Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    B65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125e
    Alıntı 0rkut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler suan honda servısınden gelıyorum zıncır yagı almak ıstedıgım bana sunu verdı http://urun.gittigidiyor.com/otomobi...0-ml-162913714 fıyatına 45tl dedıler ben pek duymadıgım bır marka dıye almadım sımdı sıze soruyorum hangı zıncır yagını kullanıyorsunuz neden nıye ve hangı sıtelerden alıyorsunuz lınk atarmısınız ?
    Ben würth hhs drylübe kullanıyorum. Sıcratma yapmıyor. Zincire yapışıyor. Pahalı olduğundan arada başka dandik yağda kullanıyorum. Belki benim bu yaptığım hatadır onu da bilmiyorum. Sadece würth kullanmak daha iyi sanırım.

Ben piyasadan gecen yıl 30tl ye almıştım. Honda dan alırsan fiyat hep ucuk olur. Dışarıdan al

würth ile ilgili bir tartışma:
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...llananlar.html

n11 de bulduğum link. Ben dediğim gibi piyasadan almıştım n11 den hic alışveriş yapmadım. Bulunduğun yerde piyasaya da bak belki uygun fiyata bulursun.
    http://www.n11.com/wurth-motorsiklet...FY7MtAodHVsA5g

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:36 ----------

Würth haricinde uygun fiyatlı dandik olmayan bir zincir yağlayıcı kullanan varsa bizi bilgilendirirse sevinirim.
    kordinaryus bunu beğendi.
    Kötü komşu adamı mal sahibi yapar
    Kötü servis adamı motor ustası yapar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda cb125 E
    http://www.n11.com/ipone-zincir-yagi-sprey-750ml-P53489767
    http://www.n11.com/ipone-chain-clean-zincir-temizleme-P20162483

BIZIM MOTORUN KITAPCIGINDA ONERDIKLERI YAG TEMIZLIYICISI VE YAGI BUNLAR

Motosikleti
    Ns200
    Şimdi servisten geldim. Bir sonraki bakımın zamanının değiştiğini 3000 km sonra gelmem gerektiğini söylediler. Bunu duyan bilen var mı ? yoksa sadece para tuzağı mı ?

skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Bence o kadar para vermeye hiç gerek yok.
    Ben şöyle yapıyorum Mazot veya gazyağı ile iyice zinciri temizleyip kuruluyorum.Gres ile yağlıyorum yada şanzıman makina dişli yağı ile yağlıyorum.Ama gres favorim janta oraya buraya sıçrama yapmıyor...

Motosikleti
    Ns200
    Alıntı skystar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence o kadar para vermeye hiç gerek yok.
    Ben şöyle yapıyorum Mazot veya gazyağı ile iyice zinciri temizleyip kuruluyorum.Gres ile yağlıyorum yada şanzıman makina dişli yağı ile yağlıyorum.Ama gres favorim janta oraya buraya sıçrama yapmıyor...
    Gresi temizlemek zor olmuyor mu ? ve marka fiyat nedir ? En son würth almıştım bitince gresi deneyebilirim.

skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Sert tel fırça ve mazot ikiliyse gayet iyi temizleniyor.
    Ben http://www.egefren.com.tr/yedekparca/en/product/434 şunu kullanıyorum (Herhangi bir ücret ödemiyorum babam tamirci olduğundan arada bir getiriyor.Eski diş fırçası(Daha büyük sert kıllı bir fırçayla daha kolay yapılabilir ama diş fırçası ile baklaların araları falan iyice yağlanıyor) ile zincire iyice yedirerek sürüyorum.Bu yüzden sıçrama yapmıyor.(Önceden şanzıman veya kalın dişli yağlarından kullanıyordum ama hep sıçrama yapıyor)
    Sanayiye gidip 100 gr gres ve kauçuklu gres alsanız (tutacağı 2-3 tl bir şey)

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    herkese merhabalar. benim sizlere bir sorum var. cb125e arka amortisörlerinin uzunluğunu biliyor musunuz? bilmiyorsanız müsait olunca benim için ölçebilir misiniz? çok makbule geçer.

