Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    arkadaşlar topiği sürekli takipteyim.. honda 'dan ilk motorum cbf150 idi.. sonra satıp hyosung'a geçmiştim. hyo'dan sonra gidip cb125e aldım.. topicten tanıyanlar bilirler yaz kış deli gibi yol yaparım.. cb ile -2 derecede ayvalık yoluna çıkmışlığım var yağmurda çamurda tüm kış boyunca gerek sehir içi.. gerek sehir dışı kullandım... cb'den sonra sym gts evo aldım. onuda satıp tam yeniden cb-e ye niyetlendim ki 125cc lerin satıştan çekildiği söylentisi basladı o yüzden yeniden cbf 150 aldım.. kac gündür tartışıyorsunuz yazmadan geçemedim. hem cb-e hem cbf kullanıcısı olarak tarafsız görüşlerimi belirtiyim..

*CB125E
    olumlu yönleri ;
    E_KO_NO_MİK... ''NET'' gerçekten çok ekonomik.. sattığım arkadaşa fulleyip verdim. scooter almak için cok fazla gezmedi ama sanırım 400km falan kullandı ve o da satarken içinde hala benim aldığım benzin vardı arkadas forumdan doğruluğunu teyit edebilir..
    SAĞLAM.. uzun yolda yeri geldi sağnak yağışta 100-120 km gaz kolundan elimi çekmeden tapa gaz gittim.. 1000km fotosunu dize kadar çamur içinde balıktan dönerken bir tarlada çektim.. kullandığım süre boyunca hırpalanacak son limitlerde hırpalamama rağmen en ufak bir sorun yaşamadım..
    AYDINLATMA.. gerek gösterge ışıklarının göz yormaması olsun, gerek kısa uzun farları gerçekten kaliteli...
    KIVRAK.. şehir içinde (hele ki büyük motordan sonra cb-e ye geçenler için) inanılmaz kıvrak bisiklet gibi..
    SERVİS.. kim ne derse desin.. aynı fiyata cart modelin curt motoru şöyle gidiyo böyle gidiyo yok.. ee gidiyo ? kac km gidiyo ? 300-500km de dökülen mudaillerine benzemez. her hangi bir sorunda sonucta arkasında kurumsal bi firma var.. kendi adıma 1000 lira fazla veririm gercek anlamda servis garantisi alırım diyosanız mudaiillerine bakmaya gerek yok.. 2 yıl kafalar rahat..
    vs vs..

olumsuz yönleri ; (olumsuz yönleri CBF150 ye göre yazıyorum. mudaillerine göre değil)

YAVAŞ.. tek kelime cb ile 90 la gittiğiniz yolu cbf ile 110 la gidersiniz.. cb ile bayırda 60 a düşüyorsan cbf ile 80 e düşersin o bayırda. CC farkı NORMAL.. cb-e 1-2-3-4 vites muazzam.. 5 ci vites yok gibi bunu tüm kullanıcılar farketmiştir..
    RÜZGAR.. alırsınız cbf ye göre.. cbf biraz daha yarım karenaj ve tur camı opsiyonu var.. CB-e biraz daha cıbıl
    TİTREŞİM.. o kadar abartıldığı gibi değil.. CB_E öyle söylendiği gibi masaj aleti gibi titremiyor.. ama CBF kadar titreşimsiz makina olmadığına göre commuterde.. CBF ye göre evet titriyor.. AMA O KADAR RAHATSIZ EDİCİ DEĞİL..
    EN BÜYÜK OLUMSUZLUĞU.. satıştan çekildi.. satılmayan düz cb modelleri satışta olmasına rağmen. Yıllardır commuterin mercedesi olan CBF yi yıkamadı.. ellerdeki Cb bitince CB-e satışa dönermi dönmezmi bilinmez.. ama 10 yıl yedek parca ve servis hizmeti olması gerekiyor diye biliyorum.

