Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    bu gun yiğenimi görmeye köye gittik bahce kapısından girdik.. yengenize in kapıyı kapat demiyim diye indim.. o surucu kısmına oturdu bende indim demir kapıyı kapatmaya yöneldim. ''Rassstttt'' diye bi ses geldi bi döndüm ki bizim minik kralice motorun altında motor sağa yatmıs allahtan koruma demiri taktırmısım. verdiğim paranın her kurusu helal hoş olsun.. ne hatunda zarar var.. ne motorda.. koruma demiri yengenizin ezilmesinide engelledi.. kesinlikle taktırın.. birde o can havliyle motoru bi kere kaldırdım demekki kolay kalkıyomus
    Cana gelen mala gelsin.. (hos sadece koruma demiri cizildi) Kazasız belasız. tekeriniz düz bassın

Edit.. ''Eldiven dizlik mont olmasaydı kesinlikle incinirdi.. Direkt sağ dirseğinin üzerine düstü.. ama en ufak bi agrı sızı ezik morluk yok Korumalara önem gösterin''

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    @permatik geçmiş olsun. Boş vakitlerde ve uygun yerlerde ufaktan öğretmekte fayda var.
    En azından motoru dengede tutma filan. Fren-debriyaj gaz vites filan az-çok bilgi sahibi olsa iyi olur.
    Hatta uygun yerlerde ufaktan sürmesini de öğrenebilir.
    Permatiq59 bunu beğendi.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Cok gecmis olsun,aman dikkat neyin nezaman nerede okacagi bekki degil.
    Permatiq59 bunu beğendi.

Motosikleti
    KapÇık
    yav bı anlık bosluguna geldı heralde cbf150 de kullandı.. 180 kilo gv de kullandı :D 110 kilo cb yi durdugu yerde yatırdı Canı sagolsun onun. canına bısey olmasın 'da koruma demırı gercekten ıse yarıyormus..

Motosikleti
    Honda CBR 600RR
    İyi akşamlar size birkaç soru sorcam bu silindir petekleri arasında 2 sağda 2 solda olmak üzere siyah bir lastik var ben onların hala ne işe yaradığını çözemedim. Biliyorsanız söyleyin lütfen söktüm bi köşede duruyolar . Birde motoru stop ettikten sonra tık tık tık diye bir ses geliyor damlama sesi gibi ama şiddetli sizdede oluyormu sebebi nedir ? cevaplarsanız cok sevinirim

peacetrain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @Permatiq59
    Geçmiş olsun, umarım ilk ve son olur...
    Permatiq59 bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı umot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar size birkaç soru sorcam bu silindir petekleri arasında 2 sağda 2 solda olmak üzere siyah bir lastik var ben onların hala ne işe yaradığını çözemedim. Biliyorsanız söyleyin lütfen söktüm bi köşede duruyolar . Birde motoru stop ettikten sonra tık tık tık diye bir ses geliyor damlama sesi gibi ama şiddetli sizdede oluyormu sebebi nedir ? cevaplarsanız cok sevinirim
    O plastik parçalar geçen sayfalarda biraz konuşulmuştu.
    Yanlış hatırlamıyorsam titreşimle ilgili olduğu söylenmişti. Yine yanlış hatırlamıyorsam @ferdinandd onların sayısını arttırmayı denemişti de titreşimde bir fark olmamıştı (sanırım).

O gelen ses de soğuyan egzosun sesi. Gayet normal.

ahmettuzcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125E
    Öncelikle iyi akşamlar ben haldız plazadan alıcam cb 125e'yi fakat ben siyah renk almak istiyorum,ellerinde de 2013 model siyah şu anda yokmuş,2012 model siyah alsam ne fark olur yani 2012 ile 2013 modelleri arasında yardımcı olur musunuz,en son çare de beyaz almayı düşünüyorum.

Motosikleti
    KapÇık
    beyaz iyidir siyah cbf kullandım yıkadıktan sonra su izlerini silmek için bayağı ugras gerektiriyor

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı ahmettuzcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle iyi akşamlar ben haldız plazadan alıcam cb 125e'yi fakat ben siyah renk almak istiyorum,ellerinde de 2013 model siyah şu anda yokmuş,2012 model siyah alsam ne fark olur yani 2012 ile 2013 modelleri arasında yardımcı olur musunuz,en son çare de beyaz almayı düşünüyorum.
    motor ve yürüyen aksam olarak bir fark yok sadece görünüş olarak belki çok küçük dokunmalar yapabilirler o kadar.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    KapÇık
    arkadaslar bizim motorlara cbf150 de ki arka 3lü canta demiri uyuyormu ? takanlar var. işlem görmesi gerekiyormu ? yoksa direkt arka 2heybe demiri ve canta demiri bizim motora uygunmu cbf'lerin

Motosikleti
    KapÇık
    kimse takmadımı yahu

tfurkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cb 125 e
    merabalar.motorumu herhangi bi ustaya bırakmıştım iyice bi bakım yaptı 250 tl ye fiyatı biraz bana tuzlu geldi sizin yorumunuz nedir? içimi kemiriyo kazık yedik diye.ustanın yaptıkları:
    1-yeni bi ateşleme beyni taktı.(parçayı biz aldık)
    2-elektrik tesisatını tamir etmiş göstergeye fln elektrik gelmiyodu marş basmıyodu
    3-yeni bi akü taktı
    4-ön ömortisör ve direnksiyon biraz yamuktu onu düzeltmiş
    5-ön fren diski yamuktu resmen boşta yavaşlatıyodu onu düzeltmiş.
    6- bujı takmış
    7-geriye kalan tefarruatlar debriyaj teli yağı falan.

