Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Siz nereden alıyorsunuz arkadaşlar 25TL fiyat?
    avrupa yakasında hiçbir yetkili servise, anadolu yakasında ise mutluhan ve mototal'e gitmem.

1. konşuk motor cevizli

2. güngör motor pendik istasyonda

bunların haricinde servis mervis tanımam. yedek parçası da piyasanın en ucuzudur, hiç başka yere sormanıza gerek yok. belki d&b motor diyen olur ama ben hiç gitmedim, bişey diyemem.

güngör motor da ön balata 25 lira, pendik sanayi içinde ihya motor, 20 lira işçilik dahil takıyor, ama yan sanayi olduğu için randıman vermiyor, tam tutuyor ama abs li gibi oldu, tutup bırakıyor. tavsiye etmem.

hava filtresi : 16 lira
    tahrik zinciri : 20 lira
    ön dişli 15t : 10 lira
    arka dişli 44t : 40 lira civarı bir fiyatı vardı tam hatırlamıyorum.
    buji cpr8ea9 : 20 lira
    debriyaj balatası 90 lira (işçilik hariç yağ hariç. )

bildiğim orjinal yedek parça fiyatlarıdır, başka yere gidip kazıklanmayın.

bu arada benim motor 14000 oldu hala bakıma götürmedim, sapa sağlam tek marş çalışıyor. subap ayarını sordum servise, 30 lira dedi, bakım 40 lira imiş. boşuna para veremem dedim, günlük ve haftalık zincir bakımını, debriyaj teli bakımını zaten yapıyorum, buji yi hava filtresini kendim değiştim. geriye subap ayarı kalıyor onu da bi ara yaptırıcam.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Az önce Honda TR'ye bir şikayet formu gönderdim balata fiyatlarıyla ilgili.
    Bakalım ne geri dönüş yapacaklar.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    avrupa yakasında hiçbir yetkili servise, anadolu yakasında ise mutluhan ve mototal'e gitmem.

1. konşuk motor cevizli

2. güngör motor pendik istasyonda

bunların haricinde servis mervis tanımam. yedek parçası da piyasanın en ucuzudur, hiç başka yere sormanıza gerek yok. belki d&b motor diyen olur ama ben hiç gitmedim, bişey diyemem.

güngör motor da ön balata 25 lira, pendik sanayi içinde ihya motor, 20 lira işçilik dahil takıyor, ama yan sanayi olduğu için randıman vermiyor, tam tutuyor ama abs li gibi oldu, tutup bırakıyor. tavsiye etmem.

hava filtresi : 16 lira
    tahrik zinciri : 20 lira
    ön dişli 15t : 10 lira
    arka dişli 44t : 40 lira civarı bir fiyatı vardı tam hatırlamıyorum.
    buji cpr8ea9 : 20 lira
    debriyaj balatası 90 lira (işçilik hariç yağ hariç. )

bildiğim orjinal yedek parça fiyatlarıdır, başka yere gidip kazıklanmayın.

bu arada benim motor 14000 oldu hala bakıma götürmedim, sapa sağlam tek marş çalışıyor. subap ayarını sordum servise, 30 lira dedi, bakım 40 lira imiş. boşuna para veremem dedim, günlük ve haftalık zincir bakımını, debriyaj teli bakımını zaten yapıyorum, buji yi hava filtresini kendim değiştim. geriye subap ayarı kalıyor onu da bi ara yaptırıcam.

D&B motor ile konşuk motor bildiğim kadarı ile kardeşler, bende Taa gölcükten kalkıp konşuğa geliyorum bakıma, adamlar mobil yağ koydular,hava filtresini temizlediler,zinciri gerip yağladılar,freni vs ayarladılar,motoru yıkadılar, subap ayarı yaptılar ve daha unuttuğum şeylerde var hepsi için 60 tl ödedim üstelik kredi kartıyla =) mis gibi faturamda var.. şimdi dandik bi motorcuya gitsen sadece subap ayarına isteyecek 50 lira =) işte bu yüzden iyi ki Honda almışım..

Bu arada 4 liralık balatalarda uyuyor ön için ama diske zarar verir diye önermiyorlar pek.
    Karadeniz - Giresun.

