Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı N Emre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000 bakımı için castrol kaç numara kullanmalıyım
    Ben castrol yag kullanmiyorum artik, iphone,mobil ve motul öneririm. 10-40 olacak ve max 800 ml koyulacak ayrica araba yagi degil motosiklet yagi olacak malum islak debriyaj.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ağustos ayının ortasından sonra totom yerse 2 kişi İstanbul-İzmir/Efes yolculuğu yapacağım.
    O zaman tıkanma mıkanma bırakmam başlıkta.
    Zamanın varsa yememesi için hiçbi sebep yok ki reverse. Ah benim fotoğraf çekme huyum olsaydıda, o havada insan ölür denilecek kareler paylaşabilseydim şurda

Zaman varsa saçmalama sınırlarını bile aşabilirsin, destekçiniz Motosikletten yana zaten hiç şüphen olmasın

He birde günaydınlar herkese
    reverse bunu beğendi.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buyuk ihtimalle sana yakin bir motosiklet tamircisine yonlendireceklerdir,bakim karsiliginda oradan bir fatura alacaksin ve garanti icin gecerli olacak. Hadi bakalim insallah sıkıntısız sekilde hallolur
    Aradılar en yakın servi tokattaymış oraya gitmem gerekiyormuş, orayada gidemem kendim değişecem heralde yani garanti dışı kalacak.
    ZEMHERİ!

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Ağustos ayının ortasından sonra totom yerse 2 kişi İstanbul-İzmir/Efes yolculuğu yapacağım.
    O zaman tıkanma mıkanma bırakmam başlıkta.
    Ama dediğim gibi, yerse yani.
    Efes'i pazar gününe getirirseniz 200 km öteden çıkar gelirim , öyle bir durum olacak olursa özelden görüşelim

Ege'nin sıcak sularına inen yok mu millet tanışalım, kaynaşalım
    reverse bunu beğendi.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı 585858 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aradılar en yakın servi tokattaymış oraya gitmem gerekiyormuş, orayada gidemem kendim değişecem heralde yani garanti dışı kalacak.
    Oyle sacmalik mi olur? Acemiyim oraya kadar suremem ayrica vaktim de yok okadar benzin paramda,bana yakin herhangi bir markanin servisinde halledelim su isi deseydin keske. Boyle sacma cozum de gormedim.

Motosikleti
    Sizin dediğinizi desem olurmu acaba adam honda türkiyeden aradı dediki başka servis tali servistir onların değiştiğine firmamız garanti vermez dolayısıyla başka yerde değişirseniz motorunuz garanti dışı kalır illa 1000 km de değişmeniz lazım diye bir şey yok 1200 km esentin belki tokatta işiniz çıkar götürürsünüz dedi çözüm önerileri buymuş.
    ZEMHERİ!

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    @ferdinandd, @Murat 48/30, teşekkürler arkadaşlar. Cesaretlendirdiniz.
    Murat günü belli değil, senelik iznimin geri kalanında öyle bir düşünce var bakalım.
    Belli olursa mutlaka haberleşiriz.

mettek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5
    Motorumu cc yükseltmek için satıyorum.İlgilenen varsa ulaşabilirsiniz.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-tertemiz-3500-km-de-sifir-ayarinda-131091356/detay/

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı 585858 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin dediğinizi desem olurmu acaba adam honda türkiyeden aradı dediki başka servis tali servistir onların değiştiğine firmamız garanti vermez dolayısıyla başka yerde değişirseniz motorunuz garanti dışı kalır illa 1000 km de değişmeniz lazım diye bir şey yok 1200 km esentin belki tokatta işiniz çıkar götürürsünüz dedi çözüm önerileri buymuş.
    Bir kerelik birsey degil ki bu,3.000 km sonra tekrar gideceksiniz, bi 4.000 km sonra tekrar.. Tokattan kız bulmak lazim okadar yolu gidip gelmek icin şaka bir yana garanti olayini oturup duşunun madem zaten rodajda sadece yag parasi aliyor diger bakimlarda da 90-100 lira aliyorlar. O oaralari toplasan zaten benzin paran vs ile komple sifir motor yaptirirsin..en olmadi cikar gitsin garantiden.honda da surekli onlara git para bayıl istiyor iste dertleri o..

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Bu gün birlikte dolaştığımız bir arkadaşın dediğine göre 1 depo ile Antalya-İzmir-İstanbul 880 km yol almış. "Yok artık" dedim, 100 km'de 1.5 lt felan!
    Ne bu yaa, neredeyse suyla çalışacak.Çok satar bu her halde...

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    cok az yakıyor mus gercekten

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gün birlikte dolaştığımız bir arkadaşın dediğine göre 1 depo ile Antalya-İzmir-İstanbul 880 km yol almış. "Yok artık" dedim, 100 km'de 1.5 lt felan!
    CB ile mi? eğer öyle ise antalyadan izmire ordanda istanbula kadar kesintisiz bir rampa(aşağı doğru) bulmuş olmalı xD :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:37 ----------

Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler 1000 km bakımında ne yapıyolar malıyet nedır anadolu yakasında kıme goturelım herhalde yag yag fılıtresı ve kontrol felan
    Yağı değiştiriyor birde sağına soluna bakıyor,halatların kontrolu zincir yağlama germe vs.. frenlere bakıyor. sanki motosiklet isatın alacak gibi =) maliyet sadece koyduğu yağın parası işçilik alınmıyor. (senin motorda yağ filtresi varsa bide onun parasını alır)
    Karadeniz - Giresun.

forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok abartmış...
    Aptallık En Büyük Günahtır !

