Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Alıntı ozanozugur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben çok aradım geçen 2 haftaya kadar hiç bir yerde bulamadım sporty, sadece street vardı ellerinde. O yüzden de metzeler almak zorunda kaldım. Lastiğin üzerinde yazan üretim tarihi nedir acaba?
    ozanozugur metzelerin fotoğraflarını koyda görelim merak edenler vardır..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı Kamara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar lastikleri dubleks yapmak istiyorum arka lastiği aldım evde bekliyor michlen pilot sporty takma işini kendim yapsam bir sıkıntı olur mu takarken nelere dikkat etmek gerekir ne önerirsiniz yardımcı olursanız sevinirim
    Kardeşim-Tube Type jantı(iç-lastikli)----Tubelless'e(iç-lastiksiz) çevirebilmen için öncelikle jantın sübop deliğini genişletmen gerek(şamrelli lastik deliği 8mm) bunu 10mm uçlu matkap açtırman/açman gerek...ve 1ad. tubelles sübap (arkadan vidalı olanı demir tipi-geçmeli kauçuk olanı tavsiye etmem)-Sonra ver ayarı gitsin-patladı mı-koy fitili,bas havayı-devam et...
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    HONDA CB 125 E 2012
    arkadaşlar sporty alalı yaklaşık 10 ay oldu 2012 üretimi lastik evde bekliyordu takmaya karar verdim artık kendalar güven vermiyor
    ozanozugur bunu beğendi.

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Arkadaşlar şu sahibinden de ilanı olan sarı ptt motorları hakkında ne düşünüyorsunuz? Yeni başlayan bir arkadaşa bakıyoruzda km leri çok düşük ama acaba motorlar ne durumdadır..

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı buberk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar şu sahibinden de ilanı olan sarı ptt motorları hakkında ne düşünüyorsunuz? Yeni başlayan bir arkadaşa bakıyoruzda km leri çok düşük ama acaba motorlar ne durumdadır..
    Bence sıfır ayarında sadece beklemiş CB lerdir, yağ değiştir depoya bi göz gezdir... urak tefek gereken işlemleri yap bin git bence

Bende arkadaşımın kanına onlardan girdimde lojistiği çözemedi

Yoksa ciddi ciddi sıfır gibi bi CB alacaktı
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

ozanozugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    Alıntı buberk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşıma aldık gayet memnunuz. Kendisi rengini sevmesede benim çok hoşuma gitti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:19 ----------

Alıntı MaMi_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ozanozugur metzelerin fotoğraflarını koyda görelim merak edenler vardır..
    Bugün yarın koyarım

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Selam arkadaşlar,2. motor olarak cb125e almayı düşünüyorum. Üzerindeki Kenda lastikleri değiştirip kaliteli Metzeler yada Michelin kullansak, tubetype lastikler için olan jantta ne gibi bir değişim yapmak icab eder? Lastikçiye gitsek atıyorum Michelin takalım desem bunun sibobunu genişletmeye yada başka bir işlem yapmaya ekstra ister mi,yada böyle bir şeye gerek var mı? Bir kaç sayfa evvel Metzeler'den mevzu geçmiş fakat detay yazılmamış.

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı audioslave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar,2. motor olarak cb125e almayı düşünüyorum. Üzerindeki Kenda lastikleri değiştirip kaliteli Metzeler yada Michelin kullansak, tubetype lastikler için olan jantta ne gibi bir değişim yapmak icab eder? Lastikçiye gitsek atıyorum Michelin takalım desem bunun sibobunu genişletmeye yada başka bir işlem yapmaya ekstra ister mi,yada böyle bir şeye gerek var mı? Bir kaç sayfa evvel Metzeler'den mevzu geçmiş fakat detay yazılmamış.
    Yanaklarının yük taşıması kuvvetli olan lastik kullanacaksan, Michelin, Metzeler.. gibi sadece sibop değişiyor başka bi işleme gerek yok.

Siboplarda düzgününden metal olanı 10-15 lira gibi bişey tanesi. Plastikleri birçok arkadaşımız denedi tubelesse dönüştürdüklerinde ufak ufak hava kaçırıyor, yolda kalan bile olmuştu hatta. Hatta o dönem tubeless yaparsan olmuyormuş CB' ye diye anında kara leke yapıştırmışlardı ama usulsüzce yapılan lastikçi ustalığından başka bişey değildi esasında

Ne günlerdi yau efkarlandım :D

Lastiği aldığın yer montaj+sibop+balans vs her ne varsa işte herşey dahil fiyat iste, bu fiyat üstünden pazarlığını yap, montaj+sibop beleşe gelsin Yoksa hertürlü üç beş ekliyorlar.

Metzelerlerin içeriğini bende bilmiyorum, belki onlarda tubetypedır, buna rağmen sibop işçiliğiyle dönüştürülmüş olabilir. Ben olsam dönüştürmem mesela takarım iç lastiğimi neolucak ki He belkide değildir bi bakmak lazım ME22 kodları.

