Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Evet malesef huniye yakın şekli vardı.Buraya da bi parti geldi ne ara tükendiyse. Malzeme ve markanın egzoz tecrubesine göre fiyatı makuldü, onun için önerdim aslında

Dışarda da tükenmiş çoğu yerde :/ Yenisi falan mı dağıtılacak acaba MT-03 ünde ilk sesine aşık olmuştum, CB nin ritmi aynı, sadece volume düşük Pata pata pata

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:13 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/99811-honda-cb-125-2012-yeni-model-commuter-160.html#post2814641

Benim en beğendiğim tipler orta kısım alçak olsa da yan kısımları yüksek olan koruma demirleri. Diğerlerinin alt köşeleri yüksek kaldırıma sürtme riski doğuruyor Serkan :/

Espaniole ninki gibi mesela ama onunki kıvrık olanında, bunun düzleri de var. Bakındım ama bulamadım şimdi

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:25 ----------

Yurtdışındaki kullanıcılarda bizimkiler gibi alçak demir hiç görmedim mesela, vardır heralde bi sebebi

Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yalnız başlıkta CB sahibinden çok Salcano sahibi var, dört gözle CB başılğını takip ediyorsunuz =) aynı şu muhabbet gibi; ''ewlendirme programları çok saçma! kim izliyor bu devirde öyle salak programları bilmiyorum! lanet olsun izleyenlere! ben kanal değiştirirken bile pas geçiyorum. bu arada o dans eden ismail nasıl olurda zelihayı kaçırır yahu, bak gördün mü fatih geldi zelihayı aldı çay içmeye gitti,ayol ferideye de bi talip geldi ki sorma babası yaşında'' :D =))
    sevgılı serkancıgım çok harika bir orta yapmışsın ama atmayacagım bu golü........
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

Dr.MZÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 + Hero Xpulse 200
    @ ferdinandd

bence sevilmeyecek makine değil
    benim motor açıkta branda altında duruyor.
    keşke mecbur kalmasaydım.
    gördükçe içim sızlıyor...

Aklıma geldi de bu motorun servis için hazırlanmış
    detaylı bir kitapçığı var mı?
    hem 1000 km sonrası bakımlarını kendim yapmak,
    hem de arıza felan olursa ilk kendim kurcalamak istiyorum.
    Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum?
    Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez buyunum.

Motosikleti
    suzuki gw250 inazuma
    slm arkadaslar benim motor masra basmiyor ittirerek calistirdim dun. mars motorunun bagli oldu bir sigorta falan var mi acaba sebebi ne olabilir. farlar ve sinyaller yaniyor

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Marş motorunda sigorta olmaz. Marş düğmen, marş rölesi, kablolar veya marş motoru ..

Motosikleti
    suzuki gw250 inazuma
    sonucta belli bir elektrik duzenegine bagli oldugu icin belki dedim ama eminsiniz galiba siz bize servis yolu gorundu o zaman.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Marş butonuna bastığınızda TIK diye ses geliyorsa, düğmede ve tesisatta büyük sorun yoktur. Marş rölesi veya m.motoruna giden kalın kabloda problem vardır. Sizin motorlar yeni olduğu için m.motorundan kaynaklandığını sanmam..
    okan.turan bunu beğendi.

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı okan.turan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaslar benim motor masra basmiyor ittirerek calistirdim dun. mars motorunun bagli oldu bir sigorta falan var mi acaba sebebi ne olabilir. farlar ve sinyaller yaniyor

aynısı banada olmuştu ilk başlarda marş geç alıyordu sonra daha da geç sonrasında tık tık diye ses yapıyor sadece ve servise gittim garantiden marş motoru değişti...
    okan.turan bunu beğendi.

