Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence wolf alınır, 250'likler arasında en ekonomik olanı ve sorunsuz alet benim gördüğüm.
    13bin'e fazer diyosun da benzin hesabı yapar durursun o vakit gezmek isteyen adam da 250'lik bişeyle tıngır mıngır km yapar.
    Wolfe o paralari vermem,hani 2. Elde temizini 7.000 e bulsam alirim.ama fazlasi fantazi.hem yakit cok abartiliyor, ben cb ile 22 ayda toplam 16.000 km yaptim yani ayda ortalama 700 km yapmisim. Bu 16.000 in zaten 500 km si istanbula bakima giderken oldu.. e birde CB cok az yakiyor diye heryere CB ile gittim,tuvalete bile.. adim atmadim desem yeridir benzini kokluyor diye gerekli gereksiz heryere CB ile gittim geldim. Eger fazer olsaydi gereksiz gittigim km leri de saymaz isek ayda 500 km ortalamam var.

Cb ile 2.7 litre yakit ortalamam var,
    2.7 l ile 500 km = 13.5 litre.

fazer ile 6 litre yaksam
    6 l ile 500 km = 30 litre.
    30-13.5 = 16.5 litre fazla yakarim.
    16.5x4.80= 79 tl..(shell den %5 indirim kartim var)

şimdi siz soyleyin eyy muminlerr ) ayda 79 tl icin 4 silindir 98 hp japon canavari birakip CB ye mi bineyim?

Eger cok fazla km yapiyorsaniz,sıkışık trafikte suruyorsaniz,yollar traşsa,13.000 tl butceniz yoksa,ölmek-sakat kalmak gibi korkulariniz yuksek ise,kapali garajiniz yok ve calinma korkunuz yuksek ise,tanidik ustaniz yoksa,arada koye,piknige,daga taşa cikiyorsaniz,yagmurda karda suruyorsaniz,110 km son hiz yetiyorsa CB nin uzerine motor yok..

lakin iş "cb yetmiyor cc yukselticem" kivamina gelince 250 cc motor piyasasi insani deli ediyor :@ cb ile yukarida yaptigim matematigi 250 cc ler ile yaptiginizda 79tl den cok daha az bi fark cikiyor ve bana hic mantikli gelmiyor... ahh ulan 2. El inazuma,wolf 250,duke200 sahipleri alayiniz şekilsinizz )
    abeciMotoru bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Arkadaşlar son bakımda ön fren hidroliğini -zor da olsa- değiştirtmiştim hatırlarsanız.
    Yalnız ön frende bir sıkıntı yaşıyorum. Fren manetini motor durduğu yerdeyken kuvvetlice sıktığımda sanki zorlanıyormuş gibi tıkır tıkır (ya da gacır gucur) sıkılabiliyor. Yani nasıl desem, diş gıcırdaması gibi. Sanki pürüzsüz şekilde manet hareket etmiyor da, onu zorlayan bir şey var da zor hareket ediyor gibi.

Sadece dururken değil, hareket halindeyken de bu böyle. Fren dozajlaması yapmak mümkün olmuyor.
    Biraz dokununca yetmiyor, çok az daha kuvvet vermek isteyince sanki o zorlukla karşılaşıyor, az daha kuvvet uygulayınca da sanki o zorlanmadan kurtulup birden bire istemediğiniz kadar kuvvet uyguluyor gibi. Fren dozajlama ve duruş mesafeleri sıkıntılı hale geldi.
    Pazartesi ilk iş servise götüreceğim ama sebebi ne olabilir acaba çok merak ediyorum.

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Devir saati ne iş?
    ZEMHERİ!

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Dedigim gibi servise gittim. Bu kadar basit bir seyi bilmemek benim ayibim :-)
    Manetin oralara temizleyici/yaglayici bir sprey siktilar ve islem bitti. Frenleme ve manetin hissiyati ilk gunku gibi oldu.

Motosikleti
    HONDA CB 125 E 2012
    Selam arkadaşlar CB ile 10500 km yi devirdim şükür bu zamana kadar beni hiç üzmedi fakat zincir konusunda kafamda soru işaretleri var zincir şuan iyi durumda fakat ne zamana kadar idare edecek değişmesi gerekli mi bi bilgim yok bilgisi olan varsa sevinirim

