Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    beyefendi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125e
    İyi günler depo çok sallanıyor gibime geliyor nasıl halledebilirim vidaları falan nerde bunun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı hakanens adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orkut selam. Öncelikle geçmiş olsun. İnşaallah sende bir sıkıntı olmamıştır. Aynı durum bende de oluyor. Anlıyacağın şaseden kaynaklanan bir durum değil. Çizgiler yapı itibari ile pürüzsüz bir yüzeye sahipler hatta bazıları ışık vurduğunda parlayan cinsten olduğundan daha kaygan olabiliyorlar bu yüzden ince lastikler yani motosikletler için bir risk teşkil ediyorlar. Virajlarda yatarken ya da yolda firen yapacaksan bu çizgiler üzerinde kesinlikle yapma. Birde yol ıslaksa hiç şansın olmaz. Benim fikrim lastikleri uygun bir lastikle değiştirirsek nisbeten bu hareketleri biraz azaltabiliriz. Orjinal lastikler desen olarak uygun değiller sanırım.
    cb ile 20bin km üstü michelin pilot street ile gittim ve hala kenda'lardan iyiydiler, tavsiye ederim.

debriaj teli için çeşitli yağlar var satın alabilirsiniz, yada gidin bi motorcuya hallediversin, çok sık yağlanan bişey değil sonuçta ve belki ücret bile almazlar..

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:01 ----------

Alıntı beyefendi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi günler depo çok sallanıyor gibime geliyor nasıl halledebilirim vidaları falan nerde bunun
    Depoyu tutan tek vida var, seleyi kaldırınca hemen görebilirsin, ön taraflarında başka vidalar yoktu sanırım, şasiye geçmeli olarak tasarlamışlar.
    depo zaten dururkende elinle azıcık yoklayınca oynama yapar, normal yani o durum.
    hakanens bunu beğendi.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    Ns200
    Az önce sigorta poliçesine bakarken marka/tip kısmında "motosiklet honda pcx 125" yazdığını gördüm. Sigorta ak sigortadan yapılmıştı. Sizde de bu şekilde mi yoksa bende mi bir yanlışlık yapılmış ve bu bir sorun yaratır mı ?

Motosikleti
    honda cb125 E
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cb ile 20bin km üstü michelin pilot street ile gittim ve hala kenda'lardan iyiydiler, tavsiye ederim.

debriaj teli için çeşitli yağlar var satın alabilirsiniz, yada gidin bi motorcuya hallediversin, çok sık yağlanan bişey değil sonuçta ve belki ücret bile almazlar..

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:01 ----------

Depoyu tutan tek vida var, seleyi kaldırınca hemen görebilirsin, ön taraflarında başka vidalar yoktu sanırım, şasiye geçmeli olarak tasarlamışlar.
    depo zaten dururkende elinle azıcık yoklayınca oynama yapar, normal yani o durum.
    hakanes yorumun ıcın tsk ederım kardesım kalıcı hasar olarak kol ve dız kapagımda dıkıs ızlerı kaldı ve sol taraftan 3 kaburgam kırıldı hala sıkıntılarını yasıyorum zaman zaman ama yaptıgım kazayı dusunursek cok sukur gene ucuz yırttım hakanes senınde onerebılecegın lastık varmı ? ve ınanmıyacaksın ama bu durum'a cok sevındımdun suanda ben kazandan sonra oldu motor yalan oldu dıye dusunmeye baslamıstım demek o sorun tek bende degıl ve dedıgını bugun aksam ıs cıkısı yasadım ondekı adam bır anda durunca gene o serıtlerın ustunde fren yapmak zorunda kaldım baktım motor durmuyor ayagımı kullandım oyle durdum gercekten tehlıkelı serıtler

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:17 ----------

BU ARADA ARKADASLAR BU MOTOR MODIFIYESI 0 :D HERGUN ARASTIRIYORUM HEP AYNI STIL SU CB125 'E XENON TAKTIRAN YOKMU YADA BEYAZ FAR ??? AZ KALDI ILKINI BEN YAPACAM :D BI FOTOGRAF ATINDA GORELIM NASIL DURUO