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    o TIK TIK Sesi yapıyorsa sağ kapağa bir vur.Ben de rolede temazsızlık vardı öyle yapıyordum.Garantiden değişebiliyor
    okan.turan bunu beğendi.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Motosikleti
    suzuki gw250 inazuma
    hic tık seside yok elektrik gelmiyor gibi sanki. kontak kapalı basıyormusum gibi sıfır tepki. yık mık yok. yarıdımlarınız ıcın tesekkurler arkadaslar

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı okan.turan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hic tık seside yok elektrik gelmiyor gibi sanki. kontak kapalı basıyormusum gibi sıfır tepki. yık mık yok. yarıdımlarınız ıcın tesekkurler arkadaslar

marş motoru abicim %90 garantiden değiştirecekler tek sorun bu

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki ayrı sıfır km tvs ye bindim, bizim kurye arkadaşlar almıştı aynı gün. birinden indim, diğerine bindim, baktım olmuyor, hemen honda cb ye geri bindim. aman Allah nasib etmesin ne kadar saçma bir gidon, ne kadar kötü bir oturuş pozisyonu ve hint saçmalığı bir motor. tam olarak şöyle betimlemek istersem, sanki ön teker patlak gibi gidiyor. ilk kalkışta gidon öyle bir sallanıyorki akıllara zarar. sanki direksiyon hakimiyetini kaybedip düşecek gibi oluyorsunuz. 10 senedir çeşitli motorlara bindim, böyle aptal bir motor ne gördüm ne bindim. tavsiye etmem. eski tvs apache'ye de bindim, titreşimden dolayı en fazla 20 metre gidip sahibini çağırdım, al motorunu dedim.
    Ammada sallamışsın , iyiki tvs motorun yok yoksa bu sefer honda ya çamur atardın heralde canım benim.
    ERROR88 bunu beğendi.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    iki bugun 2 saat yazdım,ordan burdan koruma demiri ve egzoz linki buldum yapıştırdım tam mesajım bitmek üzereyken çat dedi elektrikler gitti =( sene 2013 ama 2 günde 1 elektrik kesiliyor hala! kısaca özet geçeyim bari;

mikuni demiri güngörden almam çünkü fuarda beni gıcık ettiler, yan standta 35 liraya satılan elcik korumayı ısrarla nakitte 50 tl ye satmaya çalıştı bana, yan tarafta beyaz rengi bitmiş sarı ve kırmızı kalmıştı, güngörde beyaz vardı ve muhtaç kaldığımı düşünüp saplamaya çalıştı bu yüzden demiri başka yerden 100 tl ye alırım yinede güngörden almam =/ senin ilanı gördüm demin ama demirsiz halini koymuşsun =/ bu arada F.K. dan da etik olarak alışveriş yapmıyorum, ne yapıcam ben yahu =)

Ferdi bak o eklediğin ixil resmindeki ara boru lazım bana, o ara boruyu bulsam sıkıntım kalmayacak,istediğim egzozu takıcam.
    Karadeniz - Giresun.

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ferdi bak o eklediğin ixil resmindeki ara boru lazım bana, o ara boruyu bulsam sıkıntım kalmayacak,istediğim egzozu takıcam.
    Set satılsa işte, komple alırdın, susturucuyu satardın. Muhtemelen anında satılırdı Tamamı 200 lira civarıydı zaten

Benimde CB de en sıkıldığım mevzu bu. Dünyada çok az firma CB' ye özel ürün yapıyor. Gerçi tüm commuterlerde durum bu :/

Naked olsa seçemeyeceğimiz kadar ürün olurdu. Nasıl bi mantıkla böyle bi yol izliyorlar bende anlamıyorum
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    vespa için cam yapar 200 € der. Aynı cam bizim motora uyar ama yok çeker çünkü fukara motoru.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    izmirde olsaydım eğer motoru götürür yaptırırdım ara boru,burda uğraşacak adam yok malesef,adama yap diyorum motorun gelmesi lazım diyo, yok mu etrafında diyorum yok diyor. son çare komple egzozu sök yolla dedi :D bana hiç mantıklı gelmedi =) artık beklemekten başka çare kalmadı
    Karadeniz - Giresun.

