Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı senin durumunu bende yaşadım arkadaşımla aynı anda sıfır aldık iki motor,o ybr aldı ben cb aradaki farklar...

ybr malzeme kalitesi ve motorun kafa grenaj görüntüsü vs daha güzel ama arkası yine bisikleti andırıyor ordan beni kaybediyor,cb125 ise nedense aynı tipte motor olmasına rağmen hakimiyet daha kolaymış gibi geliyodu bana ama gel görki titreşim farkı ybrde sürüş konforu oluşturuyor...

bana göre ikiside aynı motor kalite farkı var evet ama arada ufakta olsa fiyat farkı var,güç olarak bence ikiside soluksuz yokuşlarda nefes kalmıyor can sıkıcı bi hal...yakıt olarakta aynı...

ama ybrsi olan satıp cb alsa anlamsız olur yada tam tersi yani ikiside birbirinden pek farkı olmayan motorlar...

http://img809.imageshack.us/img809/3693/sdc19892.jpg

http://img411.imageshack.us/img411/6601/sdc19890.jpg
    arada bariz bir fark yok tercih meselesi ikisininde üstün oldukları yerler var ama arkadaş öyle bir yazmışki cbr 1000 rr ile ybr karşılaştırıyor sanki

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    NiGHTMaRe07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 honda cbf 150
    Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıfır km alırsan sana maliyeti en az 4200 lira olur. ilanlara bakarsan çok temiz motorlar var. ikinci el tavsiye ederim. 2. el alırsan sadece noter ve sigorta masrafın olur. istersen benim motoru ben satmayı düşünüyorum, 14000 km de 2700 e satarım. 120 lira sigorta yaparsın 20 lira da noter olsa toplam 2900 e gelir sana. eğer ciddi alıcı varsa bana mesaj atsın, ben satıp spacy almaya karar verdim. fiyat 2700 ama babamın tepkisinden korkmasam 2000 e bile veririm motoru. vuruk çizik bişey yok, sadece motoru pakette kullanıyorum. fakat tecrübeliyim motoru sıkıştırmıyorum, paldır küldür, yerden yere vurmuyorum tabi.
    ben vergi mükellefi birisiyim..sıfır alınca %18 vergiden düşüyorum..yani her 1000 tl de 180 tl karım var..antalyada olsa idin bir düşünürdüm motorunu..birde motor sıfır alınınca plaka ücretin içinde olmuyormu..?

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Plaka, ruhsat vs... anahtar teslim alınabiliyor tabiki. Ben anahtar teslim almadığım için faturaya işleniyormu bu işlemlerin giderleri bu konuda bilgim yok.

Vergi geridönüşü, faturada cebinizden çıktığı belirtilen rakama göre oluyor, öyle değil mi Eğer öyleyse anahtar teslim almış bi arkadaşımızın faturasına işlenmiş rakam lazım size
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    2013 honda cbf 150
    anahtar teslim fiyatına ruhsat plaka dahilse 3600 motor ehliyet 600 kask vs 4500 ü bulacak bana ..

ewet doğru söylüyorsunuz..fatura benim üzerime olması şartı var birde :=)

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı NiGHTMaRe07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anahtar teslim fiyatına ruhsat plaka dahilse 3600 motor ehliyet 600 kask vs 4500 ü bulacak bana ..

ewet doğru söylüyorsunuz..fatura benim üzerime olması şartı var birde :=)

fatura sizin üzerinize olur söylediğiniz vergilerden indirim sağlarsınız ama ruhsat plaka işlemleri faturaya işlenmediği için ondan bi indirim olmaz..ben anahtar teslim aldım ama faturada sadece motorun parasını faturalandırmışlar...

belki anlaşırsanız o parayıda fatura ederler ama onlarda ekstra vergisini ödeyeceği için bi miktar artış yapıp fatura edebilirler...

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    ben ekim 2012 de motor+plaka+iki ruhsat yaprağı+sigorta toplam 4200 e almıştım. motor 3600 lira. şimdiki aklım olsa ikinci el alırdım. çünkü yeniden ruhsat ve plaka çıkarmaya gerek yok, sadece sigorta yenileniyor. vergi indiriminden bir kere faydalanabilirsin ömür boyu değil. çünkü bir fatura bir indirim demektir. fakat ikinci el alırsan temiz bir motor ise daha çok kârın olacak. fakat bu sadece bu modelde geçerli, çünkü alan satıyor, 10 bin km den az bir sürü motor ilanı var.