NiGHTMaRe07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 honda cbf 150
    Arkadaşlar sizden bana yardım etmenizi ve benim için önemli olan bilgili olan sizlerin görüşlerini almak istiyorum..benim motor deneyimim az ve yarı otomatik motor kuıllanmış (kısa süreli olarak ) birisiyim..Cb 125e ve wave 110 i motor arasında kaldım..Debriyajlı motor hiç kullanmadım..Kullanımı kolaymıdır..hep cb 125e almak istiyorum ama debriyaj olayından tırsıyorum..sizce hangi motoru almalıyım..ikisininde fiyatları aynı..almışken uzun vadeli motor istiyorum..yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler..

Motosikleti
    Honda pcx125
    uzun vadeli olan wave 110i hem enjeksiyonlu hem de yarı otomatik vitesli, hemde cb125 ten 10 kat daha sağlam ve kaliteli.. belki birazda hızlıdır. ömür boyu kullanırsın. torunlarına kalır. bulabilirsen temiz 2. el innova al, wave den çok daha sağlam motoru var fakat tel jant olmasından dolayı lastik patlamaları eziyet oluyor. km de 10 kuruş bile yakmıyor innova. wave ne yakıyor bilmiyorum. cb125 ise 10-12 kuruş yakıyor. hergün depoyu fulluyorum oradan biliyorum.
    cb 125 kullanımı kolay fakat yoruyor, amörtisörlerin salınımı iyi değil, dengesiz salınıyor, koltuk çok sert, oturuş pozisyonu çok önde.
    wave110 ve innova gibi motorların da fren disk ve kampana çapları commuter motorlara göre daha çapsız ve küçüktür, fren kabiliyetleri verimli değildir.

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Uzun vadeli istiyorsan vitesli al çünkü eninde sonunda öğreneceksin.Alırsın yarı otomatiği 1 yıl sonra vitesli istersin.
    Çok tereddütün varsada birisinden vitesli motor bul bin, bi bak becerirsen al derim.
    ZEMHERİ!

karabulut61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bursa Mustafa Kemal Paşa Memleket Trabzon Akçabat
    Motosikleti
    Motoran CBS 150 Balancer
    Alıntı ScaLa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar, hayırlı akşamlar. Ben de bu ayın 20'sinde Cb125 benzeri motorumu teslim aldım Sorularım marka bazlı olmadığı için, bu forumu da uzun süredir takip ettiğim için ve sizlerin bilgilerinize ve yardımseverliğinize güvendiğim için, aranızda takılmaya ve sorularımı ve deneyimlerimi sizlerle paylaşmaya karar verdim. Sizin tecrübelerinizle tecrübelenmek nasip olur inşallah. Yaklaşık 750km kadar motor deneyimim olmuştu, bu da sahip olduğum ilk motorum oldu Allah'ın izniyle.

Motorumla şimdilik 125km kadar yol yaptım. Şimdilik rodajda olduğumuz için en fazla 40km/h ile yol alıyorum. Ortalama hızım 30-40 arası. Bir kere yanlışlıkla 45km/h yaptım yokuş aşağı Hızımı kademeli olarak artıracağım, 1500km'ye geldiğimde motor tamamen açılmış olur inşallah. 2 defa artçı taşımak zorunda kaldım, kısa mesafeler 3-4km kadar. Artçılar memnun kaldı ama benim içim gitti Bana plaka, ruhsat, sigorta, koruma demiri ve dandik kask (koruma demiri ve kask hediye) toplamda 3400 civarına mâl oldu. Motorum dediğim gibi Cb 125 benzeri, işte fotoğraflarına bakmak isteyenler için;

Motorumu teslim aldığımdan beri, arka tekerden vong vong diye ötme sesi geliyor, sürtme gibi.. Öğlen motoru aldım, akşamına direk servise geri gittim ötüyor bu diye; "abi bu ses yapar kampanalar sert, zart-zurt, biraz sür geçer, yumuşar" dediler geçiştirdiler... Daha hâlâ ötüyor. 300km bakımına kadar geçmezse, değiştirmelerini talep edeceğim öten her neyse... (Ki fren pedalına hafiften basınca ötme kesiliyor)

Farlar, sizin evlatlarla sanırım aynı. Sizin dediğiniz kadar güzel aydınlatıyor, selektör ve uzunlar da çok iyi ve etkili. Sinyaller gündüz vakti, göstergede gözükmeyecek kadar zayıf yanıyor... Göstergeye bakarak sinyal açık mı, kapalı mı anlaşılmıyor. Arkadaki demir de sizinkilerle aynı, çanta taşır mı taşımaz mı bilmiyorum. Çanta takarsam da sanırım biraz büyük takmam gerekli, çünkü laptop sığması gerekir. Benzin kapağının etrafı baya benzin kokuyor. Geçen gün kaskı, tan kapağın üzerine bırakmışım, kafama geçirdiğimde benzin kokusundan boğuluyordum. Sizce bu normal mi?

