Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    okkesh79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 700 X , CB 125 E ve YAMAHA XJ6 N
    nc ile 190 gördüm daha gidemedim YouTube adam 195 görmüş nc yle , xj 6 YouTube 228 yapmışlar oda yokuş aşağı ben 200 bir kere gördüm korktum basmadım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı okkesh79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nc ile 190 gördüm daha gidemedim YouTube adam 195 görmüş nc yle , xj 6 YouTube 228 yapmışlar oda yokuş aşağı ben 200 bir kere gördüm korktum basmadım
    ee ne de olsa 4 silindir
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

erhan115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER5
    incirini değiştiren arkadaş mesaj yazmamış mesajını bekliyorum benimde zincirden yana sıkıntım var x ring oring x ring almayı düşünüyorum sen nerden aldın arkadaşım

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125

Camper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f650 twin
    Herkese günaydın, hayırlı sabahlar arkadaşlar, selamunaleyküm. Bugün istanbulda hava güneşli

Motosikleti
    herkese günaydın CB KARDEŞLİĞİ
    uzun zamandır fren hidroliğini normal seviyeye getirmeyi başardım . resimlerle anlatmaya çalıştım

gerekli malzemeler

feren balatası brenta FT 3064 modeli

amortisöre bağlıyan 2 tane vida var ilk önce onları söküyoruz 12 numara anahtarlar

sonra fren aksanının üstündeki o 2 siyah vidayı açıyoruz ondan

buradan balatalara bağlı vidalar ulaşıyoruz onunda 5 numara alyan anahtarıyla açmak lazım

onuda açtığımızda balatalar artık rahatlıkla çıkıyor yeni balataları koymadan önce hidrolikler geriye ittirmeniz lazım biraz zor ama balataların arasına tornavida yada kurbağıcığın arkasıyla ittirerek iki balata arasındaki boşluğu genişletmeniz lazım . yeni balatayı koyduktan sonra yaptığımız işlemleri geri sırasıylar yaptıktan sonra , herşey bittikten sonra fren manetini 7 yada 8 kere fren maneti sertleşene kadar basıp bırakmanız lazım ve beklenen sonuç , işe başlamadan

önce fren hidrolik seviyesi

bittkten sonra ki hali

ilk gün ki gibi sorun balatadaymış arkadaşlar bilginize yani balata bitmiş
    ferdinandd ve reverse bunu beğendiler.

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Alıntı Camper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese günaydın, hayırlı sabahlar arkadaşlar, selamunaleyküm. Bugün istanbulda hava güneşli
    Aleykümselam.Bodrum yoğun güneşli fakat buzz gibi rüzgar var

Ökkeş Bey paylaşımınız için çok teşekkürler, elinize sağlık.Servise bağlı kalmadan 1 şeyi daha yapabilmek güzel olur doğrusu.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Motosikleti
    Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aleykümselam.Bodrum yoğun güneşli fakat buzz gibi rüzgar var

Ökkeş Bey paylaşımınız için çok teşekkürler, elinize sağlık.Servise bağlı kalmadan 1 şeyi daha yapabilmek güzel olur doğrusu.
    ne demek MURAT Bey
    motorla uğraşmak onu tamir etmek , beni çok mutlu ediyor
    Murat 48/30 bunu beğendi.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster

vay arkadaş, bence Honda yetkilileri bunun sahibini bulup bir bir daha Honda satın almasını yasaklamalı :D

Ökkeş bey çıkan balataların resmini ekleyebilirmisiniz? sac'a kadar yenmiş mi? düzgün mü aşınmış vs diye görmek isteriz

Bu arada bu CB nin sert koltuğunu ve hiç işe yaramayan sadece görsel ön çamurluğunu tasarlayan mühendisin adı soyadı facebook adresi vs yok mu? serbest atış küfretmek için?
    Karadeniz - Giresun.

