Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozanozugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    Alıntı B65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aşağıdaki linkde 2 ceşit rüzgarlık var. Siyah olan vidalı hoş durmuyor ama bildiğim kadarıyla cbf rüzgarlığı o.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...sligi-124.html
    birde http://i45.tinypic.com/kbrg9i.jpg resmini buldum. Yine siyah ama sanki vida kullanılmamış. Daha iyi duruyor.
    Forumda senin mesajındaki resmin linkinde problem var. Gözükmüyor.

Camın şekli ve montajı icin ne tavsiye edersin
    Tam aradığım konu teşekkürler B65

Siyah olan rüzgarlığı nereden temin edebiliriz? Yada hangi motosikletin rüzgarlığı oluyor ve vidalamadan monte etmek için ne yapmak gerekir? Bilen arkadaşlar yardımlarınız bekleniyor :D Ayrıca vidalı olanın vidalarını karenaj rengine göre boyasak sizce bu kadar göze batma olur mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Aşağıdaki linkde 2 ceşit rüzgarlık var. Siyah olan vidalı hoş durmuyor ama bildiğim kadarıyla cbf rüzgarlığı o.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...sligi-124.html
    birde http://i45.tinypic.com/kbrg9i.jpg resmini buldum. Yine siyah ama sanki vida kullanılmamış. Daha iyi duruyor.
    Forumda senin mesajındaki resmin linkinde problem var. Gözükmüyor.

Camın şekli ve montajı icin ne tavsiye edersin
    ikisi de aynı cam, montaj için üstteki vidalar grenajın iç tarafından desteklenebiliyo somunla.
    ama alttaki vidalara somun olmuyo iç taraf çok dar. fakat camın montajı için yeterli, vidaları siyaha boyarsan hiç belli olmaz.
    benim cam siyah değil füme olmasına rağmen vida sırıtmıyo.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:23 ----------

Alıntı ozanozugur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam aradığım konu teşekkürler B65

Siyah olan rüzgarlığı nereden temin edebiliriz? Yada hangi motosikletin rüzgarlığı oluyor ve vidalamadan monte etmek için ne yapmak gerekir? Bilen arkadaşlar yardımlarınız bekleniyor :D Ayrıca vidalı olanın vidalarını karenaj rengine göre boyasak sizce bu kadar göze batma olur mu?
    ankarada vardır muhakakkak, ben izmirde 20 liraya buldum, sahibinden ilanlarında 30-40 arası bişey, kazık yemeyin :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:26 ----------

realbyshadow, ozanozugur ve B65 bunu beğendiler.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    pazar gunu uzun aradan sonra tekrar bir cb125 e binme fırsatım oldu,hatta çamura saplanan bir honda civic i çekerek çıkardım =)) sattıgıma pişmanım resmen. bizim insanımız sahiden mal, insanı malından soguturlar. zx6 ya binersin neden 1000lik almadın derler, 1000 lik alırsın ne gerek vardı derler, cb125 alırsın bu ne bisiklet gibi derler, modelli 250cc alırsın ''o paraya 600 lük alınır'' derler vay arkadaş..
    abeciMotoru, ozanozugur ve reverse bunu beğendiler.

B65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125e
    Teşekkürler abeciMotoru
    Dişli değiştirmek yerine önceliği rüzgarlığa verdim. Balıkesir servise sordum ellerinde yokmuş 80tl civarıdir dediler. Bu cözüm iptal. Başka yollara bakacağım. Ayrıca rüzgarlığı dıştan değilde icten takılabilir mi ona bakmayı düşünüyorum
    abeciMotoru bunu beğendi.
    Kötü komşu adamı mal sahibi yapar
    Kötü servis adamı motor ustası yapar

Motosikleti
    CB125E
    Teşekkürler abeciMotoru
    Dişli değiştirmek yerine önceliği rüzgarlığa verdim. Balıkesir servise sordum ellerinde yokmuş 80tl civarıdir dediler. Bu cözüm iptal. Başka yollara bakacağım. Ayrıca rüzgarlığı dıştan değilde icten takılabilir mi ona bakmayı düşünüyorum
    80 çok geldi hocam bana da abeciMotoru nun da dediği gibi motosiklet çarşısına bir bakın derim, Balıkesir de vardır yoksa da internette bile daha ucuza gelir yani.