Motosikleti
    CB125E(satıldı) - Aranıyor
    Merhaba Arkadaşlar,
    06/2013 tarihinde 8000 KM iken aldığım CB125 imi satışa çıkarttım. Geçen ay evlendim ve artık gezilerimi artçı ile yapacağım için cc yükseltmeye karar verdim. 1 sene boyunca çok şükür hiç yolda kalmadım ve anahtar sürdürmedim, hiç arıza çıkartmadı. Çantaya led park ve led stop taktım, kendim yaptım. Motora da zaten gözüm gibi baktım. alacak arkadaşa ilk 6 ay boyunca garanti veriyorum, hiç masraf çıkartmayacak.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-cok-temiz-full-dolu-aksesuarli-12000de-cb125e-167994064/detay/

İlan No: 167994064

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı Kamara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar CB ile 10500 km yi devirdim şükür bu zamana kadar beni hiç üzmedi fakat zincir konusunda kafamda soru işaretleri var zincir şuan iyi durumda fakat ne zamana kadar idare edecek değişmesi gerekli mi bi bilgim yok bilgisi olan varsa sevinirim
    ben ilk değişimi 12-13bin arasında yapmıştım, zincir kendini belli eder zaten, giderken boşa al motoru, bazı yerleri kasıldıysa yada bazı yerlerinde gerginliği bozulduysa zaten, çıkardığı ses bile değişiyo.
    teker yapıldığında ise daha çabuk bozuluyo.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    cb 125e
    Sagol reverse

Motosikleti
    honda cb125 E
    ARKADASLAR 6 GUNDUR FORUM A GIREMIYORUM BEN CB125 ILE BI KAZA YAPTIM 3 GUN HASTANEDE YATTIM HER TARAFIMDA DIKIS VE 4 KABURGAM KIRIK DR DEMESINE GORE OMIRILIK E COK YAKIN BI YERDEN KIRILMIS COK UCUZ YIRTMISIM SIMDI OTURAMIYORUM SAG A SOL A DONEMIYORUM 25 GUN YATACAM BU SEKILDE DUZELSEM BILE 8 AY DAHA BU AGRIYI CEKECEKMISIM HERKESE SOYLUYORUM HEPINIZ ALLAH'A EMANETSINIZ MOTOR DAHA 1200'DEYDI SUAN KALKAMADIGIM ICIN MOTORUN RESMEINI CEKEMEDIM ILK FIRSATTE CEKECEM VE RESMINI BURAYA YUKLUYECEM NE KADAR MASRAFI CIKAR AZ COK TAHMIN EDIN BILEN ARKADASLAR SAGLICAKLA...

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Gecmis olsun,Allah acil sifalar versin

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı 0rkut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKADASLAR 6 GUNDUR FORUM A GIREMIYORUM BEN CB125 ILE BI KAZA YAPTIM 3 GUN HASTANEDE YATTIM HER TARAFIMDA DIKIS VE 4 KABURGAM KIRIK DR DEMESINE GORE OMIRILIK E COK YAKIN BI YERDEN KIRILMIS COK UCUZ YIRTMISIM SIMDI OTURAMIYORUM SAG A SOL A DONEMIYORUM 25 GUN YATACAM BU SEKILDE DUZELSEM BILE 8 AY DAHA BU AGRIYI CEKECEKMISIM HERKESE SOYLUYORUM HEPINIZ ALLAH'A EMANETSINIZ MOTOR DAHA 1200'DEYDI SUAN KALKAMADIGIM ICIN MOTORUN RESMEINI CEKEMEDIM ILK FIRSATTE CEKECEM VE RESMINI BURAYA YUKLUYECEM NE KADAR MASRAFI CIKAR AZ COK TAHMIN EDIN BILEN ARKADASLAR SAGLICAKLA...
    çok geçmiş olsun kardeşim kaza nasıl oldu :(
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    0rkut çok geçmiş olsun. Acil şifalar.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl? cbr 125 te mi kaltı? e ne olacak şidi başlangıç motoru ss çilerin dramı =) ben motor piyasasına küstüm arkadaş daha da almam :( araba alıcam.. KTM duke 200 alalım dedik araştırdık zinciri okadar dandik ki 5.000 km zor dayanıyor yağladığın halde, ön amortisor keçeleri kronik ön kaldırmasan bile patlıyor,titreşim bajaj pulsardan da tvs apaçiden de yüksek ve rahatsız edici, bakım ücretleri astronomik,yedek parça tavan ve fiyatı 2005 model 4 silindir 600 cc japon parası! hal bu iken alırmısınz? ben giderim 13.000 tl ye 106 quicksilver alırım sunroflu =)
    Cb125E,
    CBR125R
    Cb125Ace üretim/satış devam ediyor arkadaş-ne durması...Ayrıca Duke 200 ABS=13.000,Abs'siz 12.000 lira...Bu fiyata alınabilecek 4 silindir makineden randıman alamazsın-tecrübe ile sabittir...:
    The Power of The Dreams.

