Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Haftaiçi izin daha iyi oluyor, işlerini görebiliyorsun.Diğer türlü öğle yemeğinden oluyorsun bir iş halledebilmek için.Reserve pazar hava güzel görünüyor, yap bir kaçamakta gözümüz şenlensin.
    İstanbul'lu alışmış istanbul'un güzelliğini görmeye paylaşmıyor kimse manzara oralardan.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hondActiva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr125 2010 - kymco agility 125
    ilk zamanlarda çok aşağılanmasına rağmen arkadaşımın kanına girdim ve aldı. motorsikletle 200 km yol yaptım (şehiriçi ve otoban ) çok kıvrak seri bi araç. 125lik motordan 600lük hissi almak isteyen arkadaşlar var , bu motorun eti belli budu belli ve sınırlarını zorlayan bi motor. Aldığımız ilk 300 km yakıt oldukça fazlaydı şimdi ise 10 liralık benzin atmıştım ama ne zamandı unuttum dedirtiyo,koklamıyo bile benzini . maximum hızı 120 civarı ama yeterli 13 beygirlik cbr125im 140 yapıyoken bu motor için gayet normal bir hız bence. ben çok beğendim motor almak isteyen herkesede öneriyorum iyi forumlar
    585858 bunu beğendi.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ferdi ben arkadaşım için sordum, yoksa benim motoru gören dikkat çekmek kim ben kim ilişkisini rahatça çözüyor
    Ben hep hayalimde 70 model altı bi külüstürü toplayıp pazar günü 2 saat temizleyip 1 saat binmek var.
    Adem Bey ile görüşüp çayını içmek istiyorumda bir türlü müsayit olamadım.salcano wolfu sormuştum Honda almadan, onu da merak ediyorum açıkçası.

Reserve
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motor-sporlari-kask-kampanyali-caberg-ego-kask-102459392/detay
    çeneden açılmıyor sanırım ama sunroof nasıl olur acaba?
    Kadir abi ses yapıyor mu o?
    Özelden tel. No mu atayım murat. Bende titan es var. Toplamaya gerek yok külüstür mülüstür. Titan es vize, sigorta vergi ne ararsan var. Sadece konjektörü arızalı. Oda bodrum honda servisi sen de biliyosun. Ben yalıkavaktayım. Bi ara buluşalım

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Sizinle görüşmeyi çok isterim şuan bir misafirim var.Gidince havalarda düzelirse bir pazar muhakkak görüşelim.Ben Konacık'ta çalışıp Gümbet halı sahanın orada oturuyorum.Yazımı gördüğünüze sevindim.
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    arada takip ediyorum sayfaları :; tel no mu özelden attım. Havalar düzelsin buluşalım murat. bu sıralar bende yoğun tempodayım

erhan115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER5
    arkadaşlar orjinal zincir çok adi 1000 km de uzama yapıyor ayarlıyorum yine uzuyor
    dıd marka zincr düşünüyorum bizim cb lerin zincir ölçüsü nedir bileniniz varmı

arkadaşlar son benzin gözlemimde 30TL ye 200Km gittim. 20günde ama, yani benzini alıp marşı kapamadan otobanda basmadım sonuçta. karda soğukta jiklede beklemesi filan var işin ama bence yine de fazla sizin motorlar ne alemde? bilgi verirseniz bi karsilastirma yapalım.

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Alıntı erhan115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar orjinal zincir çok adi 1000 km de uzama yapıyor ayarlıyorum yine uzuyor
    Ben 4000 de ilk defa zinciri gerdirdim.Şuan 5110 km de daha gevşemedi.Anladığım kadarı ile ani gazlama veya ani gaz bırakma çok olursa gevşiyor zincir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:57 ----------

Alıntı Halil Karamanoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar son benzin gözlemimde 30TL ye 200Km gittim. 20günde ama, yani benzini alıp marşı kapamadan otobanda basmadım sonuçta. karda soğukta jiklede beklemesi filan var işin ama bence yine de fazla sizin motorlar ne alemde? bilgi verirseniz bi karsilastirma yapalım.