sizce 250 tl yi haketmişmi? lütfen cevap verin kazık yedik diye bayram kötü geçcek :DD

Selamlar,bu gün Çorludan Mehmet kardeşim geldi Uçmakdere paraşüt alanında küçük bi piknik yaptık(ice tea'yla )
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    Permatiq59, EFEKAN09 ve reverse bunu beğendiler.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı tfurkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merabalar.motorumu herhangi bi ustaya bırakmıştım iyice bi bakım yaptı 250 tl ye fiyatı biraz bana tuzlu geldi sizin yorumunuz nedir? içimi kemiriyo kazık yedik diye.ustanın yaptıkları:
    2-elektrik tesisatını tamir etmiş göstergeye fln elektrik gelmiyodu marş basmıyodu
    3-yeni bi akü taktı
    6- bujı takmış

sizce 250 tl yi haketmişmi? lütfen cevap verin kazık yedik diye bayram kötü geçcek :DD
    yeni olarak buji ve akü takmış, geri kalan herşey işçilik sanırım. evet biraz fazla gibi, sarfedilen emeğe de bakar tabi.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Permatiq59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu gun yiğenimi görmeye köye gittik bahce kapısından girdik.. yengenize in kapıyı kapat demiyim diye indim.. o surucu kısmına oturdu bende indim demir kapıyı kapatmaya yöneldim. ''Rassstttt'' diye bi ses geldi bi döndüm ki bizim minik kralice motorun altında motor sağa yatmıs allahtan koruma demiri taktırmısım. verdiğim paranın her kurusu helal hoş olsun.. ne hatunda zarar var.. ne motorda.. koruma demiri yengenizin ezilmesinide engelledi.. kesinlikle taktırın.. birde o can havliyle motoru bi kere kaldırdım demekki kolay kalkıyomus
    Cana gelen mala gelsin.. (hos sadece koruma demiri cizildi) Kazasız belasız. tekeriniz düz bassın

Edit.. ''Eldiven dizlik mont olmasaydı kesinlikle incinirdi.. Direkt sağ dirseğinin üzerine düstü.. ama en ufak bi agrı sızı ezik morluk yok Korumalara önem gösterin''
    Ekipmanın faydaları işte abi, incinmeden atlatılmış olması ne mutlu

Motosiklet içinse koruma demirinin önemi hakkaten çok büyük. Fotoğraflarında görmüyordum demiri, tecrubeli olsanda ne olur ne olmaz taktır bir demir diyesim geliyordu hep, neyse bi bildiği vardır diye yazamadıydım

Geçmiş olsun, en büyük kazanız bu olsun, ilk ve son olsun

Alıntı tfurkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3-yeni bi akü taktı
    6- bujı takmış

Akünün değişmediği, beyindi, elektrik tesisatıydı hiç kurcalanmadığı, diskin tornalatılmadığı, amortisörün, gidonun tamire gerek duymadığı, debriyaj teli falan bırak değiştirmeyi ayarlanmadığı standart bakımlar bile 100TL civarı be abi

250 liraya resmen çalışmayan ve eğik yamuk bükük, elektrik tesisatı falan sorunlu bir motosikleti hayata çevirmiş usta, bana fazla gelmedi açıkçası

Alıntı Permatiq59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bizim motorlara cbf150 de ki arka 3lü canta demiri uyuyormu ? takanlar var. işlem görmesi gerekiyormu ? yoksa direkt arka 2heybe demiri ve canta demiri bizim motora uygunmu cbf'lerin
    Abi uyup uymadığını bilmiyorum ama zaten Honda CB için var o dediğin demirden neden Cbf demiri arıyorsun, elinde mi var

Alıntı gezginmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,bu gün Çorludan Mehmet kardeşim geldi Uçmakdere paraşüt alanında küçük bi piknik yaptık(ice tea'yla )
    Fotoğraflarda geziniz kadar güzel hani Son güzel güneşli havalar, gezemeyenlerin yerine de gezin

CB miz varken 500-600km üstü geziler yapamadım ya fena içimde kaldı arkadaş ya, artık yapalım desek önce bi benzinlik ile anlaşıp haftasonları bulaşıklarını yıkamam lazım
    Permatiq59 ve gezginmotor bunu beğendiler.

Motosikleti
    KapÇık
    dostum 170km falandı o yolda bana iyi dileklerin için tesekkürler cb için olduğunu bilmiyordum..

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Geçmiş sayfalarda Mücahit paylaşmıştı şu fotoğrafı, sanırım MotoTAL' dı bayi Bayileri arayıp bi sor istersen CBF ile aynı mı diye

- Sayfa 124 -

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Evet arkadaşlar sonunda egzoz işini arefe gününün tatil olması ile halledebildim ve cb yi yıkatıp sizler için birkaç fotoğraf çektim,işte yeni header lı cb125e performans egzozu.

abeciMotoru bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Vaay be çok yakışmış.
    Güle güle kullan. Yalnız, bir video isteriz sesi duymak için. Ama üzerinde seyir halinde değil, rölantide ve az az gaz verirken.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)