Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Motorun yağını kendim değişince garanti dışı kalır mı? Motoru servise götürme gibi imkanım yok Sivas 'ta honda servisi yok.
    ZEMHERİ!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    N Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honca cb125 e
    arkaadaşlar benim 90 kmh yi geçmiyor ne yapmalıyım motor 800 km de ne önerirsiniz bilgi için teşekkürler

korbygs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX 162 CC
    rodajda zaten o hıza çıkılmaz neyse sivasa en yakın nerdese oraya yoksam garanti dışı kalır ilk sefer için götür en azından mekanik 1000 km den sonra bi sorun çıkarmaz zaten kendin yaparsın sonra ...
    1. FYM MASAİ 250 CC CHOPER 2. HONDA CBF 150 CC COMMUTER
    3. ASYA GY 200 CC ENDURO 4. HONDA CB 125 E YİNE COMMUTER ve commuterin kralı son MCX 162 CC

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Selamlar CB gençliği,

Cuma aksamı nihayet CB başlığımızdan İbrahim (Camper) arkadaşımızla yüzyüze tanışmak nasip oldu
    Hoş muhabbet, sıcak kanlı, tertemiz sağlam oturmuş bir karakteri var. Sağolsun arkadaş çevresi ile de tanıştırdı, hepsi pırıl pırıl insanlar

CB ile 135kmh süratleri gören D.I.D zıncir takımı kullanan arkadaşta oradaydı...uzun uzun espiriyle karışık motosiklet muhabbetleri döndü.

Yedik içtik elimi cebime attırtmadı (buna bozuldum ama kısmetse telafi ederiz, hem görüşme sebebimiz olur, elimde koz var ), kendimi misafir hissettim bu yüzden

Sonrasında üç CB, bir CBR250 ve bir Inazuma turladık. Keyifli güzel bi akşamdı, kendisine buradan da teşekkür etmek istedim
    reverse ve Murat 48/30 bunu beğendiler.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Arkadaşlar yine bir sorum olacak.
    Benim için çok önemli bir konu. Umarım yine basit ve olağan bir durumdur.

Motorun depo kapağının üzerine bir nesne koyduğumda, o nesneyi aldığımda çok bariz bir benzin kokusu alıyorum.
    Mesela motoru park ederken, motoru stop edip kaskımı çıkartıp deponun üstüne koydum diyelim. İşim bittiğimde kaskı oradan alınca içi benzin kokusu dolmuş oluyor.
    Acaba depo kapağından bir miktar benzin uçuyor olabilir mi? Benzinimiz havaya mı karışıyor acaba?
    Bu durum normal mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:51 ----------

@ferdinandd; fotoğraf isterik.

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yine bir sorum olacak. Umarım yine basit ve olağan bir durumdur.
    Mesela motoru park ederken, motoru stop edip kaskımı çıkartıp deponun üstüne koydum diyelim. İşim bittiğinde kaskı alınca içi benzin kokusu oluyor.
    Acaba depo kapağından bir miktar benzin uçuyor olabilir mi? Benzinimiz havaya mı karışıyor acaba? Bu durum normal mi?
    @ferdinandd; fotoğraf isterik
    O durum bendede oluyor reverse, çok sık koymuyorum depo üstüne, genelde aynaya asıyorum ama ne zaman koysam benzin kokusu alıyorum kasktan.

Bi ara bende şüphelenmiştim ama normalde kokladığımda falan bariz benzin kokusu sızmıyor gibi, ancak senin dediğin gibi kapağın üstünü kapatırsan oluyor Cevap gelirse benimde içim rahatlar

__ Fotoğraf işine pek giremedik reverse, akşam buluşması oldu ve çok ani gelişti, makina falan almadı kimse. Telefon falan gece biliyorsun çekmemek bile daha iyi

Zaten bu sebeplerden yüzeysel aktardım, detaylara pek girmedim... umarım daha keyifli buluşmalarda olur, bol fotolu şen şakrak.

(mesela seninde katıldığın bi turlama gibi )
    reverse bunu beğendi.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    Bi foto da benden olsun. Oldukça yakışıklı makina kim ne derse desin ;)

ferdinandd bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı forevermore adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi foto da benden olsun. Oldukça yakışıklı makina kim ne derse desin ;)
    Eyvah eyvahh foto yakıyorr
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    Madem beğendiniz bu haftasonu yaptığımız sorgun kampı gezisinden bir kaç kare cb125'e dair. Çok yakışıklı keyifli makine, kesinlikle abartı bir titreşim yok, uzun yola da gider, katır gibi yüklenip iki kişi dağ bayır kampa da gider... Benim CBF ile kalıbını da karşılaştırabilirsiniz fotodan ama tabi cbf bi miktar daha arkada duruyor cb125 daha önde ama gene de inanılmaz kalıp farkı yok ;)

---------- Post added at 00:07 ---------- Previous post was at 00:03 ----------

ferdinandd ve reverse bunu beğendiler.

