Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hamza034 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    dr. mzc kardeş sen illa yatırmaya çalışıyorsun hemde kazadan sonra, valla iyi cesaret.
    ben ise tam tersi, yazın yaptıgım kazadan sonra artık virajlara esas duruşta giriyorum (iyice yavaşlayıp motoru olabildiğince yatırmadan giriyorum) iyice korkar oldum
    aksesuar bende düşünüyorum mesela öne sağlı sollu ikitane led; çantaya frene basınca yanan led şeritten; depoya sticker ve kan grubu;- göstergelerin oraya uygun ebatta bitane saat iyi gider malum yolda giderken saatten mahrumuz
    Dr.MZÇ bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Anesi arayıp hem fiyat alayım hemde role siparişi vereyim.. Teşekkürler beyler
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

Motosikleti
    cb 125e
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Abi motosiklet yeni olduğu için ilk 1000 bakımına kadar bu tür şeyler yaşanabilir demişlerdi bana ki 1000 km olmadan ortadan kalkmıştı arada bikaç marş basma ihtiyacı sonrasında hep tek marş

Birde çok uzun süre yakıt musluğu kapalı yattı ise motosikletin, yakıt akışı kesildiğinden olabiliyor bu durum.

Benzin ibresinin yerinden oynamaması normal motosiklet çalışmadığı sürece ibre yükselmiyor zaten

Yakıt musluğundaki ok yukarıyı gösterecek şekilde çevirip motor çalışmazken gazı bi açıp bırakın, sonra jigleyi çekip marşa basın 15sn sonra jigleyi bırakın, sorunsuzca işlem tamam
    hocam dediklerini yaptım ama sonuç alamadım. Ayrıca bugün farkettim ki 1 aydır jigle açık durumdaymış. sorun bu olabilir mi acaba ? bir de aküyü bitirdim sanırım 2-3 kez marşa bastıktan sonra basmıyor. tırrtt diye bir ses gelip ışıklar sönmeye başlıyor

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı sempo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam dediklerini yaptım ama sonuç alamadım. Ayrıca bugün farkettim ki 1 aydır jigle açık durumdaymış. sorun bu olabilir mi acaba ? bir de aküyü bitirdim sanırım 2-3 kez marşa bastıktan sonra basmıyor. tırrtt diye bir ses gelip ışıklar sönmeye başlıyor
    Ön far ampülünü sök öyle marş basar belki ah honda bir far anahtarı koymak çok mu zor

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Arkadaşlar bugün talihsiz bir olay yaşadım ve ACİL yardımlarınız gerekli.

Öncelikle kaza geçirmedim onu söyleyeyim, endişelenecek bir durum yok.
    Her zaman olduğu gibi otoparka girdim. Normalde vites 1'de yan ayağı açarak motoru stop eder, öyle inerim motordan. Bugün bir şey kontrol etmek için vitesi boşa aldım ve indim motordan.
    Tabi yan ayağı açmayınca motor devrildi. Yalnız kotrollü bir iniş oldu bu. Yani motor yere düştü bile sayılmaz. Sanki elimle yatırdım yere motoru.

Asıl sorun burada başladı. Motoru kaldırdım bir gördüm ki yerde biraz sıvı var. Sıvı 10-15 saniyede uçup gidince benzin olduğunu anladım.
    Kız arkadaşım yanımdaydı. Motoru bir kez daha kontrollü bir şekilde yere bırakmadan yatırdım ve kontrol etmesini istedim. Yine benzin aktı.
    Bu kez aktığı yeri de gördük.
    Sol ayak peginin hemen altına doğru uzanan ucu açık bir hortum. Bu ne ola ki?
    Bu hortumdan resmen benzin akıyor motor sola yatınca.
    Bu bir problem midir? Normal midir?

Aha da hortum bu:

Kırmızı çızgıyla hortumu işaretledim yuvarlak halka da bittiği nokta ve açık ucu.

