Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    Alıntı gezginmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen MehmetBu arada İstanbuldaki kardeşimde başlangıç motoru olarak sıfır cb125e(siyah)aldı.
    pişman olmaz abi
    Gidonda Eşşek Varsa , Deponun Altında Kaç Beygir Olduğunun Bir Önemi Yoktur..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    3,5 ayda 8500 km yaptırdı saolsun, cb şehir içinde iyidir başlangıç için ama, şehir dışındayken kulakta müziksiz pek gidemezsiniz optimum hızı 90 olunca yollar uzun geliyor, onun dışında sıkıntı çıkarmaz. gidişi iyidir. yakışını sorma zaten

Motosikleti
    KapÇık
    nasılsınız dostlar.

Motosikleti
    iyilik sağlık sizler nasıllar ? bu arada cb ile kaza yaptım, fren yaparak yavaşladıysam da yaklaşık 30-40 km ile dolmuşa arkadan çarptım, kafa grenaj çatladı, koruma demiri yamuldu, gidonda da hafif bir yamulma söz konusu. bana bişey olmadı şükür, ama bu dolmuş soförleri anayolda müşteri almak için freni köklemese olmaz mı ya :S koruma demiri motoru acayip korudu!

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyilik sağlık sizler nasıllar ? bu arada cb ile kaza yaptım, fren yaparak yavaşladıysam da yaklaşık 30-40 km ile dolmuşa arkadan çarptım, kafa grenaj çatladı, koruma demiri yamuldu, gidonda da hafif bir yamulma söz konusu. bana bişey olmadı şükür, ama bu dolmuş soförleri anayolda müşteri almak için freni köklemese olmaz mı ya :S koruma demiri motoru acayip korudu!
    Geçmiş olsun kardeşim-sana bişey olamsın-motor bişekilde toplanır...
    şehir içi trafikte ticari araç sürücülerine azami dikkat diyorum..(mot.kuryeler dahil)....
    abeciMotoru bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    KapÇık
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    büyük geçmiş olsun arkadasım. bende hatun düşünce koruma demirinin önemini anlamıştım. sende birşey yokya gerisi hallolur.
    abeciMotoru bunu beğendi.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Ben iyiyim, sizler nasılsınız?
    Bugün sağanak var dediler CB'den ayrı kaldım. Geçen sezon yağmurda da sürüyordum ama artık çok üşeniyorum yağmurluk vs. giy-çıkart yapmaya.
    Bu arada 10.000km devirenler arasına beni de yazabilirsiniz.

Halil çok geçmiş olsun.
    abeciMotoru ve Permatiq59 bunu beğendiler.

Motosikleti
    KapÇık
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben iyiyim, sizler nasılsınız?
    Bugün sağanak var dediler CB'den ayrı kaldım. Geçen sezon yağmurda da sürüyordum ama artık çok üşeniyorum yağmurluk vs. giy-çıkart yapmaya.
    Bu arada 10.000km devirenler arasına beni de yazabilirsiniz.

Halil çok geçmiş olsun.
    nası beklıyorum su 8000-10000 km 'leri bir bilsen 4000de sibap ayarı. 6000 de kendini bulsa makina 8-10 binde ufak bi dişli zincir işlemi. cb kendine gelicek
    reverse bunu beğendi.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Cok gecmis olsun,sende bisey yoksa bosver gitsin cercevenin orjinali 85tl yan sanayisi 38 tl.

Bu arada birden ortadan kaybolursam merak etmeyin ay sonu Rusyaya gidiyorum nasipse, birkaç ay orada kalicam.. isler yogun ve hattim awea oldugu icin nete giremem saniyorum (emin olmamakla beraber)
    Dondugumde yaz gelmis olur fıtı fıtı gezerim hayir action camera aldik yalan oldu,kullanamadan gidicem sanirim :(
    Permatiq59, reverse ve abeciMotoru bunu beğendiler.

Motosikleti
    KapÇık
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok gecmis olsun,sende bisey yoksa bosver gitsin cercevenin orjinali 85tl yan sanayisi 38 tl.