Motosikleti
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay arkadaş, bence Honda yetkilileri bunun sahibini bulup bir bir daha Honda satın almasını yasaklamalı :D

Ökkeş bey çıkan balataların resmini ekleyebilirmisiniz? sac'a kadar yenmiş mi? düzgün mü aşınmış vs diye görmek isteriz

Bu arada bu CB nin sert koltuğunu ve hiç işe yaramayan sadece görsel ön çamurluğunu tasarlayan mühendisin adı soyadı facebook adresi vs yok mu? serbest atış küfretmek için?

benim yeni taktığım balata , alt kısımdaki demirden daha kalındı yani ne kadar eridi oratada . koltuk içinde sünger takviyesi yaptırdım koltukçuda oda iyi oldu yumuşadı

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı okkesh79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese günaydın CB KARDEŞLİĞİ
    uzun zamandır fren hidroliğini normal seviyeye getirmeyi başardım . resimlerle anlatmaya çalıştım

gerekli malzemeler

http://g1301.hizliresim.com/15/y/jjw07.jpg

feren balatası brenta FT 3064 modeli

http://g1301.hizliresim.com/15/y/jjw2b.jpg

amortisöre bağlıyan 2 tane vida var ilk önce onları söküyoruz 12 numara anahtarlar

http://g1301.hizliresim.com/15/y/jjw38.jpg

sonra fren aksanının üstündeki o 2 siyah vidayı açıyoruz ondan

http://g1301.hizliresim.com/15/y/jjw48.jpg

buradan balatalara bağlı vidalar ulaşıyoruz onunda 5 numara alyan anahtarıyla açmak lazım

http://g1301.hizliresim.com/15/y/jjw5x.jpg

onuda açtığımızda balatalar artık rahatlıkla çıkıyor yeni balataları koymadan önce hidrolikler geriye ittirmeniz lazım biraz zor ama balataların arasına tornavida yada kurbağıcığın arkasıyla ittirerek iki balata arasındaki boşluğu genişletmeniz lazım . yeni balatayı koyduktan sonra yaptığımız işlemleri geri sırasıylar yaptıktan sonra , herşey bittikten sonra fren manetini 7 yada 8 kere fren maneti sertleşene kadar basıp bırakmanız lazım ve beklenen sonuç , işe başlamadan

önce fren hidrolik seviyesi

http://g1301.hizliresim.com/15/y/jjwb1.jpg

bittkten sonra ki hali

http://g1301.hizliresim.com/15/y/jjwbu.jpg

ilk gün ki gibi sorun balatadaymış arkadaşlar bilginize yani balata bitmiş
    Dostum öncelikle eline emeğine sağlık.Gayet güzel uğraşmışsın ve bizimle paylaşmışsın ama çıkan balataları görünce hiç gereği yokmuş diye düşündüm.Tekrar aynı sorunlar karşılaşırsan fren hidroliğini tamamla.Boşuna balataya para verme

Motosikleti
    Alıntı rapsy_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum öncelikle eline emeğine sağlık.Gayet güzel uğraşmışsın ve bizimle paylaşmışsın ama çıkan balataları görünce hiç gereği yokmuş diye düşündüm.Tekrar aynı sorunlar karşılaşırsan fren hidroliğini tamamla.Boşuna balataya para verme
    8000 km de artık hidroliğini değiştireceğim , balata değiştirmem

Motosikleti
    Honda pcx125
    8000 olmadan balata nasıl bitiyor? benim motor şu an 9800 km. ön frenlerden memnunum. arka fren zayıfladı sadece. inşallah pahalı değildir.

kdrsahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125E
    Ben vergiyi ödeyeceğim ama saatlerim uyuşmuyor.Sabah denicem.9 da mesai başlıyorum.İş yerine 5 dk.Olmadı öğlen hatunu bırakıcam Vergi dairesine ne yaparsa yapsın.O kadar gezdiriyoruz bir versinide öder artık

Bugün bir güzel hava vardı anlatamam.Dün bu hava olsa en az 20 tl lik benzini yerdim vallahi.Paso küfür ettim havaya bugün.Beni gören ve özenen tatlı su motorcumuz apo abide haftaya pazar yağmurlu gösteren bir meteoroloji sayfasının linkini atmış garezine.İnadına çıkıp gezesim geliyor böyle oluncada

Furkan ybr ye binmek nasip olmadı ben motorumdan çok memnunum ama binenler ybr diyor peygamber demiyor.Açıkçası bende çok merak etmiyor değilim.Sen iyi araştır ve en önemlisi içine sineni al.Fiyat farkı var malum.Cb 2. ellerinin fiyatlarıda güzel.Hayıırlısı olsun.
    Vergi ödemek için halen vergi dairesine mi gidiyorsunuz, internet ödeyebilirsiniz