Motosikleti
    honca cb125 e
    öncede yazmıştım bu soruyu pek bi cvp alamadım benim motor 90 kmh yi geçmiyor motor 800km de ne yapmalım ne önerirsiniz...
    bilgi için teşekkürler

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı N Emre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncede yazmıştım bu soruyu pek bi cvp alamadım benim motor 90 kmh yi geçmiyor motor 800km de ne yapmalım ne önerirsiniz...
    bilgi için teşekkürler
    60kmh geçmemeye çalış bir müddet daha. Bi sorun oluşmamışsa 3500-4000 gibi tamamen kendine gelecektir, keşke hiç denememiş olsaydın :/ Umarım kalıcı bir hasar veya körelme yaşamazsın.

Kılavuzda yazıyordu, sürekli vites değiştirin, motor ısınmadan mola verin, 50-60 km/h geçmeyin, artçı almayın, dik yokuş çıkmayın... ... birsürü rodaj uyarısı

Benim tek önerebileceğim birazcık daha sabretmen

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Şu benzin kokusu olayıyla ilgili çok kısa bir araştırma yaptım.
    Depo kapaklarında iğne deliği kadar bir delik oluyormuş benzinin sağlıklı şekilde depodan akabilmesi için.
    O delik olmazsa sanırım vakum etkisi olacak ve depoya hava girmediğinden benzin akmayacak. (Sanırım böyle.)
    Peki acaba bizim sorunumuz bu delikle mi ilgili?

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu benzin kokusu olayıyla ilgili çok kısa bir araştırma yaptım.
    Depo kapaklarında iğne deliği kadar bir delik oluyormuş benzinin sağlıklı şekilde depodan akabilmesi için.
    O delik olmazsa sanırım vakum etkisi olacak ve depoya hava girmediğinden benzin akmayacak. (Sanırım böyle.)
    Peki acaba bizim sorunumuz bu delikle mi ilgili?
    Benzin alirken deponun icindeki saci n uzerine gecirmemeye calisin,ayrica depo kapaginin altindaki contayi arada temizleyin.

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Bugün honda anesi aradım motorum 950 km de 1000 yağ değişimi için; sivastayım sivasta bayi yok dedim, kendim değişirsem garanti dışı kalır dedim bir çözüm önerilerinin olup olmadığını sordum onlarda honda Türkiyeyi aramamı söylediler honda türkiyeyede durumu anlattım onlarda telefon numaramı alarak döneceklerini söylediler. Hadi hayırlısı bakalım ne olacak.
    ZEMHERİ!

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı 585858 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün honda anesi aradım motorum 950 km de 1000 yağ değişimi için; sivastayım sivasta bayi yok dedim, kendim değişirsem garanti dışı kalır dedim bir çözüm önerilerinin olup olmadığını sordum onlarda honda Türkiyeyi aramamı söylediler honda türkiyeyede durumu anlattım onlarda telefon numaramı alarak döneceklerini söylediler. Hadi hayırlısı bakalım ne olacak.
    Buyuk ihtimalle sana yakin bir motosiklet tamircisine yonlendireceklerdir,bakim karsiliginda oradan bir fatura alacaksin ve garanti icin gecerli olacak. Hadi bakalim insallah sıkıntısız sekilde hallolur

Camper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f650 twin
    Ferdi tanıştığımıza çok çok memnun oldum. Çok değerli yürekten bir arkadaş tanıdım ve mutlu oldum. Dilerim ilk fırsatta muhabbetimize kaldığımız yerden daha etraflı devam ederiz. Çok selam ve sevgiler. Ve bu vesile ile forumdaki tüm arkadaşlara günaydın güzel günler dilerim.

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    Abiler kardeşler herkese selamlar. iki üç gün içinde İzmir'den Mersin istikametinde motoruyla yolculuk yapacak olan var mı veya ortalarda katılmak isteyen? Birlikte gitmek daha keyifli olacaktır. Bunu takıldığım diğer konulara da yazacağım...

Motosikleti
    Honda NC S
    Aha başlık yine şiddetli bi Dıkanma yaşamış

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Ağustos ayının ortasından sonra totom yerse 2 kişi İstanbul-İzmir/Efes yolculuğu yapacağım.
    O zaman tıkanma mıkanma bırakmam başlıkta.
    Ama dediğim gibi, yerse yani.

Motosikleti
    honca cb125 e
    1000 bakımı için castrol kaç numara kullanmalıyım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)