Lastikler de ne idüğü belirsiz çin malı naylon lastik. Ama 40km/h hızla güvenli diyebilirim

Herkese iyi forumlar, iyi eğlenceler, kazasız belasız sürüşler inşallah

Öncelikle Hayırlı olsun 2 tane var bende bundan motorun firenlerini ötmesi balatadan degiştir ama garantiden hiç ograşma gene ötüyor biranda kitliyor direk zaten kayıyorsun dikkkat et bu yönden 2-3 kere kaza yaptırıyordu bana motorun lastiklere dicek bişey yokzaten kuru zeminde iyi de ıslanta motor gaza yüklenmeyi deneme bile gösterge sabah hic ne sinyal nede vites görter gesi göstermez bizim ilk aldıgımızda motoru kırık gelmişti garan tiden 12 dv saati 10 bin dv geldi ogayet güzel sabah ta akşamda cok güzel gösteriyor öteki morunda garantiden degişmesini talepettim oda gelecek inşallah motorun diger aksamları gayet güzel...
    ScaLa bunu beğendi.
    BuLuT61

bikerist116 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1989 Jawa Lazer, 2012 Honda CB125E
    Buyrun arkadaşlar bunlarda benden
    https://www.facebook.com/photo.php?v...64508303820682

reverse bunu beğendi.

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Cb ile başlayan pazar gezilerimiz devam ediyor

http://www.motosiklet.net/forum/etki...ml#post2958134
    reverse bunu beğendi.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Murat; fazla takip edemedim, fotoğraflarda da tam anlayamadım. Yeni motorun nedir?
    Hayırlı olsun kazasız belasız kullanırsın işallah.
    Yine döktürmüşsün, güzel gezi olmuş.

Ben de bir aksilik çıkmazsa karayolu ile Yalova'ya gideceğim çarşamba günü.
    Geçen sene yazın tek başıma yine gitmiştim. Bu kez kız arkadaşımla iki kişi gideceğiz.
    190km yol 3 saatte gideriz diye düşünüyorum. Tabi İstanbul çıkışına kadar trafikle boğuşmazsak.
    Kız arkadaşımın motor üstünde ilk uzun yol tecrübesi olacak.

Bugün de bir HGS etiketi almam gerekiyor.
    Bankdan mı alayım, PTT'den mi bilemedim.
    Yapışkanlı mı yoksa kart tipi mi alayım ona da karar veremedim bir türlü.

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Murat; fazla takip edemedim, fotoğraflarda da tam anlayamadım. Yeni motorun nedir?
    Hayırlı olsun kazasız belasız kullanırsın işallah.
    Yine döktürmüşsün, güzel gezi olmuş.

Ben de bir aksilik çıkmazsa karayolu ile Yalova'ya gideceğim çarşamba günü.
    Geçen sene yazın tek başıma yine gitmiştim. Bu kez kız arkadaşımla iki kişi gideceğiz.
    190km yol 3 saatte gideriz diye düşünüyorum. Tabi İstanbul çıkışına kadar trafikle boğuşmazsak.
    Kız arkadaşımın motor üstünde ilk uzun yol tecrübesi olacak.

Bugün de bir HGS etiketi almam gerekiyor.
    Bankdan mı alayım, PTT'den mi bilemedim.
    Yapışkanlı mı yoksa kart tipi mi alayım ona da karar veremedim bir türlü.
    Teşekkür ederim dostum.Salcano Wolf aldım fiyatı ve gidişi bindiğimde hoşuma gitmişti.Kız arkadaşın ile gideceksen yarım saatte bir 10 dk mola vermeni tavsiye ederim.Bayanlar hedefe gitmeyi pek sevmiyor, gezmek lazım.Durarak gidersen 4 saate anca tamamlarsın Hgs Kart motorcular için daha iyi sanırım.Bankalarda hızlı veriyor diye biliyorum.Şimdiden hayırlı yolculuklar.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Ben de teşekkür ederim.
    Mola verme fikri güzel ama gidilecek yolda ne görecek bir şey var ne de durup rahat nefes alınabilecek bir yer.
    Ancak otoban üzerindeki dinlenme tesislerini kullanabiliriz yiyecek içecek ihtiyaçları vs. için.
    Ben giderken bir tek Gebze'de (henüz yolun 50. km'sinde) mola vermiştim. Geri kalan 140km su gibi akıp geçti.
    Yine aynı noktada mola verip, bir yoklama yaparım.