ryan82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero pleasure
    merhaba arkadaşlar yaklaşık 2012 senesinden bu yana bende cb 125e kullanıyorum bakımlarını kendim yapmaya başladım forumda cok da yazmışlıgım yoktur ama zaman la okuyorum formu size bir sorum olucak hava filtresini kendisi değiştiren arkadaşlar.. abi nasıl oldu da depo altında kalan vidayı sökebildiniz ben rahat olan 3 vidayı söktüm ama üst sağ köşe depo altında kalıyor deponun koltuk altı vidasını söksemde erişmek zor bu konuda pratik çözümü olan varmı

Not : daha önce acıldıysa bu konu kusura bakmayın göremedim[COLOR="Silver"]

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    O vida yı ben depo bağlantılarını ve korna bağlantılarını gevşeterek (yani depoyu da söktüm gibi bişey) çıkardım ve hava filtresini çıkarmayı başardım geri takıncada o vidayı takmadım.
    ZEMHERİ!

Motosikleti
    CB125e
    Alıntı ryan82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar yaklaşık 2012 senesinden bu yana bende cb 125e kullanıyorum bakımlarını kendim yapmaya başladım forumda cok da yazmışlıgım yoktur ama zaman la okuyorum formu size bir sorum olucak hava filtresini kendisi değiştiren arkadaşlar.. abi nasıl oldu da depo altında kalan vidayı sökebildiniz ben rahat olan 3 vidayı söktüm ama üst sağ köşe depo altında kalıyor deponun koltuk altı vidasını söksemde erişmek zor bu konuda pratik çözümü olan varmı

Depo bağlantılarına dokunmadan söküp taktım. Bir adet penseye ihtiyac var. Pense ile vidanın başlığını kavradım. Arka tekerden ön tekere doğru cevirdim. Bunu sürekli yaptım. Bir yerden sonra vida gevşiyor. Her iki elin işaret parmaklarını pense gibi kullanarak cıkardım. Takarkende tam tersini yaptım.

Benim motor 13000km de. Filtreye baktığımda temiz gibi duruyodu. Kullanma kılavuzunda 16000km bir değiştirilmesi gerektiğini söylüyor ama bana kalırsa 30000km de bile değişmese olabilir gibi. Fİltrenin hava girişinin koyulduğu yerden dolayı fazla tozlanma yapmıyor.

Motosikleti
    CB125E
    Alıntı ryan82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

5-6 sayfa kadar önce şöyle bişey paylaşmıştım sanırım işinize yarar. Linkten direk yoruma ulaşabilirsiniz.

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/99811-honda-cb-125-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-359.html#post3404862

Motosikleti
    hero pleasure
    Teşekürler arkadaşlar dedikleriniz deniyecem hafta tatilinde istanbula aea partisine giderken birde hava filtresi almam lazım inş bi terslik olmazda giderken

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:05 ----------

herkes konusuyor hocam bosver ben üzerindeyken keyf alıyormuyum alıyorum.uzun yola giderken arkama bakmadan yolda kalmadan gidiyormuyum gidiyorum,bahsi geçen motorları tamircilerde yağ değiştirmeye giderken çok görüyorum heryeri sökülmüş gülüp geçiyorum vatandaş benim malımı kötü bilsin varsın öle bilsin en azından nazar değmez

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:16 ----------

o yüzden kapatıcan kulağını bakacan dalgana hocam konuşanların da alayı motor sahibi bile olmayan anca hayal ettiği motordan bahsedenler

hayko5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Twin Café racer
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikisi de aynı cam, montaj için üstteki vidalar grenajın iç tarafından desteklenebiliyo somunla.
    ama alttaki vidalara somun olmuyo iç taraf çok dar. fakat camın montajı için yeterli, vidaları siyaha boyarsan hiç belli olmaz.
    benim cam siyah değil füme olmasına rağmen vida sırıtmıyo.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:23 ----------

ankarada vardır muhakakkak, ben izmirde 20 liraya buldum, sahibinden ilanlarında 30-40 arası bişey, kazık yemeyin :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:26 ----------