Sonuc olarak tercih meselesi yeni başlıycam. sehir içi kullanıcam. ucuz olsun sağlam olsun arkasında servis olsun. diyosanız CB_E alınmıycak motor değil.. Kimin ne dediği değil sizin ihtiyaclarınız doğrultusunda arz talebiniz ne beklediğiniz önemli satın alırken cb-e ile cbf arasında.. cbf biraz daha tercih edilebilir ama cb-e de sorunlu bir motor değil.. hele mudaili çin mallarına göre kesinlikle cb-e derim.. al bin bas marşa çık yola.. yolda kalırım diye düşünme.. bi yeri bozulursa servisle papaz olurum diye düşünme... haklarını bildikten sonra cb900 hornete aldığın hizmeti cb125e içinde servisten alırsın..

tarafsızca sadece kendi görüşlerimi yazmak istedim. amacım kimseyi kırmak değil saygılar..

ilk cbf'm ile uzun yolda :

cb-e'm ile uzun yolda..

cb-e'm yüklü

şimdiki cbf'm

reverse ve abeciMotoru bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    deepstrong99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb125 e
    Bayilerin elinde vardır dostum stokta.Ara sor bulacağına eminim.

skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    @mikuni nickli arkadaş baya saydırmış ancak.

Bende 16.000 km dir kullanıyorum motoru 2012/04 ayında aldım.Araya askerlik falan girmeseydi şimdi rahat 20 bini devirmiştim.

Titreşim varmı var kardeşim ama öyle el ayak uyuşturacak kadar değil.Titreşimden dolayı depo kapağı arasıra zangırdama yapıyor oda depoya hafif suretle bir yumruk attığında sesi kesiyor Hız olarak otobanda 115 km/h gördüm onuda uzun süre tutmadım canı çıkacakmış gibi bağırıyordu hayvan .Bu motorun en güzel sakin aralığı 60-90 arası titreşim bu hızlarda minimum seviyelerde.

Bu zamana kadar normal bakım dışında bir sefer ön ampul patladı onu değiştirdim 5-6 sefer sigorta patladı (tanesi 10 kuruşluk şey zaten söylemeye değmez)geçen gün sağ arka sinyal lambası patladı (oda 50 kuruşluk malzeme) bir seferde arka lastiğime çivi girdi onuda lastikçi yakındı onuda ucuza hallettik.Şükür bu güne kadar öyle aşırı can sıkacak dertler açmadı başıma sevgili cb'em.
    Ayrıca acayip ekonomik bir alet yaktığı yakıt 100 km = 2,5 lt
    Tek sıkıntım fren yaptığımda ön frenden gelen ses ön fren diskini de yeni değiştirmeme rağmen ses kesilmedi sanırım balatayı zımparalamak gerek.

Motorumu seviyormuyum seviyorum ancak 16 bin km dir aynı motor insan biraz değişiklik yapmak istiyor.(Şeytan işte habire dürtüyor)
    Bunu satıp bajaj boxer alsammı diye düşünmüyor değilim hem cebime para kalır hem değişiklik yapmış olur hem de sıfır motor sahibi olurum
    Birde klasik yuvarlak farlı motorları nedense daha çok seviyorum.Bizim motorların kafaları böyle uzaylı gibi hoşuma gitmiyor...
    abeciMotoru bunu beğendi.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    merhaba arkadaşlar,dün nihayet denk getirip yeni motorumu satın aldım. 4 yıl önce kullanıp doyamadan sattıgım hyosunga geri döndüm. 2013 model michelin pilot power 2ct takım lastikli, K&N perf. hava filtreli oldukça hoş bir motor. lakin cb den sonra :( :( :( orasına deyinmiyorum. aldıgım gün 200 km kadar yol yaptım va şuan hastanelik durumdayım,evde tedavi ediliyorum ama pazartesi acile gidebilirim :/ sol el serçe parmağım uyuştu ve hala geçmedi :S sırt ağrılarım ve totomdaki felç hissi geçti ama serçe parmak baki kaldı :S

birde resim ekleyeyim ama üzerindeki abim :D henüz benim motorla resmim yok
    abeciMotoru, Permatiq59, reverse ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    hayırlı olsun serkan

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Sagolasin yine bi dengesizlik yapip kafamdaki ile tamamen alakasiz bi motor aldim

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Teşhis: boyun fıtığı.
    Motorunu güle güle kullan.

