Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı erhan115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar söyleme gereği duydum bazen kaskı kafamıza takmaya üşeniyoruz yaa hani deponun üstüne koyuyoruz motorun
    dönüşlerde ciddi problemlere sebep oluyor haberiniz olsun 2 kere aynı olaydan dolayı düştüm motora ve bana birşey olmadı ama insanın içi cız ediyor yinede uyarma dereği duydum ben yandım siz yanmayın
    O nasıl bir şey ben anlayamadım. Kaskı kafamıza takmaya neden üşenelim ki?
    Lütfen kaskı kafamıza takalım. Nerde ne zaman düşeceğin belli olmaz. Olmasın ama, 10km hızla giderken düştün, kafanı kaldırım taşının kenarına vurdun ne olacak?
    Üstelik buna, kafamızda durup bizim güvenliğimizi sağlaması gereken bir şey sebep olacak? Çok ironik.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi madem bu işlerden anlıosan bulsana bizim şu depo stickerlarını sökünce kalan çukurluğa bi çözüm İlla yabancıya mı gidelim
    Sticker üzeri vernik atılmışsa çok ince zımparayla yedirmek lazım su ile, sonrada pasta atmak gerek devirli bir makinayla ama asla yapmam,kafa grenajımdaki sticker kenarından zedelendi ona bile kafayı takıyorum o derece orjinalciyim =) hem ne kadar uğraşsanızda sanmıyorum ki tamamen kaybolsun.

Bide bu işler hep bela,benim jınlunun depoda uyarı yazısını kaldırmış ilk sahibi, bende titizim uyuz oldum söktüm depoyu suyla zımpara yapıyodum şişedeki su bitti,depoyu sandalyeye koydum şişeyi doldururken TAK diye bi ses geldi bir baktım depo kendi kendine yere düşmüş :( son durak film serisindeki gibi =) tam oval kenardan içeri göçtü tenis topu oturacak şekilde :( fiber macun vs ile zar zor ovalliğini verip boyadık =/ sonra hiç ellemeseydim dedim.

Bu ninjanında boyanan grenaja biri ellemiş :o el izi vardı :o bugun aldım bi gazladım test ettim super olmuş :p bu arada 250 yi görürüm dedim ama 200 e çıkınca aklım çıktı :S CB beni korkak yapmış :D 200 e çıkınca 500 km ile gidiyorum sandım =)
    Karadeniz - Giresun.

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Günaydın arkadaşlar nasılsınız?Pazar günü inşallah hava güzel olurda güzel paylaşımlar yaparım .Birşey sormak istiyorum.Şimdi diyelimki lastik patladı, lastik değiştirmek için gerekli aletlerimiz neler?İç lastik ortalama kaç lira.İnternette 8-10 lira yazıyor.Adem Abi hepsini biliyordurda ben burada paylaşıp kalıcı bir bilgi olsun istedim
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

erhan115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER5
    Alıntı 2move adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskı motorun üzerinde dursun diye mi aldın? 2 kere düştün , 3 ümü bekliyorsun?
    Kask takmayacaksan binmeyeceksin motora...
    ben bunu kendimi rezil etmek için söylemedim arkadaşım sadece ben düştüm başkaları da aynı hatayı yapmasınlar diyorum gereksiz mesaj atmayalım lütfen

Motosikleti
    Honda Cbf 150
    selam arkadaşlar en sonunda kararımı verdim bir de ön anlaşma yaptım bu gün yarın anahtar teslim 3950 liraya alıyorum bu motoru. sırada kask, korumalık demiri, ve bagaj var umarım param yeter

