Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    2500 Cb yimi ?
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    evet cb yi satıyorum

Motosikleti
    Honda pcx125
    düşük fiyat yazınca şüpheli oluyormuş. iyilikte yaramıyor

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Manisadan bi arkadaş yuvarlak far takmış, ne yakışmış be

mücahit_89 ve MaMi_33 bunu beğendiler.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Honda pcx125
    Manisa motorcular diyarıdır, belki istanbuldan daha yaygındır, nufüsa oranla manisa diyebiliriz. Modenas gibi bir marka sadece manisa da satılıyor. Birde antalya var. Ben antalya da serik ilçesine gitmiştim, hayatımda bu kadar motosikleti bir arada istanbulda bile görmemiştim, konyada da öyleymiş diyorlar. Haliyle modifiye sektörü de oluşuyor demekki.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Manisada cok var motorcu..hele salihlide ..

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Alıntı Dr.MZÇ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @reverse
    ben Ankara'da Bora'ya sordum.
    zaten elimizde yok bir kaç haftaya getirtebiliriz felan dediler.
    sanırım fiyat orjinal ürünün fiyatı.
    Bakalım cbf150 ön çamurluk fiyatını felan da araştıracağım.
    Başta 110 TL fiyat çekmeleri ayıp olmuş
    Ama müşteriyi dinleyip fiyat ayarlaması yapmaları da bir o kadar etik bir davranış olmuş.
    Emeğinize sağlık.

@585858
    kask rahat sığar. eldivenini de koyarsın.
    ama onun haricinde pek bir şey sığmaz.
    ikinci soruna gelecek olursak
    sanırım tüm çantaların motorla bağlanan kısımları standart
    ama motor arka demirleri standart değil.
    İşte orada biraz işçilik gerekiyor.
    Elinden iş geliyorsa,
    malzemen ve yeterli aletlerin varsa kendin de yapabilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:18 ----------

bir de unutmadan
    çirkinlik görecelidir.
    Ben motoru ilk aldığımda 32 lt'den büyük çanta almam diyordum.
    sonra arkadaşın zoruyla 42lt aldım şimdi gözüm alıştı.
    32 lt çanta bana ufak geldiği için çirkin gibi görünüyor :-)
    Motorun arkasına herhangi bit işlem yapmadan, demir değiştirmeden mevcutun üzerine yapabiliyormuyuz yada bizim motorlara uyan markalar varmı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:43 ----------

Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi ben açıkçası enduro/touring/sport touring harici hiçbir motosiklete çanta yakıştırmıyorum Bu yüzden +%70 artçılı bindiğimden bari bi işe yarasın dedim ( bi yandan ihtiyaç çünkü ) ve 45lt beğendiğim bi çantayı aldım.

Çantanın ufak veya büyük olması kriter değil bence Tasarımı önemli. Aynı kapasitede farklı çantalara aynı şeyler sığmayabiliyor

Herşeye rağmen az/çok güzel dursun diyorsan ben şu çantanın motosikletin renginde kapaklısını yakıştırıyorum SHAD 40lt Geniş ve dikdörtgen olmadığı için hacmi büyük olsada ufak bi duruşu var

http://c1303.hizliresim.com/17/r/lc30h.jpg
    Bu çanta güzelmiş, arka demirden herhangi bir işem veya değiştirme gerekiyormu? Bide fiyatı nedir bu çantanın?
    ZEMHERİ!

arkroid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250 2013
    Manisadan bi arkadaş yuvarlak far takmış, ne yakışmış be

http://d1303.hizliresim.com/17/t/lfkhx.jpg

hocam motor böyle harika olmuş.
    nasıl yapılır kim yapar bilen var mıdır?

ayrıca şöyle bir sorum olacak. sanırım ekte ilanını vereceğim motoru yarın satın alacağım fikrinizi almak isterim.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...17106861/detay

ayrıca satın almadan önce nelere dikkat etmem gerekli bilgi verecek olan var mı?
    mesela deposu az miktarda yerinden oynuyordu. satan adam bu normaldir bağlantı noktaları bilerek esnek parçalardan yapılır falan dedi.
    bu konularda bilgi verebilecek olan var mı?

Motosikleti
    Honda pcx125
    benim motorumda da öyle, deposu oynuyor.

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı arkroid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam motor böyle harika olmuş, nasıl yapılır kim yapar bilen var mıdır?

ayrıca şöyle bir sorum olacak. sanırım ekte ilanını vereceğim motoru yarın satın alacağım fikrinizi almak isterim.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...17106861/detay
    __ Kendin Antalya' da mı oturuyorsun Abi ilandaki motorda gözüme tek batan katalizörün olduğu kısım fazla yanık geldi bana 6/7000 km lere göre

Servisine kılavuzda belirtilen aralıklarda gitmiş mi? 1000 / 4000 bakımlarına... bi onu sorgulat servisten ki garantisi sorunsuzca devam ediyor olsun

Birde motor sesinden anlayan bi arkadaşınla gidip motor sesini dinletebilirsin, rodajı sağlıklı tamamlanmışmı, saat gibi çalışıyor mu diye.

Depo sorun değil, her motosiklette esneme payı bırakılır depoda Plaka açık zaten bi kaza/borç harç sorgulat istersen içinde kalmasın en azından

Gerisi artık şansına, kullanmadan anlayamiycağın şeyler malesef.

__ Yuvarlak far aslında kolay iş ama, CB yi aldığında anliycaksın, orjinal farını söküp rafa kaldırmak hiç akıl karı gelmiyor bana, sırf güzel görünecek diye, deli aydınlatıyor çünkü.