Motosikleti
    Honda NC S
    Beyler arada iyi kötü bişeyler yazın şuraya, heveslenip tıklayalım... Başlık 2. sayfaya düşmüş

Valla göremeyince yılların CB başlığı kapandı sandım

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Valla ferdinandd, ben de hergün bir hevesle gelip bakıyorum başlık pek hareketli değil.
    Bir de burada paylaşım yapmaktan soğudum. Ne kadar ybr'ci, salcano'cu bilmem ne'ci varsa konuyu baltalayıp duruyor.
    Ağız tadıyla bir şeyler paylaşamıyoruz.
    Tamam dedik, en güzel motor sizinkiler, CB sınıfının en kötüsü dedik, düşün yakamızdan dedik, anlamadılar.
    Ne zaman birisi burada motoru sorsa hemen üşüşüp motoru kötülüyorlar.
    Kim ne zaman motorun bir şeyini övse, hemen dalga geçmeler, kendi motorlarını övmeler vs.
    Sanıyorum ki, kendi motorlarının piyasasını yüksek tutmaya çalışıyorlar.

Şimdi bu benim mesajımı bir sürü kişi üzerine alınıp karşılık verecek. Umrumda değil.
    Sanırım bir önceki sayfada bir arkadaşımız benim anlama kapasitemle ilgili bir şeyler yazmış. Ayrıca mesajının geri kalanı da son derece mahalle ağzıyla yazılmış, üslubu bu foruma yakışmayan şeylerdi.
    O mesajı 2 kez yöneticilere şikayet ettim. Aynı şekilde cevap vermek istemiyorum, seviye düşsün istemiyorum dedim. Eğer müdahale etmezseniz ben de aynı şekilde cevap vereceğim dedim.
    Hiç ama hiç bir müdahale olmadığı gibi, ''arkadaş sen ne diyorsun, ne var o mesajda da şikayet etmişsin ki?'' gibisinden bir geri dönüş de olmadı.
    Ben de cevap versem ne olacak dedim ve görmezden geldim. İyi de yaptım.

Velhasılkelam; biraz forumdan, biraz da özellikle cb başlığından soğudum.
    Bir fren balatası için, hem honda TR, hem de artı honda (servis sorumlusu, satış müdürü..) ile bir dünya görüşme yaptım.
    Bunun sonucunda 110TL'lik fahiş fiyat Honda TR tarafından 53TL gibi bir şeye indirildi. Bunu foruda paylaştım, kimse eyvallah demedi.

Başlıkta bir Murat vardı paylaşımlarını çok sevdiğim, o da gitti. tabi senin gibi de paylaşımlarında detaycı ve objektif olmaya çalışan, çoğu zaman bilimsel yaklaşan kişilerin yazılarını okumak da çok keyifli. İlgi duyduğum şeylerle ilgili uzun uzun yazı okumak çok hoşuma gidiyor.

Ama son zamanlarda daha çok o motor bundan iyi, onun gücü az, bunun dengesi iyi, bu onun lastiği olamaz...
    Çok boğuldum.

Bak yine sizler birkaç kişi, egzos bilmem ne konuları gibi teknik ve merak ettiğim konular konuştunuz ama devamı gelmedi.
    Keşke aramızdan biri yapsa öyle bir değişiklik de ben de görsem.

Kendi adıma artık, motora bok atan kişilerin yazılarını görmezden geleceğim.
    Tam 1 senedir biniyorum bu motora ve sadece 1000 ve 4000 bakımlarını yaptırdım. Bir de 2000 ya da 2500km gibi bir ara yağ değişimi yaptırdım.
    Bundan gayri sıkıntı çıkartmadı. Mis gibi binip gidiyorum heryere. Salcano öyleymiş, ybr böyleymiş hiç ama hiç umrumda değil.
    Herkes kendi motorundan memnunsa sorun ne arkadaş?...

İçim bu konuda çok dolu. Yazdıkça yazasım geliyor ve konuyu toparlayamıyorum.
    En iyisi burada kesmek.

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Bizim motorlara en çok yakışan arka çanta kaç litrelikdir arkadaşlar, 1 adet kask sığsın istiyorum.
    ZEMHERİ!

