Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Motorun sessizliği hakkında haklısın.......Bende 4 cyl'in yanında 2012 cb125e' var. şehir içi sağ-sol için müthiş.....
    Benim demem o ki; eksoz yerine ben topcase, far koruma, motor koruma demirleri-sis farları( görünürlük için), yüksek tur camı gibi exralara para harcadım.........
    Tabii keyf senin-para senin, fakat unutma ki muayene zamanı sıkıntı yaşarsın....
    The Power of The Dreams.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun sessizliği hakkında haklısın.......Bende 4 cyl'in yanında 2012 cb125e' var. şehir içi sağ-sol için müthiş.....
    Benim demem o ki; eksoz yerine ben topcase, far koruma, motor koruma demirleri-sis farları( görünürlük için), yüksek tur camı gibi exralara para harcadım.........
    Tabii keyf senin-para senin, fakat unutma ki muayene zamanı sıkıntı yaşarsın....
    Topcase bende taktim,yakinda caka lamba siparisi vermeyi dusunuyorum. Yaptirdigim egzoz komple oldugu icin muayene zamani kolayca sokup orjinali takabilcem bu yuzden bukadar bekledim. Daha once komple acik egzozlu VN1500 kullandim bu seferde kufur ediyolardi heleki bikeresinde wild star 1600 ile kadinin birini solluyordum kadin bile kufretti komple bos egzozlu virago 250 ile carsida gezerken yasli teyze beddua etti ) yani handikaplarini yasadim bu yuzden makul sesli guzel bi egzoz yaptirdim. Bakalim bi gelsin takaym da videosunu paylasirim, umarim istedigim sesi elde edebilirim

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Şimdiden hayırlı olsun diyelim... Bende bi ara bakmıştım E-bay' den komple İXİL vardı( krom ve mat siyah olmak üzere 2 çeşit) 180 usd + kargo idi......
    Tabii unutmadan burası bir bilgi paylaşım formu...--- Hayat paylaştıkça GÜZEL'dir...
    Kalın sağlıcakla!
    The Power of The Dreams.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ey ahali, egzozum tamamlanmis ve nasipse bugun kargoya veriliyor komple ara borulu,silindirden itibaren siyah (orjinali gibi) daha sonra krom tri oval tüp. Ayrica susturucu aparati var istedigim zaman sessiz modda kullanabilcem insallah. Bakalim bakalim kutudan ne cikacak merakla bekliyorum. Bir yandan 12-8 vardiyasi bir yandan 8-8 calisip pert olmak bir yandan da egzoz kovalamak ) cok yorgunum
    Elim ayağım titriyor şerefsizim.

Bir de bu meretin fiyatını sormuş muyduk ya da yazmış mıydın, unuttum gitti. Kaç papele mal oldu ayıptır sorması?
    Ortaya cırtlak olmayan bir ses çıkarsa ben de almayı düşünebilirim.

korbygs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX 162 CC

Uploaded with ImageShack.us

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:58 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:08 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:10 ----------

ordan burdan şurdan esintiler !!!
    reverse ve FatihC bunu beğendiler.
    1. FYM MASAİ 250 CC CHOPER 2. HONDA CBF 150 CC COMMUTER
    3. ASYA GY 200 CC ENDURO 4. HONDA CB 125 E YİNE COMMUTER ve commuterin kralı son MCX 162 CC

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Şimdiden hayırlı olsun diyelim... Bende bi ara bakmıştım E-bay' den komple İXİL vardı( krom ve mat siyah olmak üzere 2 çeşit) 180 usd + kargo idi......
    Tabii unutmadan burası bir bilgi paylaşım formu...--- Hayat paylaştıkça GÜZEL'dir...
    Kalın sağlıcakla!

sağolasın teşekkür ederim,ixil komple 275 tl civarı tr de ama şekli hoşuma gitmedi birde ybr için olanını buldum ara boru yine sıkıntıydı yani :(

reversfiyatı hiç sorma :D ixilden pahalıya geldi, şöyle söyleyeyim kawasaki ninyaja aldığım tüpün 2 katından daha pahalıya geldi :( fiyatı arttıran şeyler ara boru, flanş vs.. boru büktür,onu tornalattır bunu çektir derken e adam bide kendi gidip geliyor sağa sola para bırakıyor fiyat ta ona göre yükseliyor. birde ben çok kaliteli malzemeden istedim, kataloktan 600cc lere yaptığı egzozu gösterip ''bundan istiyorum'' deyince fiyatta ona göre yükseldi =) susturucu aparatı da zaten 25 tl civarı vs vs... tam fiyatı kargo elime geçince yazıcam. yarın 4-12 ye başlıyorum umarım ben evdeyken gelir.
    Karadeniz - Giresun.

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Bizim motor ne kadar yağ alır arkadaşlar 1 lt mi 800 ml mi?
    ZEMHERİ!

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Ennn fazla 800 Ml !

