Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Abi öyle bişey mümkünmü ki zaten, vitesler araba gibi değil ki, sıralı olduğundan 5 e geçmeyip atsa bile 4 e düşmezmi, nasıl boşa düşüyor

Oradaki mekaniğin işleyişiyle ilgili teknik bilgim yok ama mantıken düşündüğümde pek aklım almadı Servisin tespitlerini bizede bildirirsen çok seviniriz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hayko5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Twin Café racer
    Hocam bu motorsiklete makyaj konusunda ne yapılabilir daha ağır bir görüntü kazandırmak mümkün mü acaba. Ön farı yuvarlak yapmak istiyorum nasıl olur acaba var mı bu tür değişiklikler yapan (Serviste yaptıracağım)

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Servis öyle bi uygulamanın sorumluluğunu almaz ki

Parçalarıda servisten sipariş edeceğini falan söyleyip, titan, Vtr 250, cbf 250, cbf 500 farı falan gibi kulakçıklarıyla birlikte komple bi ihtimal olur diyebilirler ama sanmıyorum :/

Motosikleti
    Cb125e
    Bende motorla kaza yapip kafa grenajini catlatinca bir ustaya yuvarlak cbf250 fari yaptirabilirmiyiz diye sormustum. Kadikoy hasanpasada bir yerdi. Yaklasik 150 tl gibi bir maliyeti olur demislerdi. Tabi ayak ustu konusmustuk
    Fiyat tuzlu gelince kafa grenajini degistirmistim.

hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7147637/detay/

kardeşimin motorudur...ilan benim adımadır...

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    arkadaşlar selam..

lastik konusunda olumsuz bir durum yaşayan varmı ?

bu arada, ön arka ne kadar hava basacaktık buna ?

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Ön 29, arka 33 olacak lastik basınçları.

Değiştirme imkanı varsa orjinal lastikleri michelin gibi iyi bir lastikle değiştirmeni öneririm.

Motosikleti
    honda cb125 E
    arkadaslar bugun honda bayısıne ugradım bana tankpad lazım dedım VERELIM dedı bı orjınal var dedı bıde cakması var orjınal ı 60 tl fıber carbon kaplamalı renklı degıl yanı sadece grı sıyah karısımı olanlardan dıgerlerı daha ucuz desenlı renklı ama motorun boyasını sokuyorlar dedı bu ne kadar dogrudur yoksa adam daha cok para kazanmak ıcın yada orjınalını satmak ıcın mı dedı boyle bırsey anlamadım taktıranınız varmı sokuyormu gercekten

2. sorum ıse aynı sekılde fosforlu şerıt lazım dedım gosterdı 15 tl dedı fakat ıstedıgım renk yoktu gelecekmı dedım hayır gelmıyecek dedı ee ben nerden bulacam dedım nerden bulursan bul dedı :D bana cakma degıl orjınal serıt lazım bılgınız guvendıgınız sıte varmı satan ?

ARKADAŞLAR MOTORUM 20/03/2013 TARİHİNDE İSTANBUL ATAŞEHİR KÜÇÜKBAKKALKÖY DE ÇALINMIŞTIR. GÖREN ARKADAŞLARIN 5357138249 NOLU TELİ ARAMALARI RİCA OLUNUR.
    2013 MODEL BEYAZ YZF R 125 15BİN KMDE 34JM7008 PLAKALI

https://imagizer.imageshack.us/v2/3264x2448q90/401/ek72.jpg

Motosikleti
    honda cb125 E
    dostum gecmıs olsun oncelıklede boyle durumlarda boyle motorları kullanamazlar zaten buyuk ıhtımalle parcalarını söküp satmıslardır :(

Motosikleti
    Cb125e
    Ferdinnadd, Bugun servise gittim. Vitesi zaman zaman tam geciremedigimi soylediler. Vites atarken biraz daha sert yap diye tavsiye ettiler. Bir usta yaklasik 10 km. kullandi. Bir sorun yok dedi. Bakalim ilerleyen zamanda insallah tekrarlamaz ve buyuk bir sikinti olmaz.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    arkadaşlar bu motorun 5. vites düz yolda giderken en ideal yakıt hızı nedir ? 80 diye tahmin ettim.. varmı deneyen ?

Motosikleti
    honda cb125 E
    beyler benım benzınım yenı kı bıtmek uzere yalnız sımdı hangı benzınden alıoz ıdeal olan hangısı ?