Bu arada HGS'nin yapışkanlı veya kart tipini rahatça bulabiliyor muyuz heryerde. Garanti bankasından alabilirim eğer kart tipi varsa.

Motosikleti
    2013 honda cbf 150
    uzun vadeli olan wave 110i hem enjeksiyonlu hem de yarı otomatik vitesli, hemde cb125 ten 10 kat daha sağlam ve kaliteli.. belki birazda hızlıdır. ömür boyu kullanırsın. torunlarına kalır. bulabilirsen temiz 2. el innova al, wave den çok daha sağlam motoru var fakat tel jant olmasından dolayı lastik patlamaları eziyet oluyor. km de 10 kuruş bile yakmıyor innova. wave ne yakıyor bilmiyorum. cb125 ise 10-12 kuruş yakıyor. hergün depoyu fulluyorum oradan biliyorum.
    cb 125 kullanımı kolay fakat yoruyor, amörtisörlerin salınımı iyi değil, dengesiz salınıyor, koltuk çok sert, oturuş pozisyonu çok önde.
    wave110 ve innova gibi motorların da fren disk ve kampana çapları commuter motorlara göre daha çapsız ve küçüktür, fren kabiliyetleri verimli değildir.
    yorumun için teşekkürler..Çevremde motor deneyimi olan arkadaşlara sordum hepsi yarı otomatik alma sıkıntı çekersin diyorlar..nedenini bilmiyorum..benim için yakıtı çok önemli değil..bana sağlam olsun uzun yıllar tık demeden beni götürsün yeter..birde alacağım motora iki kişi binip 100-150 km biraz yokuşları olan yolda bizi sorunsuz götürecek motor istiyorum..birçok yerde motorun koltuğunun sert olduğundan bahsedilmiş...bu okadar rahatsız edicimi acaba..?

Alıntı 585858 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun vadeli istiyorsan vitesli al çünkü eninde sonunda öğreneceksin.Alırsın yarı otomatiği 1 yıl sonra vitesli istersin.
    Çok tereddütün varsada birisinden vitesli motor bul bin, bi bak becerirsen al derim.
    yorumun için teşekkürler..banada herkez sizin söylediğiniz gibi söylüyor..ben 1 kere alıp uzun yıllar kullanmak isterim..ben ziraat mühendisiyim yeri gelince bu motorla araziye gitmeyi düşünüyorum..

Motosikleti
    Honda pcx125
    Alıntı NiGHTMaRe07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yorumun için teşekkürler..Çevremde motor deneyimi olan arkadaşlara sordum hepsi yarı otomatik alma sıkıntı çekersin diyorlar..nedenini bilmiyorum..benim için yakıtı çok önemli değil..bana sağlam olsun uzun yıllar tık demeden beni götürsün yeter..birde alacağım motora iki kişi binip 100-150 km biraz yokuşları olan yolda bizi sorunsuz götürecek motor istiyorum..birçok yerde motorun koltuğunun sert olduğundan bahsedilmiş...bu okadar rahatsız edicimi acaba..?

yorumun için teşekkürler..banada herkez sizin söylediğiniz gibi söylüyor..ben 1 kere alıp uzun yıllar kullanmak isterim..ben ziraat mühendisiyim yeri gelince bu motorla araziye gitmeyi düşünüyorum..
    Bende honda innova varken, eşimle beraber istanbuldan bursaya giderdim, iki kişi ile 120-130 gidiyordu. bu hıza ne cb125 nede cbf150 kolay kolay ulaşamıyor. avatarımda görmüş olduğun resim innova ya ait, tek elimle gaza basıyorum, diğer elimde kamera, ve motor rampa yukarı 120 yapıyor. bu kadar harika motora daha ne yorum yapayım. ömürlük motor arıyorsan innova al. cub motor çok sağlamdır. uzun yıllar hiç bakıma servise götürmeye gerek kalmadan kullanırsın.
    cb125 in koltuğu aşırı rahatsız edici. çevrende motordan anlayan adam yokmuş demekki, motordan anlayanlara sor, bu forumda innova nasıl bir motor diye başlık aç, anlayanlardan dinle.

