Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda cb125e , bmw g650gs
    Darbe sayma isin icine girince elektronik kacinilmaz oluyor sanirim, sonuc olarak mekanik bir aksamdan devir bilgisi alinmiyor, ayrica ebayden toplu siparis olmuyor, birden fazla sey alindiginda ticaret amacli alinmis gibi islemlere tabii tutuluyor, gumruk musaviri , ithalat izni giriyor isin icine ha bir de aklinizda bulunsun kargo dahil 100€ uzeri alisverislerde gumruk vergisi odemek gerekiyor. Tabii bu anlattiklarim kargo icindeki urunle de cok ilgili, ptt deki memur daha sonra sizi cagirip, paketi yaninda acmanizi da istiyor falan filan. Birkac kere ptt ye gitmek zorunda kalmistim. Size tavsiyem kucuk ve buralarda kolay bulamayacaginiz seyleri almanizdir ebay den.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kdrsahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125E
    Alıntı gazo0202 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Halk dilinde söyledim Bende o markayı kullanıyorum ama sadece 8.4 çapta satış yapıyor benim aldığım yer 8.6 çapta üretimi olmayabilir.
    Ayrıca ben 50tl ye alıyorum bu ürünü bazı üçkağıtçı optikçiler çok lens lüks birşeymiş gibi gösterip uçuk fiyatlara satabiliyor dikkat.
    Lens alacaklar lensi Harbi optikten alın. İnternet sitelerine girin neden öyle söylediğimi anlarsınız.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı kdrsahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lens alacaklar lensi Harbi optikten alın. İnternet sitelerine girin neden öyle söylediğimi anlarsınız.
    Bence atasun optik ten alın 3 kutu alana bir kutu bedava. Reklam yapmıyorum diğer yerlerden yüzde 25-30 ucuza geliyor.

kdrsahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125E
    Alıntı gazo0202 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Halk dilinde söyledim Bende o markayı kullanıyorum ama sadece 8.4 çapta satış yapıyor benim aldığım yer 8.6 çapta üretimi olmayabilir.
    Ayrıca ben 50tl ye alıyorum bu ürünü bazı üçkağıtçı optikçiler çok lens lüks birşeymiş gibi gösterip uçuk fiyatlara satabiliyor dikkat.
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar lenslerle ilgili iyi dilekleriniz ve yorumlarınız için sağolun.
    Buradan anlıyorum ki, benim kullandığım lensi kimse kullanmıyor sanırım ve acuvue oasys kullanılabilecek iyi lenslerden.
    Bir de oksijenli (veya oksijen geçirgenliği olan?!) lenslerden bahsedilmiş. Benim AIR OPTIX AQUA böyle bir malzeme mi acaba?
    Lenste Air Optix Night and Day AQUA tavsiye ederim. Gece gözde kalma özelliği var. Gece gözde kalma özelliği demek lensle uyabilirsiniz demektir, ona göre yapılmış. Her lensin gözde kalma özelliği yoktur, mesela Aqua Oasys te gece gözde kalma özelliği yok. Doktorunuza ve lens aldığınız yere sorarsanız bunu onlarda söyleyecektir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:39 ----------

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence atasun optik ten alın 3 kutu alana bir kutu bedava. Reklam yapmıyorum diğer yerlerden yüzde 25-30 ucuza geliyor.
    Sen bi Harbi optik sitesine gir ne demek istediğimi anlayacaksın

Motosikleti
    Girdim baktım ama fiyat yazmıyor. bide acuvue oasys gece uyurken takılmaz demişsiniz öyle olsa şimdiye sorun çıkarmalıydı bende lensi taktımmı 4-5 günden önce çıkarmıyorum 1 seneden fazladır böyle kullanıyorum.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Bugün ikinci günün sonuna doğru sanırım iyice alıştı gözler lens olayına. Artık gözümde olduklarını hissetmiyor gibiydim. Sanırım birkaç günde daha da iyileşecek durum.
    Gece takılı bırakmak gibi bir niyetim yok. Hergün çıkartıp takmayı düşünüyorum.
    Ama çok büyük kolaylıkmış. Dünyayı net görebilmek ne kadar güzelmiş.
    Bir de arkadaşlar (lens kullananlar) yanlış anlamazsanız bir soru sormak istiyorum. Lensler gözümdeyken sauna(60-70 derece), buhar banyosu(45-50 derece ve %100 nem oranına sahip) ve hamam gibi sıcak-ıslak-nemli ortamlara girebilir miyim?
    Ayıptır söylemesi çalıştığım yerde bunlar elimin altında ve belli sıklıklarda kullanıyorum. Lenslerle birlikte durum ne olur?

