Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozanozugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    Arkadaşlar aşağıdaki rotayı yaptım geldim(1/9/2014 - 6/9/2014) Artçılı ve çok yüklü olarak gittim geldim, 40,48 lt ve 219,8 tl tutarında benzin ile yaptım km sayacım bozuldu yolda bu yüzden km takibini tam yapamadım gps den 1554 km görünüyor fakat çok gezdiğimiz için rahat üzerine 200km koymak gerekir diye düşünüp ben 100 km koydum. Durum böyle olunca 100 km de 2.53 lt yakmışım ki artçılı, çok yüklü ve bol rüzgarlı hatta dönüşte yağış da vardı bunu bide tapa gaz gittiğimi düşünürsek çoğu yerde çok az yakmış Vızvız' ım. Km ölçer yola çıkmadan da sorun çıkarıyordu zaten yolda iyice gitti.

Direk google maps linki

Bu rotayı herkese tavsiye ederim. Aksaray dan geçerken Abaylar Restorant da yemek yiyin. Mersin de şehir içine sakın girmeyin, otoyoldan Erdemliye kadar gidip geri kalan yol için sahil yolu çok güzel. Cennet Cehennem ve Astım Mağaralarını gezin. Adamkayalara mutlaka gidin ama görmek için baya bi zorlu şartlar altında tırmanış yapmanız lazım. Düden Şelalesini görün. Kemeraltında yüzüp çıkınca simit yiyin İnsuyu Mağarasını görün ama içerisindeki göllerdeki sular artık çekilmiş. İnsuyu Mağarasından bişey yemeyip devam edin Burdura kadar. Burdur da Şişçi Dede ye mutlaka uğrayın yemek yemek için ve ceviz ezmesi için. Eğirdir gölünde mutlaka kamp yapın göle yüzmeye girin. En önemlisi Isparta' dan çıkmadan benzin alın Afyon çıkışına kadar hiçbir yerde benzinlik yoktu. Biraz fotoğraf daha iyi olur sanırım

reverse, 585858, BIYIKLI ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Vay be bizim motoru hafife almışım ben.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:49 ----------

Arkadaşlar motorum 2100 km de 1000 km de yağ değiştimiştim 3000 de değişiyim diyorum ne dersiniz? deneyen varmı? yağ çubuğundan baktım rengi koyu değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:55 ----------

Diğer sorumda göstergenin oradaki sünger çıkıyor çözüm önerisi olan var mı?
    ZEMHERİ!

Motosikleti
    honda cb125 E
    arkadaslar cb125e benımde ılk vıteslı motorum olmustu ılk baslarda zorluk ceksemde sımdı kız gıbı bınıp surebılıyorum yalnız motor 3.bınde cıddı bır trafık kazası gecırdım kaburgalarım kırıldı motorun on tarafı şase kısmı 3 gunluk ugraslar sonrasında duzeltı motoru servıs e yaptırdım butun herseyı orjınal parca taktırdım nasıl oldu bılmıyorum ama motorun kafası saglam kaldı yalnız uzaktan bakınca far kısmı ıle dıs plastık arasında bıraz yamulma var cok kucuk sankı kaymıs gıbı ... sımdı sormak ıstedıgım su motor kazadan sonra tıtremesı arttı her yerınden ozleıkle kafa kısmından ses gelıo ..bunları nasıl tespıt edıp yok edecegız 2. sorum ıse bu motorda hala cozemedım nokta su dıyelım kı ben 4. vıtesde gıdıyorum anı sekılde arka frene dokunup durmam gerekıyor arka fren e hızlı bastıgım an motorun dıslı kısmında catır cutur seselr gelıo sankı kırılıp kopacak gıbı sızdede oyle mı ? dıger sorum use bır motorun amasörün patlıyıp patlamadıgını nasıl anlarız ? motor yaylanmıyor gıbı hıssedıom kazadan sonra ama bırsy yok demıslerdı ve dun ısıklarda dururken adamın bırısı bılader on amasorunda sızıntı var dedı egıldım baktım tam o yaylandıg kısmında yag akıo gıbı ? kazadayken o kısımda orjınal olarak takılmıstı acaba ıcıne yag mı sıktılar yoksa patlaklıktan gelen bırsey mı ? ve yukarda arkadasında dedıgı gıbı bızım motorda 4. ve 5 vıtes arası pek fark yok gıbı hemde hıc )

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Arka dişli gibi ses gelmesi fren boşluğundan arka fren boşluğunu al. madem önden bi kaza geçirdin geçmiş olsun on takımı neden komple yenilemedin kazalı olunca böyle olması normal.
    ZEMHERİ!