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ferdinandd, ben de hergün bir hevesle gelip bakıyorum başlık pek hareketli değil.
    Bir de burada paylaşım yapmaktan soğudum. Ne kadar ybr'ci, salcano'cu bilmem ne'ci varsa konuyu baltalayıp duruyor.
    Ağız tadıyla bir şeyler paylaşamıyoruz.
    Tamam dedik, en güzel motor sizinkiler, CB sınıfının en kötüsü dedik, düşün yakamızdan dedik, anlamadılar.
    Ne zaman birisi burada motoru sorsa hemen üşüşüp motoru kötülüyorlar.
    Kim ne zaman motorun bir şeyini övse, hemen dalga geçmeler, kendi motorlarını övmeler vs.
    Sanıyorum ki, kendi motorlarının piyasasını yüksek tutmaya çalışıyorlar.

Şimdi bu benim mesajımı bir sürü kişi üzerine alınıp karşılık verecek. Umrumda değil.
    Sanırım bir önceki sayfada bir arkadaşımız benim anlama kapasitemle ilgili bir şeyler yazmış. Ayrıca mesajının geri kalanı da son derece mahalle ağzıyla yazılmış, üslubu bu foruma yakışmayan şeylerdi.
    O mesajı 2 kez yöneticilere şikayet ettim. Aynı şekilde cevap vermek istemiyorum, seviye düşsün istemiyorum dedim. Eğer müdahale etmezseniz ben de aynı şekilde cevap vereceğim dedim.
    Hiç ama hiç bir müdahale olmadığı gibi, ''arkadaş sen ne diyorsun, ne var o mesajda da şikayet etmişsin ki?'' gibisinden bir geri dönüş de olmadı.
    Ben de cevap versem ne olacak dedim ve görmezden geldim. İyi de yaptım.

Velhasılkelam; biraz forumdan, biraz da özellikle cb başlığından soğudum.
    Bir fren balatası için, hem honda TR, hem de artı honda (servis sorumlusu, satış müdürü..) ile bir dünya görüşme yaptım.
    Bunun sonucunda 110TL'lik fahiş fiyat Honda TR tarafından 53TL gibi bir şeye indirildi. Bunu foruda paylaştım, kimse eyvallah demedi.

Başlıkta bir Murat vardı paylaşımlarını çok sevdiğim, o da gitti. tabi senin gibi de paylaşımlarında detaycı ve objektif olmaya çalışan, çoğu zaman bilimsel yaklaşan kişilerin yazılarını okumak da çok keyifli. İlgi duyduğum şeylerle ilgili uzun uzun yazı okumak çok hoşuma gidiyor.

Ama son zamanlarda daha çok o motor bundan iyi, onun gücü az, bunun dengesi iyi, bu onun lastiği olamaz...
    Çok boğuldum.

Bak yine sizler birkaç kişi, egzos bilmem ne konuları gibi teknik ve merak ettiğim konular konuştunuz ama devamı gelmedi.
    Keşke aramızdan biri yapsa öyle bir değişiklik de ben de görsem.

Kendi adıma artık, motora bok atan kişilerin yazılarını görmezden geleceğim.
    Tam 1 senedir biniyorum bu motora ve sadece 1000 ve 4000 bakımlarını yaptırdım. Bir de 2000 ya da 2500km gibi bir ara yağ değişimi yaptırdım.
    Bundan gayri sıkıntı çıkartmadı. Mis gibi binip gidiyorum heryere. Salcano öyleymiş, ybr böyleymiş hiç ama hiç umrumda değil.
    Herkes kendi motorundan memnunsa sorun ne arkadaş?...

İçim bu konuda çok dolu. Yazdıkça yazasım geliyor ve konuyu toparlayamıyorum.
    En iyisi burada kesmek.
    ben söylediğim sözden dolayı sizden özür diliyorum ama benim burada yazılanlara hiçbir artniyet olmaksızın ve sürekli cb ybr kullanan biri olarak gördüklerimi yazdıktan sonra verdiğiniz abartı ve zıt cevaplar sinirimi bozdu onun için böyle yazdım zaten o mesajı silmişler bir daha baktımda sizin üslubunuz benimkinden çok daha kötü ve dalga havasında

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)