http://s22.postimg.org/4b84ndqfh/101...44726458_n.jpg
    Çok güzel olmuş nasıl hocam motosikletin rüzgar alışında bir değişiklik oldu mu.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı hayko5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel olmuş nasıl hocam motosikletin rüzgar alışında bir değişiklik oldu mu.
    teşekkürler, evet motorun performansı ve sizin sürüş rahatlığınız değişiyor, şekil olarak da hiç sırıtmıyor.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

hayko5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Twin Café racer
    Seyahat ederken sağ gidon topuzu kendi kendine düştü. Nasıl oldu bende anlamadım yenisini sipariş ettik bekliyorum. Çok sinir bozucu bir durum beni acayip kıllandırdı bir topuz nasıl olurda kendi kendine düşer, bir ara gidon değişti o zaman montyajını yapamamışlardır diye düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:54 ----------

Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler, evet motorun performansı ve sizin sürüş rahatlığınız değişiyor, şekil olarak da hiç sırıtmıyor.
    Bilgilendirdiğiniz için teşekküler bende bulduğum zaman alacağım, birde şöyle elcik koruma düşünüyorum.

Arkadaşlar yedek depoya veya normal depoya geçmek için ordaki vana gibi şeyi ne tarafa çevirmem gerekiyor ?

Motosikleti
    CB125e
    Alıntı hayko5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bilgilendirdiğiniz için teşekküler bende bulduğum zaman alacağım, birde şöyle elcik koruma düşünüyorum.
    Ben cam araştırırken bulmuştum. www.rialli.com (ırmak pazarlama) nin iletişim merkezi hatay kırıkhan olarak görünüyor. Bana yaramadı ama sana pek uzak değildir sanırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:34 ----------

Alıntı Acb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yedek depoya veya normal depoya geçmek için ordaki vana gibi şeyi ne tarafa çevirmem gerekiyor ?
    Şu anda tam hatırlayamadım ama kullanma kılavuzunda yazıyor oması gerekiyor.
    http://www.honda.com.tr/App_Assets/K...h12511omtr.pdf adresinden bilgisayarına indirerbilirsin

slm arkadaşlar bende cb125e ikinci el aldim 3300tl pahalı mı ne dersiniz.

Motosikleti
    CB125E
    Alıntı memati0101 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    normal fiyat

deepstrong99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb125 e
    Alıntı memati0101 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piyasasi bu civarlarda 3 bin ila 4 bin arası..Iyi fiyata almissin..Daha düşük fiyattan yazanlar zaten çok hor kullanmış oluyor malum sitedeki ilanlardan gördüğüm kadarıyla..Tabi kaç bin km de ve nasıl kullanilmis kazası vs var mı yazmamissin ama temiz olduğunu varsayarak yazdım iyi fiyat diye..Allah kaza bela vermesin.

Motosikleti
    CB125e
    cbf150 nin ön dişlilerinin bizim motorda kullanılıp kullanılamadığını öğrenmek icin cbf kullanıcıları bölümüne sordum.ethemm76 dan cok guzel bir cevap geldi. Bu durumda cbf150 icin satılan ön dislilerini biz de %90 kullanabiliriz. Denemediğim icin %100 diyemiyorum. Dişli değiştirmek isteyenler cbf icin satılanları deneyebilir.

Sorunun linki:
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ligi-1796.html

Motosikleti
    hero pleasure
    Dediğin gibi yaptım arkadaşım teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:15 ----------

Depo bağlantılarına dokunmadan söküp taktım. Bir adet penseye ihtiyac var. Pense ile vidanın başlığını kavradım. Arka tekerden ön tekere doğru cevirdim. Bunu sürekli yaptım. Bir yerden sonra vida gevşiyor. Her iki elin işaret parmaklarını pense gibi kullanarak cıkardım. Takarkende tam tersini yaptım.

Benim motor 13000km de. Filtreye baktığımda temiz gibi duruyodu. Kullanma kılavuzunda 16000km bir değiştirilmesi gerektiğini söylüyor ama bana kalırsa 30000km de bile değişmese olabilir gibi. Fİltrenin hava girişinin koyulduğu yerden dolayı fazla tozlanma yapmıyor.

Teşekkür ederim tek başıma olduğumdan çözümünüz işe yaradı
    B65 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)