Bu arada birden ortadan kaybolursam merak etmeyin ay sonu Rusyaya gidiyorum nasipse, birkaç ay orada kalicam.. isler yogun ve hattim awea oldugu icin nete giremem saniyorum (emin olmamakla beraber)
    Dondugumde yaz gelmis olur fıtı fıtı gezerim hayir action camera aldik yalan oldu,kullanamadan gidicem sanirim :(
    işin rast gitsin serkan. bizede bu gün 24 saat kitlediler. ne olacak bu halimiz yahu

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı Permatiq59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işin rast gitsin serkan. bizede bu gün 24 saat kitlediler. ne olacak bu halimiz yahu
    Sagolasin sana da kolay gelsin. Bende 7:30 - 22:00 calisicam rusyada,tek iyi yani burda kış görmeyecek olmam. Kendimi boyle avutuyorum
    Permatiq59 bunu beğendi.

Motosikleti
    KapÇık
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sagolasin sana da kolay gelsin. Bende 7:30 - 22:00 calisicam rusyada,tek iyi yani burda kış görmeyecek olmam. Kendimi boyle avutuyorum
    oranın kışı sert olsada sıcak bişeylerle avuturuz kendimizi gurbet ellerde diyosun yani kapuçino expresso :D

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı Permatiq59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oranın kışı sert olsada sıcak bişeylerle avuturuz kendimizi gurbet ellerde diyosun yani kapuçino expresso :D
    Puhaha aynen mavi gozlu,1.85 boyunda sarışın market calisanlarindan aldigimiz 2si 1 aradalar ile idare edicez 1+1 apart dairede 2 kişi kalicaz,yalniz kalmamak icin motorcu bi arkadasimi da goturuyorum. bürokrasi islemleri tamamlaniyor insallah bi aksilik olmaz da giderim. Rus salatasini cok seviyorum )
    Permatiq59 bunu beğendi.

Motosikleti
    KapÇık
    rus salatasını kim sevmez bea

skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    merhaba arkadaşlar.Sizlere bir sorum olucak.Benim cb 12.000 km de şuan geçen gün farkettim.Motosikleti çalıştırdığımda vites boşta olmasına rağmen arka teker dönüyor.
    Neyle alakalı olabilir.Önemli bir problemmidir.Bu sıralar servise gidecek durumum yok.Umarım önemli bişey değildir...

Motosikleti
    Alıntı skystar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar.Sizlere bir sorum olucak.Benim cb 12.000 km de şuan geçen gün farkettim.Motosikleti çalıştırdığımda vites boşta olmasına rağmen arka teker dönüyor.
    Neyle alakalı olabilir.Önemli bir problemmidir.Bu sıralar servise gidecek durumum yok.Umarım önemli bişey değildir...
    "motor ve şanzıman aynı yağ içerisinde olduğundan, vites boştayken baskı plakaları birbirinden ayrı bile olsa yağın devridaimi nedeniyle tekerleğe çok hafif bir tork aktarımı olur." demişler, mühim bir olay değil..
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    KapÇık
    dün gece forumu topiği okurken daha önce yazan olmuş dikkatimi çekmişti. sorun çıkarıcak bir durum olmadığını sanıyorum bende

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Bu olay her vitesli motosiklette olur...
    Honda hornet 600'ü de gp sehpaya alıp(zincir yağlama işlemi için)-o da yavaşça döner(vites boşta olduğu halde)....
    Sıkıntı yok bunda,gayet normal...

---------- Post added at 21:04 ---------- Previous post was at 21:01 ----------

Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu olay her vitesli motosiklette olur...
    Honda hornet 600'ü de gp sehpaya alıp(zincir yağlama işlemi için)-o da yavaşça döner(vites boşta olduğu halde)....
    Sıkıntı yok bunda,gayet normal...
    Hatta motor çalıştır,orta sehpaya al, biraz gaz ver-arka tekerin dönme momentumun biraz hızlandığını göreceksin(gazla aynı oranda değil ama...)...
    The Power of The Dreams.

skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    cevaplayan arkadaşlara teşekkürler.Sadece daha önceden böyle bir olay olmaması beni endişelendirmişti.Şimdi içim rahatladı sağolun...

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    cevaplayan arkadaşlara teşekkürler.Sadece daha önceden böyle bir olay olmaması beni endişelendirmişti.Şimdi içim rahatladı sağolun...
    Daha önceden de vardı-sen fark etmemişsindir...
    The Power of The Dreams.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)