Çok kez gece uzun yola hiçbişey düşünmeden çıktım, şimdi onu söküp ... Bende çok yakıştırıyorum ama, nebiliyim... :/
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    __ Kendin Antalya' da mı oturuyorsun Abi ilandaki motorda gözüme tek batan katalizörün olduğu kısım fazla yanık geldi bana 6/7000 km lere göre

Servisine kılavuzda belirtilen aralıklarda gitmiş mi? 1000 / 4000 bakımlarına... bi onu sorgulat servisten ki garantisi sorunsuzca devam ediyor olsun

Birde motor sesinden anlayan bi arkadaşınla gidip motor sesini dinletebilirsin, rodajı sağlıklı tamamlanmışmı, saat gibi çalışıyor mu diye.

Depo sorun değil, her motosiklette esneme payı bırakılır depoda Plaka açık zaten bi kaza/borç harç sorgulat istersen içinde kalmasın en azından

Gerisi artık şansına, kullanmadan anlayamiycağın şeyler malesef.

__ Yuvarlak far aslında kolay iş ama, CB yi aldığında anliycaksın, orjinal farını söküp rafa kaldırmak hiç akıl karı gelmiyor bana, sırf güzel görünecek diye, deli aydınlatıyor çünkü.

Çok kez gece uzun yola hiçbişey düşünmeden çıktım, şimdi onu söküp ... Bende çok yakıştırıyorum ama, nebiliyim... :/
    öncelikle teşekkürler cevap için,
    evet antalyadayım. bugün gittim gördüm motoru, çalıştırdım baktım (henüz kullanamıyorum) motor sesi gayet stabil duruyor.
    ufak tefek pazarlık da yaptık. katalizör dediğin hangi parça?
    motoru satan galeri, kişi ne yapmış ne etmiş bilmiyorum ama ruhsatıyla birlikte honda servisinden telefonla sorgulatabilirim herhalde di mi?
    far olayı da biraz tarz meselesi, retro görünüm daha çok hoşuma gidiyor. ama muhtemelen değiştirmem üşenirim diye düşünüyorum. paramız buna yetiyor işte ilerde veririm parasını alırım retrosunu neyini :D

Motosikleti
    arkadaşlar bugün gözümü kararttım gittim bahsettiğim motoru alıverdim.
    5 aydır hangi motoru alsam diye düşünüyordum. boşa düşünmüşüm (evet erken yorum)
    ama gördüğüm kadarı ile motor, ihtiyaçlarınız çerçevesinde size ne lazımsa sunuyor.
    220 km/s hıza bilmem kaç snde çıkamıyor, hatta hiç çıkamıyor.
    bir yerde durduğunuzda herkes meraklı gözlerle size bakmıyor.
    sesiyle tüm dikkatleri üzerine toplamıyor.
    ama adam gibi motosiklet gibi görünüyor.
    dediğim gibi bunlar çok erken yorumlar. üstelik vites değiştirmeyi bugün öğrendiğimi var sayarsak...
    reverse ve MaMi_33 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda NC S
    Hayırlı olsun, ilk yaklaşımınız böyleyse, demekki CB zaten size göreymiş Emin olun zamanla daha da seveceksiniz

Kazasız belasız kullanmak nasip olsun

Dr.MZÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 + Hero Xpulse 200
    @ arkroid
    hayırlı olsun kazasız belasız güle güle kullanın.
    çok hoş motordur kendileri.
    tam da bu beklentileri olan insanlar için üretilmiştir ;-)

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanmanız dileğiyle...
    Beklentilerini bilen ve cb'nin kendisine yeteceğini düşünen kişi için güzel motor.
    Ben bugün yine 125cc bir motor alacak olsam yine cb125'i seçerdim.

Motosikleti
    teşekkürler arkadaşlar.
    aracı dün aldım, henüz bakıma götürmedim ama şöyle bir sıkıntı gözüme çarptı.
    ön freni kullandığım zaman sürekli bir frenleme yerine sürekli ve periyodik bir frenleme oluyor.
    ilk tahmin disk freninin eğilmiş olduğunu düşünmek. ama hafta sonu bir servise gidilecek

Dr.MZÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 + Hero Xpulse 200
    teşekkürler arkadaşlar.
    ön freni kullandığım zaman sürekli bir frenleme yerine sürekli ve periyodik bir frenleme oluyor.
    ilk tahmin disk freninin eğilmiş olduğunu düşünmek. ama hafta sonu bir servise gidilecek
    Umarım en kısa zamanda çözülür bu sorun.
    Geçmiş olsun.
    Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum?
    Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez buyunum.

Motosikleti
    Honda pcx125
    teşekkürler arkadaşlar.
    aynısı benim motorda var, 3. kalite balata takılmış. sorun sadece balata da. ben servisten orjinal diye aldım ama değilmiş. orjinali 55 lira, ben 20 liraya almıştım, demekki 3. kalite.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Mikuni sana o balatayı satan servisi lütfen HONDA Türkiye A.Ş.'ye şikayet et.
    2 teker üzerinde canımızı emanet ettiğimiz dangalaklar hayatımızla oynayamazlar.
    Hele ki elinde servis makbuzu vs. varsa ve üzerinde balatanın seri no'su adı-sanı bir şeyi yazıyorsa ve bu orjinal cb125e balatasına denk geliyorsa tazminat bile isteyebilirsin.
    Ben olsam uğraşırım yani. En azından biraz korku salarım.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    dün gece yagmurda lastiğim patladı,benzinliğe kadar itip hava basıp eve geldim.bugun lastiği bir söktüm ki tam 4 tane çividen az ince garip tel gibi bişey çıkardım lastikten. lanet olsun onları yollara atanlara. 10 tl ye yeni bir şambrel aldım taktım mis gibi oldu.
    Karadeniz - Giresun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)