B65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125e
    Biraz önce bende baktım bende honda cb125 geciyor. Bir sorun yaratıp yaratmayacağını sigortacıya sormakta yarar var. Belki değiştirebilirsin. Sigorta sona ermediyse kalan ay kadar kısmını geri alabilirsin diye biliyorum. Daha sonra tekrar sıfırdan cb125 olarak sigortalayabilirsin. Bir miktar kaybın olacaktır.
    Kötü komşu adamı mal sahibi yapar
    Kötü servis adamı motor ustası yapar

hakanens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    AbeciMotoru tavsiyelerini gerçekten önemsiyeceğim zaten o lastikleri inceliyordum uzun zamandır. Bazı yorumlara da denk geldim oldukça olumlu. Şu kış mevsiminden çıkalım bahara direk o lastiklerden alacağım. Şu an Kendalarla idare ediyorum. Debriyaj teli olayına gelince hep yapıyım heb yapayım diyorum bir türlü girişemedim. O iş için würth ün yağını aldım koydum hala yapacam. Bu hafta sonu bi el atayım bu işe. Geçen VD-40 ile malum yağmurlarda bazen çıkıyorum hareketli yerler yağmurdan etkilenmesin diye her yere uyguladım. Kumanda paneli, yan ayaklıklar, orta sehpa, kontak anahtarı, fren ve debriyaj levyesi falan.

Orkut çok geçmiş olsun kardeşim. Buna şükür diyelim gerçekten verilmiş sadakan varmış. Bende üç senedir motor kullanıyorum çok şükür ciddi bir kaza geçirmedim. Her zaman başımdan geçenlerden ders almaya devam ediyorum ve buna göre seyir ediyorum. Gerizi allahtan gelir. Sende bu geçirdiğin kazayı bir ders edinerek yola devam et ama hiçbir zaman korkma.
    Trafikte benim canımı sıkan olay araçların arasından geçerken tedirgin oluyorum sadece. Geçmeyim gitmeyim diyorum ama malum otomobillerin gazabına uğruyoruz bu durumda aralarda kalmaktansa diyoruz basıp çıkalım şu sıkışıklıktan.

Motorun konusunda dert etme. Sonuçta dünya malı ama aynı sıkıntıları bende yaşamaktayım dert etme.

AbeciMotor michelin plot lastiklerinden memnunmuş.
    abeciMotoru bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cb125 E
    hakanes haklısın kardesım zaten senın dedıgın gıbı eskıden aracların arasından gecıyordum cabuk ve serı bır skılde varayım gıdecegım yere dusunuyordum artık bıraktım gec gıdeyım ama saglam gıdeyım mantıgı ıle motor a bınıyorum hastanede haraketsız 3 gun korseye baglı sekılde yattım dusunecek cok seyım ooldu o yuzden herkesede tavsıye edıyorum gec gıdın ve saglam gıdın.
    hakanens ve abeciMotoru bunu beğendiler.

Motosikleti
    CB125E
    Çok ama çok haklısın Orkut. Erken gidene madalya vermiyorlar sonuçta. Arkamızda bırakacaklarımızı düşünerek sürelim arkadaşlar.

Motor için aldıklarımızı da gereksiz fuzuli olarak değil (mesela lastik, kask, koruma ekipmanı gibi) bir hayat kurtarıcı olarak düşünelim buna göre alalım arkadaşlar.
    abeciMotoru ve 0rkut bunu beğendiler.
    Bir garip yolcu

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kusuruma bakma ama bu durumda "geçmişolsun" demekten başka hiçbirşey gerçekçi olmayacak reverse

Herşeye rağmen içindeki farklı birşey denemek isteğini çok iyi anlıyorum, zaman zaman bastırılamaz oluyor ve kontrolü ele alıyor

CB' nin doğuşundan bugüne hakkıyla kullananlardansın. Büyük çoğunluğumuz bahsettiğim duyguya sebepsiz yere çok erken kapılıp gitmiştik.

Senin için hayırlısı neyse öyle olsun, yeni tecrubelerini bizlerle de paylaş
    ferdinandd hala buralarda olduğuna sevindim. Eski dostları görmek güzel. Bayadır bu başlığa girmemiştim.

