Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    evet arkadaşlar, cb için cbf tur camı oluyor, gayet de iyi rüzgar kesiyor, tavsiye edilir

reverse bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşlar, cb için cbf tur camı oluyor, gayet de iyi rüzgar kesiyor, tavsiye edilir

http://s15.postimg.org/rhzhxp6qj/f9d...c9dc6714_8.jpg
    Vayy siyah rengede uyumlu olmus, mobilden giriyorum detaya inemedim, montaji nasil yaptiniz? Delik mi actiniz? Oturmayan yeri oldu mu? Esnettiniz mi? Cok karizma olmus
    abeciMotoru bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 600RR
    Arkadaslar iyi aksamlar oncelikle cb ile 4000i devirdim azda olsa cok seyler atlattik konuya geleyim herzaman benzinlikte basincli su ile yikarim bugunde yikadim kuruladiktan sonra baktimki vites bostayken hem 'N' hemde 4. Vites lambasi yaniyor 4 biraz sonuk yaniyor onun disinda diger vitesler normal yaniyor basina gelen varmi yada nasi cozcegimi bilen yardimci olursaniz sevinirim

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    umot aynısının daha beteri başıma geldi. Benimkinde 3-4 adet vites lambası birden yanıyordu ve aynı sebepten meydana gelmişti.
    1 gün sonra kendiliğinden düzeldi. Büyük ihtimalle su kaçtı ve o hale geldi ama sonra dediğim gibi kayboldu gitti, şimdi normal.

Motosikleti
    Ns200
    Alıntı mTasci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumu nasıl canlandırabiliriz ?
    Forumu bilmem ama hafta sonu aydına gelme ihtimalim var.. Forumda başka aydınlı arkadaşlar varsa buluşabiliriz..

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vayy siyah rengede uyumlu olmus, mobilden giriyorum detaya inemedim, montaji nasil yaptiniz? Delik mi actiniz? Oturmayan yeri oldu mu? Esnettiniz mi? Cok karizma olmus
    teşekkür ederim bu haliyle inazuma'ya benzetenler bile oldu
    montaj olayı şöyle, kafa grenajına 2 yukarı 2 aşağı 4 delik açıyosunuz, üsttekiler tam olarak uyuyor, alttaki deliklere vidayı sıkarken açıkçası aşırı sıkmadım, grenaj cbf kadar geniş olmadığı için az bişey esneme yapılması gerekiyor, fazlasına zorlanırsa kırılma yada çatlama ihtimali olabilir diye düşündük, dibine kadar sıkmadık. üstteki 2 vida tam sıkılı, alttakiler aşırı gergin değil yani ama rüzgarda hiç sorun olmuyor.

gidiş çok değişti diyebilirim, fırtınalı havalarda normalde dayak yerken şuan sadece kaska çarpan rüzgar aerodinamik sayesinde etkilemiyor.
    başınızı az bişey eğerseniz de hiç rüzgar gelmiyor.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    Cb125e
    Arkadaşlar, İstanbul Anadolu yakasında uygun yedek parçacı biliyor musunuz?

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim bu haliyle inazuma'ya benzetenler bile oldu
    montaj olayı şöyle, kafa grenajına 2 yukarı 2 aşağı 4 delik açıyosunuz, üsttekiler tam olarak uyuyor, alttaki deliklere vidayı sıkarken açıkçası aşırı sıkmadım, grenaj cbf kadar geniş olmadığı için az bişey esneme yapılması gerekiyor, fazlasına zorlanırsa kırılma yada çatlama ihtimali olabilir diye düşündük, dibine kadar sıkmadık. üstteki 2 vida tam sıkılı, alttakiler aşırı gergin değil yani ama rüzgarda hiç sorun olmuyor.

gidiş çok değişti diyebilirim, fırtınalı havalarda normalde dayak yerken şuan sadece kaska çarpan rüzgar aerodinamik sayesinde etkilemiyor.
    başınızı az bişey eğerseniz de hiç rüzgar gelmiyor.

profesyonel fön makinasıyla ısıtırsan kırılmaz alt vidaları da sıkabilirsin,bende fren manetini boyadım metalik siyaha çok güzel oldu =) mobile den girdiğim için foto eklemeyi beceremiyorum ama boyacı olacak adammışım =)
    Karadeniz - Giresun.