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşhis: boyun fıtığı.
    Motorunu güle güle kullan.
    Ciddimisin? Netten arastirdim sinir sıkışması yazmiş cogu kisi? Yahu 3 gun olacak hala uyusuk sag el serce parmagim .s korkuttun beni gecenin 3 ünde

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Boyun fıtığı olan kişilerden işittiğim şey hep bu. Serçe parmakta uyuşma.
    3 gündür parmağın uyuşuyor neden doktora gitmiyorsun?
    Motosikletin işi değil bu bence.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sagolasin yine bi dengesizlik yapip kafamdaki ile tamamen alakasiz bi motor aldim
    güzel makine güle güle kullan.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel makine güle güle kullan.
    Cok sagol tesekkur ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:02 ----------

Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boyun fıtığı olan kişilerden işittiğim şey hep bu. Serçe parmakta uyuşma.
    3 gündür parmağın uyuşuyor neden doktora gitmiyorsun?
    Motosikletin işi değil bu bence.
    Motordan indikten sonra basladi diye motora yordum :/ doktora da gitmedim cunku motoru aldigim gun guneste yandim (istanbul trafiginde) evde 2 gun silverdin ve bepanten surup vantilator karsisinda serinliyorum :D pazartesi insallah gidicem

Motosikleti
    honda cb125 E
    [IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:12 ----------

ARKADASLAR 4 5 FOTO CEKIP FORUM A YUKLEMEM RAGMEN COK UZUN ZAMAN KAYDETMEDIGIM ICIN FORUMDAN ATTI O KADAR YAZDIGIM YAZI BOSA GITTI KISA VE OZ OLARAK SUNU SOYLUYORUM GECEN AY KAZA YAPTIGIMI SOYLEMISTIM MOTORU BUGUN 2 YERE GOTURDUM MOTORU CALISIR HALE GETIRDIK MOTORDA SUAN ON SINYAL BIRISI CALISMIYOR DEBRAJ KOLU KIRIK DIREKSIYONUN SOL TARAFI HAVADA DURUYOR YAMULMA VAR YANI TORNACI YAPABILIRMI YOKSA YENISINIMI ALMAK GEREKIYOR EN ONEMLISI MOTORUN ŞAŞESINDE YAMUKLUK VAR DEDILER BU YUZDEN CAMURLUK TAKAMIYORUZ DEDI SURTUO DEDILER AMA MOTORDAN IYI ANLIYAN BI ABIM VAR O BAKTI MOTORUN HIC BIRSEYI YOK DEDI MOTOR SAG A SOL A CEKMIYOR SASE BELKI HIC YAMULMADAN GERIYE YADA HAVAYA KALKMIS OLABILIR DEDI CUNKU BEN 90 ILE GIRDIM ARABANIN ARKASINA NE YAPMAK GEREKIYOR BU SASEYE NASIL ANLIYACAGIZ ŞAŞE DEGISTIRMEK SIKINTILI DEDILER MOTORU PARAMPARCA EDIOLAR DEDILER NE KADAR SAGLIKLI ACABA ? VE HONDANIN SERVISI ON SINYAL DEBRAJ KOLU ON CAMURLUK VE ISCILIK 200 TL TUTAR DEDI TORNAJI SASE ICIN NE ALIR BILMEM DEDI VE MOTOR KAZALI OLDUGUNU SISTEME GIRECEGIZ DEDI IKI GUN SONRA SATTIGIN KISI GELIR SORARSA BURDAN CIKAR DEDI BIZIM DIGER MOTORCU ARKADAS HERSEYINI AYNI SEKILDE YAPARIM 260 TL DEDI VE KAZALI OLDUGU BELLI OLMAZ DEDI SIZ NE DIYIYORSUNUZ SIMDI ? ELIMDE 4 TANE ŞAŞEYI GOSTEREN FOTOGRAF VAR GERCEKTEN ILGILENECEK ABILERIM KARDESLERIM VARSA FOTOLARI OZELDEN ATABILIRIM YADA BURAYA YUKLUYEBILIRIM EZAN OKUNACAK SUANDA YUKLUYECEK VAKIT OLMADIGI ICIN HIZLI YAZIYORUM BILEN BIRILERI YORUM ATARSA MAKBULE GECER ?

mesut38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb 125 e
    merhaba arkadaşlar 1.5 senedir cbe kullanıyorum 4000 kmde iken serviste yağını honda marka yağ ile değiştirdim. 5000 km de iken yağ çubuğunu kontrol ettiğimde hiç değmiyordu yaklaşık 200gr yağ ilave ettim normala döndü. kafamda soru işaretleri oluştu. başka arkadaşlarda da yağ eksiltme durumu oldumu acaba?