Motosikleti
    2013 honda cbf 150
    Bende honda innova varken, eşimle beraber istanbuldan bursaya giderdim, iki kişi ile 120-130 gidiyordu. bu hıza ne cb125 nede cbf150 kolay kolay ulaşamıyor. avatarımda görmüş olduğun resim innova ya ait, tek elimle gaza basıyorum, diğer elimde kamera, ve motor rampa yukarı 120 yapıyor. bu kadar harika motora daha ne yorum yapayım. ömürlük motor arıyorsan innova al. cub motor çok sağlamdır. uzun yıllar hiç bakıma servise götürmeye gerek kalmadan kullanırsın.
    cb125 in koltuğu aşırı rahatsız edici. çevrende motordan anlayan adam yokmuş demekki, motordan anlayanlara sor, bu forumda innova nasıl bir motor diye başlık aç, anlayanlardan dinle.
    hocam peki neden sattınız yada şu anda neden cb125e kullanıyorsunuz onu öğrenebilirmiyim..??

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Ben de teşekkür ederim.
    Mola verme fikri güzel ama gidilecek yolda ne görecek bir şey var ne de durup rahat nefes alınabilecek bir yer.
    Ancak otoban üzerindeki dinlenme tesislerini kullanabiliriz yiyecek içecek ihtiyaçları vs. için.
    Ben giderken bir tek Gebze'de (henüz yolun 50. km'sinde) mola vermiştim. Geri kalan 140km su gibi akıp geçti.
    Yine aynı noktada mola verip, bir yoklama yaparım.

Bu arada HGS'nin yapışkanlı veya kart tipini rahatça bulabiliyor muyuz heryerde. Garanti bankasından alabilirim eğer kart tipi varsa.
    _ Yahu bende çözmedim daha HGS işini reverse Karar falan da vermedim, dışarı da çıkamıyorum younluktan... heralde arkadaşa söyliycem Ptt den kart olandan aldırtıcam, yoksa sticker da olur ama 2. seçenek

Şuan en hızlı en kolay ulaşılanı edinicem gibi duruyor

_ Yol içinse, artçılı gideceğin için feribotu kullanman ve evden çıkıp feribotta mola vermen bence mantıklı Artçılısın diye senin veya CB' nin yetmediğinden değil, kızları bilirsin en sevdiği filme gitse yarısında çıkası gelir o mevzu

Bize kalsa Bolu-Ankara-Bursa üzerinden ulaşırız Yalova' ya İstanbul' dan çıktığın anda bütün yollar aşırı keyifli geliyor insana

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:13 ----------

Ben bir kere alıp uzun yıllar kullanmak isterim.. ziraat mühendisiyim, yeri gelince bu motorla araziye girmeyi düşünüyorum..
    Cub un arazi ihtiyacınızı CB gibi karşılayabileceğini düşünmüyorum açıkçası. Alternatifiniz olan motosikleti iyi tanıdığım da söylenemez ama 100/150 km ve yokuşlu yollara CB gibi istikralı tepkiler verebileceğini düşünmüyorum.

He bi şekilde o tepkileri verdirtirseniz bu sefer motorun ömründen şüphe etmeye başlarım. Gitmez değil her motosiklet heryere gider ama bence bu iş için CB daha uygun

Sele sertliği tuhaf, ben 1000km dolmadan yumusadığını hissettim günden güne dahada rahat ettim artık konusu açılmadıkça aklıma bile gelmiyor o eski günler Fuarda onlarca motosiklet kurcaladım, cuma gittim bomboştu,

hakikaten ince ince bakındım belli markaların modellerine, CB den daha yumuşak selesi olan sadece CBF 150 vardı. He daha rahat tasarlanmış sele formları vardı ama yumuşak değillerdi 30.000 lira verip kuzu postu atmak zorundasın işin özü bu

Yani artık şunu biliyorum, CB benim hayatımda kullanacağım en yumuşak selesi olan motosikletim olabilir, buna inanıyorum