Motosikleti
    honda cb125 E
    akra fren boslunu al derken :D servıs mı alacak ? nasıl alıoz yanı :D:D:D komple degıstıremedım 1.5 1.7 fıyat cektıler ve amasor olayınıda bı acıklarmısınız on amasorder sureklı yag akıo sımdı ıse gıdecem ama yarın fotolar ıle gosterecem

B65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125e
    Alıntı 585858 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorum 2100 km de 1000 km de yağ değiştimiştim 3000 de değişiyim diyorum ne dersiniz? deneyen varmı? yağ çubuğundan baktım rengi koyu değil.
    Motorlar konusunda pek bilgili değilim tecrübemde fazla yok ama motorunla fazla yol yapmamışsın. Kışında fazla yol yapmazsın gibi.Bir daha ki yaz başına kadar bence değiştirmene gerek yok. Yaz başında değiştirir keyifle binersin.

Sünger bende de problem oluyordu. Bende yerine koyuyordum. (Benden önce motoru kullanan sünger cıktıkca iteri itelemiş. Motoru aldığımda yamuk yamuktu.) Artık cıkmıyor. Cıktıkca düzgün bir şekilde yerine koymak gerekir. Ama kalıcı bir cözüm bilmiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:28 ----------

Alıntı 0rkut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ve yukarda arkadasında dedıgı gıbı bızım motorda 4. ve 5 vıtes arası pek fark yok gıbı hemde hıc )
    Öncelikle gecmiş olsun. Teknik problemlerin hakkında bir şeyler diyemeyeceğim. Yazındaki 4.ncü vites ve 5 nci vites dikkatimi cekti. Bunu daha önce ben demiştim ama bende 17 dişli var. Öne 17 dişli taktığında 5 inci vites hic güc veremiyor. 15 dişli varken böyle bir problemim olmamıştı. 5 nci viteste motor düzde 100km 105km ye kadar cıkabiliyordu. 4ncü vites kaca kadar getirebiliyordu hatırlamıyorum.
    Kötü komşu adamı mal sahibi yapar
    Kötü servis adamı motor ustası yapar

Motosikleti
    honda cb125 E
    4. vıtes 85 ı gorebılıyorum ama duz yolda ve 5. vıtesd hıc 100 km gormedım sımdı ben anlamadım zıncırı mı kucultmelıyım ?

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    0rkut motoru 2. el mi almıştın ve kaç km'de şu anda?

Motosikleti
    CB125e
    aşağıdaki bağlantıda cb125e nin tüm parcalarının listesi var.
    parcanın honda kodları
    parcanın tanımı
    patlak teknik resimde parcanın yeri.

CB125e de kullanılan tüm malzemeleri yerleriyle birlikte görebiliyorsunuz.pdf şeklinde bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Zararı olmaz yararı olur.

http://sim.fanalca.com.co/catalogos/...Vers%202PE.pdf

(olurda linkte problem olursa google da CB 125E POWER SPORT SH-C Vers 2PE.pdf ı arattırın ilk cıkan pdf dosyasını indirin)
    CelalOgun, ozanozugur, skystar ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Merhaba arkadaşlar, motrumdan ses geliyodu soğukken bende güvendiğim bir ustaya götürdüm. Motoru açmak zorunda kaldık . sorum şu motor açıldı diye fiyatta düşme olurmu ?

