Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Alıntı Volkan Aktaş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle tavsiye etmiyorum paranıza yazık olur hakiki Çin malı motor 7 8 aydır kullanıyorum tiremekten her yeri oynuyor motorun ve motor bloklarından yağ kaçırmaya başladı. da 4000 de
    Volkan Bey motorda ne kadar ölçüde yağ var ? Ne marka kullanıyorsunuz?
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Kesinlikle tavsiye etmiyorum paranıza yazık olur hakiki Çin malı motor 7 8 aydır kullanıyorum tiremekten her yeri oynuyor motorun ve motor bloklarından yağ kaçırmaya başladı. da 4000 de
    Annaa adam Honda'cıların sayfasında Honda'yı kötülemiş.
    Adamı parçalarlar Vallahi

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Annaa adam Honda'cıların sayfasında Honda'yı kötülemiş.
    Adamı parçalarlar Vallahi
    Kimse öyle birşey yapmaz, ama yardımcı olmaya çalışırız.Her seferinde vurguluyorum Servis elemanları 1 litre yağ koyuyor ezbere.Bu şartlarda 1/5 fazla yağ konan motor bu şikayetleri gösterir.

Zaten bu ezber iş bu motorun tüm prestijini yedi, yoksa memnun olan çok

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:41 ----------

Tabi biz yardımcı oluruz.Sorarız ne kadar yağ koydunuz? nasıl oldu.Ama kişiler bu yardım çabalarına aldırmadan 15 dk içinde 5-6 konuda aynı anda motosikleti karalıyorsa, pek aldırış etmeyebilriz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:48 ----------

Volkan Bey bugün üye olmuş, modeli karalamış ve offline olmuş.Bir foroğraf paylaşsınlar bizde görelim şu yağ kaçırmayı.
    585858 bunu beğendi.
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Almasaydınız gardaş bize mi sordunuz?
    ZEMHERİ!

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Dr.MZÇ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru alırken taktırmam, değiştirmemi tavsiye edeceğiniz bir şey var mı?
    1. Benim tecrubesiz olmamdan kaynaklanan en önemli önceliğim "koruma demiri" di.

2. Çok sık artçılı kullandığımdan "arka çanta" ( onuda rodaj bitimine doğru taktım ki kırmak istemiyceim kişi sayısı artmasın )

Başka zorunlu, olmazsa olmaz... diyebileceğim hiç bişey yok açıkçası

Benim önerim üst baş, ekipman, maddi anlamda ayır ayırabildiğin kadar fazlasını, nekadar fazla ayırırsan okadar keyif duyarsın motosikletinden!!! İşin özü hakikaten ekipman!!!

Su/rüzgar geçirmez fakat nefes alabilir bi pantolon alırsan, motosikletine yaz/kış bişey takmana hiç gerek yok.

Buğu yapmayan, ses almayan, görüş açısı geniş, terletmeyen, rüzgardan kafanı sağa sola atmaya zorlamiycak... ... bi kask alırsan offf bambaşka bi dünya +40C yaz sıcağındada tınn, kar yağsada tınn,

Su, rüzgar, soğuk geçirmeyen ter yapmayan nefes alabilir bi motosiklet çizmesi veya en azından karbotu tadında bişey olursa. Tekerlek su atmışmış, ayakkabı kılıfı evde kalmışmış, arka çantadan çıkar tak, yırtıldı, dikişi attı bunlarda olmaz...

Taş gibi eldiven yaz/kış şart bence. Yazın bile güneş batınca ellerimin aşırı üşüdüğü çok oldu bütün konsantre bozuluyor hele kışın rüzgarı kesmek için 1001 takla atıyoruz. Oysaki taş gibi bi eldivenle millet sibiryada binlerce km yapıyor ...

Bunları zaten biliyorsundur ama nedense içimi dökesim geldi Durum bu olunca motosikletten yana hiçbişeye gerek yok bence.

Orta Asya' dan bu yana ne demiş atalarımız : Motosiklet ekipmanı işler, el övünür

Birde siyah elektrik bandı lazım abi, Honda CB hakkında boş boş yazıların canını sıkmamasını istiyorsan monitöre yapıştırırsın. Ben öyle yapıyorum
    Murat 48/30 bunu beğendi.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Cb kardeşliği hepinize merhabalar...

Motosikletimi çok özledim atarsa şafak 111 atar ...