Uzun yıllara gelince, henüz 1küsur yıl tecrube edildi, kim bilir neler çektirenler oldu CB' ye ama inan henüz ciddi bi şikayet hiç duymadım, kronik bi sorun hiç duymadım. Sorunları geçtim 1gr yağ eksilttiğine bile şahit olmadım [/QUOTE]
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Honda pcx125
    hocam peki neden sattınız yada şu anda neden cb125e kullanıyorsunuz onu öğrenebilirmiyim..??
    ben o zamanlar paraya sıkıştığım için büyük zararla satmıştım. fakat şu an yine almam çünkü ben paket işi yapıyorum. daha önceden de yazdığım gibi, tel jant olması, deposu çok küçük (3,7 lt) frenler iyi değil, ön fren diski küçük, arka kampana da öyle. arkaya çanta da takılmıyor, uyumlu demir var, sadece iki yerden vidalanabiliyor, o da iki günde bir gevşiyor. uğraşamam.
    fakat binici için mükemmel bir motordur, en ufak sorunu yoktur, kronik arızası yoktur. hiç durmadan 250 km gitmiştim ama servisin bana dediği 1000 km sorunsuz tek marş gider. bence 5000 km hiç inmeden gider bu motor. mükemmellik arıyorsan innova al. ne ustayla işin olur ne bakımla ne başka bişey. benzini koy git. bu kadar.

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Valla HGS olayını halledemedim.
    Ama köprü ve otoyolları ücretli yapanından tut, HGS, OGS, KGS sistemlerini çıkartanlar, sistemi geliştirenler, buna onay verip yürürlüğe sokanlar, bunların 1. derece akrabaları ve tüm emeği geçenleri bir güzel kalayladım bütün gün.

Yahu arkadaş, hem insanları bir şeye mecbur kılıyorsun, hem de o şeyi yeterli şekilde yaygınlaştıramıyorsun.
    Bugün 2 PTT işyeri, 4-5 banka şubesi gezdim. Bunlardan bir tanesi Şişli'deki koskoca PTT. Bir sıra numarası aldım ki önümde bekleyen kişi sayısı 50, tahmini bekleme süresi 100 dakika idi. Neyse sordum da defolup çıktım oradan.

Bir kere kart tipi HGS bulmak imkansıza yakın.
    Sticker ise çoğu yerde yok.
    BANKASYA aralarında en aptal kalanları sanırım. Broşür bastırmışlar HGS'yi buradan alanlar bilmem ne avantaj filan ıvır zıvır. İçerisinde açıklamada ister kart tipi ister sticker tipi başvurularınızı yapabilirsiniz diyor.
    Gittim gişeye ben kart tipi hgs istiyorum dedim, bana bizde sticker olanı var diyor. Neden diyorum, işte burada kart tipi yazıyor? Eleman bana nerede yazıyor ki dedi. Gösterdim genel müdüre soralım filan geveledi.
    Sonra ben napayım stickerı motosikletin neresine yapıştıracağım dedim. Verdiği cevap: biz motosikletlere vermiyoruz sadece 1. sınıf hgs var bizde.
    E işte motosiklette 1. sınıf içerisinde zaten diyorum, hala motosikletlere vermiyoruz dedi.
    S..ever misin sabaha mı bırakırsın dedim biraz kalaydan sonra çıktım gittim.

Aha yemin ediyorum: altımda 1000cc bir motor olsa çarşamba sabahı plakayı söküp, bütün gişelerden kaçak geçe geçe gideceğim yere giderdim.

Bu durumda iş başa düştü. Yarın sticker bir HGS alıp, bir şekilde onu şeffaf dosya gibi bir şeye yapıştırıp onu da akbil muhafazası gibi bir şeyin içine monte edip, elimdeki (mp3 çalar için tasarlanmış) kol bandına bir şekilde monte edip kullanacağım. Uğraştığımız şeylere bak.
    Beddua etmeyi sevmem ama, mesajın başında tek tek belirttiğim kişilerin hepsinin Allah belasını versin.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Aynı tür girişimlerde bikaçkez bulundum, hep benzer cevaplar aldım ve aynı hisleri paylaşarak kelime dağırcığımı epey geliştirdim reverse

Ve halen işin yolunu yordamını (farklı zamanlarda en az 5 saat sıra beklemiş olmama rağmen ) net olarak bilmediğimden senin soruna şu şöyle olur diyemedim dün. Durum bukadar vahim. Akışına bıraktım, yoksa sinirler yatışmıyor
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayanlar hedefe gitmeyi pek sevmiyor, gezmek lazım.
    Bu lafı sağdan soldan çekip uzatmak lazım
    viper17 ve reverse bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)