Motosikleti
    Benzin aktığına göre karbüratör tahliye hortumu. Motoru yan yatırınca karbüratör şamandırasındaki benzin tahliyeden akıyor. Kısacası sorun yok.
    reverse ve Arda_Karaca bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Ohh rahatladım.
    Mengu16 şu başlıkta ilk defa yazdığın bir yazıyı bu kadar beğeniyorum.
    Şaka şaka, gerçekten çok sağol.

Peki ayıptır sorması neden böyle bir tahliye hortumu var?

Motosikleti
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ohh rahatladım.
    Mengu16 şu başlıkta ilk defa yazdığın bir yazıyı bu kadar beğeniyorum.
    Şaka şaka, gerçekten çok sağol.

Peki ayıptır sorması neden böyle bir tahliye hortumu var?
    Karbüratör hava alsın diye var. Su şisesini kafana dikince gluk gluk diye ses çıkartırsın ya aynen o yüzden, onu yapmazsan su akışı kesilir. Aynısı benzin için de geçerli. Karbüratör şamandırası bozuksa da ordan benzin akıtır, karbüratör sürekli benzinle dolacağı için.
    reverse bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Anladım Mengu tekrar çok sağol.
    Birden öyle görünce korktum valla yalan yok.

Sorun çözüldüğüne göre bugünkü hadiselerden bahsedeyim.
    Ön fren balatalarını değiştirmek için G.O.P Artı Hondaya gittim
    Giderken yanımda da 1 litre motul 10-40 5100 4T yağ götürdüm.
    Usta balatayı değiştirirken bir yandan da eski yağı süzdü. Rica ettim çıkan yağı da ölçtük -yağın ilk aktığı kapta kalan bir miktar hariç- 750ml yağ çıktı.
    Yalnız motora 4000 bakımında 1 litre yağ koydukları için ben şırıngayla fazla yağı çekmiştim. Dolayısıyla ilk başta ne kadar vardı bunu bilemiyoruz.
    Yağ iyice süzüldükten sonra yeni yağı usta ölçerek koydu. Yağ çubuğunun tam olması gereken yerine geldiğinde tam 800ml aldı dedi usta.

Neyse balatalar değişti.
    Sonra ben arka frene de bir bakar mısın deyince tamam herşeyi kontrol edeceğim dedi.
    Sonra sırasıyla:
    Arka frene ayar çekti.
    Zinciri ayarladı.
    Hava filtresini kontrol etti ve kirlenmiş olduğunu, değiştirmek gerektiğini söyledi ve değiştirdi. Hakkaten kirli gözüküyordu.
    Bujiyi kontrol etti, sıkıntı olmadığını söyledi.
    Lastik basınçlarını kontrol etti.

Sonra test amaçlı kısa bir sürüşe çıkacaktı ki motoru çalıştırdı, debriyajı çekti, vitesi 1'e attı hareket edecekti ki surat ifadesi değişti.
    Durdu, debriyaj telinin manetteki plastik muhafazasını çıkarttı ve ayar yapmak istedi ve o sırada ''abi telin kopmak üzere'' dedi.
    Baktım hakkaten telin bazı kısımları kopmuş, ama bir kısmı tutuyor. Ellerinde yoktu değiştiremedik. Sipariş verdik cumartesi veya en geç pazarteesi günü gelecek.
    Onu da değiştirtmeye gideceğim.

Bir de gitmişken 1 senedir aklımda olan şeyi yaptırıp, koruma demirini düz tipte olan modeliyle değiştirteceğim büyük ihtimalle.
    Şimdilik bu kadar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:04 ----------

Ha bu arada unutmadan, bütün bunlar için totalde 72 papel ödedim. 53TL balata, 19TL de hava filtresi.
    İşçilik ücreti almadılar nedense.

Dr.MZÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 + Hero Xpulse 200
    Alıntı hamza034 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dr. mzc kardeş sen illa yatırmaya çalışıyorsun hemde kazadan sonra, valla iyi cesaret.
    ben ise tam tersi, yazın yaptıgım kazadan sonra artık virajlara esas duruşta giriyorum (iyice yavaşlayıp motoru olabildiğince yatırmadan giriyorum) iyice korkar oldum
    aksesuar bende düşünüyorum mesela öne sağlı sollu ikitane led; çantaya frene basınca yanan led şeritten; depoya sticker ve kan grubu;- göstergelerin oraya uygun ebatta bitane saat iyi gider malum yolda giderken saatten mahrumuz
    Korkumun trafikte bana sorun çıkardığını gördüm.
    Daha önce kursta hocanın yaptırdığı egzersizleri tekrarladım.
    Zaten hala trafikte yatacak cesaretim yok.
    Ama bu işi iyice geliştirmek şart.

Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi o mazgallarda yatınca yapacak bişey olmazdı bence, hatırladım mevzuyu :/ Aksesuar düşünüyorum demişssin mesela aklındakiler nedir
    Mazgallarda michelin de bir şey yapamazsa artık ya tutkal sürüp yola çıkacam ya da eğitime devam
    Sonuçta eğitim sanırım benim için lastikten daha acil ihtiyaç

Bu arada aksesuar olarak daha düzgün sağlam ve güzel görünen arka çanta düşünüyorum bu bir.

Kaç gündür resim atmaya çalışıyorum ama imageshack'tan link alamadığım için anlatayım
    Arkadaşım kendi aldığı metal profil ve alet çantalarıyla bence piyasadakilerden
    çok daha kaliteli ve güzel yan çanta yaptı benzer bir şey de ben yapayım diyorum.

Elcik koruması takmakta fayda var gibi.

Omuzlarım aynanın gösterdiği arka görüntüyü kapatıyor.
    bu sebeple aynayı 1-2 cm de olsa yana kaydıracak bir ara parça bulmayı
    ya da yaptırmayı düşünüyorum.

Araç çakmaklığı da elzem gibi duruyor.

bir de motorla fotoğraf çekeceğim mekanlara gitme planım var.
    arka veya yan çantanın birisine fotoğraf makinemi sarsıntıdan koruyacak şekilde
    makinenin ve objektiflerimin ebatlarına uygun süngerden bir kalıp düşünüyorum.
    Yapabilirsem kendim yapacağım yapamazsam artık satılıp satılmadığına bakmam gerek.

son olarak da cep telefonumun GPS özelliğini fazlasıyla kullanıyorum.
    cep telefonumu gidona sabitleyecek bir yol yordam bulmam gerek.
    Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum?
    Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez buyunum.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Dr.MZÇ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    * Kaç gündür resim atmaya çalışıyorum ama imageshack'tan link alamadığım için anlatayım
    * Arkadaşım kendi aldığı metal profil ve alet çantalarıyla bence piyasadakilerden çok daha kaliteli yan çanta yaptı, benzer bir şey de ben yapayım diyorum.
    * Elcik koruması takmakta fayda var gibi.
    * Omuzlarım aynanın görüntüsünü kapatıyor, 1-2 cm yana kaydıracak bir ara parça bulmayı düşünüyorum.
    * Araç çakmaklığı da elzem gibi duruyor.
    * son olarak da cep telefonumun GPS özelliğini fazlasıyla kullanıyorum, gidona sabitleyecek bir yol bulmam gerek.
    -Abi şurdan "http://www.hizliresim.com/", dosya seç deyip, yüklediğinde karşına 3 adet kod çıkacak, ortadakini (Forumlar: (bbcode)) kopyalayıp MT' de yazdığın mesaja yapıştırıyorsun

-Arkadaşının yaptığı yan çanta operasyonunu merak ettim bende daha çok yakıştırıyorum malzeme çantası uygulamalarını tüm motosikletlere

-Elcik koruma sonbahar soğuklarına kadar aciliyeti olmayan bişey benim kullanım amacıma göre He çalı çırpı yollarda gezersin veya tın tın giderken bi araç kapısını açar... bu tür durumlarda faydası var tabi, özünde amacı bu zaten

-Ayna ile ilgili durum artçılı kullanımlarda bendede oluyor, normalde toto selenin yükselen kısmına yaslanarak kullanıyorum, sanırım artçılıyken biraz öne itiliyorum Benim aklıma gelen çözüm ise bağlantı noktasından aynayı biraz öne itmekti