Sizlere sormak istediğim şu.Motorumu babama bırakmıştım bırakmasına ancak 1 hafta önce ufak bir kaza yapmış kafa karenajı çatlamış sanırım fardada bir çatlak var kafa karenajı+far+işçilik ne kadara gelir bilen varmı acaba...
    Allah'a şükür babamda bişey yok sağolsun kasap bir sürücü yüzünden yol çalışması yapılan yere girip motoru devirmesiyle olay gelişmiş.Motorda koruma demiride olmadığından olan karenajla fara olmuş.Umarım 150'nin üzerinde masraf çıkarmaz.Zaten askerlik zor birde motoruma bişeyler olması canımı çok sıktı...

Neyse arkadaşlar hepinize kazasız belasız sürüşler tekeriniz düz bassın.
    Şeytan İcadı

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı skystar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cb kardeşliği hepinize merhabalar... Motosikletimi çok özledim atarsa şafak 111 atar ...

Sizlere sormak istediğim kafa karenajı+far+işçilik ne kadara gelir bilen varmı acaba...
    Far orjinal : 110 TL gibi bişey

Yan Sanayi : 35 TL gibi...

Far Grenajı Orjinal : 70 TL

Yan Sanayi : 38 TL

+ ustaya işçilik atacak, ucuz atlatmış Şafak hepimizde attı, hertürlü tıkırr tıkırr atar o Allah sabır versin
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Alıntı skystar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cb kardeşliği hepinize merhabalar...

Motosikletimi çok özledim atarsa şafak 111 atar ...

Sizlere sormak istediğim şu.Motorumu babama bırakmıştım bırakmasına ancak 1 hafta önce ufak bir kaza yapmış kafa karenajı çatlamış sanırım fardada bir çatlak var kafa karenajı+far+işçilik ne kadara gelir bilen varmı acaba...
    Allah'a şükür babamda bişey yok sağolsun kasap bir sürücü yüzünden yol çalışması yapılan yere girip motoru devirmesiyle olay gelişmiş.Motorda koruma demiride olmadığından olan karenajla fara olmuş.Umarım 150'nin üzerinde masraf çıkarmaz.Zaten askerlik zor birde motoruma bişeyler olması canımı çok sıktı...

Neyse arkadaşlar hepinize kazasız belasız sürüşler tekeriniz düz bassın.
    Öncelikle geçmiş olsun ve hayırlı teskereler.
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...07012529/detay

Farı bulabildim 55 tl diyor, kafada 25 miydi 45 miydi öyle birşeydi şimdi bulamadım

Motosikleti gittikçe beğendiğim bugünlerde sürekli kötülenmesi beni siteden soğuttu.Milletin çok sıkıntısı varmış bir bizdemi yok anlamadım.Tek sıkıntım servis sorumlusunun tavırları.

@Ferdinandd
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...12693720/detay

Böyle bir şene ne diyorsun.Malum depoda stiker izleri var.Depo üzerine çok çanta koyuyorum çizilmez felan?

Bu kılıftan Cb gören var mıdır?

okkesh79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 700 X , CB 125 E ve YAMAHA XJ6 N
    Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Farı bulabildim 55 tl diyor, kafada 25 miydi 45 miydi öyle birşeydi şimdi bulamadım

Motosikleti gittikçe beğendiğim bugünlerde sürekli kötülenmesi beni siteden soğuttu.Milletin çok sıkıntısı varmış bir bizdemi yok anlamadım.Tek sıkıntım servis sorumlusunun tavırları.

@Ferdinandd

Böyle bir şene ne diyorsun.Malum depoda stiker izleri var.Depo üzerine çok çanta koyuyorum çizilmez felan?

bende var o kılıftan çok memnunum şekil yapıyor motoru

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:11 ----------

Murat 48/30 ve madlive bunu beğendiler.