Motosikleti
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün ikinci günün sonuna doğru sanırım iyice alıştı gözler lens olayına. Artık gözümde olduklarını hissetmiyor gibiydim. Sanırım birkaç günde daha da iyileşecek durum.
    Gece takılı bırakmak gibi bir niyetim yok. Hergün çıkartıp takmayı düşünüyorum.
    Ama çok büyük kolaylıkmış. Dünyayı net görebilmek ne kadar güzelmiş.
    Bir de arkadaşlar (lens kullananlar) yanlış anlamazsanız bir soru sormak istiyorum. Lensler gözümdeyken sauna(60-70 derece), buhar banyosu(45-50 derece ve %100 nem oranına sahip) ve hamam gibi sıcak-ıslak-nemli ortamlara girebilir miyim?
    Ayıptır söylemesi çalıştığım yerde bunlar elimin altında ve belli sıklıklarda kullanıyorum. Lenslerle birlikte durum ne olur?
    Nemli ortamlarda daha bile rahat olur yazın sıcak ve kuru havalarda rahatsız ediyor sauna da kuru ortamsa lensler rahatsız edebilir ama. Bide sauna hamam derken saydıklarınıza havuzu denizi de eklemezsiniz umarım çünkü havuz veya deniz suyu gözle lens arasına girip zarar verebilir.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    arkadaşlar devir saatinde 3 kablo oluyor. Biri şase, biri akü, 12 volt, biride bobin girişi statörden çıkan kablo var, ona bağlanıyor. Zaten bobine bi şase bağlanıyor, bide kablo bağlı. O kablo. Buji kablosu değil. Bujı kablosuna bağlarsanız, devir saatini yakarsınız.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nemli ortamlarda daha bile rahat olur yazın sıcak ve kuru havalarda rahatsız ediyor sauna da kuru ortamsa lensler rahatsız edebilir ama. Bide sauna hamam derken saydıklarınıza havuzu denizi de eklemezsiniz umarım çünkü havuz veya deniz suyu gözle lens arasına girip zarar verebilir.
    Saunaya girerken dikkatli olurum öyleyse. Rahatsız ettiği an çıkarım, bir daha da girmem gözümde lens varken.
    Havuzla pek işim yok ancak yazın deniz olabilir. O zaman da lensleri çıkartmam gerekecek demek ki. Teşekkürler Mengu16.

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Bugün ne öğrendim biliyor musunuz?Bu forumda gerçekten benden karşılık beklemeden birçok güzel arkadaş kazanılabildiğimi.Bana birbirinden habersiz ayrı ayrı msj atan tüm dostları sevgi ile kucaklıyorum, yolunuz buraya düşerse en iyi şekilde ağırlayacağımdan emin olun.Adem Abi ile malum dünki gezimin ardından motosikleti satma kararı aldım.Özellikle ay sonlarına doğru giderek dahada sıkışmaya başladığım bu dönemlerde en azından Eylüle kadar ulaşımımı daha ucuz bir motorla yapabilirim diye düşündüm.Aradaki nakit ile borçlarımı hafiflete bilirim.Bu kadar özendiğim motoru satmak beni buruk bırakacak eminim, sonuçta ilk göz ağrısı başka.Ama ben ne paylaşımlarıma, ne bol saydırıldığım fotoğfalara, ne de yorumlarıma son vericem.Böyle dostlar kolay kazanılmıyor çekip gitmek büyük kayıp olur.Bende CB resmi çok arada hep paylaşırım, hem daha satılmadı
    reverse, ferdinandd, 585858 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