Motor hala bende. Satılmadı. Ben de hiç şikayetçi değilim. İlanı güncellemedim bile. Kullanmaya devam ediyorum. Bir sıkıntımız yok.
    Önümüzdeki sezon 250'lik piyasası hareketlenecek gibi. En iyisi sabırlı olup bekleyip vaziyete göre hareket etmek lazım.
    Pulsara niyetlenir gibi oldum ama emin olamadım o yüzden beklemedeyim.
    ferdinandd bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cb125 E
    beyler xenon hakkında bılgısı olan varmı nedır ne ıcın kac K almalıyım motor ıcın aklımda 8klık var ? bıde bu xenon önerdıgınız marka var mı

Motosikleti
    honda cb125 E
    beyler motorun kafasından her 15 20 sanıyede bı tık tık tık bı ses gelıyor elektrık aksamından mı sızce ne olab ılır ?

Motosikleti
    CB125E
    kilometre teli olabilir. Bi elden geçir onu ya da değiştir.

Motosikleti
    honda cb125 E
    xenon u taktım :D en kısa zamanda fotolarla.. donecem ve km telını nasıl elden gecıreyım kolay bırsey mı nasıl nerd D:

Motosikleti
    Cb125 e
    Öncelikle Merhaba, Foruma sadece bilgi paylaşmak için 2013'de kaydolmuştum buradan Volkan Bey yorum yazmak için kaydolmuş sonra offline olmuş diyen arkadaşa sesleniyorum başka ne için kaydolacaktım böyle bir forumun varlığından haberim yok araştırıken buldum. Şu anda Bu CB 125 olan motoru yasal haklarımı kullanarak geri iade etmiş bulunuyorum. Kullanan arkadaşlarada bir an önce vazgeçmelerini tavsiye ediyorum beş para etmez bir motor. Yasal haklarını kullanmak isteyen arkadaşlara emsal kararları ve mahkeme aşamalarıyla ilgili yardımcı olabilirm PM atabilirsiniz. Saygılar

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:45 ----------

Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimse öyle birşey yapmaz, ama yardımcı olmaya çalışırız.Her seferinde vurguluyorum Servis elemanları 1 litre yağ koyuyor ezbere.Bu şartlarda 1/5 fazla yağ konan motor bu şikayetleri gösterir.

Zaten bu ezber iş bu motorun tüm prestijini yedi, yoksa memnun olan çok

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:41 ----------

Tabi biz yardımcı oluruz.Sorarız ne kadar yağ koydunuz? nasıl oldu.Ama kişiler bu yardım çabalarına aldırmadan 15 dk içinde 5-6 konuda aynı anda motosikleti karalıyorsa, pek aldırış etmeyebilriz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:48 ----------

Volkan Bey bugün üye olmuş, modeli karalamış ve offline olmuş.Bir foroğraf paylaşsınlar bizde görelim şu yağ kaçırmayı.
    Öncelikle Merhaba, Foruma sadece bilgi paylaşmak için 2013'de kaydolmuştum buradan Volkan Bey yorum yazmak için kaydolmuş sonra offline olmuş diyen arkadaşa sesleniyorum başka ne için kaydolacaktım böyle bir forumun varlığından haberim yok araştırıken buldum. Şu anda Bu CB 125 olan motoru yasal haklarımı kullanarak geri iade etmiş bulunuyorum. Kullanan arkadaşlarada bir an önce vazgeçmelerini tavsiye ediyorum beş para etmez bir motor. Yasal haklarını kullanmak isteyen arkadaşlara emsal kararları ve mahkeme aşamalarıyla ilgili yardımcı olabilirm PM atabilirsiniz. Saygılar

ozanozugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    Alıntı Volkan Aktaş adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:45 ----------