Motosikleti
    2013 honda cbf 150
    Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ekim 2012 de motor+plaka+iki ruhsat yaprağı+sigorta toplam 4200 e almıştım. motor 3600 lira. şimdiki aklım olsa ikinci el alırdım. çünkü yeniden ruhsat ve plaka çıkarmaya gerek yok, sadece sigorta yenileniyor. vergi indiriminden bir kere faydalanabilirsin ömür boyu değil. çünkü bir fatura bir indirim demektir. fakat ikinci el alırsan temiz bir motor ise daha çok kârın olacak. fakat bu sadece bu modelde geçerli, çünkü alan satıyor, 10 bin km den az bir sürü motor ilanı var.
    Arkadaşlar doğru söylüyorsunuz fakat ikinci elde para bir anda çıkacak elinden..sıfır olunca kredi kartına taksitle..elimdeki para durumuna göre bir değerlendirme yapmam lazım..3600 tlde 650 tl vergi indirimim oluyor..buda sıfır motot bana 2950 ye gelmiş olur..çok kararrsızım bu konuda..banada çok kişi temiz ikinci el al diyor..antalyadan bulmam lazım..

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Arkadaşlar doğru söylüyorsunuz fakat ikinci elde para bir anda çıkacak elinden..sıfır olunca kredi kartına taksitle..elimdeki para durumuna göre bir değerlendirme yapmam lazım..3600 tlde 650 tl vergi indirimim oluyor..buda sıfır motot bana 2950 ye gelmiş olur..çok kararrsızım bu konuda..banada çok kişi temiz ikinci el al diyor..antalyadan bulmam lazım..
    Sıfır almamdaki aynı sebep taksit kolaylığı.Sanalpazar.kom ile forumdan arkadaştan 10 taksite aldım motoru.%5 komisyonu var 12 takside kadar.Benim şuan sürdüğüm motor sıfırdan daha temiz.Ben başta güvenemedim 2. ele ama gerçekten çok titiz insanlar var.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

vabis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA-CB125E
    Şimdi arkadaşlar; ybr esd ile cb125 karşılaştırılması yapılmış.Beni ikisinide kullandım size tarafsız görüşlerimi söyleyeceğim çünkü ikisinde ne bayisiyim ne de övünce para alıyorum...

İlk olarak sağlamlıktan konuyu açalım ybr sağlam bir motordur bu doğrudur ancak cb125 sağlam değildir diyemeyiz çünkü piyasaya giriş yapalı 1 yıl oldu bunu yıllar sonra görebiliriz.Ancak şunu size söyleyebilirim kendisi ybr 125esd kullanan motorsiklet tamircisi tanıdığım cb125 in lastiğini değiştirirken döküm kalitesinin çok iyi olduğunu iç millerin ve takozların kaliteli şekilde yapıldığını söyledi ben duyduğumu söylüyorum.

Şimdi ikisinide kullandım hızları ikisininde aynı motor güçleride öyle yakıt dersek onlarda birbiriyle aynı.İkiside tek marşda soğukda sıcakta çalışıyor.Kaliteleri birebir aynı gibi iç motor kalitesine birşey diyemem o km'ye bağlı ikiside aynı amaç için tasarlanmış aynı yapıda birbirine rakip olan motosikletler..

Ybr de cb125 den fazla olarak devir saati mevcut cb125dede vites göstergesi ybr ye devir saati fazladır bu doğrudur ek puan katıyor.Cb yede vites göstergesi ek puan katıyor..

Şimdi burada tarafsızca söylüyorum; Cb125 in yol tutuşu ybr 125 den daha iyi kim ne derse desin bu böyle şasi tasarımı ön amörtisör açısı arka amortisörün sertliği vs. etmenler olabilir ama bu bariz belli sonra arka fren olarak ikiside aynı çok da iyi olmayan frene sahip.Ama cb125 ön frende ybr den 1 gömlek üstün motor dip frende öne yığılsa bile direksiyona titretme sağ sol yaptırmıyor ve fren dozajı ve duruş mesafesi daha iyi bu gerçek inanmayan test eder...

Gelelim konfor özelliklerine ybr de titreşim cb125e göre yok bu doğru ybr cb125den titreşimsiz.cb 125 titreşim varmı var rahatsız edermi kimini eder doğrudur.Ancak bu motor çok titriyor diyende abartır bana göre motorda titreşim var çünkü krank tasarımı cbf150 gibi değil ancak rahatsız edici ayak uyuşturucu titrreşim yok sadece artçının ayakları uzun süre sonra uyuşabilir.Ybr nin arka amörtisörleri cb125e göre yumuşak o yüzden yolu onun kadar hissettirmiyor bu doğru ancak onun kadarda yolu tutmuyor.Ancak ybr konforda cb125den bir adım önde...