İncelemedim, mümkünmüdür bilmiyorum ama ayna benden uzaklaşırsa, kendi görüntüm küçülür çevre görüşüm artar mantıken Birde sola ufak bi kör nokta tümseği lazım, aşırı işime yarayacağını düşünüyorum

- Çakmaklık konaklamalı uzun yol için falan resmen olmazsa olmaz, şehiriçi olmasada olur benim için. Bunu uygulayan oldu mu, nasıl bi çözüm buldular, nereye kaça yaptırdılar bunları bende merak ediyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:36 ----------

balatalar değişti, arka frene ayar çekti, zinciri ayarladı, hava filtresi değiştirdi, bujiyi kontrol etti, sıkıntı olmadığını söyledi, lastik basınçlarını kontrol etti, debriyaj telin kopmak üzere'' dedi, sipariş verdik onu değiştirtmeye gideceğim.

Bir de gitmişken 1 senedir aklımda olan şeyi yaptırıp, koruma demirini düz tipte olan modeliyle değiştirteceğim büyük ihtimalle. Bütün bunlar için totalde 72 papel ödedim. 53TL balata, 19TL de hava filtresi. İşçilik ücreti almadılar nedense.
    Ön fren hidroliği azalmasada değişecek falan gibi bişey söylediler mi reverse İyi etmişsin bi elden geçirmekle sezon öncesi Debriyaj teli genel bi sipariş mi geçildi, sana özel mi? Uzun yol için çantaya atılacaklar listesine yedek yazmışım

Bu işlemler sonucu hesap kesimine 10 üzerinden 10 veriyorum
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    @ferdinandd:
    Ön fren hidroliğinin değişmesi gerekmesiyle ilgili herhangi bir şey söylemediler, benim de aklıma gelmedi sormak.
    Nasıl olsa bu birkaç gün içinde bir daha yolum düşecek. Sorarım.
    Debriyaj teli genel bir sipariş geçildi. Zaten stokta bulundurmam gerekiyor dedi arkadaş siparişi geçerken.

Bu arada, bir sıkıntı daha peydah oldu.
    Aslında balata değiştikten sonra ön fren alıştığım gibi çalışmıyor. Tamam motor duruyor ama ne bileyim az tuhaf geldi. Belki de alışkanlık meselesidir. Balata bitmeye yakın fren maneti yumuşacık olmuştu. Şimdi kazık gibi.
    Bir de balatalar fren yapmasam da ön tekere baskı yapar vaziyette. Orta ayakta, ön lastiği kaldırıp çevrince az bişey dönüp duruyor hemen. Serbest şekilde dönmeye devam etmiyor.
    Zaten böyle mi olması gerekiyor onu da bilmiyorum.
    ASIL PROBLEM:
    Motora bu bakımlar yapıldıktan sonra, düz yolda giderken iki elimi de bırakınca gidon sallanma yapıyor. Sağa-sola gayet bariz şekilde sanki elle tutup çeviriyormuş gibi bir yalpalanma-sallanma yapıyor.
    Artık zinciri gerdirirken arka lastikle ilgili bir dengesizlik mi oldu, yoksa balata ile ilgili bir durum mu bilmiyorum.
    Yalnız bunu birkaç kez yaptı, birkaç kez de yapmadı. Servise gittiğimde bunu belirteceğim ama içime kurt düştü.

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    @ferdinandd:
    Ön fren hidroliğinin değişmesi gerekmesiyle ilgili herhangi bir şey söylemediler, benim de aklıma gelmedi sormak.
    Nasıl olsa bu birkaç gün içinde bir daha yolum düşecek. Sorarım.
    Debriyaj teli genel bir sipariş geçildi. Zaten stokta bulundurmam gerekiyor dedi arkadaş siparişi geçerken.