Buralarda jigle havası olmadığından bende yazın yaptığım değerlere devam ediyorum.20 günde jigleyide hesaplarsak, zaten motor ilk çalışmada tüm benzini yakamazsa anca o kadar birşeyler çıkar bence.

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Bugün sabah sağanak yağdı, fakat öğleden sonra hava açtı.İstanbul'dan manzara fotoğrafları bekledim ama gelmedi.Sonra demeyelim yok efendim mahsus mu bu arkadaş böyle yapıyor, bela mısın len gibisinden

Motosiklet aldığımdan bu yana çok şey değişti hayatımda.Yani düşünce tarzım bile değişti diyebilirim.Motosiklet sahibi olmak isteyip imkanı olmayan arkadaşlara birşeyler söylemek istiyorum.
    Çok değil 15 dk önce kapıdan girer girmez ilk cümlem şöyleydi: 'iyiki aldım bu motosikleti.Hani bir an, bir saniye pişman değilim.' Marka amaçlı söylemiyorum 50 cc mobilet bile beni gezdirmeye, bir yerden bir yere hiçbir minübüs beklemeden, hiçbir kimseye muhtaç olmadan götürebiliyorsa ne mutlu bana ve motosiklet sahiplerine.Daha 4 aydır bir poşet taşıdığımı veya bir yere geç kaldığımı, koştuğumu bilmem.Anlatamam hislerimi kitap yazmam gerekir.Bugün çalışarak kazandık 125 aldık, ilerde belki daha güzel motorlarımız olacak.Şuan her işimizi görsekte belki bir Akdeniz turu yapmak geçicek gönlümüzden.Vazgeçmeyin, daha çok çalışın, daha az yiyin ama illa bir motor alın.50 cc dahi olsa diyorum alın.

Mümkünse eğer bu hisleriniz paylaşan bir kız ile tanışın.İşte o zaman anlatamadığım o hisleri paylaşabiliriz.
    reverse ve cesur509 bunu beğendiler.

Motosikleti
    cb125 honda
    Selam arkadaslar herkez çok fazla yakıttan şikayetçi kesin kullanımdan kullanıma fark var daha önceden de yazdığım gibi benim motor çok az yakıyor en son 60 tl yakıt aldım gırtlağına kadar doldurdum depoyu tam 550 km de yedeğe düşdü sehir içi kullanım ve çok sıkıştırıyorum motoru 60 ile 80km hız arası yoğunlukta kullanıyorum ama ara ara 100 105 yapıyorum ve devirli kullanıyorum bende durum bu arkadaslar herkeze iyi sürüsler

---------- Post added at 23:58 ---------- Previous post was at 23:56 ----------

Yukarda yanlısnyazmısım çok sıkıstırmıyorum yazacağıma sıkıştırıyorum yazmıştım tekrar iyi sürüsler

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Murat yazdığın yazılar, anlattığın şeyler, verdiğin mesajlar bana kimi zaman unuttuğum kimi zaman görmezden geldiğim şeyleri hatırlatıyor.
    Mutlu olmak çok zor değil aslında. Önemli olan neyle mutlu olabileceğini bilmek ve sen bunu başarıyorsun, umarım hayat boyu da böyle devam eder.
    Paylaşımlarına lütfen devam et her zaman.

Gelelim fasulyenin faydalarına:
    Manzara resmi dediniz, çektik (Tatar Ramazan misali oldu cümle).
    İş çıkışı kafam bozuktu bastım Ortaköy'e gittim, motordan inip bu 2 fotoğrafı çektim. Sonra motora tekrar atlayıp eve döndüm.
    Bu seferlik bu kadar fotoğraf. Yakın zamanda olur mu bilmiyorum ama bir gezi yaparsam, daha fazla resim eklerim.

Murat 48/30 bunu beğendi.

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    İyi temennilerin için teşekkürler.Sen çekmişsin, uğraşmış koymuşsun azı çoğu mu olur hiç .İnanmazsın Ataköy mü tam bilmiyorum aynı bu manzara bir caminin yanından çekiliyor.Dedim şimdi orada çekmesin.O caminin yanından bende bir boğaz manzarası çektireceğim bir gün.2 kere geldim ama daha erken yaşlarda.Bir sonraki gelişim muhteşem olacak oralara
    reverse bunu beğendi.