1 yıldır kullanıyorum ne iade etmesi her türlü koşulda beni hiç yolda bırakmadı. Akdeniz turu yaptım iki kişi yüklü bir şekilde bir kere teklemedi bile. 1 ay yattı tek marşta çalıştı. Bence sen motosikletten anlamayan bir arkadaşsın. Böyle sebep göstermeksizin kötülemek motordan anlamayanların genelde yaptığı şeydir. Alır biner düşer veya bakımını yapmaz sonra çok kötü motor ıyyy iade edin, ben ettim kurtuldum şeklinde yorumlar yapar. Burada motosikleti üzerinden kar yapmak isteyen kimseyi bulamazsın, bir çoğumuz bu motora hobi amaçlı biniyoruz çünkü YBR gibi değil(küçümsemiyorum yanlış anlaşılmasın). Yani motorumuzu sevmesek niye binelim ki ben bu motor üzerinde para kazanmıyorum yani kullanmak zorunda değilim. Sadece sürmeyi sevdiğim için biniyorum. Neden bu kadar savunduğuma geçersek. Sadece şehir içinde kullanırken motorla aramda bu kadar bağ yoktu ama ne zaman Akdeniz turu yaptım işte o zaman aramızda derin bağlar oluştu. Eskiden şu motoru satıp şöyle büyük güçlü bir motorum olsa da rahat etsem diye düşünürdüm hep şimdi ise yeni motor alsam bile cb'mi hayatta satmam. Senin hoşuna gitmemiştir belki git iade et ama bunu burada kaba düzen; "çok kötü motor gidin iade edin" gibi söylemlerle ifade etmek kimsenin haddine değil. Nedeni ise kötü motor olmamasıdır. Ha belki sizin ihtiyaçlarınıza uymaz veya her neyse sebebini de bilmiyoruz. Özeti ise Ben "taş seleli" motorumdan gayet memnunum arkadaşım! İade etmek veya satmak gibi bir şey kesinlikle aklımdan geçmiyor. Sen iyiki iade etmişsin seni aramızda görmemek beni pek üzmeyeceğe benziyor; en azından böyle söylemleri görmek istemediğimi biliyorum.
    EFEKAN09, hakanens, 0rkut ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    CB125E
    Bende ilk motor tercihim olarak honda titan almıştım, onca uzak diyar gezdim ama hiçbir sıkıntı yaşamadım.İkinci motor olarakda aynı kaliteyi cb yi seçtim ve şu ana kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım (oysaki bazen limitleride zorladım). Yaşasam bile buradan kalkıp bu motor şunu yaptı bunu yaptı arkadaşlar gidin iade edin mahkemeye verin diye kimseye söylenmem. Sıkıntılarımız illaki olacaktır zaten fikir edinmek için buradan paylaşıyoruz dertlerimizi. Her marka model için kimse dördörtlük şeyler yazmıyor. Forumları bir ziyaret et istersen aynı şeyler yazıyordur. Sonuçta kul yapısı her motor sıkıntı çıkaracaktır yeterki sen düzgün kullan ve bakımını aksatma.
    Bir garip yolcu

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    buraya cb125e yi aldığımdan beri bakıyorum kötüleyenler kadar sevenleri de çok var. 2014 mart ayında ankara'da sarı olanlardan 2750 ye aldım. km 2000 küsürlerdeydi. şuan 12.000 km de ve bu km nin tamamı şehir içinde yapıldı. gelelim ilk aldığımda aküsü bitikti benzini aldım vurdurdum ve çalıştı. konya yoluna çıktığımda ilk olarak 6. vitesi çok aradım hatta istemsiz olarak 6. vitese atmaya çalışıyordum. daha önce 22.000 km cbr 125 repsol kullandım sayısız bmw sürdüm ( bunun sebebi bmw servisinde bakım onarım yaptığım motorların test sürüşlerini yapmamdır )bu motorda ilk garibime giden şey 80 km den sonra motor çatlayacak gibi çalışması ve 80 km den sonrasında havalanacakmış gibi davranmasıydı. sanırım bünyenin ve psikolojinin motora ilk günler alışamamasıydı. neyse efendim o bitik dediğim akü ilk günden sonra bir daha hiç bitmedi. şarj da etmedim motosikleti günlük kullanmam yetti de arttı akünün toparlanmasına. daha sonraki aylarda ise 80 den sonra havalanacakmış hissi de kayboldu. kendi görüşlerimi söylemek isterim 10.000 km lik tecrübemle.
    1- motosikletin sarf malzemeleri ( ön fren balatası ve özellikle zincir ) çok dandik.
    2- bi kere lastik patladı yolda kaldım iç lastikli olması büyük dezavantaj. eğer eliniz anahtar tutmazsa ve alet edavatınız yoksa rezillik çekeceksiniz bu da dezavantaj
    3- cbr 125 den sonra hızlanması çok kötü geldi ama bu motosiklet ekomi için yapılmış bu konuda pek bir beklentim yok
    4- soğukken çoğu cb 125 de olduğu krank rulmanı yada volandan bir ses geliyor ısınınca geçiyor bu motor soğukken çok zorlamamak gerekir diye düşünüyorum
    5- lastikler zemine göre değişiyor. yaz sıcağında da önden kayma yaşadım bi kere fakat asfalt kalitesi kötüydü bence lastikler tecrübeli kullanıcı için limitleri zorlamadığınız taktirde eh işte değişmekte fayda var
    6- son hız anca 100 km yapıyor fazlasını da denemedim düzde ( tabi bundan arkada devasa bir çanta olması da etkili )
    7- eski kasa repsol kadar kaliteli değil
    8- evet titreşim var ve 2 kişi 100 km üstünde feci yoruyor kullanıcıyı