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı mesut38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar 1.5 senedir cbe kullanıyorum 4000 kmde iken serviste yağını honda marka yağ ile değiştirdim. 5000 km de iken yağ çubuğunu kontrol ettiğimde hiç değmiyordu yaklaşık 200gr yağ ilave ettim normala döndü. kafamda soru işaretleri oluştu. başka arkadaşlarda da yağ eksiltme durumu oldumu acaba?
    Izmitteki honda servisi artik o yagi kullanmiyormus,duyduguma gore randiman alamamislar. 1 litre motul 10-40 al degistir yagini.. bende 1ml bile eksilmedi 3.000 km de hemde ;)
    mesut38 bunu beğendi.

kdrsahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125E
    Benim ki 12000 km de bugüne kadar 1 gr yağ eksilmesi olmadı

Motosikleti
    Honda Cb125 e
    Alıntı mesut38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12 bin km dir cb125e kullanıyorum geçen hafta motorun yağını kontrol ettim çubuğu soktum bi çıkardım bir de ne göreyim çubuğu yağ değmemiş..Bi an korktum eyvah dedim Sonra motorun tam düz zeminde olmadığını farkettim düz bir zemin buldum bidaha baktim gr eksiltmemis ilk gün koyduğum kadar yağ var motorda..yani diyeceğim o ki düz zeminde baktığına emin ol.

merhaba bu motorda ayak marşı varmı yani akü bittiğinde yada zayıladığında vs motoru çalıştırmamız için

Motosikleti
    Honda Cb125 e
    Alıntı fatihebeler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba bu motorda ayak marşı varmı yani akü bittiğinde yada zayıladığında vs motoru çalıştırmamız için
    Sadece elden Marş var,Ayak marşı yok.

arkadaş tamam alıcam motoru alıcamda neden böyle saçma sapan eksikleri var devir saati yok 100 lira ayaktan marş yok oda çok maliyetli birşey değil koysana bunları akü biterse zayıflarsa ne yapıcaz kıştan çıkınca yazın nasıl çalıştırıcaz iyice kafam karıştı motor işinde ya

Motosikleti
    Honda Cb125 e
    Şuana kadar eksiği ni hissetmedim hiç şahsen 2 sene 2 kere yaz ve kış gördüm aktif kullandığım için motor hiç Marş almamazlik yapmadı bikere 3 hafta binememistim Mars alamayınca duz zeminde hicte zorlanmadan vurdurdum illaki akunun zayıflayacagi günler gelicek gelsin sorun değil çünkü hafif bi 125 cc lik motor vurdurmasi kolay..Ayrıca dikkatimi çekti cin mali motorların hepsinde devir saati ve ayaktan Mars var kullanicilarinin çoğuda devir saatinin geç algıladigi yanlış gosterdigini söylüyor.Ayaktan marşı kullanma konusunda baya iyiler çünkü elden marşı çok sık almamazlik yapıyor yani ayaktan marsa bu yüzden cb de gerek yok bana göre

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:18 ----------

Ayrıca ne istediğini tam olarak bilmemek ve kararsız kalmak çok kötü bişey çünkü başkalarınin senin icin onem arz etmeyen seyler soylerler ama yinede önemli bişey mis gibi takılır insan o soylenenlere.Devir saati mevzusu he olsaydı iyi mi olurdu tabiki iyi olurdu ama çok önemli bişey degil ki 125 cc sınıfında.Onun yerine mis gibi vites göstergesi koymuş adamlar ki bu acemi adam için devir saatinden daha önemli..Ben almadan önce devir saati mevzusuna hiç takılmadim 2012 yilinin forum mesajlarını bak herkes sanki motorun ana parçasıymis gibi devir saatine takılmış yok böyle bişey ya..Forumlar böyledir kardeşim bilen bilmeyen herkesin yorum yapabileceği bir ortam ben de bunu bilen bi insan olarak mantigimi kullandım ona buna bakmadım gittim cbe aldım hicte pişman olmadım..Çünkü ne istedigimi biliyordum..Sen de sıkıntı yapma hiç kendine içine sineni ve sana mantıklı geleni gözünü kapat al yoksa forumlarda bilirkisi gibi yazanlara bakarsan motor alamazsin.Bizim milletimizi memnun etmek zordur.
    reverse ve ryan82 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)