Performans olarak ikiside tipik 125cc motor övülecek bi tarafları yok ikisinide köylü tipi denilen seger hem kalkışda hemde son hızda harcıyor gözümle gördüm.

Aydınlatma olarak cb125 nin sınıfında rakibi yok diyorum.Ybr ile karşılaştırılmaz uzunlar ve kısalar çok çok iyi.Bu demek değilki ybr nin kötü onunda çok güzel ama cb125 projektör gibi bu bariz görünüyor gece karanlığında...

Şimdi gelelim son değerlendirmeye cb125 3650 tl ybr 4300 tl hondanın vade seçenekleri daha bol. Aradaki fark 650.

ybr;konforlu ve titreşimsiz.Cb125 ; dengeli+frenler daha iyi biraz titreşimli ybrye göre.

Tiplerini karşılaştırmam o kişiden kişiye değişir.Tipini beğenen istediğini alabilir yeri gelir tipi için çok daha fazla rakamlar verilir.İtiraz edenler beğenenler beğenmeyenler görüşlerini belirtsin...Benim görüşlerim bunlar herkes isteğini almakta serbesttir.Ancak bir karşılaştırılma yapılırken adı üstünde karşılaştırma ürünlerin birbirine üstün ve eksik tarafları dile getirilir herşeyiyle beraber.Karşılaştırma yapanın kendi görüşü bulunur ve marka fanatizmi yapılmaz...

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ybr nin dengesiz yetersiz ön freni ve şasesinin zayıflığı birleşince ortaya bu video çıkıyor
    http://www.youtube.com/watch?v=gl3zXcGG61I

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr nin dengesiz yetersiz ön freni ve şasesinin zayıflığı birleşince ortaya bu video çıkıyor
    http://www.youtube.com/watch?v=gl3zXcGG61I
    Waaooow ağzım açık kaldı şu anda gerçekten mükemmel bir motor olduğunu bir kez daha ispatladı.
    Hayranlığım bir kat daha arttı.

Aaaaa... Bisikletle de yapılıyormuş hayret:
    mücahit_89 ve NiGHTMaRe07 bunu beğendiler.

Motosikleti
    2013 honda cbf 150
    vabis kardeş çok güzel noktalara değinmişsin teşekkür ederim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:56 ----------

Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır almamdaki aynı sebep taksit kolaylığı.Sanalpazar.kom ile forumdan arkadaştan 10 taksite aldım motoru.%5 komisyonu var 12 takside kadar.Benim şuan sürdüğüm motor sıfırdan daha temiz.Ben başta güvenemedim 2. ele ama gerçekten çok titiz insanlar var.
    hocam bu işlemi nasıl yaptınız..arkadaş oraya ilan verdi sende aldınmı 12 taksitle..?

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    Arkadaşlar şu yakıt tasarruf cihazları hakkındakileri duymuşsunuzdur. Ekoplus diye bir şey. Ben bundan getirtecem. Siz de ister misiniz diye soracaktım. Nerdeyse internette gördüğünüz fiyatın yarısı. burası satış yeri felan değil biliyorum. bundan dolayı uyarılarda bulunup durmayın. zaten ben de burada bu bilgiyi paylaşarak ortak getirterek arkadaşlarımın da faydalanmasını istiyorum. mesele bundan ibaret. bunu araştırın ve bana özelden mesaj atın. Pazartesi ye kadar düşünün araştırın. Fiyatı burda vermiyorum. İsteyenler iki paket sigara fiyatına sahip olabilecekler diye umuyorum. ODTÜ belgeli felan yani. Ciddi bir şey resmi belge sahibi. Tabii aleti size verdikten sonra başıma kakmayacaksınız. Ama takılmasında yardımcı olurum. Aylardır bu durumu araştırıyorum sonda etkisi konusunda kanaatimi kesinleştirdim ve ucuza birşeyler buldum.Yukarıda kullandığım kelimeyi google da aratın sitesi videosu felan herşey var. Hadi bakalım sizden haber bekliyorum. Denizli'de olanlara sesleniyorum.

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    vabis kardeş çok güzel noktalara değinmişsin teşekkür ederim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:56 ----------

hocam bu işlemi nasıl yaptınız..arkadaş oraya ilan verdi sende aldınmı 12 taksitle..?
    Arkadaşım ücretsiz market açtı ve ödeyeceğim tutara iphone5 2. el telefon resmi ile ilan koydu.Bende bu ilanı kredi kartım ile aldım.Sistem şu şekilde işliyor.