Bu arada, bir sıkıntı daha peydah oldu.
    Aslında balata değiştikten sonra ön fren alıştığım gibi çalışmıyor. Tamam motor duruyor ama ne bileyim az tuhaf geldi. Belki de alışkanlık meselesidir. Balata bitmeye yakın fren maneti yumuşacık olmuştu. Şimdi kazık gibi.
    Bir de balatalar fren yapmasam da ön tekere baskı yapar vaziyette. Orta ayakta, ön lastiği kaldırıp çevrince az bişey dönüp duruyor hemen. Serbest şekilde dönmeye devam etmiyor.
    Zaten böyle mi olması gerekiyor onu da bilmiyorum.
    ASIL PROBLEM:
    Motora bu bakımlar yapıldıktan sonra, düz yolda giderken iki elimi de bırakınca gidon sallanma yapıyor. Sağa-sola gayet bariz şekilde sanki elle tutup çeviriyormuş gibi bir yalpalanma-sallanma yapıyor.
    Artık zinciri gerdirirken arka lastikle ilgili bir dengesizlik mi oldu, yoksa balata ile ilgili bir durum mu bilmiyorum.
    Yalnız bunu birkaç kez yaptı, birkaç kez de yapmadı. Servise gittiğimde bunu belirteceğim ama içime kurt düştü.

Lastiklerin havasını kontrol edermisiniz
    ?
    ZEMHERİ!

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Reverse çok geçmiş olsun, benimde motosiklet fırtınada devrilince akmıştı benzin acayip olmuştum.

Gidonun yalpalama sebebi arkaya ağırlığın fazla binmesi.Gidon kenarlarındaki denge topuzu yetersiz kalıyor topcase dolu iken.Arkadaki ağırlığı alırsanız veya öne bir ağırlık verirseniz sallamaz.

Birde artçınız diyelim solunuzdan yola bakarken el bırakırsanız motosiklet sola çeker.Bazen el bırakmanız gerekir o an arkanızdakine anlatamazsınzı sizde sağa eliğin çözüm budur
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    585858; teşekkür ederim. Lastiklerin havası normal.

Murat sana da teşekkür ederim ama ne zaman sizli bizli olduk yahu? :/
    Topcase taktıktan sonra çok kez tıka basa dolu iken ellerimi bırakmışımdır, hiç böyle bir şey olmamıştı.

Bugün tekrar 2-3 kez denedim 40km gibi hızlarda ellerimi bırakmayı. Bu sefer hayvan dümdüz gitti. Yani herhangi bir sorun yok. Yalpalanma sallanma hiçbir şey...
    Çalıştığım yerde tecrübeli motorcu bir arkadaşa sordum: ''balata diske baskı yapıyordur yeni olduğu için, normaldir, zamanla geçer.'' dedi.
    Hakkaten de geçti. Gerçi ben yine debriyaj teli için gittiğimde ustaya verip bir tur attıracağım bir de o baksın.
    Şimdi sadece debriyaj teli ve ön fren hissiyatı var. Bunları da halledince kafam rahatlayacak.

Motosikleti
    Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Reverse çok geçmiş olsun, benimde motosiklet fırtınada devrilince akmıştı benzin acayip olmuştum.

Gidonun yalpalama sebebi arkaya ağırlığın fazla binmesi.Gidon kenarlarındaki denge topuzu yetersiz kalıyor topcase dolu iken.Arkadaki ağırlığı alırsanız veya öne bir ağırlık verirseniz sallamaz.

Birde artçınız diyelim solunuzdan yola bakarken el bırakırsanız motosiklet sola çeker.Bazen el bırakmanız gerekir o an arkanızdakine anlatamazsınzı sizde sağa eliğin çözüm budur
    Gidonun kenarlarındaki şeyin denge topuzu olduğunu ilk defa duyuyorum 20-30 gramlık bi parça ne kadar etkileyebilir gidonu Onları gidonu bi yere sürttüğünüzde elcik yırtılmasın diye takıyolar. Her motorda da yoktur.
    viper17 bunu beğendi.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Balata değiştikten sonra ön fren alıştığım gibi çalışmıyor. Durduruyor ama tuhaf geldi, belki alışkanlık meselesidir. Balata bitmeye yakın fren maneti yumuşacık olmuştu, şimdi kazık gibi.

Birde, balatalar fren yapmasam da ön tekere baskı yapıyor. Ön lastiği çevrince, az bişey dönüp duruyor. Zaten böylemi olması gerekiyor bilmiyorum.