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    bu yorum doğru. aynısı benim motorda da oldu, ilk 1000 km yağ sızdırdı, kalın yağ koydum sızdırmayı kesti. titreşim, cbf150 ile kıyaslanırsa epey var.

okkesh79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 700 X , CB 125 E ve YAMAHA XJ6 N
    mikuni ve volkan size göre bazı sorunları veya eksiklikleri olabilir , ama 3650 tl ye de sen mucize motor beklemen saçma ... cbf 150 demişsin 5000 tl mal oluyor sıfırı çok paran varsaydı onu alsaydın , bende ilk başlarda satmak istedim doğru yalan değil sonra dedim ucuz etin yahnisi böyle olur bende buna biraz daha masraf edip bazı sorunları yok ettim ( mikuni gibi yok motora zarar verecek şeylerden kaçındım ) koltuk sertti koltukçu arkadaşımdan ek sünger koyması söyledim sorunu hallettim . Titresim vardı evet dogru bunuda tam olmasada ayaklar ve ellerdeki karıncalanma bitti nasıl mı ön dişliyi büyüttüm 15 di 17 yaptim tornacıda , öyle dandik yağda koymuyorum motul 7100 ma2 10W40 koydum 850 ml civarı .... atalarımız ne demiş bakarsan bağ bakmazsan dağ olur , sen serviscilik ediyorsun yani ekmek yiyiyorsun bu motordan bu kadar karalama benim gibi iyi bak sonra yok motor böyle yok şöyleydi deme sen bu motoru sat git o zaman cbf mi yoksa spacy alacaksım al sende kurtul forumdaki diğer arkadaşlarda
    Murat 48/30 bunu beğendi.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    @Ferdinandd

Aha! Hemen almam lazım bunu. Keşke beyazı olsa ama sorun değil.
    Fotoğrafın birinde CBF150 kılıfı koymuş ama bir diğerinde CB125 için üretildiği çok net belli oluyor. Ökkeş de kullanıyor motorunda.
    Bunu takması kolay bir şey midir? Mecidiyeköy hemen burnumun dibi.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390

@Ferdinandd

Bu kılıftan görüyorum sürekli, bizim şabanın motorda var çok fonksiyonel çünkü üzerinde cep var. telefon ruhsat sigara vs koymalık tam =)

Bu arada ilan da Tolganın ilanı,artık istanbula gittiğimde alırım bi tane =)
    Karadeniz - Giresun.

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Alıntı okkesh79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende var o kılıftan çok memnunum şekil yapıyor motoru

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:11 ----------

http://d1301.hizliresim.com/15/u/jd1vp.jpg
    Maşallah motorunuza bir nazar boncuğu hediye etmek lazım.Bu camdan ve depo kılıfından bende satın almak istiyorum.burada yok sizin orada fiyatlar nedir?

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Murat az önce linkini verediğin ilan sahibi mağazayı, yani Mecidiyeköy Motoreferans'ı aradım. Kılıf stokta mevcut ve gidip mağazadan alınırsa 35TL. Sanırım yarın gidip alacağım.

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Bende maaşı alınca arayıp sipariş etmeyi düşüüyorum

Motosikleti
    Honda NC S
    Ben pek ısınamadım bu kılıf işine ya Rengindenmidir nedir, motosikletin görüntüsünü çok bölüyo gibi geldi bana. Bari baseball topu gibi kırık beyaz üstüne çapraz grimsi kırmızı dikişleri falan olsaydı

Nebiliyim olmazsa olmaz kullanacağımı düşündüğüm bi amacı olsa belkiyine alırdım, cebide kullanmam kesin, şuan nebiliyim abi benim için süs olur sadece. Süs olacaksada siyah bari olmayaydı iiyid

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Ben alayımda bak bakalım yakışıyor mu beyaza ona göre belki beğenirsin.

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    motorsiklet sis farı..
    power led li su geçirmez.
    6 wat akım çeker aküye kesinlikle zararı yoktur..
    fiyatı 60 lira
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-cbf-150-sis-fari-112619360/detay/

bu arada arkadaşlar ..moto referans denen yerden 4 adet sinyal almıştım..
    1 ay sonra sinyalin bazı ledleri yanmadı...
    giitim referansa adam ben bişi yapamam falan filan bir sürü şey söledii..
    bence terci edilebilecek bi yer deil...

---------- Post added at 21:07 ---------- Previous post was at 21:05 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...2619360/detay/

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Valla ben bu depo kılıfını mutlaka kullanmalıyım. Çok şükür, dizliklerim depoyu henüz çizmedi ama ilginç şekilde sinir bozucu bir siyah tabaka bırakıyor depo üzerinde.
    Biraz ısrarcı şekilde temizlenirse siliniyor o izler ama her seferinde uğraşmak istemiyorum.
    Kılıfı alıp rahat edeyim. Bence Murat'ın da dediği gibi motora yakışacak.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)