Motosikleti
    Honda CB125E
    Alıntı MRT-35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumu bilmem ama hafta sonu aydına gelme ihtimalim var.. Forumda başka aydınlı arkadaşlar varsa buluşabiliriz..
    Hafta sonu dershanem ve sınav çalışmalarım var

Motosikleti
    honda cb125 E

burda arkadasın bırı mavı serıt soruyordu nasıl olur dıye ben yaptım ve bence cokda ıyı oldu ozellıkle aksamları fosforlu oldugu ıcın cok sahane duruyor
    reverse, 585858, ozanozugur ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

ozanozugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    Bugün itibariyle Metzeler ME22 lastikleri kullanmaya başladım arkadaşlar. Şimdilik daha 25km oldu fakat ona rağmen şahane bir yol tutuşu olduğunu farkettim, frenaj mesafesi de çok kısaldı artık. Yani işin açığı Kenda lastiklerin canı cehenneme dostum! Ayrıca arka tekerlek takozlarını da değiştirdik, sibop deliğini genişlettik(tubeless olacağı için) ve üzerinde 41 yazmasına rağmen ön 32 arka 35 psi olacak şekilde hava bastık(artçılı kullanım için) çünkü üzerinde değer max değeriymiş. Bunların sonunda sizlere yine bir sorum var arkadaşlar. Ön dişlinin arkasında keçe varmış onu nereden bulabilirim acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:02 ----------

Alıntı 0rkut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.hizliresimyukle.com/image...3/DSC_0477.jpg

burda arkadasın bırı mavı serıt soruyordu nasıl olur dıye ben yaptım ve bence cokda ıyı oldu ozellıkle aksamları fosforlu oldugu ıcın cok sahane duruyor
    Bende siyahı var satıp beyazını mı alsam dedirttin o derece yani

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı ozanozugur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün itibariyle Metzeler ME22 lastikleri kullanmaya başladım arkadaşlar. Şimdilik daha 25km oldu fakat ona rağmen şahane bir yol tutuşu olduğunu farkettim, frenaj mesafesi de çok kısaldı artık. Yani işin açığı Kenda lastiklerin canı cehenneme dostum! Ayrıca arka tekerlek takozlarını da değiştirdik, sibop deliğini genişlettik(tubeless olacağı için) ve üzerinde 41 yazmasına rağmen ön 32 arka 35 psi olacak şekilde hava bastık(artçılı kullanım için) çünkü üzerinde değer max değeriymiş. Bunların sonunda sizlere yine bir sorum var arkadaşlar. Ön dişlinin arkasında keçe varmış onu nereden bulabilirim acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:02 ----------

Bende siyahı var satıp beyazını mı alsam dedirttin o derece yani
    O kecenin uzerinde numaralari yazar atiyorum 22 17 15 diye, once bak numarasi kac sonra civatacida bile bulursun. Eger oradan yag kaciriyor diye degstrmeyi dusunuyosan kecenin icinde yay var o yayi cikarip az bisey ucundan kesip boyunu kisaltip yeniden tak buyuk ihtimal yagi keser
    ozanozugur bunu beğendi.

ozanozugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kecenin uzerinde numaralari yazar atiyorum 22 17 15 diye, once bak numarasi kac sonra civatacida bile bulursun. Eger oradan yag kaciriyor diye degstrmeyi dusunuyosan kecenin icinde yay var o yayi cikarip az bisey ucundan kesip boyunu kisaltip yeniden tak buyuk ihtimal yagi keser
    Çok teşekkürler deneyeceğim.

Motosikleti
    honda cb125 E
    tsk ederım ozan kardesım ben zaten ozellıkle beyaz sectım cunku alanyada yasıyorum motorun beyaz ı cıddı anlamda dıkkat cekıyor cok boyle nasıl desem daha boyle şık duruyor :D Beyaz melegım :D

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Bi arkadaşıma daha Honda CB aldık

Siyah beğendi, renkler tartışılmaz dedim hiç karışmadım... direk yapıştırdık

Kurstaki malum rakibi yüz kere stop ettirmiştim bunun kullanımı çok daha rahatmış diyor,

sanki biz boşa sıkıyoruz, acemi sayılırız diye inananımız yok, millet tutturmuş bi ezber

Alet 18.000 de alınırmı dedi, 80.000 de de olsa al dedim lastikler ve zincir hariç herşey şıkır şıkır

30.000'e kadar biner, zaten CB için çocuk oyuncağı 30.000 , benim gözümde halen sıfır ayarında sayılır o gün

Peki ilk iş olarak ne yaptım sizce, tabi ki direk tüm stickerlerı söktüm, alet asil bi hal kazandı gözümde

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Guzel secim şu malum rakip dedigin acaba kalkişta silkeleme yapan ve çözümü olmayan rakip mi ?
    benim cb de 14 bin kusurde,hala yikadigim zaman sifir saniyorlar arkadasimin ters sanzuman bi asyasi var daha 3 bin km de, benim cb nin yaninda 50 binde gibi duruyor

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Tamam arkadaşlar nazar değdireceksiniz moturlara.
    Çok pis çok dandirik bir motor bu cb... ıyyğğğk!!

Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Alıntı 0rkut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.hizliresimyukle.com/image...3/DSC_0477.jpg

Şeriti nereden temin ettin acaba?

Motosikleti
    honda cb125 E
    Bızım burda bır abı var gümrükten orjınal motor parcaları getıttırıo pıyasada cok dandık serıtler var arkadaslar ozellıkle serıtlerın %80 ı parlamıyor alırken bunu belırtın eger aksam parlamazsa gerı ıade edecem dıye pesın pesın soyleyın cunku aksam sahaneee :D

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Resim nasıl paylaşıyoruz arkadaşlar.
    ZEMHERİ!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)