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ennn fazla 800 Ml !
    teşekkürler dediünizgibi 800 ml koydum . hava filtresininin kapağını sökmemi engelleyen vidayı nasıl açabilirim depoyu sökmek mi
    gerek.
    ZEMHERİ!

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı 585858 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler dediünizgibi 800 ml koydum . hava filtresininin kapağını sökmemi engelleyen vidayı nasıl açabilirim depoyu sökmek mi
    gerek.
    Evet mecburen deponun smunu açılıp depo kaldırılıyor (bağlantılarını komple sökmene gerek yok ama somunu söküp depoyu çentiklerinden kaydırarak şasiden ayırman şart malesef
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    arkadaşlar periyodik zincir ve motor yağı değişimi ne sıklıkta yapılır?

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar periyodik zincir ve motor yağı değişimi ne sıklıkta yapılır?
    Abi periyodiği kılavuzda yazıyorduda noktası virgülüne bilemedim şimdi

- Ben şöyle yapıyorum 300-500km de bir zincire veriyorum yağı 1000-1500 km arasıda zinciri söküp, dişlileri, yuvaları temizleyip, zinciri ayrıca bi parlatıp komple sıfırlıyorum

- Motor yağı değişiminide ben şöyle yaptım hep, 4000 de 1 servise gittim zaten komple bakım için (yağda değişiyor zaten), orta 2000 lerde kendim değiştirdim.

Kılavuza göre ara değişimlerede gerek yok ama ben uzun yol yaptığım için genellikle makinenin ayaklar sıcak başı serin kalsın istediğim

Birde o yeni yağ ile İsviçre saati gibi çalışma modu varya, onun keyfi de diyebiliriz
    abeciMotoru bunu beğendi.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Abi periyodiği kılavuzda yazıyorduda noktası virgülüne bilemedim şimdi

- Ben şöyle yapıyorum 300-500km de bir zincire veriyorum yağı 1000-1500 km arasıda zinciri söküp, dişlileri, yuvaları temizleyip, zinciri ayrıca bi parlatıp komple sıfırlıyorum

- Motor yağı değişiminide ben şöyle yaptım hep, 4000 de 1 servise gittim zaten komple bakım için (yağda değişiyor zaten), orta 2000 lerde kendim değiştirdim.

Kılavuza göre ara değişimlerede gerek yok ama ben uzun yol yaptığım için genellikle makinenin ayaklar sıcak başı serin kalsın istediğim

Birde o yeni yağ ile İsviçre saati gibi çalışma modu varya, onun keyfi de diyebiliriz
    Teşekkürler kardeşim kitapçığa bir göz atalım, ben de yeni 1000 bakımına götürdüm, 10 günde 1000 yapmışım farkında değilim
    cihaz bana mısın demiyor

Motosikleti
    Honda NC S
    Sen bundan sonra gör Hele bi 3500-4000 bakımı sonrası, + subap ayarı falanda giriyor devreye ozaman işte esas ozaman gör

Kılavuzdan şaşma abi hiçbirzaman, memnun kalmana sevindim genelde bişey bulma çabasıyla konuşurlar hiç anlamam

Ama seviyorsan günden güne daha fazlasını verecek sana CB emin ol

Benimde içim cız edecek ama sanırım ani bi karar aldım bakıcaz hayırlısı

notdream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    Merhaba arkadaşlar burada CB125E kullanan arkadaşlar olduğu için sormak istiyorum: Bu motorun 2.el satışı nasıl tutuluyor mu ve hemen satılabiliyor mu? Öğrenme ve geçiş için şimdi almak ve ilkbaharda satmayı düşünüyorum. Neler söylersiniz bunun için?
    turn your DREAMS into REALITY

Motosikleti
    Honda NC S
    Ya bugünleridemi görecektik, yemin ederim yazarken ellerim titredi beyler :/ Yapacak bişey yok illa ki o gün gelecekmiş demek ki diye avutuyorum kendimi...
    Fiyat mevzusunu çok düşündüm, MT CB başlığı kullanıcılarının muadili olabilecek ilan çok az beyler Sahibinden' de. Bu yüzden yemişim deyip kıyaslamadım bile

Forumdada sordum sordum kimseden çıt çıkmadı.

Bir ara arkadaşın birine anlık fiyattan 1 yıl için %10 kır fiyatı ben satın alayım demiştim forumda, "OHA, OKADAR indirimmi olur çüşşşş..." demişlerdi, ben %20 fiyat kırdım daha neyapayım bilemedim.