komançi1478 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni leopart 150
    Lenste Air Optix Night and Day AQUA tavsiye ederim. Gece gözde kalma özelliği var. Gece gözde kalma özelliği demek lensle uyabilirsiniz demektir, ona göre yapılmış. Her lensin gözde kalma özelliği yoktur, mesela Aqua Oasys te gece gözde kalma özelliği yok. Doktorunuza ve lens aldığınız yere sorarsanız bunu onlarda söyleyecektir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:39 ----------

kardeş gece gözde kalma özelliği bile olsa çıkartmak en doğrusu nedenmi göz alması gereken oksijeni lensle tam alamıyor en azından akşam eve geldiğinden itibaren çıkarıp gözlük takmalı göz rahatlamalı ,

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün ne öğrendim biliyor musunuz?Bu forumda gerçekten benden karşılık beklemeden birçok güzel arkadaş kazanılabildiğimi.Bana birbirinden habersiz ayrı ayrı msj atan tüm dostları sevgi ile kucaklıyorum, yolunuz buraya düşerse en iyi şekilde ağırlayacağımdan emin olun.Adem Abi ile malum dünki gezimin ardından motosikleti satma kararı aldım.Özellikle ay sonlarına doğru giderek dahada sıkışmaya başladığım bu dönemlerde en azından Eylüle kadar ulaşımımı daha ucuz bir motorla yapabilirim diye düşündüm.Aradaki nakit ile borçlarımı hafiflete bilirim.Bu kadar özendiğim motoru satmak beni buruk bırakacak eminim, sonuçta ilk göz ağrısı başka.Ama ben ne paylaşımlarıma, ne bol saydırıldığım fotoğfalara, ne de yorumlarıma son vericem.Böyle dostlar kolay kazanılmıyor çekip gitmek büyük kayıp olur.Bende CB resmi çok arada hep paylaşırım, hem daha satılmadı
    vallaha benim bi suçum yok koskoca forumda bodrumdan bi murat, bide ben varım. Bodrumda binlerce motor var. En az yarısının interneti ve bilgisayari var. Ama üye yok murat la tanışmamız iyi oldu. Arada buluşup gezeriz ve paylaşırız. Kardeşımde geldi askerden. Oda üye buraya. Ama askerdeydi. Onun için pek tanınmıyo. mayısta kayınçoda geliyo etti 4 kişi

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    adem senin evi bana ver bende bodrum a yerleşeyim 5 leyelim
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adem senin evi bana ver bende bodrum a yerleşeyim 5 leyelim
    veririm ama kiraya

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İçten samimi bir kişiliksiniz, motorunuzu satmanıza üzüldüm.Allah daha iyilerini nasip eder inşallah. Motorunuzu satsanızda sizi aramızda görmekten mutluluk duyarız. Herşey gönlünüzce olsun...
    Murat 48/30 bunu beğendi.
    ZEMHERİ!

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    veririm ama kiraya
    MT camiasına indirim var mı abi
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT camiasına indirim var mı abi
    tabiki var.beni ziyarete gelen arkadaşlara konaklama, yemek ve hertürlü hizmet beleş.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabiki var.beni ziyarete gelen arkadaşlara konaklama, yemek ve hertürlü hizmet beleş.
    Abi tanışalım, iki lafın belini kıralım yeter, seni öyle zahmete sokacaksak bi anlamı kalmaz

Gönlü zengin biri olduğun her mesajından belli zaten, amaç takılmaktı Sadece Fatihe kira ozaman, iyi iyi rahatladım
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    bodruma gelipte uğramayan olursa gücenirim zaten.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    beyler adem min evine gidin her türlü rahat ettirir
    motor dostlarına her zaman kapısı açıktır
    ben gittim 5 gece çöktüm beni yatırdı besledi hiçbir şeyi eksik etmedi
    len ahtapot bile yedirdi
    her yemekten sonra çay kahve çerez çekirdeğim eksik edilmedi
    adem de kaldığım sürece ailesi ni ailem gibi sevdim
    çok iyi bir ailesi var eğer benim gibi dürüst bi insan sanız sizi de çok güzel ağırlarlar
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)