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Alıntı Beanlie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar en sonunda kararımı verdim bir de ön anlaşma yaptım bu gün yarın anahtar teslim 3950 liraya alıyorum bu motoru. sırada kask, korumalık demiri, ve bagaj var umarım param yeter
    2. elde temiz bulurdunuz fiyatlarıda uygun.Para ödemesi yapamdıysanız bir sahibinden.coma bakın derim

http://www.sahibinden.com/motosiklet...ting=price_asc
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın arkadaşlar nasılsınız?Pazar günü inşallah hava güzel olurda güzel paylaşımlar yaparım .Birşey sormak istiyorum.Şimdi diyelimki lastik patladı, lastik değiştirmek için gerekli aletlerimiz neler?İç lastik ortalama kaç lira.İnternette 8-10 lira yazıyor.Adem Abi hepsini biliyordurda ben burada paylaşıp kalıcı bir bilgi olsun istedim
    Murat sorduğun sorunun cevabı olmayacak ama şöyle yapsan daha iyi değil mi?
    Bir takım tubeless lastik taktırıyorsun. Lastiğe çivi-vida girse bile yola devam edebiliyorsun (bu başıma geldi).
    En fazla yanında bir lastik onarım spreyi taşıyorsun ve basıyorsun siboptan içeriye.
    Sonra doğru bir lastikçiye gidip mantar yama yaptırıyorsun oldu bitti.
    Lastiği sök-tak derdi, alet edevat, yolda kalma anksiyetesi, lastik patlayınca kaza yapma tehlikesi gibi şeylerden kurtulmuş oluyorsun.

Ha, yok ben tamirci olacağım, bu işi öğrenmem lazım diyorsan bilmem. Bunları bilmek tabi ki güzel şey ama başıma gelmesini istemezdim doğrusu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:36 ----------

Bu arada pazar günü buralarda hava 15-16 derecelere çıkacakmış. Bahar geliyoooorrr.

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Murat sorduğun sorunun cevabı olmayacak ama şöyle yapsan daha iyi değil mi?
    Bir takım tubeless lastik taktırıyorsun. Lastiğe çivi-vida girse bile yola devam edebiliyorsun (bu başıma geldi).
    En fazla yanında bir lastik onarım spreyi taşıyorsun ve basıyorsun siboptan içeriye.
    Sonra doğru bir lastikçiye gidip mantar yama yaptırıyorsun oldu bitti.
    Lastiği sök-tak derdi, alet edevat, yolda kalma anksiyetesi, lastik patlayınca kaza yapma tehlikesi gibi şeylerden kurtulmuş oluyorsun.

Ha, yok ben tamirci olacağım, bu işi öğrenmem lazım diyorsan bilmem. Bunları bilmek tabi ki güzel şey ama başıma gelmesini istemezdim doğrusu.
    Elim alışsın açıkçası masraf yapabilecek durumum pek yok, içlastiği olan motorlar içinde sprey olduğu söyleniyor ne kadar doğrudur bilemem.

http://www.feyizoglu.com/Lastik-Onar...l_47474.html#0

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Doğrudur şambriyelli lastiklere uygundur diyor. Ama insan bir yandan da lastik patlayınca başına gelebilecekleri düşününce yapacağı masrafa acımıyor.
    Lastik çok önemli bir ayrıntı. Resmen bizi hayata bağlayan bir parça.
    Gerçi motorumu satacak olsam ben de taktırmazdım lastik filan.
    Ama ben taktırdıktan sonra iyi ki bunları taktırmışım dediğim 3-4 badire atlattım. Zaten İstanbul'da olup da badire atlatmamak çok zor. Yani gerçekten öyle fren yaptırıyor ki, asfalta çakılıyor sanki.
    Hani ani fren yapman gereken durumlarda önündeki cisim büyük bir hızla yaklaşmaya başlar ve o yaklaştıkça frenlemenin şiddetini git gide arttırırsın, frenlemenin şiddeti arttıkça da insanın güveni azalmaya başlar. Ha kaydı ha kayacak endişesi bir yandan, ha vurdum vuracam korkusu diğer yandan sıkıştırır. İşte o birkaç saniye içerisinde verdiğin 200-250 papelin nasıl hakkını aldığını anlıyorsun. Sen frene asıldıkça motor asfaltın içine gömülecekmiş gibi çöküyor aşağıya. Müthiş.
    Tabi bu söylediklerimin lastiğin tubeless veya iç lastikli olmasıyla alakası yok. Kaliteli bir lastik her zaman hayat kurtarır, ben buna inanıyorum.