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Alıntı kdrsahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vergi ödemek için halen vergi dairesine mi gidiyorsunuz, internet ödeyebilirsiniz
    Abi bugün öğrendim, taksikte yapılabiliyormuş.Gitti cash

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:05 ----------

Benim koltuğa 4 ay hergün 110 kilo binince yumuşacık oldu bile
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Balatalar aslında fena değilmiş, demekki hidrolik dipte gösterene kadar kullanabiliriz Muhtemelen ozaman bile bitmemiş olur balata ama tutunmanın zayıfladığı hissedilir manet diplere kadar sıkılır heralde :/

Gerçi hidrolik göstergesi yarıdan aşağıyaa indiğinde değiştiriniz yazıyodu sanırım kılavuzda (emin değilim) Yani doğrusunu yapmışsınız aslında. "Balataların durumu fena değilmiş" demem, türk usulü yaklaşımdan

Abi bugün öğrendim, taksikte yapılabiliyormuş.Gitti cash Benim koltuğa 4 ay hergün 110 kilo binince yumuşacık oldu bile
    __ Murat ben keyfi gittim vergi dairesine, maksat motosiklet kullanmak olsun diye, baktım deli sıra var ceza, şu bu alayını aynı vezneye vermişler Feyizoğluna giderken yol üstü bankadan kapattım.

Bende taksit işini beceremiyorum, hep aklıma takılıyor rahatsız edici bi huzursuzluk Hatta ben yıllık kapattım yazın kesin unuturum diye tırsıp Gerçi cezası 70 liralara düştü ama Eski fiyattaki korku devam bende

Hee, keşke deseydin taksit olsa falan gibi, ozaman aklıma gelirdi taksit seçeneği benim için yok hayatta

__ Ben 65 kg olmama rağmen binlerce kmdir koltuk şikayetim tarihe karıştı, burda konusu açılmadıkça hatırlamıyorum, gayet rahat
    Murat 48/30 bunu beğendi.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Arkadaşlar 2 gün önce bir şey tespit ettim. Umarım bu bir sorun değildir. Belki de normal bir durumdur bilemiyorum.
    Motoru çalıştırıp ısınmasını beklerken bir süre sonra birkaç kez hafif gaz veriyorum.
    Tam o esnada far ışığı duvara yansıyordu ve gaz verdiğim anda parlaklık artıp, gazı kesince yine normal seviyeye geliyordu.
    Bu durum normal mi?
    Denemesini yapmak isterseniz, motoru bir duvara çok yakın konumlandırıp, farı duvara doğru çevirip, rolantide çalışırken ara ara gaz vererek duvardaki ışık miktarını takip edin.

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2 gün önce bir şey tespit ettim. Umarım bu bir sorun değildir. Belki de normal bir durumdur bilemiyorum.
    Motoru çalıştırıp ısınmasını beklerken bir süre sonra birkaç kez hafif gaz veriyorum.
    Tam o esnada far ışığı duvara yansıyordu ve gaz verdiğim anda parlaklık artıp, gazı kesince yine normal seviyeye geliyordu.
    Bu durum normal mi?
    Denemesini yapmak isterseniz, motoru bir duvara çok yakın konumlandırıp, farı duvara doğru çevirip, rolantide çalışırken ara ara gaz vererek duvardaki ışık miktarını takip edin.
    Normal normal
    reverse bunu beğendi.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

tfurkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cb 125 e
    2, el cb 125 e buldum bı tane http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-sifir-ayarinda-pilaka-ruhsat-cikmaz-takasli-vadeli-112163340/detay lınkıde bu bana plaka sorun olmuyor sızce bu motor kaç para eder.

Motosikleti
    Honda pcx125
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2 gün önce bir şey tespit ettim.
    edin.
    benim motorun kornalarında oluyor bu durum. gaz vermeden kornaya elektrik gitmiyor olacakki, gaz verince korna çalıyor. gaz vermeden kornaya basınca elektrik zayıflıyor, zaten iki kornaya ne gerek var, her motorda 1 korna vardır. birinin fişini çekip deneyecem, far için anahtar düşünüyorum, gündüzleri kapatmak için..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)