Michelinde hiçbişey genişletilmiyor, o lastik zaten tubeless, kendaların iç lastikleri vs sökülüyor, yeni siboplar jant deliğinden geçiyor zaten rahatlıkla, üstüne lastik... işlem bukadar Binlerce km 1psi bile hava kaçırmamıştı sorunsuzca binmiştim
    abeciMotoru ve audioslave bunu beğendiler.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    CB125E
    Metzeler ME22 -TL lastik yani TubeLess. Arkadaşın dediği gibi plastiğe bulaşmadan metal olanlar tercih edilmeli sibop için. Lastik boyutu olarak da, Metzeler ME22 için konuşacak olursak, ön lastik 2.75 - 18 arka lastik 3.00 - 18 olarak seçilmeli viraj performansını artırmak ve yakıt tüketimini azaltmak için. Ben tavsiye ettiğim ölçülerde alıp taktırdım ve çok memnunum. Ayrıca Kendalardan sonra IRC bile taktıran arkadaşlarım çok memnun olduklarını söylediler bu durumda kendaların sıralamada bir yere sahip olmalarını beklememek gerekir. Eğer arka lastiğim "kalın" gözüksün gibi bir takıntınız yok ise 3.00 üstünü tavsiye etmem ama çok bir fark yaratmayacaktır. Michelini denemediğim için bilemeyeceğim ama benim 2 hafta boyunca internetten edindiğim sıralama şu şekilde oluştu: pilot sporty > ME22 > pilot street. Pilot Sporty modelini ara tara bulamadığım için ME22 aldım. Ben de aynısını tavsiye ederim. Sorular için çekinmeyin.

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı ozanozugur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metzeler ME22 için, ön lastik 2.75 - 18 arka lastik 3.00 - 18. Ben tavsiye ettiğim ölçülerde alıp taktırdım ve çok memnunum.
    Evet doğrusuda öyleymiş zaten

Kendalarımı ihtiyacı olan bi arkadaşa hediye etmek için depodan çıkardım, arka iç lastikte 3.00 - 18 yazıyordu
    ozanozugur bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Günlük bir msj ya yazılıyor ya yazılmıyor durum vahim :(

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Herkes sorunsuzca biniyor.
    ZEMHERİ!

Motosikleti
    Honda CB125E
    Sizlere bi sorum var;Motosikletimin rölantisi çok yüksek. Kendimiz rölanti ayarını neye göre yaparız? Servise 1000km bakımında gideceğim fakat o süreye kadar çok yakmasını istemiyorum.

Motosikleti
    CB125E
    Alıntı mTasci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizlere bi sorum var;Motosikletimin rölantisi çok yüksek. Kendimiz rölanti ayarını neye göre yaparız? Servise 1000km bakımında gideceğim fakat o süreye kadar çok yakmasını istemiyorum.
    Yapmasi çok kolay ama bilmiyorsan bi ustaya götür 10 sn de ayarlar. Para da almaz, ustasına göre.

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Arkadaşlar,İstanbul içinden temiz ve az km'li tercihen beyaz renk Cb125e arıyorum.Satmak isteyenler varsa görüşelim.

Motosikleti
    Honda CBR 600RR
    Alıntı mTasci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim öncelikle jikle felan çekili olmasın motor sıcakken yapmalısın ona dikkat et sogukken yaparsan ısınınca daha yüksek devirde çalışır 1000 deviri tutturman okadarda zor değil stop etmicek bir rölanti sesini dinleyerek anlayabilirsin karbüratörün altında bir vida var üstünde yay var böyle vidayı düz tornavida yada elinle cevirebilirsin sola doğru yükseltir diye biliyorum . Kolay gelsin
    mTasci bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı umot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karbüratörün altında bir vida var, üstünde yay var, vidayı elinle cevirebilirsin, sola doğru yükselir diye biliyorum.
    Saga sola diye tarif edersen kafa allak bullak oluyor, önden mi sola arkadan mı sola ulaşayım gibi

Arkadaş hertürlü devirden anlar zaten ama ben o sağa sola muhabbetini yaşadım vakti zamanında, çözümsüz bitti

Civata aşagıda halka içine aldığım, motosiklete üstten baktığını farzederek civatayı saat yönünde çevirirsen rolanti devri düşüyor

ozanozugur ve mTasci bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saga sola diye tarif edersen kafa allak bullak oluyor, önden mi sola arkadan mı sola ulaşayım gibi

Arkadaş hertürlü devirden anlar zaten ama ben o sağa sola muhabbetini yaşadım vakti zamanında, çözümsüz bitti

Civata aşagıda halka içine aldığım, motosiklete üstten baktığını farzederek civatayı saat yönünde çevirirsen rolanti devri düşüyor

http://www.hizliresimyukle.net/u/64/...64_orginal.jpg
    Hiç üşenmiyorsun abi çok detaycısın :D

Motosikleti
    Honda CB125E
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://www.hizliresimyukle.net/u/64/...64_orginal.jpg
    Harikasın abi teşekkürler

deepstrong99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb125 e
    Ayrıca rolanti ayarını yaparken motor en az 15_20 dk çalışmış yani sıcak olsun.
    mTasci bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)