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    OKtay motordan lastik fiyatı aldım. Mişlende kampanya yapmışlar.
    180 takım 25 sökme takma 10 sibop.. Kısmetse Yarın taktırıcam...
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Bende fuarda alıcam heralde, yoğunluktan forumda kimler birbirine giriyo onları bile kaçırıyorum bu ara Bence fiyat güzel 2move
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Camper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f650 twin
    Çok güzel fiyat bence hiç kaçırma abicim Michelin ile özellikle frenlemeler çok harika duruyor bu motor. Şimdiden hayırlı olsun bence bu masrafı diğer arkadaşlarda çok görmesin sonuçta teker yola bağlayan tek şey.

tfurkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cb 125 e
    motora hangi tür yağ koyacaz cevap verirseniz sevinirim

Camper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f650 twin
    Motorsikletinizin kullanma kılavuzunda detaylı olarak belirtilmiştir. Bildiğim kadarıyla cevap vereyim. Herhangi bir yağ markasının yarı sentetik 10w40 yağı işinizi görecektir. Tabi fiyatına göre çok çeşitli yağlar mevcut ama dikkat etmeniz gereken 4t yani dört zamanlı bir motorsiklet yağı almalısınız. Dikkat edeceğiniz husus aynı özellikteki araba yağları motor için uygun değildir buna dikkat edin.

merhaba arkadaşlar abilerim canımı çok yakan scooterımı satıp kısmet olursa honda cb125 e almayı düşünüyorum amacım hız yapmak değil motor olarak sorun çıkarmasın yeterli kontağı çevirdiğimde motor çalışsın başka bir şey istemiyoum sadece iş ev arası götürüp getirmesi bu mesafede 4km sayfaları okuduğumda biraz titreşimi olması birazda honda kalitesine yakışmayan bir motor olarak da söyleniyor. fakat titreşim meselesini çok kafama takmıyorum sizin değerli görüşleriniz çok önemli şimdiden teşekkürler

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    bi pompa, yama, yama yerine sıfır şamriyel taşırdım ben. Daha zahmetsiz ve az zamanda olması için. Anahtar takımı, büyük boy düz tornavida veya küçük boy levye,bez, falan. Tabi iş bitınce eller kapkara oluyor. Su bulsanız bile sabun olmadan zor ona göre.

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi pompa, yama, yama yerine sıfır şamriyel taşırdım ben. Daha zahmetsiz ve az zamanda olması için. Anahtar takımı, büyük boy düz tornavida veya küçük boy levye,bez, falan. Tabi iş bitınce eller kapkara oluyor. Su bulsanız bile sabun olmadan zor ona göre.
    Yok abi bende sabah alıcam sıfır şamriyel dursun çantada.alet edavat ile gezmeli bodrum düzayak değil motoru elle götüremezsin bildiğin gibi.Bugünde arayanlar oldu yarın biri ofise gelecek bakalım hayırlsıı.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    motora bahane bulamazlar ama fiyat kırmaya çalışırlar murat.

tfurkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cb 125 e
    saolasın 2. el ve yeni aldığım için bu bilgileri bilmiyorum el kitabıda yok

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostum yama işi biraz uğraştırıcı.Kısa çözüm içlastiği değiştirmek.Sabun levye pompa ve anahtar takımın olursa kolayca halledersin.İnternetteki fiyatlarla parçacılardaki fiyatlar hemen hemen aynı.Orta kalite birşey alsan senin işini görür sonuçta üstündekilerde pek kaliteli birşey değil.Sabunu adem abinin dediği gibi el yıkamak için değil dış lastiği söküp takarken kullanırsan daha az güç harcarsın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)