Motosikleti
    CB125e
    Alıntı kordinaryus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhabalar. benim sizlere bir sorum var. cb125e arka amortisörlerinin uzunluğunu biliyor musunuz? bilmiyorsanız müsait olunca benim için ölçebilir misiniz? çok makbule geçer.

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    özledim la

Motosikleti
    Alıntı B65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok teşekkürler hocam. bende cb125e kasası kopyalanmış lifan em150l var. arka amortisör bulamıyorum, cb125e amortisörü de olur anladığım kadarıyla. hatta değiştirmiş olan varsa çıkma amortisörlerine talibim. sorunsuz olması kaydıyla.

Motosikleti
    Mondial Drift
    2012 model 15 binde 3.250ye alınır mı ki bu motor

EFEKAN09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e, Yamaha MT 7
    Bakımları zamanında yapılıp hor kullanılmamışsa neden alınmasın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:14 ----------

Arkadaşlar Kara Kurt'u satmış bulunuyorum. Sanırım biraz ara vereceğim. Ama sizleri burada takibe devam edeceğim. Hepinize kazasız belasız sürüşler dilerim.

Motosikleti
    cb 125 e yedek parçası en bol nerede bulunur yahu? arka amortisör çift lazım kırmızı, internette sadece siyahı var. bi yardım edin dostlar.

Panashira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Merhaba ben cb 125e kullanicisiyim bu ilk mesajim 1 hafta once debriyaj telim koptu degistirdim.. ancak bugun on taraftan ses oldugunu farkettim biraz baktim debriyaj teli ondeki tutacaktan cikmis asinmaya baslamis boyu tami tamina tutuyor vistes gecmelerde eskisine gore biraz daha zor gibi.. sikinti su motorda kart kurt diye ses basladi onde ama nerde bulamadim bir olasiligi var midir? Balatada sorun olabilir mi kart kurt ediyo 1 er saniye araliklarla korkuyorum bisey olcak diye .. neresinde sorun varsa ona gore baktiracagim yoksa ustam yok tamirci ne kadar ister lutfen bilgi verirseniz sevinirim

Motosikleti
    CB125e
    cb 125 e yedek parçası en bol nerede bulunur yahu? arka amortisör çift lazım kırmızı, internette sadece siyahı var. bi yardım edin dostlar.
    Siyah amortisörü bulduğun yerlere telefonla kırmızısını sor. Sadece siyahının resmini koymuş olabilirler

Motosikleti
    Alıntı B65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siyah amortisörü bulduğun yerlere telefonla kırmızısını sor. Sadece siyahının resmini koymuş olabilirler
    sordum üstat, yokmuş. gelir mi dedim, gelmez dedi. canın sağolsun dedim. rialli

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    sordum üstat, yokmuş. gelir mi dedim, gelmez dedi. canın sağolsun dedim. rialli
    Rialli yan sanayi satar, cb125e'nin orj. arka amortisör yay rengi kırmızıdır ve pek ucuz sayılmaz...kolay beri de patlamaz...benimki 2012 model hem ön hem de arkalarda bi sıkıntı yok...
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    CB125e
    Aşağıdaki adreste cb icin balansör diyor. Bu nedir bilen var mı?. CB de bu var mı? Ne işe yarar?

http://www.motostar.com.tr/HONDACB12...NSOR&urun&5278

merhaba cb 125e kullanıcıları size birkaç sorum olacak cevaplarsanız sevinirim...ben 2.motor olarak cb 125e almayı düşünüyorum...herşeyi iyi güzel bir kaç merak ettiğim şey var
    gps le ölçüm yapıpta son hızını söyleyebilecek var mı?
    birde vites pedalı yukarı kaldırılabiliyor mu ? ( benim tcx roadster botum varda şuanki motorumda ön pedalın altına girmiyor çift pedallı olduğundan arkayı kullanıyorum ama yolcu varken biraz sıkıntı oluyor)şimdiden teşekkürler...

beyefendi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125e
    Selamlar yoldaşlar 6k kilometredeyim farlarım çok yetersiz kalıyor gece yolculuklarında, değişen var mı marka önerilerinizi bekliyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)