Motosikleti
    honda cb125 E
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    0rkut motoru 2. el mi almıştın ve kaç km'de şu anda?
    yok motor'u sıfır aldım kmde 3 bın 'e az kaldı 4.bın bakımı yapılmadı yanı

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı Acb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, motrumdan ses geliyodu soğukken bende güvendiğim bir ustaya götürdüm. Motoru açmak zorunda kaldık . sorum şu motor açıldı diye fiyatta düşme olurmu ?
    motor bloğunu plastik patlayıcıyla açmadıysanız fiyatta düşme olmaz kardeş.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor bloğunu plastik patlayıcıyla açmadıysanız fiyatta düşme olmaz kardeş.
    krank rulmanı değişecekmiş. bunun için motor bloğu açılacak galiba

Motosikleti
    CB125e
    krank rulmanı değişecekmiş. bunun için motor bloğu açılacak galiba
    Benim motorda sesli calışıyor. Fıtıfıtı gitmiyor. Muhtemelen bende de bir problem var. Ayrıca daha önceden motor bloğu yetkili serviste 2 defa acılıp toplandı. Motor bloğu acılmadan önce ses nasıldı hatırlamıyorum.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı 0rkut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok motor'u sıfır aldım kmde 3 bın 'e az kaldı 4.bın bakımı yapılmadı yanı
    Anladım. Direkt olarak buna bağlanamazdı ancak eğer 2. el aldıysan ve km biraz fazla idiyse, detaylı bir zincir temizliği yapmanı önerecektim.
    Ben 13.000km sonra ilk defa ön dişli kapağını söküp gazyağı vs. ile güzel bir temizlik yaptıydım.
    Zaten o bölgeden çıkan katran karası yapış yapış pislik herşeyi anlatıyordu ama bakımı yapıp güzelce de yağladıktan sonra bazı şeyler çok değişti.
    Bursa'ya giderken hafif rampa aşağı 2 kişi 120 gibi bir hız gördüm ibrede. Ayrıca düz yolda da 100km gibi hızlara eskiye nazaran biraz daha kolay çıkabildiğini gördüm.

Motosikleti
    honda cb125 E
    :( alanyanın servıs ı hıc bır ıse yaramıyor motordan anladıkları bıle suphelı soru soruyorsun 5dk dusunup cvap verıyor :S

Alıntı B65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorda sesli calışıyor. Fıtıfıtı gitmiyor. Muhtemelen bende de bir problem var. Ayrıca daha önceden motor bloğu yetkili serviste 2 defa acılıp toplandı. Motor bloğu acılmadan önce ses nasıldı hatırlamıyorum.
    Ses var mi daha ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:15 ----------

Arkadaşlar birde 6207 SPL diye bir rulman lazim. Serviste bulunur mu acaba bu parca?

Motosikleti
    Vitello Life 80
    Orkut kardesim bende alanyaliyim ve yasiyorum cb m yok ama surekli takipteyim honda servisi gectim showrom yetkilileri bile cok ilgisiz ve lakayik insanlar o markayi kesinlikle haketmiyorlar.

Motosikleti
    CB125e
    Ses var mi daha ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:15 ----------

Arkadaşlar birde 6207 SPL diye bir rulman lazim. Serviste bulunur mu acaba bu parca?
    Motor uzun zamandır sesli calışıyor. Motor acılmadan önce ses varmıydı hatırlamıyorum. Muhtemelen vardır.
    Aradığın parca serviste yoksa bile getirtiyorlar.Serviste benim motor icin parca lazım olmuştu. 3-5 gün icinde getirtmişlerdi.

Motosikleti
    CB125e
    Acb benim motor 13bin i gecti. Söyle bir durum gözlemledim. Motor cift ayak üzerinde iken motoru calıştırıp 2 nci vitese atıyorum(gaz vermiyorum). Arka teker dönmeye başlıyor. Normal olarak zincir düzenli bir şekilde salınması lazım. Fakat arada (2,3 sn de bir) salınması cok artıyor. Motordan da tak diye ses geliyor. Sanırım ses teker tarafından değil motor tarafından geliyor.Tam kaynağını bulamadım. Sanki dişli atlıyor o da zincirin aniden fazla salınmasına neden oluyor. Ama dişlinin atlaması imkansız gibi bir de öyle bir durum gözlemlemedim.Motor tarafında bir şeyler oluyor. 3bin km deki başka bir cb125e e baktım onda bir sorun yok. 2nci viteste iken gazı acarsam sorun gözükmüyor. Ama sanırım benim motorun gürültülü calışması bu yüzden. Olay sadece 2 nci viteste değil başka viteslerde de görünüyor. 2nci viteste daha net.

Senin motor hala aynı ise uygun zamanda senin motorda olayı kontrol edebilir misin.?
    Bu sorunun cevabını bilen var mı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)