Kargo size gelince ürün bozuk veya ilandaki gibi değildir şeklinde kargocuya tutanak tutturmadıkça, sistem 3 gün içinde kendi ödeme onayı veriyor.Yada kargoyu alır almaz onay verebilirsiniz.Ben motoru almaya gidince arkadaşın yanında girdim siteye verdim onayı.Sonraki gün siteden aradılar ne ürün aldınız kaça aldınız diye onaylamak için, hack durumlarına karşı.Ben doğrulayıp sözlü onay verince bir gün sonrada apra arkadaşın hesabına yattı.Şükür sıkıntısız alışverişimizi yaptık
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Fişe takılan elektrik ve hortuma-boruya takılan yakıt tasarruf aletlerinin 5 para etmez şeyler olduğu ve yüzde bir bile tasarruf ettirmediği,.... en son dünkü haber bültenlerinde vardı. Boşuna para vermeyin! Kandırmaca... Para tuzağından başka bişi değil....

http://ekonomi.haberturk.com/makro-e...rina-inanmayin

http://www.emo.org.tr/genel/bizden_d...6#.UUQ1CjcZx_Y

Elektrik mühendisleri odasının açıklaması var, makine mühendisleri odası da bir açıklama yapsaydı iyi olurdu ama uyumuşlar.

ceza haberi de burda:

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/22803515.asp

Satanlara sorarsan NASA'dan bile ONAY almışlar!

http://video.cnnturk.com/2013/haber/...zlarina-dikkat

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Merhaba arkadaşlar, cb125 i bende çok beğenmiştim ama honda bayisindeki satıcı dahil servis çalışanları tavsiye etmedi cbf almamı önerdiler titreme var balans tutmuyor falan dediler ve çok şaşırdım kafam karıştı sonra yamaha bayisine gittim cb 125 ve diğer ucuzu olan modelden çöp diye bahsetti , ybr125 almaya kalktım vade farkı koydu taksite sonra tvs yi gördüm hepsinden daha çok beğendim birde peşin fiyatına taksit yaptılar nasip böyleymiş aldım. Birde ybr125 ve tvs apache de oringli zincir varken cb-cbf de yok.Birde ayak marşı yok fakat yuvarlak yer bırakmışlar çok komik belki kendiniz delik açarsınız diye

Motosikleti
    2013 honda cbf 150
    Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım ücretsiz market açtı ve ödeyeceğim tutara iphone5 2. el telefon resmi ile ilan koydu.Bende bu ilanı kredi kartım ile aldım.Sistem şu şekilde işliyor.

Kargo size gelince ürün bozuk veya ilandaki gibi değildir şeklinde kargocuya tutanak tutturmadıkça, sistem 3 gün içinde kendi ödeme onayı veriyor.Yada kargoyu alır almaz onay verebilirsiniz.Ben motoru almaya gidince arkadaşın yanında girdim siteye verdim onayı.Sonraki gün siteden aradılar ne ürün aldınız kaça aldınız diye onaylamak için, hack durumlarına karşı.Ben doğrulayıp sözlü onay verince bir gün sonrada apra arkadaşın hesabına yattı.Şükür sıkıntısız alışverişimizi yaptık
    anladım kardeş saolasın..

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, cb125 i bende çok beğenmiştim ama honda bayisindeki satıcı dahil servis çalışanları tavsiye etmedi cbf almamı önerdiler titreme var balans tutmuyor falan dediler ve çok şaşırdım kafam karıştı sonra yamaha bayisine gittim cb 125 ve diğer ucuzu olan modelden çöp diye bahsetti , ybr125 almaya kalktım vade farkı koydu taksite sonra tvs yi gördüm hepsinden daha çok beğendim birde peşin fiyatına taksit yaptılar nasip böyleymiş aldım. Birde ybr125 ve tvs apache de oringli zincir varken cb-cbf de yok.Birde ayak marşı yok fakat yuvarlak yer bırakmışlar çok komik belki kendiniz delik açarsınız diye
    tvs dede tubeless yok. cbf de var.
    birinde olan birinde yok.
    bende tvs ye niyeti bozdum o ayrı
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Tahsin Bey bence kararsızsanız hepsini binip içinize sineni alın yoksa aklınız hep diğerinde kalır.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende tvs ye niyeti bozdum o ayrı
    Az farkla da olsa seni daha rahat taşır abi TVS. Tip konusu zaten tamamen göreceli. Yalnız mutlaka bi üzerine otur, deneme sürüşü şansın olmasada ayaklarını peglere koy biraz geride yani

sözde vites falan değiştirmeyi dene... gidonda tuhaf gelebilir!!! denemeden kredi kartıyla sipariş geçme yani Üzerinde rahat ederim dersen bence tek sıkıntısı TVS servisleri yoksa gayet alınır alet
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)