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Ben dün tripmetre 470km'de iken benzin fulledim. 434km'de yedeğe düştü. Geri kalan km'lerin sonlarını ha bitti, ha bitecek diye gittim.
    bence 880km filan hayal ürünü. Hadi rüzgarsız havada 1 kerede rampa çıkmadan, topcase'siz, yüksüz, bir de hafif biriyseniz olsun olsun 500-550km.

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 depoda CB ile Antalya' dan İzmire ordanda İstanbula kadar kesintisiz bir aşağa eğimli rampa bulmuş olmalı xD :D

Rüzgarsız havada, 1 kere rampa çıkmadan, topcase'siz, yüksüz, bir de hafif biriyseniz...
    Normal şartlarda, bi depoda (uzun yol bile olsa) maksimum 600-650km arası geçilebilir diye düşünüyorum. Fazlası, Sekanın ve reversenin saydığı şartlarla ancak mümkün olabilir

Inzell' de şartları zorlayarak test etmişti, 1.66lt/100km altına inememişti, yani 1.5lt çok zor
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    @ferdinandd ben neden 3 litre civarı yakıyorum acaba?
    Büyük çoğunlukla iş-ev arası 3 km mesafede kullanmam ve devamlı topcase olması, az biraz devirli kullanmak, ev-iş arası olmadığı zamanlarda artçılı yolculuk etmek bu kadar mı etkiler?
    Yani benim 100km'de 3 litre yakmamın açıklaması bu mu?

Motosikleti
    Honda NC S
    Sürekli kısa mesafe olayına bende bi süredir yeni girdim reverse, sanırım en çok etkileyen bu olabilir

Henüz 1 depo yol yapmadım kısa mesafelerle ama göstergenin duruşundan az çok okur olduk artık tam tutarlı göstermesede... etkiliyor gibi sanki yakıtı

Diğerler saydıkların bendede var (artçı+topcase...) sadece aşırı devirli kullanmadığımı düşünüyorum, yani aslında devirlensemde sert gaz açmıyorum sanırım, çoğu videoda kullanıcılar direk dibe yaslıyor elciği

Kışın sert kullanım denemiştim, artçılı bolca yüklü ve dipgaz epey uzun yolda yaptım (bildiğin dibe yasladım elciği Yalovada feribottan - Orhangaziye kadar dağ tepe...120kmh leri gördüğüm yolculuk),

hava buz gibi soğuk, deponun yarısınıda şehir içinde bu sertlikte kullanmayla devam ettim maksat test olsun...
    Tam hatırlamıyorum ama 450km civarı yedeğe düşmüştüm sanırım, eski sayfalardan bulmam lazım net bilgi için. Yani senin dediğin sarfiyata geliyor aslında yaklaşık
    Kısa mesafede 1 depo deneyeyim ozaman net belli olur nekadar etkilediği, bilgilendirirm zaten

Birde ben subap (oda zaten kılavuzda önerilen) ayarı hariç orjinal ayarlarını hiç ellemedim. Sen hiç karbutator falan, rolanti devri... ...ayarlatdın mı?

__ Birde kamera yokmu hiçbirimizde ya, benim nezamandır alasım var, 170USD Sony, aylardır yolda geliyor yazıyor Sony TR sitesinde, ümidi kestim kesicem,

Y.Dısından eşi dostu dönecek olan varsa bi el atsın sevabına, 3-5 gr bişey zaten, keyfimize taze kan lazım artık 1 yıl oldu

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    ferdinandd merakla bekliyorum neticeyi.
    Ben rölanti devrini ayarlattım evet, hatta en son 8000 bakımında bir daha el attılar. Çünkü motoru ilk çalıştırmada sıkıntı yaşıyordum, rölanti devri düşük dediler az biraz yükselttiler.
    Onun haricinde ayar yapılan başka bir şey yok.

gazo0202 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    ferdinandd merakla bekliyorum neticeyi.
    Ben rölanti devrini ayarlattım evet, hatta en son 8000 bakımında bir daha el attılar. Çünkü motoru ilk çalıştırmada sıkıntı yaşıyordum, rölanti devri düşük dediler az biraz yükselttiler.
    Onun haricinde ayar yapılan başka bir şey yok.
    senin bu şartlar altında 3 litre yakman çok normal

Motosikleti
    artık kendimdeğişecem ya bugün yada yarın.

Ben depoyufulledim o depo kapağının altındaki demir istinata kadar. yarısında artçılı yarısı kendim fakat hep gaz açtım hiçsakin kullanmadım çoğuda yarısıda bayır sayılır şehir içi 260 km daha yedeğe düşmedim ama yakındır.
    ZEMHERİ!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)