gelelim avantajlarına

1- yedek parçası oldukça ucuz ve yan sanayi imkanı çok fazla
    2- yakıt olarak gerçekten iyi ben sadece 1 kere subap ayarı yaptırdım ve hava filtresi buji dahil değiştirmedim hala orjinali duruyor bu durumda bile 1 depo ile 450 km yol yapabiliyor. genellikle 2 kişi ve arka çanta yüklü
    3- kullanması çok kolay ve oturuş pozisyonu çok rahat
    4- viraj kabileyeti cbr kadar olmasa da gayet tatminkar
    5- işletim maliyeti düşük bir motor
    6- yeni kullanıcılar için gerçekten biçilmiş kaftan
    7- bakımı kolay ve pratik
    8- alternatörünü güçlü 30 watlık 2 kademeli elcik ısıtma taktım her zamanda açıktır daha tık demedi sırada sele ısıtma projesi var onu da en müsayit zamanda tamamlayacağım
    9- her delikten geçebilen ve gidonun tur açısı iyi olduğu için bisiklet niyetine binilen bir motosiklet

tarafsız yorumlarım bunlar tamamen kendi tecrübelerime göre yorumladım. ha ben bu motoru niye aldım evden okula gidip gelmek ve şehir içi ulaşımda toplu taşımada rezillik çekmemek için iyi ki de almışım diyorum. elcik ısıtma ve diz örtüsü ile ankara'da hala kullanıyorum ve severek biniyorum. evet kalite olarak eski kasa cbr 125 kadar olmasa da yine de çinli motorlardan kaliteli ve dediğim gibi 2750 o zaman alınacak koruma demirli ve arka çantalı yüksek model düşük km motor yoktu iyiki de almışım halimden memnunum.
    EFEKAN09, ozanozugur ve B-king bunu beğendiler.

Motosikleti
    honda cb125 E
    ben gecen sene ocak ayında kredı cekerek almıstım cb'mı bu sene son taksıtını oduyorum ve borc kapanacak motorumla cıddı bır kaza gecırdım ama herseyını servısıne yaptırdım orjınal parcalar bakımlarım tıkır tıkır yaptırdım dag tas demeden gezdım bır kere benı mahcup etmedı bence motor u nasıl gormek ıstersen oyle yorum yaparsın benım gozumde cok ıdeal bır motor..! aldıkları para helal olsun
    abeciMotoru bunu beğendi.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı 0rkut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben gecen sene ocak ayında kredı cekerek almıstım cb'mı bu sene son taksıtını oduyorum ve borc kapanacak motorumla cıddı bır kaza gecırdım ama herseyını servısıne yaptırdım orjınal parcalar bakımlarım tıkır tıkır yaptırdım dag tas demeden gezdım bır kere benı mahcup etmedı bence motor u nasıl gormek ıstersen oyle yorum yaparsın benım gozumde cok ıdeal bır motor..! aldıkları para helal olsun
    orkut sen nasılsın kendini ve motoru toparlamış olduğunu görmek sevindirici
    cb candır
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar motorunuz için hangi yağı kullanıyorsunuz ? Bir abimize motor yağı alacağız Castrol 10/40, eni 10/40 yeterli olur mu ? Motorda bir rahatlama ve vites geçişlerinde yumuşama olsun istiyoruz. Deneyimli arkadaşlar bilgi verebilirse sevinirim.

Kazasız belasız sürüşler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)