Ahanda ilanım, henüz onay süresinde : sahibinden.com / HONDA CB

Umarım hayırlısıyla sonuçlanır... Ani karar verdim biliyorum ama yoksa olmuyor abi o iş, nezamandır kendimi kandırmaya çalışıyorum ama elle tutulur sebep bulamıyorum,
    CB biraz sorunlu motosiklet olaydı iiydi, ayrılmak kolay olurdu
    Çıkıp iki paket sigara sömüreyim geliyorum

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Haydi hayırlısı arkadaşım...
    Yalnız söylemedi deme...çok arayacaksın keratayı
    Nerden mi biliyorum......2007'den beri büyük motorum var-her zaman yanında bi ufaklık bulundurmuşumdur, büyükle trafikte zorfan yaz aylarında adamı hadım eder, ayrıca manevra olayı. dar yerden geçememe, kaldırım çıkamama-yada çıkaramama v.s.
    The Power of The Dreams.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Ya bugünleridemi görecektik, yemin ederim yazarken ellerim titredi beyler :/ Yapacak bişey yok illa ki o gün gelecekmiş demek ki diye avutuyorum kendimi...
    Fiyat mevzusunu çok düşündüm, MT CB başlığı kullanıcılarının muadili olabilecek ilan çok az beyler Sahibinden' de. Bu yüzden yemişim deyip kıyaslamadım bile

Forumdada sordum sordum kimseden çıt çıkmadı.

Bir ara arkadaşın birine anlık fiyattan 1 yıl için %10 kır fiyatı ben satın alayım demiştim forumda, "OHA, OKADAR indirimmi olur çüşşşş..." demişlerdi, ben %20 fiyat kırdım daha neyapayım bilemedim.

Ahanda ilanım, henüz onay süresinde : sahibinden.com / HONDA CB

Umarım hayırlısıyla sonuçlanır... Ani karar verdim biliyorum ama yoksa olmuyor abi o iş, nezamandır kendimi kandırmaya çalışıyorum ama elle tutulur sebep bulamıyorum,
    CB biraz sorunlu motosiklet olaydı iiydi, ayrılmak kolay olurdu
    Çıkıp iki paket sigara sömüreyim geliyorum
    Ne yaptın abi sen?

Hadi hayırlısı olsun. Ne düşünüyorsun şimdi yeni motor olarak?

Motosikleti
    Honda NC S
    Haydi hayırlısı arkadaşım.. Yalnız söylemedi deme...çok arayacaksın keratayı
    Nerden mi biliyorum......2007'den beri büyük motorum var-her zaman yanında bi ufaklık bulundurmuşumdur, manevra olayı. dar yerden geçememe, kaldırım çıkamama-yada çıkaramama v.s.
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne yaptın abi sen? Ne düşünüyorsun şimdi yeni motor olarak?
    Vala sanırım ne deseniz haklısınızda neyapayım abi şimdi :/ Zaten zor aldığım bi karar, destek olun ya bu ne abi ilanı kaldırtacaksınız adama

@reverse CBR250 sokuyorum araya, direk yukarı zıplamak halen korkutuyor, zaten direk zıplayacak olsam en az 1 yıl daha CB ile devam ederdim sonra ne yapar eder 2. motosiklet olarak elimden çıkarmazdım.

Ama CBR250' de şehir içide aşırı sorun yaratmaz düşüncesindeyim şuan CB gibi olmiycağı kesin tabide nispeten katlanılır yine. Yani 125 ile 250 yi aynı anda elde tutup beslemek çok mantıklı gelemiyor şuan için...

Sonraki motosiklete eklerim ekstra doğabilecek giderleri veya yine bir 2. CB almakta o gün için mantıklı olabilir, durup beklemek yerine birilerini mutlu etmeye devam eder yavrucak

Yanlış düşündüğüm biyer varsa tabi uyarın abi, fikrime terste olsa mutlu ediyor Sonuçta motosiklet camiasında etimiz ne budumuz ne, tecrubeye saygımız sonsuz
    reverse bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Vala sanırım ne deseniz haklısınızda neyapayım abi şimdi :/ Zaten zor aldığım bi karar, destek olun ya bu ne abi ilanı kaldırtacaksınız adama

@reverse CBR250 sokuyorum araya, direk yukarı zıplamak halen korkutuyor, zaten direk zıplayacak olsam en az 1 yıl daha CB ile devam ederdim sonra ne yapar eder 2. motosiklet olarak elimden çıkarmazdım.

Ama CBR250' de şehir içide aşırı sorun yaratmaz düşüncesindeyim şuan CB gibi olmiycağı kesin tabide nispeten katlanılır yine. Yani 125 ile 250 yi aynı anda elde tutup beslemek çok mantıklı gelemiyor şuan için...

Sonraki motosiklete eklerim ekstra doğabilecek giderleri veya yine bir 2. CB almakta o gün için mantıklı olabilir, durup beklemek yerine birilerini mutlu etmeye devam eder yavrucak

Yanlış düşündüğüm biyer varsa tabi uyarın abi, fikrime terste olsa mutlu ediyor Sonuçta motosiklet camiasında etimiz ne budumuz ne, tecrubeye saygımız sonsuz
    Hayirlisi olsun, cbr in arkaya da bi topcase takarsin gel keyfim gel

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)