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    95 oktan kurşunsuz.

skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Arkadaşlar bu aralar topiğimiz baya bir durgun.
    Motorlarınız kaç km oldu yakıt tüketimleriniz ne kadar.Km si baya bir ilerlemiş olan arkadaşlar motorlarında herhangi bir sıkıntı varmı ?

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Evet başlık oldukça hareketsiz. Demek ki herkes mutlu mesut biniyor motoruna diye düşünüyorum.

Benim motor 11200km civarlarında. Yakıt tüketimim çok fazla. Bunu daha önce de burada konuşmuştuk, motoru hep çok kısa mesafeler için kullandığımdan yakıt fazla. Ben 100km'de 3 litre ve daha üzerini yakıyorum. Bu bir sorun değilse başka da bir sıkıntım yok.

Motosikleti
    Cb125e
    Herkese günaydın,

Benim motorum 16500 km. de. İstanbul için hiç tam gaz yapmadan ve 80'i geçmeden 100 km'de 2.4 lt yakıyor. Günlük 40 km. işe gidip geliyorum. Yani kısa mesafe değil. Belki motor ısınamayacağı kadar kısa mesafeler gidiyorsanız, fazla yakabilir.

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Evet CelalOgun, mesafe çok kısa motor ısınmıyor bile. Evim ve işim arası mesafe 1 km.
    Akşamları dolaşarak yolu uzatıyorum o şekilde mesafe 3km oluyor. Yani günlük 4 km gibi. Devamlı topcase takılı ve içi her zaman spor çantası vs. dolu. Eğer daha uzun mesafe yapacaksam da genellikle artçılı oluyorum. Yani benim için bu tüketim normal gibi. Bir de bu ara zinciri biraz boşladım. Onu da temizleyip yağlamam gerekiyor.

skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    @reserve
    Hocam 1 km ise bisiklet ile gidip gelseniz çok daha ekonomik olur...
    En az ben yakıyorum herhalde 100 km de 2,17 lt yaktım geçen hafta merak edip ölmüştüm geneli şehiriçi kısa mesafe 70 km hızı geçmeden yapılmıştır...Tabii sıkıştırırsam 2,80 lt civarı yakıyor...
    Bende hergün tepesindeyim işe git gel günlük 15 km yapıyorum otobüsten ucuza geliyor birde üstüne 15 dk da evde oluyorum otobüse binsem gitmem 1 saati bulacak...

Ha bu arada benim motorda 13350 km de şükür şimdilik bi sıkıntı yok ön fren haricinde ön fren balatalarını değiştirdim 12 bin bakımında hala ses yapıyor yeni takılan balatalar haftasonu gidip onu göstericem
    Şeytan İcadı

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    @skystar doğru söylüyorsun ama olayın sadece ekonomi yönünde değilim. Motosiklete binerken zevk alıyorum. Kışı kıyamette bisiklet ile rampaları çıkıp terleyip bir de soğuk yemek istemem.

Dün başıma çok garip bir olay geldi arkadaşlar. Bilgisi, fikri olan varsa buyursun:

Depo full'e yakın, daha doğrusu fulledikten sonra sadece 60-70km gitmiş vaziyetteyim. Depo vanası açık (ana depo yönünde) vaziyette her zamanki gibi motorumu çalıştırdım. 1-2 dakika ısıttıktan sonra hareket ettim. Daha ilk saniyelerde motor gaz yemiyor gibi tepki vermeye başladı. O sırada rampa çıkıyordum. Ve benzin bitmiş gibi önce tekledi ve sonra da stop etti. Tekrar çalıştırmaya çalıştım olmadı.
    Benzin de dolu olduğu için bu olaya bir anlam veremedim. Benzin vanası ile oynadım, yedek depo yönüne çevirdim ve motor çalıştı. Bu şekilde hiçbir şey yokmuş gibi hareket etmeye devam etti. Bir süre sonra musluğu tekrar ana depoya çevirdim ve sorun kalmamıştı. Üstüne biraz yol yaptım, rampa da çıktım ama bir sıkıntı yaşanmadı.
    Bu durum neden olmuş olabilir?
    Benim aklıma, depoda benzini çeken kanala (ana depo olarak çalışan kanal) pislik tıkanmış olması gibi bir durum geldi ama ne kadar mantıklı bilmiyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)