durmaya başladım. Ve en son kafama Takılan Regal Raptor 250cc. Bunlardan hangisi daha mantıklı. Yada önereceğiniz başka bir motor , model marka varmı. Kullandıktan sonra amacım daha iyi bir motora geçmek olacak. Yorumlarınız nedir ? Malum motor aldıktan sonra kask , mont vs. masraflarda var o yüzden fiyat artırmam mümkün değil.
    ozaman bence birde bajaj discovere bakmanı tavsi ederim.

Motosikleti
    Honda NC750X
    Bajaj hakkında yerli forumlarda pek bilgiye ulaşamadım. Sanırım apache sınıfı bir motor. Nasıldır ? bilgi verirmisin ?

Motosikleti
    MONDİAL/125ZN HONDA NC 750 X DCT
    Dostum bende aynı arayışlardayım hatta 2 senedir scooter kullanıyorum artık yetmiyor herkese sordum soruşturdum regal raptor un şekli çok güzel ama herkes çin malı alma diyor vitesli öğrenmek istiyorsan ybr 125 veya honda 125 ace kurye motorları hem sağlammış hem ustalaşıp değiştirince 2.elde çok zarar etmezmişiz... bide mondial 150 z one var dijital göstergeli falan onunda tipi güzel onuda düşünüyorum...

Bilalancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tvs apache
    cbf150
    ybr125esd kullanmış birinden tavsiye ister misiniz?

Cevabınız evetse cbf150 alın.

mgokhan57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250 2022
    Cbf150 candır

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    Ybr-cbf......(yaşasın Ahmet Abi!)

Motosikleti
    Honda NC750X
    evet sonuç genel olarak cbf ve ybr olarak çıkıyor. Ancak cbf in gidonunun grenajın içinden dönüyor olması bizi biraz zorlarmı sizce ? ybr kullanımı daha basit olabilir gibi geldi bana ?

garabel67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125, CBR 250R, VFR 800, Tracer 700
    188 boylarında 95-100 kilo biriyim. ilk motorum 2005 model ybr idi hani şu şirin tombul yuvarlak farlı olan. Sağ olsun iyi güzel günler geçirdim kendisiyle hiç üzmedi beni. Yeri geldi tek bindim, yeri geldi artçım ile bindim. Bulunduğum şehrin yokuşları boldur buna rağmen "ben çıkmam bu yokuştan beni rahat bırak" tarzı terbiyesiz sözler hiç çıkmadı ağından. Eğer "tek teker-stopy yapcam ben" demezsen bakımları haricinde hiiiiiç masraf çıkarmaz kendileri, tam evlenilecek hatun ama cc' si küçük işte ne yaparsın. uzun lafın kısası ybr kullanmış olan arkadaşlarda hak verecektir ki... YBR diyorum. diğer seçeneklerde(cbf-tvs) kötü değiller ama ben kullandığım alete yorum yapıyorum. eğer bir gün çok param olur da büyük bir motorun yanına şehir içi kullanmak için küçük bi şey alacak olursam ilk tercihim ybr olur. (bu arada yer yer tek başıma uzun yol faaliyetlerinde de bulundum)
    mustang53 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)