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaslar, 2000 km ye geldi motor. Bende kullanim kitabi yok. Bir sonraki bakim kac km de acaba?
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Alıntı atillaboz07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar herkez çok fazla yakıttan şikayetçi kesin kullanımdan kullanıma fark var daha önceden de yazdığım gibi benim motor çok az yakıyor en son 60 tl yakıt aldım gırtlağına kadar doldurdum depoyu tam 550 km de yedeğe düşdü sehir içi kullanım ve çok sıkıştırıyorum motoru 60 ile 80km hız arası yoğunlukta kullanıyorum ama ara ara 100 105 yapıyorum ve devirli kullanıyorum bende durum bu arkadaslar herkeze iyi sürüsler

---------- Post added at 23:58 ---------- Previous post was at 23:56 ----------

Yukarda yanlısnyazmısım çok sıkıstırmıyorum yazacağıma sıkıştırıyorum yazmıştım tekrar iyi sürüsler
    Bende durum sizinle aynı.Yanlız E. Dolcan arkadaşımızın motoru daha seri ama daha çok yakıyor gibi.Sanırım karışım ile ilgili bir durum tahminim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:20 ----------

Reserve tam dediğim yerde çekmişsin şimdi farkettim.Bende o banklarda oturup o manzara eşliğinde derin nefes almak isterdim doğrusu

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Evet dediğin yer Ortaköy. Yani fotoları çektiğim yer. Biraz aceleyle bu kadar oldu. Gündüz gözü daha iyi şeyler çıkabilir ortaya tabi.
    Bu arada nickim reserve değil yahu, reverse.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:26 ----------

Alıntı 2move adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar, 2000 km ye geldi motor. Bende kullanim kitabi yok. Bir sonraki bakim kac km de acaba?
    1000 bakımından sonra 4000.
    Murat 48/30 bunu beğendi.

erhan115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER5

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    4.000 den sonra kaçta bakım?

Bu arada soğukta sürekli jigle ile motoru ısıttıktan sonra biniyorum ve zaman zaman karda,yağmurda kullandım.Kar yağdığında 20 km max. hızla 20 km gittiğim oldu.. bu şekildeki kış şartları yakıt tüketimim 404 km de yedeğe düşmek oldu.
    Karadeniz - Giresun.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı erhan115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    428H - 120 bakla, D.I.D de "o-ring/x-ring" olarak direk uyumlu yok, o-ring olmayanlarının var ama cross tipi motosikletler için yani "H" sınıfı değil, kaliteli, çok daha hafif... fakat kısa ömürlü olur.

Ring li bişey alırsan aldıktan sonra bakla söktürtmen gerekecek, muhtemelen bağlantı baklası ve kilidi birlikte gelmiyor, mağazadan alırsan hatırlatırlar ama netten sipariş geçersen kutu içinden çıkmama ihtimali var (onu bi sor),

yada bakla söktürttüğün yerden temin edersin Sonucundan bizide haberdar edersen seviniriz

Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4.000 den sonra kaçta bakım?
    8000' de Serkan
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    428H - 120 bakla, D.I.D de "o-ring/x-ring" olarak direk uyumlu yok, o-ring olmayanlarının var ama cross tipi motosikletler için yani "H" sınıfı değil, kaliteli, çok daha hafif... fakat kısa ömürlü olur.

Ring li bişey alırsan aldıktan sonra bakla söktürtmen gerekecek, muhtemelen bağlantı baklası ve kilidi birlikte gelmiyor, mağazadan alırsan hatırlatırlar ama netten sipariş geçersen kutu içinden çıkmama ihtimali var (onu bi sor),

yada bakla söktürttüğün yerden temin edersin Sonucundan bizide haberdar edersen seviniriz

8000' de Serkan

Neee :O 4bin km bakım aralığı mı var :s bu kesin mi? :D yahu yarın gidip bi Motul yağ alayım bari ara değişim yapayım =) sağolasın
    Karadeniz - Giresun.

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Güzel insanlar bir gezimiz oldu bugün.Yazın bir metre kare boş bulamayacağımız bir alanda cirit attık deyim yerindeyse.

http://www.motosiklet.net/forum/etki...otografli.html
    reverse bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)