ereker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 0rkut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah acil şifa versin geçmiş olsun

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cb125E,
    CBR125R
    Cb125Ace üretim/satış devam ediyor arkadaş-ne durması...Ayrıca Duke 200 ABS=13.000,Abs'siz 12.000 lira...Bu fiyata alınabilecek 4 silindir makineden randıman alamazsın-tecrübe ile sabittir...:
    Suan fena gazdayim, duke abs fiyatina 4 silindir alip,gerekirse sandik kirma motor takip binicem ustune vurucam kirbaci vurucam kirbaci yani ben 2.000 - 3.000 masrafi gozden cikardim

Motosikleti
    HONDA CB 125 E 2012
    Arkadaşlar siyah kask vizörü kullanan varmı bendeki beyaz güneşte sıkıntı yaşıyorum siyah almaya niyetim var bu konuda bilgisi olan var mı siyahta skıntı yaşarmıyım

Motosikleti
    honda cb125 E
    [IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

ARKADASLAR KAZA YAPTIGIM MOTOR BU MOTORUN ARKASI KORUMALIK SAYESINDE SAGLAM DURUO KORUMALIGA BAKARSANIZ IKI BÜKLÜM OLMUS DURUMDA MOTORUN UZUN ON DEMIR I YANI LASTIK E INEN DEMIRDE YAMUKLUK VAR FREN KIRIK MOTORUN KAFASI SAGLAM GIIB AMA SALLANTISI VAR ON CAMURLUK KIRIK BENM SUAN KABURGALAR KIRIK OLDUGU ICIN MOTORUN RESMINI ARKADASLARA CEKTIRDIM PEKDE ANLAMAM AMA SU GORDUGUNUZ SEKLI ILE MOTORUN NE KADAR MASRAFI CIKAR ? BILEN ARKADASLAR YORUM ATARSA SEVINIRIM :(

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Max 300 tl ye cikar,insafli ustaya duserden 150 ye de cikar ama seytana denk gelirsen 500-600 tutturabildigine.

arkadaslar cb nin arka dislisinin serviste olmadigi dogru mu? Izmitteki servis daha turkiyeye girisi olmadi demis? Birde 16.000 bakimi icin 4-5 saat surer demis ve 400 kusur tl fiyat cikarmis.. hayirdir?

Motosikleti
    honda cb125 E
    [QUOTE=Serk21;3377663]Max 300 tl ye cikar,insafli ustaya duserden 150 ye de cikar ama seytana denk gelirsen 500-600 tutturabildigine.

takacakları hepsı orjınal demı bende alanyadayım da alanyada kımsenın goz yasına bakmıyorlar tek tabanca oldukları ıcın servıs cok rahat burda ısıne gelıyorsa dıolar

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl? cbr 125 te mi kaltı? e ne olacak şidi başlangıç motoru ss çilerin dramı =) ben motor piyasasına küstüm arkadaş daha da almam :( araba alıcam.. KTM duke 200 alalım dedik araştırdık zinciri okadar dandik ki 5.000 km zor dayanıyor yağladığın halde, ön amortisor keçeleri kronik ön kaldırmasan bile patlıyor,titreşim bajaj pulsardan da tvs apaçiden de yüksek ve rahatsız edici, bakım ücretleri astronomik,yedek parça tavan ve fiyatı 2005 model 4 silindir 600 cc japon parası! hal bu iken alırmısınz? ben giderim 13.000 tl ye 106 quicksilver alırım sunroflu =)
    duke 200 de bunları kim söyledi bilmiyom ama ben aldım bir ay oldu şuan 5800km. de zincir brak kopmayı birkere bile gerilmedi amortisörler gayet güzel çalışıyo.
    bunları söyleyenler heralde zincir ayarı için servise gidenlerdir.
    tabi servisteki ustada işi biliyo hemen geçirmasyonu yapıyo.
    eğer biliyosanız zincir biterse dişli seti de biter ama dişli biterse zinciri değişmeden dişli takımı değiştirebiliyosun.
    tecrubeyle sabitli CBF 150 de orinkli zincirle en az 50 000 km yapıyodum tabi 30 bin cıvarında dişlileri yeniliyodum çünkü sivrilip kırılıp yok oluyolar

şekilde görüldüğü gibi dişli iflas ama zncir de tık yok dişlileri değiştirip en az bi 25 bin daha devam.
    zincir biti dişlilerde bişey yok diyen ustaya nufus cuzdanınızı verin üstüne alsın artık o sizin üvey babanız
    Hayat ENDURO yla başlar
    ENDURO yla devam eder
    ENDURO yla biter.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)