ASIL PROBLEM:
    Bakımdan sonra, ellerimi bırakınca gidon bariz şekilde, elle çeviriyormuşum gibi yalpalanma yapıyor. Zinciri gerdirirken arka aksta dengesizlik mi oldu, yoksa balata ile ilgili bir durum mu bilmiyorum. Yalnız bunu birkaç kez yaptı, birkaç kez yapmadı
    _ Bildiğim kadarıyla balatanın diske alışma süreci oluyor reverse, boşlukların çiziklerin birbirine tam oturması falan gerekiyor tam performans alabilmek için, kısa bi süre sonra daha iyi tutuş sağlar bence

_ Fren manetinin sertleşmesi değildir belki durum, çok sıkmanı gerektirmediği için, sıkmaya başladığın anda balata diske temas ettiğin için olabilir mi

Yani bende CB yi ilk aldığımda dokunur dokunmaz tutuyordu fren ama trafikte elimi okadar açarak kullanamadığımdan iki parmak alışkanlığı edindim. Bu yanlış ve berbat bişey tabi, şuan iki parmak ile dokunmam yetmiyor bildiğin sıkmam gerekiyor

Şuan balatalarım değişse yine manet sertleşmiş hissi olacak, gergin duracak ama dokunmam yetecek... muhtemelen alışmak zaman alacak

_ YouTube da izlemiştim, balatanın sürter vaziyette olması doğru diyordu fakat okadar az sürtmeli ki lastik el ile çevirildiğinde bikaç tur atabilmeli, sonsuza kadar dönecekmiş gibi boşlukta olmamalı diyordu. Seninki biraz fazla temas ediyor olabilir

Abi esas sorun hakikaten en kötüsü. Birsürü sebebi olabilir :/ Benim aklıma ilk gelen ısınan disk ile mutlaka su birikintisinden geçmişsindir çok çok ufak bi eğilme falan gerçekleşmiştir yeni balatan buna tepki veriyordur her turda... ...

Ama bazen olmuyor diyorsun Hep olsa daha iyi, en azından hemen çözümünü bulabilirler :/

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidonun kenarlarındaki şeyin denge topuzu olduğunu ilk defa duyuyorum 20-30 gramlık bi parça ne kadar etkileyebilir gidonu
    Yok o denge topuzları bayağa bi ağır oluyor mengu, dönüşlerde falan kesin gidonun sağa sola aklamsını kolaylaştırıyordur yani okadar ağır

Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

korbygs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX 162 CC
    merhaba cb 125 e ciler bende 19 nisan itibariyle aranıza katılmış bulunmaktayım motoru 2. el aldım 2620 tl ye alım satım 100 tl şimdilik 2720 ye geldi motoru 2012 model 18000 km de aldım trafik sigortasını nerde yaptırabilirim en ucuz ist da

Motosikleti
    Balatanın diske sürtmesi sorun değil ama fren kaliperinin vidalarını sıkarken dikkat etmek gerek kaliperin balataları diske paralel tutması lazım, kaliper yamuk duruyosa balata yamuk aşınıyo bide frenleme düzgün olmuyo. Ne gibi düzgün değil demeyin ama normal olmuyo işte. Ben de 3 gün önce ön disk fren balatasını değiştirdim, kaliperin vidalarını yamuk sıkmıştım sonra da vidaları açamamıştım. Geçen gün havalı tabancayla açtım civataları. 4 bin km kadar öyle yamuk kullandım yine de 7 bin km gitti balata. Yamuk aşınmasa 10-12 bin km giderdi, 5 liralık balata. Görevini başarıyla yerine getirdiği açık. Yine 5 liralık balata taktım

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    en son taktığım fren balatası cik cik diye ötmeye başlamıştı,epey bi sinirimi bozdu oysaki civ civ beslemişliğim var,çokta severdim.Her neyse.. geçenlerde 3.50 tl ye bi balata aldım bugun onu taktım. eskisine nazaran daha iyi malzemesi vardı. zaten çıkardığım balata mermer gibi olmuş. bakalım bu da ötecek mi.
    Karadeniz - Giresun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)